Dantų protezavimo kompensavimas: kam priklauso ir kur kreiptis

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

CLINIC | DPC pacientė Janina džiaugiasi, jog protezai jai grąžino ne tik šypseną, bet ir galimybę gerai sukramtyti maistą. „Mūsų amžiuje grožis jau ne tiek svarbu. Svarbiausia – sveikata. O kad sveikatos netrūktų, žmogus turi gerai valgyti. Kai dantų nėra, maisto pasirinkimas labai susiaurėja. Kasdien tik košės ir sriubos. Labiausiai buvau pasiilgusi šviežių vaisių, daržovių. Bet jų jau nesukramtydavau. Protezai grąžino ant mano stalo patiekalus, kuriuos buvau užmiršusi. Dabar vėl galiu sukramtyti įvairius produktus, grįžo malonumas valgyti, o taip pat – ir apetitas“, – pasakoja senjorė.

Janinai jau buvo sudarytas gydymo planas ir ji buvo pasirengusi pradėti savo šypsenos kelionę, kai gydytojas-odontologas pasiūlė patikrinti, gal ji galėtų gauti teritorinės ligonių kasos (TLK) lėšų dantims protezuoti. Pasirodo, Janina netgi nežinojo, kad gali gauti tokią kompensaciją, todėl pasirinktas gydymas atsiėjo žymiai pigiau. Klinikos komanda sutvarkė visus dokumentus, o Janinai teliko džiaugtis puikiai atliktomis paslaugomis ir patarimu, leidusiu sutaupyti.

„Noriu paskatinti savo bendraamžius – nepražiopsokite progos vėl kramtyti ir šypsotis. Pasitikrinti, ar galime gauti kompensaciją dantims protezuoti, mums nieko nekainuoja“, – sako senjorė.

 

Kam priklauso kompensacija?

„Esame labai susirūpinę – į mus kreipiasi daugybė žmonių, kuriems reikalingos protezavimo paslaugos. Daugiausia – senjorai. Jiems protezavimas išimamais protezais be priemokos – galimybė vėl kramtyti, valgyti pamėgtą maistą, drąsiai šypsotis, kalbėti ir bendrauti. Tai nepaprastai svarbu kiekvieno žmogaus gyvenime. Matome, jog susidomėjusių nemažėja, todėl esame pasirengę ir toliau teikti šią paslaugą, kad daugiau mūsų pacientų galėtų gyventi pilnavertį, sveiką, komfortišką gyvenimą, – sako CLINIC | DPC pardavimų vadovė Laura Bukaveckienė. – Žmonės dažnai nežino, kad jiems priklauso lėšos iš Privalomojo sveikatos fondo protezavimo darbams apmokėti. Atvykę į vieną iš mūsų klinikų jie gali pasitikrinti, ar turi galimybę pilnai ar dalinai finansuoti savo gydymo planą. Protezavimo išlaidų kompensavimas galioja ne tik išimamiems protezams, bet ir kitoms protezų rūšims – ir tvirtinamiems ant dantų, ir ant implantų, išskyrus skaitmeniniu būdu gaminamus protezus“.

Dantų protezavimo kompensaciją gali gauti pensininkai, vaikai iki 18 metų, nedarbingi ar iš dalies darbingi asmenys bei onkologiniai ligoniai po veido, burnos ir žandikaulių ligų. Anksčiau norintiems dantis protezuoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis tekdavo apsilankyti pas šeimos gydytoją, kuris išrašydavo siuntimą pas odontologą. Po apsilankymo pas odontologą pacientui reikėdavo kreiptis į TLK. Klinikų tinklas CLINIC | DPC yra sudaręs sutartį su TLK, todėl galima kreiptis į bet kurią iš vienuolikoje Lietuvos miestų esančių klinikų. Atvykę į bet kurią CLINIC | DPC kliniką be šeimos gydytojo siuntimo ir pateikę reikiamus duomenis galite pasitikrinti, ar jums priklauso kompensavimas.

 

Dantys – ne tik dėl grožio

Mūsų šalyje apie 30 proc. vyresnių nei 65 metų amžiaus žmonių kenčia nuo dantų praradimo. Dauguma jų patiria sunkumus kramtant. Gerai nesukramtytas maistas yra sunkiai virškinamas. Tyrimai rodo, kad tai gali sukelti skrandžio ir žarnyno susirgimus. Dėl to dauguma senjorų ir kitų dantų netekusių žmonių atsisako dalies maisto produktų. Paprastai tai veda prie nepilnavertės mitybos, kuri taip pat yra daugybės ligų priežastis.

