Įranga tobulai kavai: kokią pasirinkti?

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Dažnam kavos gėrimas yra į nieką neišmainomas ritualas, kurio nesukurtum be gerai paruoštos kokybiškos kavos. Ne kiekvienas gali sau leisti ja mėgautis kur nors Italijos priemiestyje įsikūrusioje autentiškoje kavinukėje, o ir esančios arčiau ne visada telpa į kasdienes dienotvarkes. Tad nenuostabu, kad kavos gaminimas namuose išties tampa patraukliu sprendimu, ypač, kad pasigaminti gerą kokybišką kavą yra pakankamai galimybių - kokybiški prietaisai bei ingredientai suteikia galimybę kasdien mėgautis nuostabiais kavos gėrimo ritualais.

Tad ko reikia tobulai kavai?

Virduliai

Turbūt sunkiai yra įsivaizduojama kasdienybė be virdulio - be arbatos ar kavos vargu ar kas beišsiverčia. Tikrai kokybiškas prietaisas gali padėti atsiskleisti geriausioms gaminamo gėrimo savybėms, dėka būtent šiuolaikiškų ir patirties paremtų išmanių sprendimų, tokių, kaip temperatūros reguliavimai, filtrai ir panašiai.

Labiausiai rekomenduojami yra keramikiniai, nerūdijančio plieno bei grūdinto stiklo virduliai. Tokių medžiagų gaminiai užtikrina sveikesnį vandenį, kitaip nei prietaisai, pagaminti iš plastmasės. Nes būtent pastarieji, kad ir negausiai, tačiau vis tiek išskiria kenksmingas BPA medžiagas, ilgainiui galinčias nuodyti organizmą.

Šiuolaikiniai virduliai pasižymi ne tik kokybiškom medžiagom, bet ir išmaniais sprendimais, pavyzdžiui net ir labai nebrangus grūdinto stiklo virdulys gali skirtingomis spalvomis nušviesti vandens temperatūrą. Arba štai Italijos kompanijos nerūdijančio plieno Smeg virduliai be minėtos LED temperatūros parodymo turi ir temperatūros reguliavimo funkciją - tereikia nusistatyti norimą temperatūrą, ir virdulys, ją pasiekus, automatiškai išsijungs. Taip pat šie itališki virduliai yra taupantys energiją, tad mėgavimasis gėrimu taps dar malonesnis, žinant, kad naudojatės prietaisu, kuris tausoja planetą.

Yra virdulių ir valdomų nuotoliniu būdu, naudojantis programėlėmis, kurių dėka galima nusistatyti ne tik temperatūrą, bet ir jums patogų kaitinimo grafiką.

Taip pat gausiame virdulių asortimente galima rasti ir elektrinių kavinukų arbatinukų, su išimamais sieteliais.

Kavos aparatai

Norintys pasimėgauti ryškesnio skonio bei aromato kava, dažnai renkasi kavos aparatus. Galima rinktis iš gausaus asortimento - automatinius, pusiau automatinius, kapsulinius, filtruojančius ar lešelinius. Kai kurie prietaisai skirti konkrečiam gėrimui gaminti, pavyzdžiui, espresso, latte ar kapučino kavai.

Visiškai automatiniai kavos aparatai gali pasiūlyti daugybę funkcijų. Kai kurie turi kavamales su keraminėm girnom, galimybę naudoti ir maltą kavą, taip pat keletą kavos stiprumo lygių, vandens filtrų, galimybę gamintis gėrimų įvairovę vienu aparatu - ristretto, espresso, espresso lungo, juodą kavą, Americano, cappuccino, latte macchiato ir panašiai.

Norintiems įsitraukti į kavos gaminimo procesą, siūlomi pusiau automatiniai aparatai. Šiais aparatais galima reguliuoti kavos stiprumą ar pieno suplakimo lygį. Tačiau ne visi jie turi pupelių malimo funkciją, tad reiktų naudoti atskirą kavos malūnėlį arba kavos kapsules.

Kalbant apie kapsulinius kavos aparatus, vertėtų išskirti Nespresso prekinį ženklą. Šio gamintojo aparatai yra itin funkcionalūs, kompaktiški bei išsiskiria stilingumu. Kad gamintojas kavą priima kaip meno rūšį, atsispindi ne tik gaminio kokybėje bei novatoriškuose sprendimuose, bet ir kapsulių gausoje. Daugiau informacijos apie šio gamintojo kavos aparatus galite rasti šioje nuorodoje: https://pigu.lt/lt/buitine-technika-elektronika/virtuves-iranga/kavos-aparatai/f/nespresso

Filtrinės kavavirės skiriasi nuo kitų tuo, kad veikia kiek ilgėliau. Jos šildo vandenį beveik iki virimo, o garai pasiekia lašėjimo vietą, kurioje laša ant maltos kavos filtre. Svarbu kavos nesumalti per smulkiai, nes kuo smulkiau, tuo lėčiau vyksta visas procesas. O jei vanduo laša per lėtai, jis gali tekėti per kavos lašintuvo viršų. Tačiau daugelis renkasi šiuos prietaisus dėl nedidelės kainos ir lengvo naudojimosi bei galimybės paruošti kelis puodelius vienu sykiu.

Kavamalės

Brangesni kavos aparatai dažniausiai jau turi integruotą kavamalę. Kitu atveju, tai dar vienas svarbus prietaisas, nuo kurio priklauso gera kavos kokybė ir be kurio neapsieisite.

