Kada Kredito linija yra geresnis sprendimas nei paskola?

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Daugelis iš mūsų susiduria su situacija, kai norima įsigyti tam tikrą prekę, bet pritrūksta pinigų. Dažnai tai įvyksta netikėtai ir nebūna galimybės pasinaudoti turimomis santaupomis arba jų tiesiog nėra. Ką tokiu atveju verta daryti? Imti paskolą ar rinktis Kredito liniją? Pirmasis sprendimas padeda greitai gauti pinigų, bet tik tam tikrai sumai ir ribotam laikotarpiui. Antrasis sprendimas yra lankstesnis sumos ir grąžinimo periodui. Įvertinsime abiejų variantų aspektus, kad galėtumėte nuspręsti, kada Kredito linija jums būtų naudinga.

Kas yra paskola?

Trumpai tariant, tai tam tikra pinigų suma, kurią jums suteikia paskolos teikėjas, o jūs įsipareigojote grąžinti visą sumą, sutarto dydžio palūkanas pagal numatytą terminą. Ypač populiarios greitosios paskolos – skirtos gauti mažesnę sumą trumpesniam laikotarpiui.

Paskolos privalumai

Vienas iš pagrindinių paskolos privalumų, tai galimybė per trumpą laiko tarpą gauti norimą sumą. Tai ypač aktualu tiems, kam reikia pinigų kuo greičiau, ir kurie neturi galimybių sutaupyti. Gaunate norimą sumą ir palaipsniui kas mėnesį išmokate – taip iš anksto suskirstydami savo šeimos biudžetą.

Paskolos trūkumai

Atrodo viskas paprasta: sudarau sutartį ir kas mėnesį moku įmokas. Tačiau jei paanalizuosite sutartį ir mokamų palūkanų sumas, suprasite, kad toks sprendimas ne visada naudingas. Greita paskola dažnai reiškia didesnę palūkanų normą, todėl jūs daugiau permokėsite už naujai įgytą daiktą ar paslaugą. Jei laiku negrąžinsite paskolos, taip pat teks mokėti delspinigius.

Kas yra Kredito linija?

Panaši į paskolą kreditavimo forma, kai asmeniui suteikiama galimybė naudotis tam tikro dydžio Kredito linijos lėšomis. Ši finansavimo forma taip pat yra trumpalaikė, tačiau šiuo atveju atsiranda galimybė paimti tik tam tikrą sumą pinigų ir grąžinti anksčiau laiko, o vėliau vėl paimti, jei pritrūktų. Šiuo atveju sutariama dėl tam tikro maksimalaus Kredito linijos limito, kurį galima panaudoti dalimis arba viską iš karto.

Kredito linijos privalumai

Vienas iš pagrindinių šios paslaugos privalumų – galimybė mokėti įmokas tik už panaudotą kredito limito dalį. Taip pat grąžinus dalį sumos, ją galima vėl paimti, jei atsiranda nenumatytų atvejų. Jūs iš anksto sutariate, kada turėsite grąžinti paskolintus pinigus. Kartu su Kredito linija dažnai yra siūlomos mokėjimo kortelės. Tokiu atveju galite naudoti turimą finansinį limitą savo nuožiūra – galite įsigyti norimą pirkinį arba tiesiog nusipirkti tam tikrus daiktus ar paslaugas parduotuvėje, atsiskaitydami kortele ir panaudodami turimą limitą. Mobiliosiose programėlėse  arba naudodamiesi el. bankininkyste  galite kontroliuoti savo išlaidas ir planuoti šeimos biudžetą.

Kredito linijos trūkumai

Pagrindinis pavojus, su kuriuo dažnai susiduriama – kaip sukontroliuoti savo išlaidas. Creditea specialistai pataria vengti spontaniškų pirkinių ir iš anksto suplanuoti, ką planuojate pirkti. Nes paimti pinigus labai paprasta, o grąžinti kartais būna daug sunkiau. Turint Kredito liniją (https://www.creditea.com/lt/kredito-linija) galima sau leisti įsigyti daugiau pirkinių ar paslaugų. Tai paprasta ir lengvai prieinama, tačiau reikia kontroliuoti savo išlaidas ir susiplanuoti, kaip grąžinsite paskolintą sumą.