Atsižvelgiant į tai, dantų protezavimas yra finansuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Jei jau pradėjote gydymą ir šiuo metu turite laikinus protezus, galite kreiptis dėl nuolatinio protezavimo. CLINIC | DPC komanda patikrins, ar yra galimybė pasinaudoti TLK lėšomis ir padės jums sutaupyti.

„Turime stengtis, kad kiekvienas žmogus mūsų visuomenėje galėtų jaustis oriai, patenkinti pagrindinius savo poreikius. Mes norime prisidėti prie geresnio žmonių gyvenimo, geresnės sveikatos ir nuotaikos. Juk dalindamiesi gerumu, rūpindamiesi vieni kitais, kuriame geresnį emocinį klimatą sau patiems“, – sako Laura Bukaveckienė.

 

Protezavimo būdai

CLINIC|DPC patyrusių specialistų gaminami protezai yra patogūs, lengvai prižiūrimi, patvarūs. Tai puiki išeitis netekus daug dantų. Paprastai gaminami dviejų tipų protezai – išimami ir fiksuoti. Pastarieji yra pažangesni ir praktiškai nesukelia jokio diskomforto. Jų nereikia išsiimti ir papildomai prižiūrėti, todėl žmogus jaučiasi kaip su natūraliais dantimis. Fiksuoti protezai apsaugo žandikaulio kaulą nuo nykimo, o tai labai svarbu netekus dantų.

Fiksuoti protezai gali būti tvirtinami ant dantų arba ant implantų. CLINIC | DPC gamina kokybiškus ant danties fiksuojamus metalo keramikos vainikėlius, dantų protezų tiltus. Kol kas pasaulyje pirmaujantis ir efektyviausias dantų atkūrimo metodas yra vadinamasis „Visi ant keturių“. Ši metodika numato galimybę vieno žandikaulio dantis atkurti ant keturių implantų net ir labai sudėtingoje klinikinėje situacijoje. Jos dėka galima išvengti sudėtingų, ilgai trunkančių kaulo priauginimo procedūrų. Tai labai svarbu, nes kaulo priauginimas yra pacientą itin varginantis procesas. Po dantų implantacijos iškart uždedami laikini dantys, kurie puikiausiai atlieka tikrų dantų funkcijas visą gijimo laikotarpį, tad iškart po procedūrų pacientams leidžiama kramtyti.

Išimami protezai reikalauja daugiau priežiūros. Jie skirstomi į standartines plokšteles, elastines plokšteles ir lanko atraminį protezą. Nors su jais yra šiokių tokių nepatogumų, jie visiškai atkuria kramtymo funkciją ir leidžia vėl drąsiai šypsotis. Protezai gaminami iš alergijos nesukeliančių, žmogaus sveikatai draugiškų sertifikuotų medžiagų.

Neapsisprendžiantiems, kokius protezus rinktis, ar dvejojantiems dėl jiems priklausančios kompensacijos, mielai padės CLINIC | DPC specialistai. Visi formalumai sutvarkomi ir procedūros atliekamos vietoje, todėl pacientas sutaupo laiko ir energijos. Galima ir nuotolinė gydytojo-odontologo konsultacija. Virtualaus vizito metu išsiaiškinama paciento problema, parenkamas geriausias gydymo būdas, sudaromas planas ir suplanuojami vizitai.  Reikia tiesiog paskambinti klinikos telefonu +370 632 00 005 ir pasikonsultuoti.

 

Rekomenduojami video:
Straipsnis  1 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarkiečių džiaugsmui vėl pradeda veikti „Jurbarkų mėsa“

Jurbarkiečių džiaugsmui vėl pradeda veikti „Jurbarkų mėsa“  1

Viešai transliuojamo smulkaus verslo rėmimo fondo tarybos posėdžio metu paskirstyta 2801 eurai

Viešai transliuojamo smulkaus verslo rėmimo fondo tarybos posėdžio metu paskirstyta 2801 eurai  0

Dariaus ir Girėno gatvės 99 namo gyventojai, kurie pirmieji Jurbarke savo namo priežiūrą patikėjo „Mano Būstui“ ir jau džiaugiasi permainomis. Įmonė jų name atliko tarpblokinių siūlių remontą.

Miestelėnai sulaukė permainų – jau gali rinktis, kas prižiūrės jų daugiabučius  0

UAB „Remvalus“  specialistai dirba visoje Lietuvoje. Mūsų specialistai atvyks ir suteiks konsultaciją bei pateiks atliekamų darbų sąmatą.

Suremontuokite savo plastikinius langus bei pakeiskite užuolaidas į šiuolaikinius roletus su nuolaidomis  0

Veterinarijos gydytoja jau baigia įrengti ir veterinarijos kabinetą, kur greitai bus galima skiepyti ir ženklinti gyvūnus bei konsultuotis profilaktiškai.

Veterinarijos gydytoja Erika Foktaitė: „Dirbu gyvūnų sveikatai ir gerovei“  0

Mokslo metus pasitikite išmaniai: ypatingi „Tele2“ pasiūlymai įrenginiams ir praktiškos dovanos

Mokslo metus pasitikite išmaniai: ypatingi „Tele2“ pasiūlymai įrenginiams ir praktiškos dovanos  0

Pamėgtoje užkandinėje – nauji pasaulio virtuvės skoniai!

Pamėgtoje užkandinėje – nauji pasaulio virtuvės skoniai!  2

Barberė Asta jurbarkiečių barzdomis pradėjo rūpintis nuo 2023 m. sausio mėnesio.

Puoselėti barzdą padeda barberės rankos  0

Kodėl verta rinktis lauko roletus?

Kodėl verta rinktis lauko roletus?  0

Krautuvėlėje pirkėjų netrūksta ir jie dažniausiai užsibūna, kol apžiūri visas čia esančias prekes.

Sendaikčių krautuvėlė traukia ir vietinius, ir turistus  0

NT brokeris Vaidas Čiauška padės nekilnojamąjį turtą parduoti už geriausią kainą ir sutaupys marias jūsų brangaus laiko.

NT brokeris Vaidas Čiauška: „Mano tikslas – padėti parduoti ar įsigyti turtą už geriausią kainą!“  1

„Tele2“ tęsia paramą Ukrainai: vykstantys į šią šalį su misija gali pasinaudoti kompensacija ryšio paslaugoms

„Tele2“ tęsia paramą Ukrainai: vykstantys į šią šalį su misija gali pasinaudoti kompensacija ryšio paslaugoms  0

Kaip skalbti patalynę?

Kaip skalbti patalynę?  0

Pardavėjos Rita (kairėje) ir Laura džiaugiasi, dirbdamos naujose patalpose.

Parduotuvė „Aira“ – gausybės pilna žemė naujoje vietoje  0

Palaikų šarvojimas: ką reikia žinoti kiekvienam?

Palaikų šarvojimas: ką reikia žinoti kiekvienam?  0

Perkant „Pildyk“ SIM kortelę – galimybė rasti vieną iš 1000 auksinių bilietų: nemokami neriboti skambučiai, SMS ir internetas

Perkant „Pildyk“ SIM kortelę – galimybė rasti vieną iš 1000 auksinių bilietų: nemokami neriboti skambučiai, SMS ir internetas  0

Įrenginių priežiūra vienose rankose: „Tele2“ salonuose ekspertai telefonus išvalys nuo virusų ar atkurs pamirštus slaptažodžius

Įrenginių priežiūra vienose rankose: „Tele2“ salonuose ekspertai telefonus išvalys nuo virusų ar atkurs pamirštus slaptažodžius  0

Kaip išsirinkti sau tinkamiausią minkštą kampą?

Kaip išsirinkti sau tinkamiausią minkštą kampą?  0

Kokios pagrindinės 3PL kompleksinės logistikos paslaugos?

Kokios pagrindinės 3PL kompleksinės logistikos paslaugos?  0

Rūbai šunims: ką svarbu įvertinti renkantis?

Rūbai šunims: ką svarbu įvertinti renkantis?  0

„Pildyk“ klientams – dovanos kasdien: laimėkite daiktus iš naujausios K. Meschino kolekcijos

„Pildyk“ klientams – dovanos kasdien: laimėkite daiktus iš naujausios K. Meschino kolekcijos  0

Kokie yra šilumos siurbliai

Kokie yra šilumos siurbliai  1

Sijoto juodžemio kainos Lietuvoje

Sijoto juodžemio kainos Lietuvoje  0

Kam mokėti daugiau, kai „Tele2“ pigiau?  Operatorius mažina populiariausių interneto ir 5G planų kainas

Kam mokėti daugiau, kai „Tele2“ pigiau? Operatorius mažina populiariausių interneto ir 5G planų kainas  0

Mūsų partneriai