Jurbarkietis atrado sėkmingo, 20 metų gyvuojančio verslo receptą

Straipsnis  3 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Sėkmė šypsosi tiems, kurie į mėgstamą darbą neria stačia galva. Toks yra jurbarkietis Albinas Banionis, kurio sėkmingas verslas rugsėjį skaičiuos jau 20-uosius metus. Žaliuzes ir ritinines užuolaidas, tinklelius montuojantis ir smulkius buities darbus namuose siūlantis verslininkas per tuos metus daug prisijaukino klientų, o šiuos pripratino prie naujovių. Sako, keitėsi per tuos metus ir skoniai, ir mados, ir medžiagos,  ir konkurentų ypač daug atsirado, bet jis vis dar jaučiasi reikalingas. Juokauja, taip ir fizinę formą palaiko, kad ant kopėčių, kurių namuose yra daug įvairiausių ilgių ir stilių, užliptų. Kalbant apie konkurentus, šypsosi, kad jei jų nebūtų, gal ir daugiau klientų turėtų. „Bet man užtenka. Pajuokauju, jog su vienu šaukštu valgau“, – filosofiškai kalba verslininkas.

A. Banionis pats taip pat turi savo versiją, kodėl jo verslas taip ilgai ir sėkmingai gyvuoja. Pirmiausia pabrėžia savo atsidavimą darbui. „Jei ką darau, tai iki galo. Visame kame. Ir darbe, ir namuose. Ir visai nesvarbu, kiek užtruksiu – valandą ar dieną, bet vis tiek padarysiu“, – sako jis. Kad tie žodžiai netušti, užtenka apsilankyti išpuoselėtoje Banionių sodyboje. Ir dar ne viskas. Jis tvirtina, jog reikia būti punktualiu, t. y. gerbti klientą, dirbti tiksliai, tvarkingai. Po darbų palieka tokius namus, kokius rado. „Man pačiam smagiau“, – paaiškina jis. Be to, jis per tuos 20 metus išliko ištikimas principui, kad ir pačios žaliuzės, roletai, tinkleliai, ir visi mechanizmai turi būti kokybiški, patikimų gamintojų, o jis pats su klientais turi būti sąžiningas ir nuoširdus – patarti, ką rinktis, o ko geriau atsisakyti. Džiaugiasi, nes per tuos metus ir pasitikėjimą pelnė – klientai vis dažniau įsiklauso į jo patarimus.

Verslui gerai ir tai, jog žmonės nori atsinaujinti. Dieną prieš interviu jį buvęs klientas susirado. Remontą namuose pasidarė, tai nori viską pakeisti – tinklelius nuo vabzdžių ir roletus.

Išsaugojo pirmuosius įrankius

A. Banionis neatsimena tikslios dienos, kada pradėjo savo verslą. Bet tiksliai prisimena pirmosios įrankių dėžės, kurią jis nusipirko, kainą. Kainavo tada 60 litų. Šypsosi, kad iki šiol ją turi. Atsimena ir savo pirmąjį užsakovą. Galėtų ir dabar surasti tą gyvenamąjį namą Smalininkuose, kur prieš 20 metų  vertikalias ir horizontalias žaliuzes viduje montavo – tada važiavo su dukra. Sako, pradžioje buvo sunku, bet įsivažiavo.

Per tuos metus pašnekovo užsakymų žemėlapis labai išsiplėtė – puošti namų ir butų važiavo ne tik kaimyninius Šakių, Tauragės rajonus. Dažnai tekdavo keliauti dirbti į Kauną, o toliausiai – ir iki paties Vilniaus.

Šypsosi, kad nuolatiniai klientai jį iš automobilio atpažįsta – tuo pačiu išskirtinės išvaizdos automobiliu jis dešimt metų važinėja. Vyras ne tik mechanizmus siūlo ir pakabina, bet ir pasiūlo roletus – pas klientus su katalogais atvažiuoja, renkasi, tariasi, kas kokioje patalpoje tiktų, matuoja ir gamina. Nuo užsakymo iki galutinio atlikimo darbas trunka nuo vienos savaitės iki trijų.

Rūpi klientai

Dabar dažniausi užsakymai yra paprastosios ritininės užuolaidos ir „Diena-naktis“ roletai. Prieš 15 metų ant bangos buvo vertikaliosios žaliuzės. Roletai išpopuliarėjo maždaug prieš dešimt metų, kai visi medinius langus keitė į plastikinius. Sako, kad tūkstančius roletų per tuos metus jų sudėjęs. Galėtų tiksliai suskaičiuoti. Viskas suregistruota užrašuose – sąsiuvinių gal dešimt turi.