Kada Kredito linija yra naudingesnė?

Verta apsvarstyti Kredito linijos paslaugą, jei planuojate daugiau pirkinių arba žinote, jog gali pritrūkti tam tikros sumos. Taip pat tai neblogas sprendimas nenumatytiems atvejams. Jei, tarkime, planuojate kelionę ir norite turėti papildomų pinigų – užsitikrinate finansinį rezervą. Atminkite, jog palūkanas reikia mokėti tik nuo panaudotos sumos. O tai reiškia, kad jei neprireiks pinigų, jums nereikės mokėti jokių palūkanų.

Norintiems įsigyti tam tikrą prekę ar paslaugą jau dabar ir žinantiems, kad greitu laiku gaus papildomų pinigų, tai taip pat geras pasirinkimas. Reikės mokėti palūkanas tik už tą panaudotą laikotarpį, o dažnu atveju grąžinus anksčiau laiko galima visai išvengti palūkanų mokėjimo.

Dar vienas privalumas, susiejus Kredito liniją su kortele – galimybė išsiimti grynųjų pinigų. Kartais tai taip pat yra svarbus aspektas, nes kiekvieno situacija yra individuali.

Kaip man apsispręsti?

Bet kokia pinigų skolinimosi forma yra finansinė atsakomybė ir ji turės įtakos jūsų šeimos gyvenimui ne vieną mėnesį. Norint išvengti papildomo galvos skausmo ir rūpesčio, kaip laiku grąžinti pinigus, verta iš anksto suplanuoti savo išlaidas. Paskola yra geras sprendimas, jei norite pasiskolinti tam tikrą konkrečią sumą pinigų nustatytam laikotarpiui ir palaipsniui išsimokėti iš anksto žinant įmokų dydžius. Tačiau jei tiksliai nežinote, kiek išleisite, planuojate daugiau pirkinių arba tiesiog norite turėti pinigų nenumatytoms išlaidoms – tada verta apsvarstyti Kredito linijos paslaugą. Šiuo atveju mokate tik už panaudotą kredito limitą, galite grąžinti anksčiau laiko arba iš viso neliesti šių pinigų, jei neprireikia.

 

Paskola yra vienkartinis finansavimo sprendimas, užtikrinantis galimybę įsigyti norimą prekę ar paslaugą. Kredito linija suteikia galimybę įsigyti ne vieną pirkinį ilgesnėje laiko perspektyvoje ir lanksčiau pasinaudoti turimais finansais.

 Daugiau: Paskola verslui

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Tvari statyba ir renovacija: kokius sprendimus rinktis?

Tvari statyba ir renovacija: kokius sprendimus rinktis?  0

Lukšių pieninė kreditorius informavo apie galimą nemokumą

Lukšių pieninė kreditorius informavo apie galimą nemokumą  0

Žiemos automobilių priežiūra Lietuvoje: Transporto priemonės apsauga esant drėgnam klimatui

Žiemos automobilių priežiūra Lietuvoje: Transporto priemonės apsauga esant drėgnam klimatui  0

Norite gražios šypsenos – rūpinkitės savo dantimis!

Norite gražios šypsenos – rūpinkitės savo dantimis!  0

„Tele2“ Lietuvos mokykloms dovanoja interneto apsaugos paslaugą

„Tele2“ Lietuvos mokykloms dovanoja interneto apsaugos paslaugą  0

Akrilinės vonios – elegancija ir komfortas vonios kambaryje

Akrilinės vonios – elegancija ir komfortas vonios kambaryje  0

Kateriai - vandens pasaulio tyrinėjimui

Kateriai - vandens pasaulio tyrinėjimui  0

Jurbarką išjudins jau 15-asis METŲ IŠPARDAVIMAS

Jurbarką išjudins jau 15-asis METŲ IŠPARDAVIMAS  2

Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras kviečia išrinkti geriausius 2023 metų verslininkus ir įmones

Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras kviečia išrinkti geriausius 2023 metų verslininkus ir įmones  0

Ar vandens šildytuvui reikalingas apšiltinimas?

