Kokia medžiaga tinkamiausia medienos apsaugai?

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Kadangi mediena yra natūrali medžiaga, ji linkusi įtrūkti ir išsipūsti. Todėl svarbu naudoti paviršiaus dangą, kuri apsaugotų nuo drėgmės ir kitų išorinių aplinkos sąlygų. Kadangi rinkoje yra daug įvairių medienos apdailos medžiagų, lakų, naudokite šį vadovą, kad sužinotumėte, kuris iš jų geriausiai tinka jūsų namų mediniams paviršiams.

Ką svarbu žinoti, kai renkatės medienos apdailą?

Gali kilti pagunda paimti pirmą medienos apdailą, kurią pamatysite vietinėje namų tobulinimo parduotuvėje. Tačiau medienos apdailų būna įvairių. Skirkite laiko tinkamai ištirti įvairią medienos apdailą, kad rastumėte tinkamą variantą savo projektui. Taip pat rekomenduojama išnagrinėti galimą produkto naudojimo riziką, pvz., degumą, toksiškus dūmus ir ilgalaikę žalą aplinkai. Jei jums reikia naudoti pavojingą medienos apdailą, prieš pradėdami įsitikinkite, kad turite atitinkamas asmenines apsaugos priemones (AAP), o nepanaudotą medienos apdailą išmeskite vietiniame perdirbimo centre.

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl medienos apdirbimo projekte naudojamas medienos apdaila, yra padėti apsaugoti medieną nuo pažeidimų. Medienos apdaila suteikia fizinį apsaugos sluoksnį, kuris gali apsaugoti nuo įbrėžimų, cheminių įbrėžimų ir tirpiklių padarytos žalos. Ne kiekviena medienos apdaila turi tokį patį atsparumą UV spinduliuotei ar drėgmei, todėl, jei dirbate su projektu lauke, būtina rasti medienos apdailą, kuri padėtų išvengti įtrūkimų, džiūvimo, brinkimo ir puvimo, geriausiai tinka lakas.

Ar sunku naudotis medienos apdailos medžiagomis?

Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti ieškant medžio apdailos, yra naudojimo paprastumas. Tai susiję su konkrečiu produktu, tačiau taip pat turėtų būti sąžiningas jūsų įgūdžių įvertinimas. Pavyzdžiui, galite padengti medieną šepečiu, skudurėliu arba purkštuvu. Jei neturite patirties naudojant purkštuvą, tai tikriausiai nėra geriausias pasirinkimas, jei dirbate su kokybiškais baldais ar bet kokiu kitu aukštos kokybės medienos apdirbimo projektu.

Apsauga nuo aplinkos ir fizinės žalos yra pagrindinis medienos apdailos naudojimo tikslas, tačiau projekto išvaizda taip pat gali būti kardinaliai pakeista priklausomai nuo medienos apdailos tipo. Lakai ir aliejai, tokie kaip tungo aliejus, sėmenų aliejus ir danų aliejus, suteikia medienai natūralią išvaizdą ir gali turėti šiek tiek geltoną arba auksinį atspalvį. Šelakas ir lakai nėra taip lengvai dengiami kaip daugelis kitų medienos apdailos medžiagų, tačiau jie suteikia medienai gilią, sodrią išvaizdą.

Kokią medžiagą pasirinkti medienos paviršiui?

  • Mediena apima natūralų aliejų, kuris per tam tikrą laiką gali išdžiūti. Įvairių rūšių aliejai, tokie kaip sėmenų aliejus, kedrų aliejus ir tungo aliejus, gali būti naudojami kaip apsauginė apdaila, padedanti išlaikyti drėgmę. Aliejus prasiskverbia į medieną ir suteikia sodresnę išvaizdą.
  • Lakas yra labai patvari apdaila, kuri yra purškiama ir yra matinio ir blizgaus paviršiaus. Greitai džiūstantis ir tinkamas naudoti patalpose. Tačiau vienas trūkumas yra tas, kad lakas yra jautrus įbrėžimams. Taip pat lakas yra populiari aliejaus pagrindu pagaminta apdaila. Jis yra skaidrus ir labai gerai apsaugo nuo UV spindulių, todėl labai rekomenduojamas lauko baldams. Tačiau per tam tikrą laiką lakas gali įgauti gelsvą atspalvį.
  • Jei norite, kad mediniai baldai atrodytų natūraliai, apsvarstykite galimybę naudoti vandens pagrindo apdailą. Šios apdailos medžiagos yra plonos konsistencijos ir lengvai džiūsta.

