Ženklai, išduodantys apie prastą burnos higieną

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Prasta burnos higiena skamba kaip gėdingas dalykas, visgi tokių atvejų pasitaiko ne taip jau retai. Dėl to nebūtinai kaltas nevalyvumas – kartais tiesiog trūksta įgūdžių ar žinių, kaip prižiūrėti dantis tinkamai. Kokie ženklai byloja, kad burnos higiena yra nepakankama? Kaip to išvengti?

Dantų jautrumas ir skausmas

 Kai kurie žmonės tiesiog turi polinkį į dantų jautrumą. Diskomfortą gali kelti itin šalti, karšti, rūgštūs maisto produktai ir gėrimai. Visgi jei anksčiau dantų jautrumo nepastebėjote, derėtų paieškoti dabartinio skausmo priežasčių. Tai gali lemti išplonėjęs emalis arba prasidėjęs dantų ėduonis.

 Pastarasis gali vystytis lėtai, kone nepastebimai, o kai pajuntamas diskomfortas, pažeidimai jau būna gana rimti. Ėduonį sukelia bakterijos, besidauginančios dantų apnašose. Tačiau ir nykstantis emalis gali sufleruoti apie prastą, per rūgščią burnos terpę. Taigi, reikia įvertinti visus veiksnius – nuo griežimo dantimis, mechaninių pažeidimų, pernelyg stipraus dantų šveitimo iki nepakankamos higienos. Tai geriausiai padarys odontologas.

 Kraujuojančios, patinusios dantenos

 Dažniausiai būtent pažeistos dantenos pirmosios pasufleruoja apie nepakankamą dėmesį burnos ertmės švarai. Apnašose tarpstančios bakterijos gali sukelti dantenų uždegimą – gingivitą. Tuomet dantenos tinsta, o valant dantis šepetėliu ar tarpdančiu, jos ima kraujuoti. Kraujavimą sunkesniais atvejais gali lemti net kiek kietesni maisto produktai.

 Tad jei pastebite tokius dantenų pokyčius, nedelskite: užsiregistruokite vizitui pas odontologą. Jei reikalinga profesionali burnos higiena, Vilniuje ir kituose šalies miestuose tikrai rasite ne vieną patikimą kliniką. Tereikia pasirinkti specialistą, o jis pasirūpins ir nepriekaištinga burnos ertmės švara, ir patarimais, kaip ją išlaikyti. Jei dantenos pažeistos stipriau, gali reikėti gydymo – apie poreikį ir eigą taip pat papasakos jus konsultuojantis odontologas.

 Apnašos ant liežuvio, gleivinės

 Jei pastebite dažnai besikaupiančias balkšvas apnašas, tai taip pat aiškus ženklas, kad dantis ir liežuvį derėtų valyti gerokai atidžiau. Dėl jų ilgainiui gali formuotis uždegimas, prastėti burnos audinių būklė. Daugeliui liežuvio valymas nemalonus, tačiau paieškokite tinkamiausio būdo – tai gali būti ne tik šepetėlis, bet ir specialūs valymo įrankiai.

 Rūpintis puikia burnos higiena tikrai nėra sunku. Vis dėlto daug lemia neskubėjimas, atidus dėmesys kiekvienam dančiui ir tarpdančiui, gerai pasirinktos priemonės – nuo šepetėlio iki siūlo. Be to, be galo svarbu periodiškai apsilankyti profesionaliai burnos higienai. Atliekant procedūrą bent du kartus per metus, galima ne tik lengviau pasirūpinti tinkama burnos ertmės švara, bet ir laiku pastebėti pavojingus pokyčius. Ieškote naujos odontologijos klinikos sostinėje, kurioje jūsų burnos sveikata būtų rūpinamasi atidžiai ir švelniai? Užsukite: https://ozoklinika.com/paslaugos/burnos-higiena/.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai