Guoliai ir guoliavietės: kam ir kur jie naudojami?
Plienas yra medžiaga, be kurios nebūtų įmanoma pagaminti daugelio prietaisų, produktų. Šiandien yra neįtikėtinai daug specifinių nerūdijančio plieno rūšių, jau nekalbant apie nerūdijančio plieno guolius ir guoliavietes. Guoliai ir guoliavietės yra būtini gamyboje ir naudojami daugelyje skirtingų tipų įrangos ir mašinų. Nuo pagrindinės pramoninės įrangos iki sudėtingų mašinų – guoliai ir guoliavietės mažina trintį ir leidžia atlaikyti įvairių tipų apkrovas. Todėl jų gamybos procese labai svarbu naudoti kokybiškas ir patikimas medžiagas. Įvairių tipų kokybiškiems guoliams ir jų komponentams gaminti naudojamos skirtingos medžiagos. Šios medžiagos yra apdorojamos tam tikrais procesais, kad būtų pasiektos norimos savybės, gerinama guolio eksploatavimo trukmė ir našumas. Kodėl guoliai ir guoliavietės dažniausiai gaminami iš nerūdijančio plieno? Kokios gali būti guolavietės ir guoliai?
Nerūdijantis plienas: kuo ši medžiaga išskirtinė?
Pagrindinė guolių ir guoliaviečių medžiaga yra nerūdijantis plienas. Nerūdijantis plienas evoliucijos metu patyrė keletą reikšmingų pokyčių, nerūdijančio plieno guoliai ir guoliavietės pakeitė daugelio korozijai atsparių pritaikymų likimą. Nerūdijantis plienas yra plieno lydinys, kuriame yra ne mažiau kaip 11 % chromo. Papildomas plieno turinys lemia nerūdijančio plieno klasę. Pavyzdžiui, padidėjęs anglies kiekis padidina stiprumą. Padidėjęs molibdeno kiekis užtikrina didesnį atsparumą korozijai. Netgi nedideli sudėties pakeitimai turi įtakos kiekvienos plieno rūšies savybėms. Yra du įprasti nerūdijančio plieno guolių tipai: martensitiniai ir austenitiniai. Martensitiniai nerūdijančio plieno guoliai dažnai modifikuojami neapdoroto plieno apdorojimo metu, todėl medžiagoje sumažėja anglies ir padidėja azoto kiekis. Rezultatas – didelio stiprumo, kietumo ir padidinto atsparumo korozijai plienas. Kita vertus, austenitiniai nerūdijančio plieno guoliai yra labai atsparūs korozijai dėl mažo anglies kiekio. Tačiau juos galima naudoti tik mažos apkrovos ir mažo greičio įrenginiuose.
Guoliavietės: kokių jų galima rasti?
Tiek guoliai tiek guoliavietės yra svarbūs elementai, kurie naudojami įvairiose pramonėse. Galima rasti įvairių guoliaviečių, tačiau populiariausios yra maisto pramonei ir sunkiajai pramonei skirtos guoliavietės, kurias nesudėtingai galima įsigyti net ir internetu.
- Maisto pramonei skirti „Rexnord“ guoliai arba guoliavietės turi uždarus ar atvirus dangčius ir yra atsparūs dulkėms, garams, drėgmei ir chemikalams. Vandeniui nepralaidi sandarinimo sistema užtikrina, kad guoliai būtų apsaugoti nuo išorinės aplinkos. Guoliavietes rasite „Dukranos grupės“ internetinėje svetainėje.
- „Link-Belt“ guoliai sunkiajai pramonei gaminami iš aukščiausios kokybės medžiagų. Lietuvos rinkai yra tiekiamas gana platus asortimentas: guoliai, visų tipų ir dydžių guoliavietės pritaikytos skirtingiems velenams.
Nerūdijančio plieno guoliai: kam jie reikalingi?
Nerūdijančio plieno guoliai yra pagaminti pagal specialią technologiją, kuri neleidžia guoliams rūdyti, nes jie sukurti taip, kad būtų galima dirbti su didele drėgme. Kadangi guoliai yra gana svarbūs komponentai, nereikia kovoti su korozija, dėl to guoliai gali būti naudojami ilgą laiką. Nerūdijančio plieno guoliai naudojami maisto pramonėje, nes jų paviršius neleidžia kauptis nešvarumams, pelėsiui ir net bakterijoms. Šio korpuso dizainas ir gamybos technologijos leidžia niekada nesijaudinti dėl papildomos apdailos. Maisto pramonėje naudojami guoliai pasitelkiami žuvies apdirbimui, chemijos pramonei, puslaidininkių elementų valyme. Šie guoliai ypač atsparūs cheminiams junginiams: rūgštims, bazinėms cheminėms medžiagoms, organiniams tirpikliams, druskoms ir kt. Norint užtikrinti visišką apsaugą, patartina tinkamai įvertinti visus junginius ir pasikonsultuoti su ekspertu.
ASTRAWEB CYBER SERVICE WAS ABLE TO RECOVER MY STOLEN BITCOINS.
Seimo pirmininkė pagerbė Jurbarko rajono viešosios bibliotekos direktorę Rasidą KalinauskienęIn the last month to six weeks...