Drąsios jurbarkietės kartu su vyrais nėrė į chemijos verslą – kuria valiklius ir ploviklius

Straipsnis  5 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jei parduotuvėje ar internete ieškodami priemonių švarai palaikyti pamatysite „Mundus“ prekės ženklą, žinokite, kad šį produktą sukūrė jurbarkiečiai. Ne vieni, o kartu su chemiku iš Alytaus.

Ievos ir Gyčio Pažereckų bei Jurgitos Beinarytės ir Mindaugo Sabaliausko šeima iš Jurbarko kartu su alytiškiu Vygantu Ališausku įkūrė įmonę „Mundus LT“, įsirengė laboratoriją ir prieš dvejus metus pradėjo gaminti reikalingiausius buičiai (dabar jau ir ne tik) cheminius produktus – nuo indų ploviklio iki skalbimo, valymo ir plovimo priemonių. Verslas įsisuko ir jau sulaukė pripažinimo – spalio mėnesį Lietuvos gamintojų parodoje „Rinkis prekę lietuvišką 2020“ orkaičių valiklis „Mundus“ buvo apdovanotas aukso medaliu, o indų ploviklis įvertintas parodos diplomu. 

 Nuo statybų – prie buitinės chemijos

Ieva Pažereckienė ir Jurgita Beinarytė šypsosi, kad kol vyrai užsisėmė statybomis, jos dirbo savo darbus ir  į verslą nesikišo: Ieva samariečiams koordinavo įvairius projektus, Jurgita vienoje įmonėje dirbo buhaltere. Tuo tarpu antrosios pusės kasdien sprendė verslo reikalus, kurie nesiklostė taip gerai, kaip šiems norėjosi. „Jau tada, 2018 metais vyras nujautė ekonominę griūtį. Brendo reikalas kažką keisti“, – pasakoja Jurgita, pasidžiaugdama, kad dvejonių periodu įvyko lemtinga pažintis su įdomiu, protingu žmogumi, kuriam nesvetimas chemijos pasaulis ir formulės. Šis jau buvo bandęs įkurti įmonę, gaminančią chemijos produktus, bet iki galo išvystyti idėjos nepavyko. Paaiškėjo, kad visa trijulė ieško nišos naujam verslui – gamybai.

Ką gaminti, šįkart sprendė ne vien vyrai – nauja perspektyva susidomėjo ir žmonos. Ėmė kartu galvoti, kokių produktų labiausiai trūksta, ieškoti sprendimų, palengvinančių namų buitį.  Nutarė, kad labiausiai trūksta įvairių priemonių, padedančių palaikyti švarą. „Buitinė chemija – moteriai labai aktuali tema. Atrodo, tokia didelė įvairių priemonių pasiūla, bet taip ir nerandi tikrai veiksmingų. Visos žinom, kad kuo greičiau ir lengviau susitvarkai namus, tuo esi laisvesnis nuo buities, daugiau laisvo laiko lieka vaikams, šeimai“, – sako Ieva, paaiškindama verslo krypties pasirinkimą.

„Grįžę vyrai taip ir pasakė – viskas, keičiam įmonę, yra nauja idėja. Patikėjome Vyganto kaip chemiko gebėjimais. Užvedantis žmogus“, – juokiasi Jurgita. Moterys pamena, kad jas drąsino ir tas faktas, kad Lietuvoje tėra vos kelios įmonės, pačios kuriančios chemijos produktus. Dauguma perka svetur ir pilsto, o jų siekis buvo patiems gaminti, kurti formules, receptūras ir ieškoti efektyviausio varianto. „Taip 2018 metais ir gimė bendras mūsų šeimų verslas, įmonė „Mundus LT“, gaminanti skalbimo, valymo ir plovimo priemones“, – pasakoja viena kitą papildydamos jaunos verslininkės, pristatinėdamos laboratorijoje sukurtas švaros priemones, kurias pirmiausia išbando savuose namuose, ir tada jau atiduoda į pirkėjų rankas.

 Siūlo keliolika produktų

Per dvejus metus verslininkams būta įvairiausių momentų – nuo pergalių iki nusivylimų. Dabar jau galima sakyti, kad atkaklumas ir gebėjimas numatyti dešimt žingsnių į priekį davė vaisių. Pirmiausia teko ieškoti tinkamų patalpų gamybai. Jurbarke tokio pastato, kuris būtų atitikęs gamybos ir sandėliavimo poreikius, nerado, tad pasirinko Alytų. Šis miestas strategiškai patogesnis ir logistikai – maždaug vienodai nutolęs nuo didžiausių miestų.

