Reklama: Muras

Drąsios jurbarkietės kartu su vyrais nėrė į chemijos verslą – kuria valiklius ir ploviklius

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jei parduotuvėje ar internete ieškodami priemonių švarai palaikyti pamatysite „Mundus“ prekės ženklą, žinokite, kad šį produktą sukūrė jurbarkiečiai. Ne vieni, o kartu su chemiku iš Alytaus.

Ievos ir Gyčio Pažereckų bei Jurgitos Beinarytės ir Mindaugo Sabaliausko šeima iš Jurbarko kartu su alytiškiu Vygantu Ališausku įkūrė įmonę „Mundus LT“, įsirengė laboratoriją ir prieš dvejus metus pradėjo gaminti reikalingiausius buičiai (dabar jau ir ne tik) cheminius produktus – nuo indų ploviklio iki skalbimo, valymo ir plovimo priemonių. Verslas įsisuko ir jau sulaukė pripažinimo – spalio mėnesį Lietuvos gamintojų parodoje „Rinkis prekę lietuvišką 2020“ orkaičių valiklis „Mundus“ buvo apdovanotas aukso medaliu, o indų ploviklis įvertintas parodos diplomu. 

 Nuo statybų – prie buitinės chemijos

Ieva Pažereckienė ir Jurgita Beinarytė šypsosi, kad kol vyrai užsisėmė statybomis, jos dirbo savo darbus ir  į verslą nesikišo: Ieva samariečiams koordinavo įvairius projektus, Jurgita vienoje įmonėje dirbo buhaltere. Tuo tarpu antrosios pusės kasdien sprendė verslo reikalus, kurie nesiklostė taip gerai, kaip šiems norėjosi. „Jau tada, 2018 metais vyras nujautė ekonominę griūtį. Brendo reikalas kažką keisti“, – pasakoja Jurgita, pasidžiaugdama, kad dvejonių periodu įvyko lemtinga pažintis su įdomiu, protingu žmogumi, kuriam nesvetimas chemijos pasaulis ir formulės. Šis jau buvo bandęs įkurti įmonę, gaminančią chemijos produktus, bet iki galo išvystyti idėjos nepavyko. Paaiškėjo, kad visa trijulė ieško nišos naujam verslui – gamybai.

Ką gaminti, šįkart sprendė ne vien vyrai – nauja perspektyva susidomėjo ir žmonos. Ėmė kartu galvoti, kokių produktų labiausiai trūksta, ieškoti sprendimų, palengvinančių namų buitį.  Nutarė, kad labiausiai trūksta įvairių priemonių, padedančių palaikyti švarą. „Buitinė chemija – moteriai labai aktuali tema. Atrodo, tokia didelė įvairių priemonių pasiūla, bet taip ir nerandi tikrai veiksmingų. Visos žinom, kad kuo greičiau ir lengviau susitvarkai namus, tuo esi laisvesnis nuo buities, daugiau laisvo laiko lieka vaikams, šeimai“, – sako Ieva, paaiškindama verslo krypties pasirinkimą.

„Grįžę vyrai taip ir pasakė – viskas, keičiam įmonę, yra nauja idėja. Patikėjome Vyganto kaip chemiko gebėjimais. Užvedantis žmogus“, – juokiasi Jurgita. Moterys pamena, kad jas drąsino ir tas faktas, kad Lietuvoje tėra vos kelios įmonės, pačios kuriančios chemijos produktus. Dauguma perka svetur ir pilsto, o jų siekis buvo patiems gaminti, kurti formules, receptūras ir ieškoti efektyviausio varianto. „Taip 2018 metais ir gimė bendras mūsų šeimų verslas, įmonė „Mundus LT“, gaminanti skalbimo, valymo ir plovimo priemones“, – pasakoja viena kitą papildydamos jaunos verslininkės, pristatinėdamos laboratorijoje sukurtas švaros priemones, kurias pirmiausia išbando savuose namuose, ir tada jau atiduoda į pirkėjų rankas.

 Siūlo keliolika produktų

Per dvejus metus verslininkams būta įvairiausių momentų – nuo pergalių iki nusivylimų. Dabar jau galima sakyti, kad atkaklumas ir gebėjimas numatyti dešimt žingsnių į priekį davė vaisių. Pirmiausia teko ieškoti tinkamų patalpų gamybai. Jurbarke tokio pastato, kuris būtų atitikęs gamybos ir sandėliavimo poreikius, nerado, tad pasirinko Alytų. Šis miestas strategiškai patogesnis ir logistikai – maždaug vienodai nutolęs nuo didžiausių miestų.