Priklausomai nuo to, koks kavos gaminimo aparatas ir kokia norėsite mėgautis kava, galima rinktis su malūnėliu arba girnines kavamales. Pastarosios laikomos daugiausia privalumų turinčiomis - jomis galima tolygiai ir itin smulkiai sumalti pupeles, kas būtent reikalinga espresso kavai.

Tiesa, dar galima rinktis rankines arba elektrines kavamales. Galbūt rankinės nėra labai populiarus variantas, nes reikia malti rankomis, tačiau jos yra girninės, ekonomiškos ir ilgaamžės.

Kokybiški ingredientai

Kava. Kad ir koks bus tobulas aparatas ar virdulys, be tinkamų, aukštos kokybės pupelių vargu ar pavyks pasimėgauti gardžiu gėrimu. Aukščiausios kokybės kavos pupelės yra arabika, tačiau nemėgstantiems itin rūgščios, siūlomi mišiniai su robusta. Dar vienas svarbus aspektas, renkantis pupeles - nuo skrudinimo turi būti praėjusi ne mažiau nei savaitė.

Jei kavą gaminate plikydami virduliu, užpiltą kavą reiktų palaikyti 3-4 minutes, o po to būtų geriausia ją atskirti nuo tirščių, kad išliktų nepakitęs skonis. Beje, proporcingu kiekiu kavos laikomas kupinas arbatinis šaukštelis ~100 ml vandens.

 

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Kalėdiniai „Tele2“ pasiūlymai: pasirūpinkite dovanomis iš anksto ir šventes pasitikite be rūpesčių

Kalėdiniai „Tele2“ pasiūlymai: pasirūpinkite dovanomis iš anksto ir šventes pasitikite be rūpesčių  0

Kaip pritaikyti revizines dureles pagal interjerą?

Kaip pritaikyti revizines dureles pagal interjerą?  0

14-ajame didžiajame metų išpardavime laukia naujovės

14-ajame didžiajame metų išpardavime laukia naujovės  7

Kodėl svarbu didinti prekės ženklo žinomumą ir, kaip tai padaryti?

Kodėl svarbu didinti prekės ženklo žinomumą ir, kaip tai padaryti?  0

Stalo servetėlės: kaip suteikti joms dar daugiau žavesio?

Stalo servetėlės: kaip suteikti joms dar daugiau žavesio?  0

Ką daryti su nebereikalingu automobiliu?

Ką daryti su nebereikalingu automobiliu?  0

Kosmetikos lagaminai – kam jie skirti?

Kosmetikos lagaminai – kam jie skirti?  0

Kokius akumuliatorinius įrankius verta įsigyti profesionalams?

Kokius akumuliatorinius įrankius verta įsigyti profesionalams?  0

Jurbarko butikui SEVEN – jau vieneri!

Jurbarko butikui SEVEN – jau vieneri!  2

Jurbarko krašto šventei – specialus laikraščio priedas „VERSLO LAIVAS“

Jurbarko krašto šventei – specialus laikraščio priedas „VERSLO LAIVAS“  0

„Ben aprangos studija“ – ieškantiems šiuolaikinių sprendimų

„Ben aprangos studija“ – ieškantiems šiuolaikinių sprendimų  0

Medinių langų gamyba pagal jūsų poreikius

Medinių langų gamyba pagal jūsų poreikius  0

Smalininkų senjorų namai Jurbarko senamiestyje atidarė naują biurą

Smalininkų senjorų namai Jurbarko senamiestyje atidarė naują biurą  1

VADOVŲ PAIEŠKA BEI ATRANKA. KĄ APIE JĄ REIKĖTŲ ŽINOTI?

VADOVŲ PAIEŠKA BEI ATRANKA. KĄ APIE JĄ REIKĖTŲ ŽINOTI?  0

Sprendimai verslo optimizavimui

Sprendimai verslo optimizavimui  1

Kokybiškos kanceliarinės prekės įvairiems poreikiams

Kokybiškos kanceliarinės prekės įvairiems poreikiams  0

Jurbarko mažųjų laivelių prieplaukoje naujiena – vandens dviračiai

Jurbarko mažųjų laivelių prieplaukoje naujiena – vandens dviračiai  0

„Tele2“ pasiūlymas senjorams – pratęsus sutartį dabar, už planą nereikės mokėti net 4 mėn.

„Tele2“ pasiūlymas senjorams – pratęsus sutartį dabar, už planą nereikės mokėti net 4 mėn.  0

Kam reikalingi plūgai ir kokį plūgą geriausia pasirinkti savo ūkiui?

Kam reikalingi plūgai ir kokį plūgą geriausia pasirinkti savo ūkiui?  0

Kokį čiužinį pasirinkti, jei norisi komforto miegamajame?

Kokį čiužinį pasirinkti, jei norisi komforto miegamajame?  0

Kaip ilgalaikė automobilių nuoma leidžia užsidirbti?

Kaip ilgalaikė automobilių nuoma leidžia užsidirbti?  1

„Continental“ – bandymais įrodyta aukščiausia kokybė

„Continental“ – bandymais įrodyta aukščiausia kokybė  0

Kur parduodamos trimerių atsarginės detalės?

Kur parduodamos trimerių atsarginės detalės?  0

Jurbarko senamiestyje – prancūziško aprangos stiliaus oazė

Jurbarko senamiestyje – prancūziško aprangos stiliaus oazė  1

Mūsų partneriai