Jo paslaugų prireikė ir įstaigoms bei įmonėms.  Daugybėje rajono savivaldybės įstaigų ir įmonių, mokyklų jo žaliuzių sudėta. Patikina, kad užėjęs į tas įstaigas visada apžiūri, ar viskas tvarkoje. Jei kokį gedimą pamato, visada pataiso. Turi būti tvarka. Jis prisiminė  atvejį, kai pro vienos klientės namus važiuodamas pastebėjo, kad roleto kraščiukas atkritęs. Pamatęs mašiną kieme, užsuko. Pasakė, kad roletą reikia pataisyti. Gedimas yra. Prisimena, kaip ji buvo nustebusi. Jis per 10 minučių ir pataisė.

Į A. Banionį kaip į paskutinę instanciją kreipiasi net ir tie, kuriems ne jis roletus, žaliuzes statė, bet sugedo. Jis visada į pagalbą atskuba. Šypsosi, jog jį kviečia kitų klaidų taisyti.

Verslininkas per tuos 20 metus neįstatė nė vieno plastikinio lango, nors buvo sulaukęs ne vieno pasiūlymo. Atsisakė. Ne todėl, kad nesugebėtų. Anaiptol. „Vienas negalėčiau, nes reikia komandos. O suburti tokią komandą, kuri dirbtų, kaip aš noriu, sudėtinga“, – sako A. Banionis, kuris visus tuos metus dirba vienas, o jei prireikia pagalbos, turi ir pagalbininkų.

Išėjo į sveikatą

Verslininkas šypsosi, kad verslas išėjo į sveikatą. Visiškai pakeitęs darbą, tuo pačiu pakeitė ir gyvenimo būdą. Jau apie 17 metų sveikai maitinasi, daug sportuoja. Ne tik krepšinį žaidė, bet ir kasdien dviračiu važinėja. Ne tik po Jurbarką, bet ir po gražiausias šalies vietas. Per metus numina apie 4 tūkst. kilometrų. Sako, kad dabar geriau jaučiasi nei jaunesnis būdamas.

A. Banionis turėtų kuo užsiimti net ir tada, jei užsakymų nesulauktų. Jurbarkietis taip skaniai gamina, kad sulaukė ne vieno pasiūlymų kokią kepyklėlę ar kavinukę atidaryti. Moka skaniausius veganiškus tortus kepti, sveikus troškinius. Jo namuose niekada nesibaigia paties keptas duonpyragis. Šaldiklis visada pilnas jo gamintų ledų. „Gal kada nors. Kai šie užsakymai baigsis“, – šypteli vyras.

A. Banionis pataria, kokių klaidų nedaryti renkantis roletų spalvas

Renkantis roletus svarbu, kad jie būtų ne tik gražūs, bet ir praktiški. Šviesių spalvų roletai greitai išsipurvina, todėl praktiškiausia yra rinktis vidutinio tamsumo. Ypač miegamajame ar darbiniame kambaryje bei juos montuojant pietų ar vakarų pusėje. Šviesesnių spalvų roletus pataria rinktis, jei kambarys yra šiaurinėje pusėje. Nepataria rinktis baltos spalvos.

Tamsesnių spalvų roletai tiks tame kambaryje, kuriame žiūrėsite televizorių. Šviesi spalva spindulių nepraleidžia, todėl ji taip sklis, kad į ekraną žiūrėsite prisimerkę. Tas pats ir su kompiuteriu.

Renkantis medžiagą ir spalvas pataria derinti ne prie sienos, o prie grindų ir baldų. Anot jo, grindis ir baldus žmonės rečiau keičia – sienas dažniau perdažo.

Nepatartų kambaryje, kurio langai į saulės pusę, montuoti ryškių spalvų roletus. Pavyzdžiui, raudonos spalvos. Kai saulė pašvies, ne tik bauginančiai skaisčiai atrodys, bet ir galvą gali įsiskaudėti.