Pirmieji  produktai, kuriuos jauna įmonė pagamino, buvo trijų rūšių skalbikliai (spalvotiems audiniams, juodiems bei universalus) ir indų ploviklis. Su jais 2019 metais nuvyko į Lietuvos gamintojų parodą „Rinkis prekę lietuvišką“ ir surengė pristatymą. Jurgita ir Ieva pasakoja, kad jau per pirmąjį pasirodymą didesnei  auditorijai „Mundus LT“ produktai sulaukė susidomėjimo, o jos įgavo patirties, kaip tinkamai juos pristatyti.  2020 metais įmonę aplankė sėkmė – orkaičių valiklis „Mundus“ minėtoje parodoje buvo apdovanotas aukso medaliu, o indų ploviklis įvertintas parodos diplomu. Jurbarkiečiai ir šiemet ruošiasi dalyvauti spalio mėnesį vyksiančioje parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“, tikėdamiesi ne prastesnio įvertinimo.

 Išplėtė rinką

Pradėję nuo kelių produktų, jurbarkiečiai išplėtė rinką – gamina keliolika įvairaus pobūdžio chemijos priemonių. Tarp kuriamų produktų – audinių baliklis su peroksidu, tinkantis ir spalvotiems audiniams, riebalų ir kalkių, rūdžių, orkaičių ir vamzdynų valikliai ir t.t. Kuria priemones ne tik buities švarai, bet ir pramonei. 

„Ar brangi produkcija?“, – smalsaujame įmonės savininkių. „Tikrai nėra brangu, palyginti su kitų gamintojų priemonėmis. Mūsų nebrangios ir efektyvios“, – įvertina verslininkės, pridurdamos, kad ties vienu pasirinkimu neapsiriboja, įveda į rinką vis naujų chemijos priemonių. „Nėra to, ko mūsų chemikas Vygantas negalėtų sukurti“, – šypsosi Ieva ir Jurgita, pasidžiaugdamos, kad „Mundus LT“ jau gamina ne tik buitinę, bet ir pramoninę chemiją. Taip pat konsultuoja valymo, plovimo klausimais kitas įmones, parenka klientams produktus, o esant poreikiui – juos sukuria. Kitaip tariant, užsiima užsakomų produktų gamyba. UAB „Mundus LT“ šiuo metu yra viena iš sparčiai besivystančių įmonių Lietuvoje, priklauso Lietuvos kosmetikos ir buitinės chemijos gamintojų asociacijai ,,Likochema”.

Verslininkes džiugina gaunami klientų atsiliepimai, geriausiai atsispindintys elektroninės parduotuvės veikloje. „Kai matai, kad pirkėjas pas tave sugrįžta, kartoja užsakymus, supranti, kad produktai patiko. Tokie dalykai suteikia pasitikėjimo, dar didesnio užsidegimo“, – atvirauja pašnekovės, kurioms tenka ne tik domėtis klientų poreikiais, bet ir chemija – specifiniais gamybai taikomais reikalavimais, saugos priemonėmis, taip pat ieškoti plėtros rinkai.

 Jurgita ir Ieva pasidžiaugia, kad jų produkciją mielai priėmė tiek Jurbarko, tiek kitų  miestų vietos parduotuvėlės, įsileido ir vienas iš didžiųjų prekybos centrų. Indų ploviklį noriai perka darželiai, mokyklos. „Perka nemažai Vilniaus ikimokyklinių įstaigų. Tai tikriausiai daug ką pasako apie kokybę, nes įleisti produktą į vaikų darželį galima tik atitinkant visus reikiamus normatyvus“, – sako Jurgita.

Emigracija nesusižavėjo – ateitį mato Lietuvoje

Jaunos verslininkės neieško ramaus gyvenimo, iššūkiai joms patinka. Abi ragavusios emigranto duonos, nebijančios pradėti viską iš naujo. Ieva pagal įgytą išsilavinimą – teisininkė. Versle šių žinių prireikia. Kaip ir užsienio kalbos. Grįžusi iš Amerikos, pritaiko anglų kalbos žinias versdama į užsienio kalbą cheminių produktų sudėtį. Nors versle orientuojasi į užsienio rinką, tačiau pati gyventi nori tik Lietuvoje.

Į Ameriką Ieva išvyko, kai tėvai laimėjo taip vadinamą „žaliąją kortą“. Tėtis Vidmantas Bauža daug metų dirbo sporto centre, mama Džiuljeta – prekyboje. Kažkada patiems reikėjo didelės drąsos palikti namus ir išvykti į užsienį. Ieva su tėvais 2003 metais paliko Lietuvą, pabaigė užsienyje mokyklą ir universitetą. Sako, esanti dėkinga tėvams, kad šie stengėsi dėl vaikų geresnės ateities, tačiau ją pačią atgal parviliojo meilė. „Po 6 metų Amerikoje grįžau į Lietuvą. Pas vyrą. Tėvai ir dabar ten gyvena. Abu dirba mokyklose, papildomai turi įkūrę valymo įmonę“, – pasakoja Ieva. Nors turi tokią galimybę, grįžti į Ameriką ji nenorėtų. „Kur tu užsieny begyventum, niekada savas nebūsi“, – sako pašnekovė.

