Vitamino C nauda odai

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Tikriausiai žinote, kad vitaminas C svarbus jūsų geros sveikatos palaikymui. Tačiau ar esate susipažinę su tuo, kad tai itin efektyvus ingredientas rūpinantis jūsų veido oda? Vitaminas C yra vienas iš galingiausių antioksidantų bei padeda kovoti su pagrindinėmis ankstyvojo senėjimo priežastimis, suteikia odai skaistumo ir tvirtumo.

Pateiksime 8 priežastis kodėl verta kasdien praturtinti savo veido odą su vitamino C serumais.

 1. Gyvesnėoda

Laikui bėgant vidiniai (natūralūs) ir išoriniai (aplinkos) veiksniai sukelia struktūrinius odos pokyčius, dėl kurių atsiranda pigmentai. Pavyzdžiui, nuo UV spindulių atsiranda „amžiaus dėmių“, tai patamsėjusios dėmelės, kurioms trūksta vitamino C. Todėl naudojant vitamino C serumus jūsų oda tampa šviesesnė ir nepraranda jaunatviškumo.

 2. Tvirtesnėoda

Dar vienas svarbus vitamino C privalumas yra tai, kad jis atnaujina odos paviršių. Vitaminas C skatina ląstelių atsinaujinimą ir padeda sumažinti smulkių amžiaus ir mimikos raukšlelių atsiradimą.

 3. Apsaugotaoda

Šioje vietoje pasireiškia vitamino C antioksidantų savybės. Jis padeda neutralizuoti oksidacinio streso ir laisvųjų radikalų poveikį neutralizuojant žalingas molekules. Naujausi tyrimai taip pat rodo, kad vitaminas C iš tikrųjų pagerina natūralią odos sistemą, padėdamas apsaugoti odą nuo oksidacinio streso.

 4. Padeda gydyti randus

Nors pats vitaminas C jų negydo, tačiau jis itin svarbus kolageno gamyboje, tai baltymas, reikalingas žaizdų gijime. Dėl šios priežasties vitamino C turintys produktai puikiai veikia gydant randelius.

 5. Padedagydyti egzemą

Vienas geras būdas gydyti egzemą  yra vitamino C naudojimas kasdien. Kadangi vitaminas C turi antioksidacinių savybių jis padeda kovoti su bakterijomis ir valo veido odą.

 6. Skatina kolageno gamybą

Vitaminas C yra reikalingas komponentas hidroksiprolino ir hidrosilizino gamybai, kurie reikalingi kolagenui. O kolagenas tvirtina ir tonizuoja odą. Esant jo trukumui oda atrodo pavargusi ir papilkėjusi. Kolagenas atjaunina odą ir mažina raukšlelių susidarymą.

 7. Apsaugo nuo odos spalvos pakitimo

Vitaminas C apsaugo DNR nuo fotocheminių reakcijų, kurios gali sukelti odos spalvos pakitimą. Jis šviesina patamsėjusią odos spalvą bei padeda atrodai atrodyti jaunesnei ir lygesnei.

 8. Pagerina odos tekstūrą

Kremai ir serumai, kurių sudėtyje yra vitamino C pagerina odos išvaizdą ir tekstūra, neleidžia jai sausėti. Vitaminas C padidina elastino gamybą, kuris saugo, gydo ir sutvirtina odą. Visa tai padeda išlaikyti odai reikalingą drėgmę.

Rūpinkitės savo oda ir jauskitės užtikrintai kiekvieną dieną. Gyvesnė, spindinti ir sveikai atrodanti oda – jūsų sėkmės ir pasitikėjimo savimi garantas.

 

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Patricija Kasilovska teigia, kad dažnu atveju pačios baisiausios ligos neturi visiškai jokių simptomų.

Kai nejauti simptomų, tačiau sergi liga, galinčia sukelti vėžį  1

Pastaruoju metu Lietuvą kaustant koronaviruso (COVID-19) pandemijai, kaip niekad reikalingas piliečių budrumas ir atsakingumas.

Nemokamai dėl koronaviruso tiriami riziką užsikrėsti turėję asmenys  0

Lino Svetiko pastebėjimu, sveikatos priežiūros darbuotojų užsikrėtimas koronavirusu – viena didžiausių pastarojo laikotarpio grėsmių.

Kiekviena diena – naujas iššūkis  0

Startuoja nauja mobilioji programėlė „Korona Stop LT“

Startuoja nauja mobilioji programėlė „Korona Stop LT“  0

Ingridos Zurlytės teigimu, svarbu įsitraukti į dialogą su visuomene ir ieškoti sprendimų, kurie skatintų  žmones išlaikyti elgesį, leidžiantį apsisaugoti ir apsaugoti kitus nuo koronaviruso plitimo.

