Dantų protezavimo kompensavimas: kam priklauso ir kur kreiptis

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

CLINIC | DPC pacientė Janina džiaugiasi, jog protezai jai grąžino ne tik šypseną, bet ir galimybę gerai sukramtyti maistą. „Mūsų amžiuje grožis jau ne tiek svarbu. Svarbiausia – sveikata. O kad sveikatos netrūktų, žmogus turi gerai valgyti. Kai dantų nėra, maisto pasirinkimas labai susiaurėja. Kasdien tik košės ir sriubos. Labiausiai buvau pasiilgusi šviežių vaisių, daržovių. Bet jų jau nesukramtydavau. Protezai grąžino ant mano stalo patiekalus, kuriuos buvau užmiršusi. Dabar vėl galiu sukramtyti įvairius produktus, grįžo malonumas valgyti, o taip pat – ir apetitas“, – pasakoja senjorė.

Janinai jau buvo sudarytas gydymo planas ir ji buvo pasirengusi pradėti savo šypsenos kelionę, kai gydytojas-odontologas pasiūlė patikrinti, gal ji galėtų gauti teritorinės ligonių kasos (TLK) lėšų dantims protezuoti. Pasirodo, Janina netgi nežinojo, kad gali gauti tokią kompensaciją, todėl pasirinktas gydymas atsiėjo žymiai pigiau. Klinikos komanda sutvarkė visus dokumentus, o Janinai teliko džiaugtis puikiai atliktomis paslaugomis ir patarimu, leidusiu sutaupyti.

„Noriu paskatinti savo bendraamžius – nepražiopsokite progos vėl kramtyti ir šypsotis. Pasitikrinti, ar galime gauti kompensaciją dantims protezuoti, mums nieko nekainuoja“, – sako senjorė.

 

Kam priklauso kompensacija?

„Esame labai susirūpinę – į mus kreipiasi daugybė žmonių, kuriems reikalingos protezavimo paslaugos. Daugiausia – senjorai. Jiems protezavimas išimamais protezais be priemokos – galimybė vėl kramtyti, valgyti pamėgtą maistą, drąsiai šypsotis, kalbėti ir bendrauti. Tai nepaprastai svarbu kiekvieno žmogaus gyvenime. Matome, jog susidomėjusių nemažėja, todėl esame pasirengę ir toliau teikti šią paslaugą, kad daugiau mūsų pacientų galėtų gyventi pilnavertį, sveiką, komfortišką gyvenimą, – sako CLINIC | DPC pardavimų vadovė Laura Bukaveckienė. – Žmonės dažnai nežino, kad jiems priklauso lėšos iš Privalomojo sveikatos fondo protezavimo darbams apmokėti. Atvykę į vieną iš mūsų klinikų jie gali pasitikrinti, ar turi galimybę pilnai ar dalinai finansuoti savo gydymo planą. Protezavimo išlaidų kompensavimas galioja ne tik išimamiems protezams, bet ir kitoms protezų rūšims – ir tvirtinamiems ant dantų, ir ant implantų, išskyrus skaitmeniniu būdu gaminamus protezus“.

Dantų protezavimo kompensaciją gali gauti pensininkai, vaikai iki 18 metų, nedarbingi ar iš dalies darbingi asmenys bei onkologiniai ligoniai po veido, burnos ir žandikaulių ligų. Anksčiau norintiems dantis protezuoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis tekdavo apsilankyti pas šeimos gydytoją, kuris išrašydavo siuntimą pas odontologą. Po apsilankymo pas odontologą pacientui reikėdavo kreiptis į TLK. Klinikų tinklas CLINIC | DPC yra sudaręs sutartį su TLK, todėl galima kreiptis į bet kurią iš vienuolikoje Lietuvos miestų esančių klinikų. Atvykę į bet kurią CLINIC | DPC kliniką be šeimos gydytojo siuntimo ir pateikę reikiamus duomenis galite pasitikrinti, ar jums priklauso kompensavimas.

 

Dantys – ne tik dėl grožio

Mūsų šalyje apie 30 proc. vyresnių nei 65 metų amžiaus žmonių kenčia nuo dantų praradimo. Dauguma jų patiria sunkumus kramtant. Gerai nesukramtytas maistas yra sunkiai virškinamas. Tyrimai rodo, kad tai gali sukelti skrandžio ir žarnyno susirgimus. Dėl to dauguma senjorų ir kitų dantų netekusių žmonių atsisako dalies maisto produktų. Paprastai tai veda prie nepilnavertės mitybos, kuri taip pat yra daugybės ligų priežastis.

Atsižvelgiant į tai, dantų protezavimas yra finansuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Jei jau pradėjote gydymą ir šiuo metu turite laikinus protezus, galite kreiptis dėl nuolatinio protezavimo. CLINIC | DPC komanda patikrins, ar yra galimybė pasinaudoti TLK lėšomis ir padės jums sutaupyti.

„Turime stengtis, kad kiekvienas žmogus mūsų visuomenėje galėtų jaustis oriai, patenkinti pagrindinius savo poreikius. Mes norime prisidėti prie geresnio žmonių gyvenimo, geresnės sveikatos ir nuotaikos. Juk dalindamiesi gerumu, rūpindamiesi vieni kitais, kuriame geresnį emocinį klimatą sau patiems“, – sako Laura Bukaveckienė.

 

Protezavimo būdai

CLINIC|DPC patyrusių specialistų gaminami protezai yra patogūs, lengvai prižiūrimi, patvarūs. Tai puiki išeitis netekus daug dantų. Paprastai gaminami dviejų tipų protezai – išimami ir fiksuoti. Pastarieji yra pažangesni ir praktiškai nesukelia jokio diskomforto. Jų nereikia išsiimti ir papildomai prižiūrėti, todėl žmogus jaučiasi kaip su natūraliais dantimis. Fiksuoti protezai apsaugo žandikaulio kaulą nuo nykimo, o tai labai svarbu netekus dantų.

Fiksuoti protezai gali būti tvirtinami ant dantų arba ant implantų. CLINIC | DPC gamina kokybiškus ant danties fiksuojamus metalo keramikos vainikėlius, dantų protezų tiltus. Kol kas pasaulyje pirmaujantis ir efektyviausias dantų atkūrimo metodas yra vadinamasis „Visi ant keturių“. Ši metodika numato galimybę vieno žandikaulio dantis atkurti ant keturių implantų net ir labai sudėtingoje klinikinėje situacijoje. Jos dėka galima išvengti sudėtingų, ilgai trunkančių kaulo priauginimo procedūrų. Tai labai svarbu, nes kaulo priauginimas yra pacientą itin varginantis procesas. Po dantų implantacijos iškart uždedami laikini dantys, kurie puikiausiai atlieka tikrų dantų funkcijas visą gijimo laikotarpį, tad iškart po procedūrų pacientams leidžiama kramtyti.

Išimami protezai reikalauja daugiau priežiūros. Jie skirstomi į standartines plokšteles, elastines plokšteles ir lanko atraminį protezą. Nors su jais yra šiokių tokių nepatogumų, jie visiškai atkuria kramtymo funkciją ir leidžia vėl drąsiai šypsotis. Protezai gaminami iš alergijos nesukeliančių, žmogaus sveikatai draugiškų sertifikuotų medžiagų.

Neapsisprendžiantiems, kokius protezus rinktis, ar dvejojantiems dėl jiems priklausančios kompensacijos, mielai padės CLINIC | DPC specialistai. Visi formalumai sutvarkomi ir procedūros atliekamos vietoje, todėl pacientas sutaupo laiko ir energijos. Galima ir nuotolinė gydytojo-odontologo konsultacija. Virtualaus vizito metu išsiaiškinama paciento problema, parenkamas geriausias gydymo būdas, sudaromas planas ir suplanuojami vizitai.  Reikia tiesiog paskambinti klinikos telefonu +370 632 00 005 ir pasikonsultuoti.

 

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Oro kondicionavimas darbo vietoje ir komfortiškos darbo aplinkos svarba

Oro kondicionavimas darbo vietoje ir komfortiškos darbo aplinkos svarba  0

Ratų suvedimo privalumai ir nauda

Ratų suvedimo privalumai ir nauda  0

Jurbarko miesto ir verslo dienos 2024 – specialus laikraščio „Mūsų laikas“ priedas „VERSLO LAIVAS“

Jurbarko miesto ir verslo dienos 2024 – specialus laikraščio „Mūsų laikas“ priedas „VERSLO LAIVAS“  0

Miegamojo baldai vaikams: ką reikia žinoti?

Miegamojo baldai vaikams: ką reikia žinoti?  0

Prekyba pačių surinktomis ar užaugintomis miško ir sodo gėrybėmis. Kada reikia mokėti mokesčius?

Prekyba pačių surinktomis ar užaugintomis miško ir sodo gėrybėmis. Kada reikia mokėti mokesčius?  0

Neišvengiama gyvenimo dalis: kapų priežiūra ir atnaujinimas

Neišvengiama gyvenimo dalis: kapų priežiūra ir atnaujinimas  1

Ką reikėtų žinoti renkantis buitinę techniką

Ką reikėtų žinoti renkantis buitinę techniką  0

Per Velykas – dovanos jums ir artimiesiems: specialūs šventiniai „Tele2“ pasiūlymai

Per Velykas – dovanos jums ir artimiesiems: specialūs šventiniai „Tele2“ pasiūlymai  0

Ar jūsų slapta klausosi? Įspėjamieji ženklai, kad galite būti sekami

Ar jūsų slapta klausosi? Įspėjamieji ženklai, kad galite būti sekami  0

Šiltinimas – puikus sprendimas norint šiltų ir jaukių namų

Šiltinimas – puikus sprendimas norint šiltų ir jaukių namų  0

„Zuikio ausys“ – jauki, saugi ir žaisminga erdvė Jūsų šeimos šventėms

„Zuikio ausys“ – jauki, saugi ir žaisminga erdvė Jūsų šeimos šventėms  0

Specializuotų šampūnų naudojimas plaukų būklės gerinimui

Specializuotų šampūnų naudojimas plaukų būklės gerinimui  0

Galvūgalis – miegamojo dizaino akcentas, kurio nereikėtų pamiršti

Galvūgalis – miegamojo dizaino akcentas, kurio nereikėtų pamiršti  0

Kaip automatizuoti įrankiai klientų valdyme padeda didinti pardavimus?

Kaip automatizuoti įrankiai klientų valdyme padeda didinti pardavimus?  0

Su gimtadieniu, Lietuva! „Tele2“ pristato specialų Vasario 16-osios planą

Su gimtadieniu, Lietuva! „Tele2“ pristato specialų Vasario 16-osios planą  0

Mylimą žmogų palepinkite išmania dovana: ypatingi „Tele2“ pasiūlymai Valentino dienai

Mylimą žmogų palepinkite išmania dovana: ypatingi „Tele2“ pasiūlymai Valentino dienai  0

Kam reikalingas termovizorius?

Kam reikalingas termovizorius?  0

Automobilių paslaugos Vilniuje: Sezoninės techninės priežiūros poreikiai

Automobilių paslaugos Vilniuje: Sezoninės techninės priežiūros poreikiai  1

Asmeninių daiktų pardavimas. Kada reikia mokėti mokesčius?

Asmeninių daiktų pardavimas. Kada reikia mokėti mokesčius?  0

Planuojama statyti elektrinį vidaus laivybos laivyną. Svarbus vaidmuo numatytas Jurbarkui

Planuojama statyti elektrinį vidaus laivybos laivyną. Svarbus vaidmuo numatytas Jurbarkui  0

Puikus pasirinkimas terasoms – termo mediena

Puikus pasirinkimas terasoms – termo mediena  0

Atlyginimai pagal regionus

Kam 2023 metais atlyginimai kilo labiausiai  1

Finansinių terminų žodynėlis: viskas, ko jūsų nemokė mokykloje

Finansinių terminų žodynėlis: viskas, ko jūsų nemokė mokykloje  0

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia viešąjį nuomos konkursą

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia viešąjį nuomos konkursą  0

Mūsų partneriai