Straipsnis  3 komentarų
Reklama: skelbimai

Rekomenduojame perskaityti

Į erdvesnį gėlių saloną kviečianti verslininkė Jurbarkui ruošia dar vieną staigmeną

Į erdvesnį gėlių saloną kviečianti verslininkė Jurbarkui ruošia dar vieną staigmeną  0

Namų valymo paslaugos: Gretą giria nuolatiniai klientai

Namų valymo paslaugos: Gretą giria nuolatiniai klientai  4

Verslininkai rinksis į 14-ąją verslo apdovanojimų šventę (VIDEO)

Verslininkai rinksis į 14-ąją verslo apdovanojimų šventę (VIDEO)  0

Išmanieji televizoriai: ką turite žinoti?

Išmanieji televizoriai: ką turite žinoti?  0

Jurbarką prisijaukinusi vilnietė jurbarkiečiams linki vieningumo

Jurbarką prisijaukinusi vilnietė jurbarkiečiams linki vieningumo  1

Dinara mados namus sukūrė išmokusi sunkias gyvenimo pamokas

Dinara mados namus sukūrė išmokusi sunkias gyvenimo pamokas  1

„REIKA“ pirkėjams – malonios šventinės staigmenos

„REIKA“ pirkėjams – malonios šventinės staigmenos  0

Mažą stebuklą kuriančios verslininkės kviečia į jubiliejinį išpardavimą

Mažą stebuklą kuriančios verslininkės kviečia į jubiliejinį išpardavimą  0

Justinas pastarosiomis savaitėmis kaip niekada užsiėmęs – gyvena maršrutu Jurbarkas–Šiauliai. Ruošiasi kavos namų įkurtuvėms ir treniruojasi regbio varžyboms.

Profesionalus regbininkas kavos namų idėją parsivežė iš Australijos  3

Įvairūs riešutų sviestai – skanūs ir naudingi sveikatai.

Naujiena parduotuvėje „Tavo skoniui“  0

Apie tai, kad verslas sekasi, rodo ir didelis kolektyvas. R. Nyderienė (sėdi dešinėje) darbo vietas sukūrė vienuolikai darbuotojų ir dar samdo dvi siuvėjas, kurios siuva užuolaidas, vaikišką patalynę ir kt.

Dvi parduotuvės po vienu stogu – naujose patalpose  1

Kur ieškoti geriausių mikroautobusų nuomos pasiūlymų?

Kur ieškoti geriausių mikroautobusų nuomos pasiūlymų?  0

Sėkmingą džiovinukų verslą sukūrė susipažinusi su žaliavalgyste

Sėkmingą džiovinukų verslą sukūrė susipažinusi su žaliavalgyste  0

Po ekonomikos studijų – į restorano virtuvę

Po ekonomikos studijų – į restorano virtuvę  0

Vyriški kostiumai Kaune: kur rasti labiausiai tinkančius?

Vyriški kostiumai Kaune: kur rasti labiausiai tinkančius?  2

Vietinių uogų sulčių nusipirkti ir modernią spaudyklą išbandyti – į N. Blažio ūkį

Vietinių uogų sulčių nusipirkti ir modernią spaudyklą išbandyti – į N. Blažio ūkį  0

Jurbarke uždaryta 10 metų veikusi parduotuvė

Jurbarke uždaryta 10 metų veikusi parduotuvė  4

UAB SANMONTA pristatytas moderniausias granulinis šildymo katilas

UAB SANMONTA pristatytas moderniausias granulinis šildymo katilas  5

Geriausias metų darbdavys „Tele2“: esame viena šeima

Geriausias metų darbdavys „Tele2“: esame viena šeima  1

Auto nuoma: kaip pasirinkti?

Auto nuoma: kaip pasirinkti?  0

Automobiliu parko valdymas – sprendimas taupantiems laiką

Automobiliu parko valdymas – sprendimas taupantiems laiką  1

Precedento pasaulyje neturinti iniciatyva: kviečia pirkti Raudonės pilį (rajono mero komentaras)

Precedento pasaulyje neturinti iniciatyva: kviečia pirkti Raudonės pilį (rajono mero komentaras)  5

Jurbarke – nauja parduotuvė sodininkams ir bitininkams

Jurbarke – nauja parduotuvė sodininkams ir bitininkams  1

Privačiai iniciatyvai organizuoti mokymus pritarė Jurbarko smulkiojo verslo rėmimo fondas

Privačiai iniciatyvai organizuoti mokymus pritarė Jurbarko smulkiojo verslo rėmimo fondas  1

Mūsų partneriai