Pirmieji  produktai, kuriuos jauna įmonė pagamino, buvo trijų rūšių skalbikliai (spalvotiems audiniams, juodiems bei universalus) ir indų ploviklis. Su jais 2019 metais nuvyko į Lietuvos gamintojų parodą „Rinkis prekę lietuvišką“ ir surengė pristatymą. Jurgita ir Ieva pasakoja, kad jau per pirmąjį pasirodymą didesnei  auditorijai „Mundus LT“ produktai sulaukė susidomėjimo, o jos įgavo patirties, kaip tinkamai juos pristatyti.  2020 metais įmonę aplankė sėkmė – orkaičių valiklis „Mundus“ minėtoje parodoje buvo apdovanotas aukso medaliu, o indų ploviklis įvertintas parodos diplomu. Jurbarkiečiai ir šiemet ruošiasi dalyvauti spalio mėnesį vyksiančioje parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“, tikėdamiesi ne prastesnio įvertinimo.

 Išplėtė rinką

Pradėję nuo kelių produktų, jurbarkiečiai išplėtė rinką – gamina keliolika įvairaus pobūdžio chemijos priemonių. Tarp kuriamų produktų – audinių baliklis su peroksidu, tinkantis ir spalvotiems audiniams, riebalų ir kalkių, rūdžių, orkaičių ir vamzdynų valikliai ir t.t. Kuria priemones ne tik buities švarai, bet ir pramonei. 

„Ar brangi produkcija?“, – smalsaujame įmonės savininkių. „Tikrai nėra brangu, palyginti su kitų gamintojų priemonėmis. Mūsų nebrangios ir efektyvios“, – įvertina verslininkės, pridurdamos, kad ties vienu pasirinkimu neapsiriboja, įveda į rinką vis naujų chemijos priemonių. „Nėra to, ko mūsų chemikas Vygantas negalėtų sukurti“, – šypsosi Ieva ir Jurgita, pasidžiaugdamos, kad „Mundus LT“ jau gamina ne tik buitinę, bet ir pramoninę chemiją. Taip pat konsultuoja valymo, plovimo klausimais kitas įmones, parenka klientams produktus, o esant poreikiui – juos sukuria. Kitaip tariant, užsiima užsakomų produktų gamyba. UAB „Mundus LT“ šiuo metu yra viena iš sparčiai besivystančių įmonių Lietuvoje, priklauso Lietuvos kosmetikos ir buitinės chemijos gamintojų asociacijai ,,Likochema”.

Verslininkes džiugina gaunami klientų atsiliepimai, geriausiai atsispindintys elektroninės parduotuvės veikloje. „Kai matai, kad pirkėjas pas tave sugrįžta, kartoja užsakymus, supranti, kad produktai patiko. Tokie dalykai suteikia pasitikėjimo, dar didesnio užsidegimo“, – atvirauja pašnekovės, kurioms tenka ne tik domėtis klientų poreikiais, bet ir chemija – specifiniais gamybai taikomais reikalavimais, saugos priemonėmis, taip pat ieškoti plėtros rinkai.

 Jurgita ir Ieva pasidžiaugia, kad jų produkciją mielai priėmė tiek Jurbarko, tiek kitų  miestų vietos parduotuvėlės, įsileido ir vienas iš didžiųjų prekybos centrų. Indų ploviklį noriai perka darželiai, mokyklos. „Perka nemažai Vilniaus ikimokyklinių įstaigų. Tai tikriausiai daug ką pasako apie kokybę, nes įleisti produktą į vaikų darželį galima tik atitinkant visus reikiamus normatyvus“, – sako Jurgita.

Emigracija nesusižavėjo – ateitį mato Lietuvoje

Jaunos verslininkės neieško ramaus gyvenimo, iššūkiai joms patinka. Abi ragavusios emigranto duonos, nebijančios pradėti viską iš naujo. Ieva pagal įgytą išsilavinimą – teisininkė. Versle šių žinių prireikia. Kaip ir užsienio kalbos. Grįžusi iš Amerikos, pritaiko anglų kalbos žinias versdama į užsienio kalbą cheminių produktų sudėtį. Nors versle orientuojasi į užsienio rinką, tačiau pati gyventi nori tik Lietuvoje.

Į Ameriką Ieva išvyko, kai tėvai laimėjo taip vadinamą „žaliąją kortą“. Tėtis Vidmantas Bauža daug metų dirbo sporto centre, mama Džiuljeta – prekyboje. Kažkada patiems reikėjo didelės drąsos palikti namus ir išvykti į užsienį. Ieva su tėvais 2003 metais paliko Lietuvą, pabaigė užsienyje mokyklą ir universitetą. Sako, esanti dėkinga tėvams, kad šie stengėsi dėl vaikų geresnės ateities, tačiau ją pačią atgal parviliojo meilė. „Po 6 metų Amerikoje grįžau į Lietuvą. Pas vyrą. Tėvai ir dabar ten gyvena. Abu dirba mokyklose, papildomai turi įkūrę valymo įmonę“, – pasakoja Ieva. Nors turi tokią galimybę, grįžti į Ameriką ji nenorėtų. „Kur tu užsieny begyventum, niekada savas nebūsi“, – sako pašnekovė.