Ar vandens šildytuvui reikalingas apšiltinimas?  0

Parodos „Rinkis prekę lietuvišką“ aukso medalis – jurbarkiečių produktui

Parodos „Rinkis prekę lietuvišką“ aukso medalis – jurbarkiečių produktui  1

Jurbarkiečių džiaugsmui vėl pradeda veikti „Jurbarkų mėsa“

Jurbarkiečių džiaugsmui vėl pradeda veikti „Jurbarkų mėsa“  1

Viešai transliuojamo smulkaus verslo rėmimo fondo tarybos posėdžio metu paskirstyta 2801 eurai

Viešai transliuojamo smulkaus verslo rėmimo fondo tarybos posėdžio metu paskirstyta 2801 eurai  0

Dariaus ir Girėno gatvės 99 namo gyventojai, kurie pirmieji Jurbarke savo namo priežiūrą patikėjo „Mano Būstui“ ir jau džiaugiasi permainomis. Įmonė jų name atliko tarpblokinių siūlių remontą.

Miestelėnai sulaukė permainų – jau gali rinktis, kas prižiūrės jų daugiabučius  0

Dantų protezavimo kompensavimas: kam priklauso ir kur kreiptis

Dantų protezavimo kompensavimas: kam priklauso ir kur kreiptis  1

UAB „Remvalus“  specialistai dirba visoje Lietuvoje. Mūsų specialistai atvyks ir suteiks konsultaciją bei pateiks atliekamų darbų sąmatą.

Suremontuokite savo plastikinius langus bei pakeiskite užuolaidas į šiuolaikinius roletus su nuolaidomis  0

Veterinarijos gydytoja jau baigia įrengti ir veterinarijos kabinetą, kur greitai bus galima skiepyti ir ženklinti gyvūnus bei konsultuotis profilaktiškai.

Veterinarijos gydytoja Erika Foktaitė: „Dirbu gyvūnų sveikatai ir gerovei“  0

Mokslo metus pasitikite išmaniai: ypatingi „Tele2“ pasiūlymai įrenginiams ir praktiškos dovanos

Mokslo metus pasitikite išmaniai: ypatingi „Tele2“ pasiūlymai įrenginiams ir praktiškos dovanos  1

Pamėgtoje užkandinėje – nauji pasaulio virtuvės skoniai!

Pamėgtoje užkandinėje – nauji pasaulio virtuvės skoniai!  2

Barberė Asta jurbarkiečių barzdomis pradėjo rūpintis nuo 2023 m. sausio mėnesio.

Puoselėti barzdą padeda barberės rankos  0

Kodėl verta rinktis lauko roletus?

Kodėl verta rinktis lauko roletus?  0

Krautuvėlėje pirkėjų netrūksta ir jie dažniausiai užsibūna, kol apžiūri visas čia esančias prekes.

Sendaikčių krautuvėlė traukia ir vietinius, ir turistus  0

NT brokeris Vaidas Čiauška padės nekilnojamąjį turtą parduoti už geriausią kainą ir sutaupys marias jūsų brangaus laiko.

NT brokeris Vaidas Čiauška: „Mano tikslas – padėti parduoti ar įsigyti turtą už geriausią kainą!“  1

„Tele2“ tęsia paramą Ukrainai: vykstantys į šią šalį su misija gali pasinaudoti kompensacija ryšio paslaugoms

„Tele2“ tęsia paramą Ukrainai: vykstantys į šią šalį su misija gali pasinaudoti kompensacija ryšio paslaugoms  0

Mūsų partneriai