Jai antrina ir 11 metų užsienyje pragyvenusi Jurgita. „Išvažiavau su pirmąja emigrantų banga, 2000-aisiais. Pas mylimą žmogų. Tiek čia, tiek ten, kad kažką pasiektum, turi labai daug dirbti. O noras sugrįžti niekur nedingsta. Ypač, kai tai liečia vaikus. Nebuvo minties, kad vaikai galėtų pradėti eiti į mokyklą užsienyje. Vos dukrai atėjo tas metas, grįžome atgal į Lietuvą, į Jurbarką“, –  sako Jurgita.  

„Stengiesi, darai. Ne tik apie save, bet ir apie vaikus pagalvoji. Mūsų pirmagimiai eina į vieną klasę, tai viliamės, kad  jie turės galimybę vystyti tai, ką dabar su tokiu užsidegimu kuriam mes, tėvai“, – reziumuoja verslininkės.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  5 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Justė Rudzevičienė

Šeimos šventes kurianti Justė jau planuoja vaikų vasaros stovyklas (NUOTRAUKOS)  0

Guoliai ir guoliavietės: kam ir kur jie naudojami?

Guoliai ir guoliavietės: kam ir kur jie naudojami?  0

„Tele2“ tinkle išmėgintas rekordinis 5G greitis – pasiekė 4,45 Gbps

„Tele2“ tinkle išmėgintas rekordinis 5G greitis – pasiekė 4,45 Gbps  0

Ieškote kokybiško odontologinio gydymo?

Ieškote kokybiško odontologinio gydymo?  0

Paskolos Jurbarko rajono ir kaimyninių savivaldybių gyventojams

Paskolos Jurbarko rajono ir kaimyninių savivaldybių gyventojams  0

Jos žino, kaip reikia puoštis. Verslininkė jurbarkietė Giedrė Jackienė (viduryje) su viešniomis Egle ir Migle balandžio 21 dieną „Sif Jakobs“ prekinio ženklo pristatymo metu.

Gimtadienio staigmena „X7“ klientams – išskirtinė juvelyrika iš Danijos  3

Saulės panelės – efektyvus energijos gaminimo būdas

Saulės panelės – efektyvus energijos gaminimo būdas  0

Jurbarko miesto ir verslo dienos 2023– specialus laikraščio „Mūsų laikas“ priedas „VERSLO LAIVAS“

Jurbarko miesto ir verslo dienos 2023– specialus laikraščio „Mūsų laikas“ priedas „VERSLO LAIVAS“  0

Pasaulinio lygio apatinio trikotažo gamintojo JOLIDON sėkmės istorija

Pasaulinio lygio apatinio trikotažo gamintojo JOLIDON sėkmės istorija  0

69 GB už 69 ct/sav. – pasinaudok išskirtiniu „Pildyk“ pasiūlymu ir išbandyk eSIM

69 GB už 69 ct/sav. – pasinaudok išskirtiniu „Pildyk“ pasiūlymu ir išbandyk eSIM  0

Pagrindiniai modulinių namų privalumai ir patarimai, kaip pasirinkti tinkamus gamintojus

Pagrindiniai modulinių namų privalumai ir patarimai, kaip pasirinkti tinkamus gamintojus  0

Ką būtų galima padovanoti klasės auklėtojai?

Ką būtų galima padovanoti klasės auklėtojai?  0

Keletas faktų apie durų kilimėlius, kuriuos turėtumėte žinoti

Keletas faktų apie durų kilimėlius, kuriuos turėtumėte žinoti  0

Nuotraukoje – „Vilvi Group“ generalinis direktorius G. Bertašius.

„Vilvi Group“ vadovas: veikiame globaliai ir tai mus tik sustiprina  0

Kokia medžiaga tinkamiausia medienos apsaugai?

Kokia medžiaga tinkamiausia medienos apsaugai?  0

Ką reikia žinoti prieš pradedant verslą?

Ką reikia žinoti prieš pradedant verslą?  0

Ką reikia žinoti prieš paleidžiant Google Ads reklamą?

Ką reikia žinoti prieš paleidžiant Google Ads reklamą?  0

Ką svarbu įvertinti, renkantis makiažo šepetėlį

Ką svarbu įvertinti, renkantis makiažo šepetėlį  0

Lakštinis plienas: sužinokite jo savybes bei rūšis

Lakštinis plienas: sužinokite jo savybes bei rūšis  0

„Tele2“ pasiūlymai: Naujieji metai startuoja kartu su mažomis kainomis įrenginiams ir planams

„Tele2“ pasiūlymai: Naujieji metai startuoja kartu su mažomis kainomis įrenginiams ir planams  0

Kokio gamintojo belaides ausines pasirinkti?

Kokio gamintojo belaides ausines pasirinkti?  0

Kada Kredito linija yra geresnis sprendimas nei paskola?

Kada Kredito linija yra geresnis sprendimas nei paskola?  0

"Xiaomi" televizorių savybės

"Xiaomi" televizorių savybės  0

Cirkuliacinių siurblių modeliai skirtingiems poreikiams tenkinti

Cirkuliacinių siurblių modeliai skirtingiems poreikiams tenkinti  0

Mūsų partneriai