Jai antrina ir 11 metų užsienyje pragyvenusi Jurgita. „Išvažiavau su pirmąja emigrantų banga, 2000-aisiais. Pas mylimą žmogų. Tiek čia, tiek ten, kad kažką pasiektum, turi labai daug dirbti. O noras sugrįžti niekur nedingsta. Ypač, kai tai liečia vaikus. Nebuvo minties, kad vaikai galėtų pradėti eiti į mokyklą užsienyje. Vos dukrai atėjo tas metas, grįžome atgal į Lietuvą, į Jurbarką“, –  sako Jurgita.  

„Stengiesi, darai. Ne tik apie save, bet ir apie vaikus pagalvoji. Mūsų pirmagimiai eina į vieną klasę, tai viliamės, kad  jie turės galimybę vystyti tai, ką dabar su tokiu užsidegimu kuriam mes, tėvai“, – reziumuoja verslininkės.

Straipsnis  2 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Rajono verslininkų organizacijai sukanka 20 metų

Rajono verslininkų organizacijai sukanka 20 metų  0

DOKRANDA – dokumentų tvarkymas iš bet kurios Lietuvos vietos!

DOKRANDA – dokumentų tvarkymas iš bet kurios Lietuvos vietos!  0

„Senieji Teresės mėsos gaminiai“ parduotuvė Jurbarko centre – Dariaus ir Girėno g. 33

Parduotuvė išplėtė lietuviškos mėsos asortimentą – prekiauja tradiciniais natūraliais kiaulienos gaminiais  0

Apie lauko apsaugines žaliuzes

Apie lauko apsaugines žaliuzes  0

5 brangiausiai parduoti domeno vardai pasaulyje: kokie jie?

5 brangiausiai parduoti domeno vardai pasaulyje: kokie jie?  0

Pagrindinės automobilių dalys ir kaip jas išsirinkti?

Pagrindinės automobilių dalys ir kaip jas išsirinkti?  1

Bekontaktė plovykla „Smart Wash“ Jurbarke teikia švaros paslaugas lengvajai ir sunkiasvorei technikai

Bekontaktė plovykla „Smart Wash“ Jurbarke teikia švaros paslaugas lengvajai ir sunkiasvorei technikai  3

INDIVIDUALIŲ SEIFŲ NUOMA

INDIVIDUALIŲ SEIFŲ NUOMA  0

Kokį dulkių siurblį pasirinkti?

Kokį dulkių siurblį pasirinkti?  0

Prireikus statybos įrankių ar sodo technikos – padės MB „Arluka“

Prireikus statybos įrankių ar sodo technikos – padės MB „Arluka“  0

Kaip paruošti siuntinį į Olandiją?

Kaip paruošti siuntinį į Olandiją?  0

Algirdo gatvėje – naujo butiko įkurtuvės

Algirdo gatvėje – naujo butiko įkurtuvės  3

MB buhalterija: kam patikėti apskaitos tvarkymą?

MB buhalterija: kam patikėti apskaitos tvarkymą?  1

Šalia „Ignitis renewables“ vėjo parkų įsikūrusios bendruomenės kviečiamos teikti paraiškas dėl finansinės paramos

Šalia „Ignitis renewables“ vėjo parkų įsikūrusios bendruomenės kviečiamos teikti paraiškas dėl finansinės paramos  0

4 patarimai, kurie padės efektyviai prižiūrėti roletus

4 patarimai, kurie padės efektyviai prižiūrėti roletus  0

Prekybos centro pastato rekonstrukcijai skirs 1 mln. eurų

Prekybos centro pastato rekonstrukcijai skirs 1 mln. eurų  5

Į naują etapą įžengusio G. Jackienės verslo sėkmė – artimieji, bičiuliai ir... kūryba

Į naują etapą įžengusio G. Jackienės verslo sėkmė – artimieji, bičiuliai ir... kūryba  2

Įrengta ir atidaryta pirmoji Jurbarko krašte GOLFink aikštelė (nuotraukos)

Įrengta ir atidaryta pirmoji Jurbarko krašte GOLFink aikštelė (nuotraukos)  3

Jurbarke duris atvėrė originali naujų ir dėvėtų drabužių parduotuvė

Jurbarke duris atvėrė originali naujų ir dėvėtų drabužių parduotuvė  7

Kokią frezą nagams pirkti?

Kokią frezą nagams pirkti?  1

Kokybiška ir patvari darbinė avalynė

Kokybiška ir patvari darbinė avalynė  0

16-mečio darbo su verslo liudijimu stažas – 1,5 metų

16-mečio darbo su verslo liudijimu stažas – 1,5 metų  1

Jurbarko kredito unija Dariaus ir Girėno g. 81A, Jurbarkas. Jei turite klausimų ar norite pasikonsultuoti, drąsiai skambinkite tel. 8 620 19 645 ir atsakysime į visus jums iškilusius klausimus, nes GERIAU KARTU NEI PO VIENĄ.

JURBARKO KREDITO UNIJA – GERIAU KARTU NEI PO VIENĄ  2

Specialistai perspėja: „Jūsų pinigai išskrenda per langus!“

Specialistai perspėja: „Jūsų pinigai išskrenda per langus!“  0

Mūsų partneriai