16-mečio darbo su verslo liudijimu stažas – 1,5 metų

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jei esate iš tų, kurie burba, kad dabartiniam krašto jaunimui tik pramogos rūpi – klystate. 16-metis jurbarkietis gimnazistas Marius Aksionovas – geriausias pavyzdys. Šį vaikiną kiekvieną šeštadienį nuo ankstyvo ryto sutiksite didžiajame Jurbarko turguje prekiaujančiu laikraščiais. Maždaug 1,5 metų jis tuo užsiima legaliai, nuo 14 metų sumokėdamas visus mokesčius, nes spaudos leidiniais prekiauja įsigijęs verslo liudijimą. Be to, jau nekantriai laukia vasaros, kuomet su draugais galės dar papildomai užsidirbti ravėdamas runkelius. Devintokas kaupia ne tik pinigus savo banko sąskaitoje, kurią turi nuo 14 metų, bet ir patirtį ateičiai. Darbas vaikiną moko el. raštingumo, verslo pradmenų. Mariui nereikia aiškinti, kas yra verslo liudijimas – jis kas du mėnesius išsiperka verslo liudijimą, skirtą prekybai ne maisto produktais. Už jį susimoka po 15 eurų (už du mėnesius). Vaikinas viską daro su tėvų žinia ir pritarimu, bet, kiek tik įmanoma, stengiasi susitvarkyti pats.

 

Darbas moko atsakingumo, kartoja Marius. Jis pats per tuos 1,5 metų nė vieno šeštadienio nepraleido ar nesugalvojo, kad reikėtų pailsėti. Kelis kartus teko ieškoti pavaduojančių, bet tam buvo rimta priežastis – vaikinas lanko Jurbarko kultūros centro šokių kolektyvą „Nemunėlis“, su kuriuo turėjo išvykti į renginį.

Pripažįsta, kartais kyla minčių, kad gal kurį šeštadienį norėtųsi pamiegoti ar patingėti, į darbą nenueiti, bet tokias mintis greitai nuveja šalin. Tai yra jo pareiga, kurią reikia atlikti, sako jis. Kiekvieną šeštadienį keliasi 6 valandą ryto ir turguje prekiauja nuo 7 val. iki 12 val. Anksti keltis bėdų nekyla, nes, sako, pamiegoti labiau darbo dienomis norisi, o savaitgaliais jis kaip tik visada buvo linkęs keltis anksčiau.

Jis spėjo pažinti savo klientus – daugmaž tie patys veidai – žino, ką kuris pirks, jiems nė sakyti nereikia. Taip pat jaučia ir pulsą, kada prekyba yra geriausia ir kas jai labiausiai trukdo – prieš įvairias šventes į turgų užsuka daugiau pirkėjų, tad tuo pačiu ir į spaudos kioską. Marius jau įsitikino, kad prekybai kenkia ir labai geras oras – tada turgus tuščias ir prekyba prasta, nes visi traukia prie jūros ar kitų vandens telkinių.

Darbas vaikinui teikia daug naudos. Prekyba laikraščiais išmokė ne tik atsakomybės, bet ir bendravimo, bei suteikė daugiau drąsos. Ir, žinoma, daugiau laisvės. Ne veltui, Marius šypsosi, jo draugai pavydi, kad šis gali sau papildomai užsidirbti pinigų pramogoms, tokioms kaip kavinė ir pan. Tiesa, gimnazistas neišlaidauja. Visus uždirbtus pinigėlius kaupia savo banko sąskaitoje ateičiai. Jau dabar svarsto, kad reikės automobilį pirkti, vairavimo teises laikyti.

Pasirodo, Marius nėra vienintelis toks verslus vaikinas. Jis patikina, kad iš visų jo pažįstamų bendraamžių tik vienetai, kurie nenori dirbti, o visi kiti stengiasi užsidirbti. Vieni užsidirba padėdami tėvams automobilius remontuoti, kiti medžioklėje varovais pabūna. Ir Mariui kažkada siūlė pavarovauti, bet jam teko atsisakyti, nes turėjo savo šeštadienio prekyba užsiimti – medžioklės dažniausiai organizuojamos savaitgaliais. Jis pats dar norėtų išbandyti darbus statybos sektoriuje.

Moksleivis darbo pasiūlymų nelaukia – pats jų susiranda. Užsuka ir į Užimtumo tarnybos svetainės darbo pasiūlymų puslapį. Taip pernai vasarą susirado ūkininką, kuris suteikė progą paaugliams užsidirbti – netoli Gedžių kaimo ravėjo runkelių laukus. Per maždaug 3 savaites, dirbdami nuo 8 val. iki 14 val., kiekvienas užsidirbo per 200 eurų. Marius patikina, kad buvo smagu dirbti – ne tik runkelius ravėti, bet ir su draugais laiką kelionėje leisti. Tų pinigų taip pat neišleido. Saugiai guli Mariaus banko sąskaitoje – ateičiai.

Vaikinas pajuokauja, kad paties uždirbtų pinigų skonį pajuto dar mokykloje, kur buvo organizuojamos Kaziuko mugės – su mama prikepdavo įvairių kepinių, kuriuos jis toje mugėje ir parduodavo. Marius randantis ir kitų būdų sąskaitą papildyti – internetu, per skelbimus, parduoda savo išaugtus drabužius, dviračius ir pan., sakydamas, kad tie daiktai, nors ir geri, bet jam netinkantys, o kitiems dar praverčia.

Apie savo ateitį, ką jis planuoja studijuoti ar dirbti, Marius teigia dar negalvojantis. Dar nežino ir kol kas kaupia patirtį. Na, o laikraščiais prekiaus kiek tik galės. O galės tikriausiai tol, kol mokysis Jurbarke.

