Asmeninių daiktų pardavimas. Kada reikia mokėti mokesčius?
Daugelio namuose susikaupia daiktų, kuriuos išmesti gaila, labiau norėtųsi parduoti. Nemažai tokių skelbimų apie parduodamus daiktus galime rasti internete, feisbuko grupėse, tokiose kaip „Jurbarko turgelis jurbarkiečiams“, „Jurbarko skelbimai“, ar įvairiuose portaluose – skelbiu.lt, vinted.lt ir pan.
Socialiniai tinklai ypač populiarūs tarp parduodančių ir perkančių gyventojų, tačiau daugelis pardavėjų nežino, kad yra riba, iki kada galima parduoti savo nenaudojamus daiktus nemokant mokesčių.
Už kokią sumą per metus galima parduoti asmeninių daiktų nemokant mokesčių informuoja Laimutė Mačernienė, Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė.
Pažymėtina, kad tais atvejais, kai gyventojai pardavinėja savo asmeninius nebereikalingus daiktus (pvz., nebenešiojamus savo ar vaikų drabužius ir pan.) ir nėra individualiai veiklai būdingų požymių, veiklos registruoti ar įsigyti verslo liudijimo neprivaloma.
Tokiu atveju jokių mokesčių nereikia mokėti, jei gautas „pelnas“ (skirtumas tarp prekės įsigijimo ir pardavimo kainų) per metus nesiekia 2500 eurų. Jei gautas pelnas iš nereikalingų daiktų pardavimo viršytų šią ribą, apmokestinta būtų tik virš 2500 eurų susidariusi suma – nuo jos reikėtų sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį deklararuojant pajamas iki gegužės 1 d.
Kadangi dažniausiai tokie daiktai parduodami kur kas pigiau nei buvo pirkti, tik išskirtiniais atvejais minėta suma viršijama. Kad nekiltų nesusipratimų, VMI rekomenduoja visada išsaugoti pirkinių čekius (nors daugelis gyventojų taip ir daro, įsigydami brangesnius pirkinius).
"Paskleistas mėšlas privalo būti apariamas ne vėliau kaip per 24 valandas (išskyrus pasėlius, pievas...
Nustatyti pažeidimai netoli miesto tręšiant laukus srutomis