Grėsmė galutinai neišvengta, tačiau prislopinta  0

Dalydamasi savo sirgimo koronavirusu patirtimi atlikėja sako, kad jai pasisekė, bet per daug džiūgauti nevertėtų – atsargumas ir apsauga šiuo metu yra būtina.

Kai išgyveni tai pats, – į ligą žiūri kitomis akimis  0

Saulius Urbonavičius-Samas ragina visus rūkančius pabandyti mesti rūkyti, nes, tai padarius, palaima yra neapsakoma.

Džiaugiuosi, kad mečiau, ir raginu tave padaryti tą patį  0

Nacionalinė platforma Pagalbasau.lt ir mobilioji emocinės savipagalbos programėlė „Pagalba sau“ ne tik padeda stebėti savo būseną, bet ir suteikia informaciją, kur kreiptis ar nukreipti kitą, prireikus pagalbos.

Kad ir kokia tamsi atrodytų naktis, – rytas visada ateina  0

Psichologės teigimu, svarbu ugdyti savo psichologinį atsparumą, bet kartu išlikti sąmoningu piliečiu – suprasti galimas savo elgesio pasekmes aplinkai.

Rūpinkimės ne tik savo fizine, bet ir emocine sveikata  1

Emocinė ir psichologinė pagalba Lietuvoje yra nemokama, todėl sunegalavus vertėtų nedelsti ir laiku išspręsti aktualias psichologines problemas.

Piliečiai raginami pasinaudoti galimybe nemokamai pagerinti psichikos sveikatą  0

Nežalingo rūkymo būdo nėra, o norint greičiau ir lengviau mesti rūkyti, pirmiausia vertėtų kreiptis pagalbos į specialistus.

Pigiausiai kainuojantis sveikatos išsaugojimo būdas  1

Daiva Razmuvienė teigia, kad negalime nesureikšminti šio viruso grėsmės ir privalome sąmoningai laikytis visų valdžios rekomendacijų ir nurodymų.

Negalime nematyti problemos, kol tai nevirto katastrofa  0

Norint apsaugoti save bei kitus, būtina laikytis visų prevencijos priemonių.

Nauji įpročiai – dėl visų gerovės  1

Andrius Zakarauskas

„Jaunimo linija“ ryžosi iššūkiui – kviečia į pirmąjį labdaros aukcioną internete  0

Jurbarko „Imsrė“ užėmė trečiąją vietą – jiems atiteko bronzos medaliai

Jurbarke apdovanoti Lietuvos mažojo futbolo čempionato nugalėtojai  1

Sidabro medalį laimėjusi  Jurbarko šachmatininkė Agota Vainauskaitė - viduryje

Jurbarkiečiai iš Lietuvos greitųjų šachmatų čempionato grįžo ne tuščiomis: su medaliu ir prasiveržę į stipriausiųjų dešimtukus  0

Lietuvos mažojo futbolo čempionato uždanga bus nuleista Jurbarke

Lietuvos mažojo futbolo čempionato uždanga bus nuleista Jurbarke  0

Jurbarko „Imsrė“ tarp geriausių Lietuvos mažojo futbolo komandų

Jurbarko „Imsrė“ tarp geriausių Lietuvos mažojo futbolo komandų  5

Vasaros sezonas: patarimai plaukų priežiūrai

Vasaros sezonas: patarimai plaukų priežiūrai  1

Atlikėjas Edgaras Lubys ragina atrasti naujų dalykų, tuomet yra daug pirmų kartų, o kol jų yra, tol esi laimingas!

Mus auklėja ne žodžiai, o pavyzdžiai  0

Protinių dantų rovimas: ką svarbu apie tai žinoti?

Protinių dantų rovimas: ką svarbu apie tai žinoti?  0

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad neracionaliai vartojant antibiotikus ir užsiimant savigyda yra žaidžiama savo sveikatos kaina ir didinamas šios grupės vaistų atsparumas, dėl to atsiranda realus pavojus nebeturėti efektyvių vaistų.

„Paskyrėme sau antibiotikų. Ar žinome, kuo rizikuojame?“  0

Nuo ankstyvo amžiaus pradedamas ir ilgus metus trunkantis alkoholio vartojimas lemia rimtas sveikatos problemas.

Negerk, vaikeli, negerk pirmos...  0

Tinklaraštininkė, keturių vaikų mama I. Arnauskienė teigia, kad vaikui susirgus svarbiausia sąmoningai vertinti kiekvieną situaciją, konsultuotis su kompetentingais specialistais ir atsakingai laikytis jų rekomendacijų vartojant nurodytus vaistus.

Antibiotikai: atsisakyti negalima, pamilti draudžiama  0

Mūsų partneriai