Kaip paruošti lauko plyteles žiemai?
Daugelis namų savininkų renkasi plyteles eksterjero apdailai dėl paprastos lauko plytelių priežiūros. Tačiau dėl šios priežasties dažnai plytelėmis nėra tinkamai pasirūpinama. Ypatingai po žiemos galite pastebėti, jog lauko plytelės atsiklijuoja nuo pagrindo, suskyla ar jų spalva išblunka. Ką jau kalbėti apie apledėjusias plyteles ir jų sukeliamą pavojų paslysti ir susižeisti. Šiame straipsnyje sužinosite daugiau apie laiko plytelių priežiūrą, kaip jas valyti žiemą ir apsaugoti nuo drėgmės ir šalčio.
Kodėl svarbu valyti lauko plyteles prieš žiemą?
Išgirdus, jog kitą dieną šals ar snigs, paskutinė mintis yra eiti į lauką ir valyti lauko plyteles. Tačiau jų išvalymas, prieš prasidedant žiemos šalčiams, gali prailginti lauko plytelių ilgaamžiškumą. Per vasarą ir rudenį ant lauko plytelių susikaupia daug nešvarumų: nukritusių lapų, purvo ir akmenukų. Jiems užšalus ir įšalui neslėgus, nešvarumai gali prasiskverbti į tarpus tarp plytelių ar plytelių poras ir taip jas pamažu suardyti. Todėl po žiemos galite pastebėti, kad plytelėse atsiranda įskilimų ar jos atšoka nuo pagrindo.
Taip pat prieš žiemą ir ne tik svarbu kruopščiai nuvalyti žoles, samanas ir kerpes. Šie augalai sukuria rūgštinę aplinką, dėl kurios plytelės gali greičiau išblukti ar suskilinėti.
Kaip apsaugoti lauko plyteles nuo drėgmės ir šalčio?
Be to, jog lauko plyteles turėtumėte kruopščiai išvalyti prieš ateinant žiemai, jas taip pat svarbu tinkamai paruošti. Pirmiausia, lauko plyteles turėtumėte impregnuoti specialiomis impregnavimo priemonėmis. Jos veikia panašiai kaip batų impregnantai. Šios priemonės padengia plyteles apsauginiu sluoksniu, kuris nepraleidžia drėgmės ir neleidžia įsigerti dėmėms.
Taip pat, dar prieš montuojant plyteles, turėtumėte įdiegti vandens nutekėjimo sistemą. Jei vanduo kaupsis ant plytelių viršaus ir stovės ilgą laiką, net ir kokybiškas impregnantas efektyviai neveiks.
Galiausiai neapleiskite siūlių tarp plytelių. Jos yra pažeidžiamiausia plytelių vieta. Siūlių apsaugai galite naudoti specialų glaistą ar iš silikono pagamintas sandarinimo priemones, kurios apsaugos siūles ir neleis vandeniui ir nešvarumams prasiskverbti giliau.
Kokias priemones naudoti lauko plytelių valymui žiemos metu?
Žiemos metu lauko plytelių priežiūra ir valymas yra sudėtingesnis. Pirmiausiai reikėtų atsargiai pašalinti sniegą ir ledą. Stenkitės naudoti plastmasinius ar guminius kastuvus, kad nesubraižytumėte plytelių paviršiaus. Parduotuvėse galite rasti specialių sniego ir ledo tirpiklių, bet įsitikinkite, kad jie yra pritaikyti lauko plytelėms. Dalis panašaus tipo priemonių gali pažeisti plytelių sandarumą ir spalvą. Tradicinė druska (natrio chloridas) gali būti kiek per stipri kai kurioms plytelių rūšims, nes ji gali sukelti plytelių eroziją. Vietoj jos rekomenduojama naudoti kalcio arba magnio chloridą.
Kokie yra efektyvūs sniego ir ledo šalinimo būdai nuo plytelių paviršių?
Dar prieš sniegui iškrentant, plyteles turėtumėte sutepti ar supurkšti specialiu impregnantu, kuris ne tik apsaugos jas nuo drėgmės, bet ir neleis sniegui prilipti. Jau sniegui iškritus, svarbu plyteles valyti dažnai ir kuo greičiau po snygio. Kitaip sniegas gali suledėti ir jį bus daug sunkiau pašalinti, plytelių nepažeidžiant. Jei plytelės yra apledėjusios, naudokite specialiai lauko plytelėms tinkamą sniego tirpiklį. Tuomet jas valykite plastmasiniu ar guminiu kastuvu bei naudokite švelnių šerelių šepetį. Norint sumažinti slydimą – neslidžios lauko plytelės ar specialios lauko plytelių pakopos pagerina sukibimą ir sumažina slydimų riziką.
Kokios dažniausios klaidos ruošiant lauko plyteles žiemai ir kaip jų išvengti?
- Dažniausia lauko plytelių priežiūros klaida – plytelių neparuošimas žiemai arba pavėluotas pasiruošimas. Plyteles svarbu paruošti dar prieš prasidedant šalčiams.
- Netinkamas plytelių nuvalymas prieš impregnavimą – jas būtina kruopščiai nuvalyti, nes purvas ir kietosios dalelės neleis priemonei efektyviai veikti.
- Netinkamų priemonių naudojimas – druska ir tirpikliai, nepritaikyti lauko plytelėms, yra viena dažniausių klaidų, nes jie gali dar labiau pažeisti apdailą.
- Drenažo apleidimas – net jei ir esate įrengę tinkamą drenažo sistemą, ją būtina patikrinti prieš žiemą. Svarbu, kad joje nebūtų prisikaupę nukritusių lapų ir nešvarumų, nes tuomet ji neleis vandeniui nubėgti.
- Ignoruojami smulkūs pažeidimai – net ir šiek tiek atšokusią plytelę svarbu iškart sutaisyti, nes kitą sezoną, žala bus daug didesnė.
Šaunuolė, Džiuljeta
Viskas iš čia