 

Verslūs or jauni, ir senjorai

„Mūsų laikas“ pasidomėjo jauniausiais ir vyriausiais rajono gyventojais, kurie užsiima individualia veikla bei su verslo liudijimu šiuo metu. Individualia veikla užsiimantis vyriausias rajono gyventojas yra gimęs 1941 m. Toji veikla — sandėliavimas ir saugojimas. Jauniausias gyventojas, gimęs 2004 metais, užsiima miškininkystei būdingų paslaugų veikla.

Su verslo liudijimu dirbantis vyriausias rajono gyventojas yra gimęs 1942 metais. Jo vykdoma veikla – kitų medienos gaminių gamyba; dirbinių iš kamštienos, šiaudų ir pynimo medžiagų gamyba ir kt.  Verslo liudijimą išsipirkęs jauniausias rajono gyventojas yra gimęs 2005 m. Jis užsiima tokia veikla, kaip motociklų ir jų atsarginių dalių bei pagalbinių reikmenų pardavimas, techninė priežiūra ir remontas.

VMI inf.

 

Straipsnis  1 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Kokį dulkių siurblį pasirinkti?

Kokį dulkių siurblį pasirinkti?  0

Prireikus statybos įrankių ar sodo technikos – padės MB „Arluka“

Prireikus statybos įrankių ar sodo technikos – padės MB „Arluka“  0

Kaip paruošti siuntinį į Olandiją?

Kaip paruošti siuntinį į Olandiją?  0

Algirdo gatvėje – naujo butiko įkurtuvės

Algirdo gatvėje – naujo butiko įkurtuvės  3

MB buhalterija: kam patikėti apskaitos tvarkymą?

MB buhalterija: kam patikėti apskaitos tvarkymą?  1

Šalia „Ignitis renewables“ vėjo parkų įsikūrusios bendruomenės kviečiamos teikti paraiškas dėl finansinės paramos

Šalia „Ignitis renewables“ vėjo parkų įsikūrusios bendruomenės kviečiamos teikti paraiškas dėl finansinės paramos  0

4 patarimai, kurie padės efektyviai prižiūrėti roletus

4 patarimai, kurie padės efektyviai prižiūrėti roletus  0

Prekybos centro pastato rekonstrukcijai skirs 1 mln. eurų

Prekybos centro pastato rekonstrukcijai skirs 1 mln. eurų  5

Drąsios jurbarkietės kartu su vyrais nėrė į chemijos verslą – kuria valiklius ir ploviklius

Drąsios jurbarkietės kartu su vyrais nėrė į chemijos verslą – kuria valiklius ir ploviklius  2

Į naują etapą įžengusio G. Jackienės verslo sėkmė – artimieji, bičiuliai ir... kūryba

Į naują etapą įžengusio G. Jackienės verslo sėkmė – artimieji, bičiuliai ir... kūryba  2

Įrengta ir atidaryta pirmoji Jurbarko krašte GOLFink aikštelė (nuotraukos)

Įrengta ir atidaryta pirmoji Jurbarko krašte GOLFink aikštelė (nuotraukos)  3

Jurbarke duris atvėrė originali naujų ir dėvėtų drabužių parduotuvė

Jurbarke duris atvėrė originali naujų ir dėvėtų drabužių parduotuvė  7

Kokią frezą nagams pirkti?

Kokią frezą nagams pirkti?  1

Kokybiška ir patvari darbinė avalynė

Kokybiška ir patvari darbinė avalynė  0

Jurbarko kredito unija Dariaus ir Girėno g. 81A, Jurbarkas. Jei turite klausimų ar norite pasikonsultuoti, drąsiai skambinkite tel. 8 620 19 645 ir atsakysime į visus jums iškilusius klausimus, nes GERIAU KARTU NEI PO VIENĄ.

JURBARKO KREDITO UNIJA – GERIAU KARTU NEI PO VIENĄ  2

Specialistai perspėja: „Jūsų pinigai išskrenda per langus!“

Specialistai perspėja: „Jūsų pinigai išskrenda per langus!“  0

Pagrindiniai sofos pasirinkimo žingsniai

Pagrindiniai sofos pasirinkimo žingsniai  1

Efektingos namų dekoracijos: 4 nebrangūs būdai

Efektingos namų dekoracijos: 4 nebrangūs būdai  1

Jurbarko kredito unija Dariaus ir Girėno g. 81A, Jurbarkas. Jei turite klausimų ar norite pasikonsultuoti, drąsiai skambinkite tel. 8 620 19 645 ir atsakysime į visus jums iškilusius klausimus, nes GERIAU KARTU NEI PO VIENĄ.

Jurbarko kredito unija – geriau kartu nei po vieną  0

Ypatingi „Tele2“ pasiūlymai: nuolaidos išmaniesiems įrenginiams ir akcija rekomendavus draugą

Ypatingi „Tele2“ pasiūlymai: nuolaidos išmaniesiems įrenginiams ir akcija rekomendavus draugą  0

Verslo dovanų idėjos mėgstantiems leisti laiką gamtoje

Verslo dovanų idėjos mėgstantiems leisti laiką gamtoje  0

Big Green Egg – vertinantiems kokybę ir įvairovę

Big Green Egg – vertinantiems kokybę ir įvairovę  0

Kokio šviestuvo prireiks modernaus stiliaus patalpai?

Kokio šviestuvo prireiks modernaus stiliaus patalpai?  1

Šilumos siurbliai: kokius namų darbus verta atlikti?

Šilumos siurbliai: kokius namų darbus verta atlikti?  0

Mūsų partneriai