Taigi, nepamirškite, jog nesvarbu, ar statote naują tvorą, montuojate medinius turėklus, ar dirbate su puikiais mediniais baldais, mediena turi būti apdorota apsaugine medienos apdaila, kad būtų išvengta UV spinduliuotės, lietaus ar net didelės drėgmės žalos. Jei norite geriausio ir lengviausio rezultato, pasirinkite laką iš „Spalvų sala“.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarkiečių džiaugsmui vėl pradeda veikti „Jurbarkų mėsa“

Jurbarkiečių džiaugsmui vėl pradeda veikti „Jurbarkų mėsa“  1

Viešai transliuojamo smulkaus verslo rėmimo fondo tarybos posėdžio metu paskirstyta 2801 eurai

Viešai transliuojamo smulkaus verslo rėmimo fondo tarybos posėdžio metu paskirstyta 2801 eurai  0

Dariaus ir Girėno gatvės 99 namo gyventojai, kurie pirmieji Jurbarke savo namo priežiūrą patikėjo „Mano Būstui“ ir jau džiaugiasi permainomis. Įmonė jų name atliko tarpblokinių siūlių remontą.

Miestelėnai sulaukė permainų – jau gali rinktis, kas prižiūrės jų daugiabučius  0

Dantų protezavimo kompensavimas: kam priklauso ir kur kreiptis

Dantų protezavimo kompensavimas: kam priklauso ir kur kreiptis  1

UAB „Remvalus“  specialistai dirba visoje Lietuvoje. Mūsų specialistai atvyks ir suteiks konsultaciją bei pateiks atliekamų darbų sąmatą.

Suremontuokite savo plastikinius langus bei pakeiskite užuolaidas į šiuolaikinius roletus su nuolaidomis  0

Veterinarijos gydytoja jau baigia įrengti ir veterinarijos kabinetą, kur greitai bus galima skiepyti ir ženklinti gyvūnus bei konsultuotis profilaktiškai.

Veterinarijos gydytoja Erika Foktaitė: „Dirbu gyvūnų sveikatai ir gerovei“  0

Mokslo metus pasitikite išmaniai: ypatingi „Tele2“ pasiūlymai įrenginiams ir praktiškos dovanos

Mokslo metus pasitikite išmaniai: ypatingi „Tele2“ pasiūlymai įrenginiams ir praktiškos dovanos  0

Pamėgtoje užkandinėje – nauji pasaulio virtuvės skoniai!

Pamėgtoje užkandinėje – nauji pasaulio virtuvės skoniai!  2

Barberė Asta jurbarkiečių barzdomis pradėjo rūpintis nuo 2023 m. sausio mėnesio.

Puoselėti barzdą padeda barberės rankos  0

Kodėl verta rinktis lauko roletus?

Kodėl verta rinktis lauko roletus?  0

Krautuvėlėje pirkėjų netrūksta ir jie dažniausiai užsibūna, kol apžiūri visas čia esančias prekes.

Sendaikčių krautuvėlė traukia ir vietinius, ir turistus  0

NT brokeris Vaidas Čiauška padės nekilnojamąjį turtą parduoti už geriausią kainą ir sutaupys marias jūsų brangaus laiko.

NT brokeris Vaidas Čiauška: „Mano tikslas – padėti parduoti ar įsigyti turtą už geriausią kainą!“  1

„Tele2“ tęsia paramą Ukrainai: vykstantys į šią šalį su misija gali pasinaudoti kompensacija ryšio paslaugoms

„Tele2“ tęsia paramą Ukrainai: vykstantys į šią šalį su misija gali pasinaudoti kompensacija ryšio paslaugoms  0

Kaip skalbti patalynę?

Kaip skalbti patalynę?  0

Pardavėjos Rita (kairėje) ir Laura džiaugiasi, dirbdamos naujose patalpose.

Parduotuvė „Aira“ – gausybės pilna žemė naujoje vietoje  0

Palaikų šarvojimas: ką reikia žinoti kiekvienam?

Palaikų šarvojimas: ką reikia žinoti kiekvienam?  0

Perkant „Pildyk“ SIM kortelę – galimybė rasti vieną iš 1000 auksinių bilietų: nemokami neriboti skambučiai, SMS ir internetas

Perkant „Pildyk“ SIM kortelę – galimybė rasti vieną iš 1000 auksinių bilietų: nemokami neriboti skambučiai, SMS ir internetas  0

Įrenginių priežiūra vienose rankose: „Tele2“ salonuose ekspertai telefonus išvalys nuo virusų ar atkurs pamirštus slaptažodžius

Įrenginių priežiūra vienose rankose: „Tele2“ salonuose ekspertai telefonus išvalys nuo virusų ar atkurs pamirštus slaptažodžius  0

Kaip išsirinkti sau tinkamiausią minkštą kampą?

Kaip išsirinkti sau tinkamiausią minkštą kampą?  0

Kokios pagrindinės 3PL kompleksinės logistikos paslaugos?

Kokios pagrindinės 3PL kompleksinės logistikos paslaugos?  0

Rūbai šunims: ką svarbu įvertinti renkantis?

Rūbai šunims: ką svarbu įvertinti renkantis?  0

„Pildyk“ klientams – dovanos kasdien: laimėkite daiktus iš naujausios K. Meschino kolekcijos

„Pildyk“ klientams – dovanos kasdien: laimėkite daiktus iš naujausios K. Meschino kolekcijos  0

Kokie yra šilumos siurbliai

Kokie yra šilumos siurbliai  1

Sijoto juodžemio kainos Lietuvoje

Sijoto juodžemio kainos Lietuvoje  0

Mūsų partneriai