Viskas, ką reikia žinoti prieš pasirenkant dantų protezavimą

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Dantų protezavimo procedūrą kiekvienais metais darosi tūkstančiai mūsų šalies piliečių. Jie – vyrai ir moterys, įvairaus amžiaus ir skirtingus darbus dirbantys žmonės. Statistika šiuo atveju šokiruoja – daugiau nei 12% Lietuvos žmonių yra netekę bent vieno danties dėl įvairių problemų. Tai reiškia, kad bet kuriuo metu mūsų šalyje yra ~300 tūkstančių žmonių, kurie vaikšto su neišspręstomis dantų problemomis. Dantų protezavimas – bene populiariausia procedūra, kuri padeda spręsti dantų netekimą ar jų pažeidimus. Pakalbėkime apie šį procesą plačiau ir artimiau susipažinkime su tuo, ką reikėtų žinoti kiekvienam(-ai) prieš pasirenkant protezus!

Protezavimas ant nuosavų dantų arba implantų

Protezai gali būti dedami ant jūsų dabartinių dantų arba ant implantų. Protezavimas ant nuosavų dantų maksimaliai apsaugo nuo intervencijos, į kurias jūsų dantys reaguoja labai jautriai.

Protezavimas ant implanto – mažiau natūraliai atrodantis sprendimas (įmanoma, bet tiesiog sunkiau ir neretai brangiau padaryti, kad jie atrodytų labai natūraliai ir taisyklingai). Protezas sujungiamas su implantu tampriu būdu, todėl jis atsparus visokiems lūžiams ar deformacijoms.  

Toliau protezavimas dar skirstomas į įvairias grupes, kurios skiriasi pagal tai, kokiu būdu protezuojama.

Populiariausios dantų protezavimo rūšys

Viena iš populiariausių rūšių – protezavimas vainikais. Jis taikomas tuomet, kada dantų pažeidimai yra smarkesni bei sudėtingesni. Prieš procedūrą odontologai dantis šilfuoja, atspaudžia ir gaminamas vainikas. Tai itin didelio profesionalumo ir preciziškumo reikalaujantis darbas. Jeigu vainikai atrodo nenatūraliai, burnos estetika iš karto suprastėja. Taip pat svarbu idealiai pritaikyti jų dydį, kontūrus, formą. Jeigu atsiras nors menkiausi neatitikimai, jums gali būti sunku protezus prižiūrėti, kramtyti maistą arba nuolat reikės jį iškrapštyti.

Užklotai (onlays angliškai) – yra dar vienas protezavimo būdas, kurio metu naudojami iš stiklo keramikos pagaminti užklotai. Tai daug tvirtesnis sprendimas nei įprastas plombavimas, kadangi stiklo keramika yra daug kietesnė už standartinę plombą. Žvelgiant iš estetinės pusės, užklotai yra puikus sprendimas krūminių dantų protezavime.

Estetinės dantų laminatės (dar vadinami venyrais) – labai panašus sprendimas į užklotus.

Dar yra ir tiltai. Būtent šie protezai yra naudojami tuomet, kai klientas neteko vieno ar kelių dantų. Tai – kompleksinis sprendimas, kuomet dirbama ir su šalia tuščios ertmės esančiais dantimis tam, kad šypsena vėl būtų estetiška ir džiugintų klientą. Tačiau tiltai nebėra toks populiarus sprendimas ir jį keičia kitos, labiau natūralius dantis tausojančios alternatyvos.

Kuri protezų rūšis jums tinka geriausiai?

Pirmiausia iš lygties reikėtų pašalinti tiltus. Jeigu iki dabar neturite tiltų, kuriuos reikia atnaujinti, patvarkyti ar kitaip su jais padirbėti, tuomet tokio sprendimo tikrai neverta svarstyti. Nors tiltų pagalba galima atkurti net kelis dantis, tačiau šiuolaikinės technologijos beveik visiškai išstūmė šį, iš tiesų nelabai efektyvų sprendimą.

Tuomet galima pereiti prie vainikėlių, kurie sukuria kone neribotas galimybes. Tinkamų specialistų rankose vainikėliai gali kone idealiai atkartoti tikrų dantų estetiką ir nebus jokio plika akimi matomo skirtumo. Tai nealergizuojantis bei tvirtas sprendimas, kuris pasižymi ilgaamžiškumu bei tinkamumu.

Laminatės arba venyrai, taip pat labai estetiškai geras sprendimas. Jos tvirtos bei ilgaamžės. Galima rinktis CERC (kompiuterinio frezavimo būdu pagamintas), porcelianines bei kompozitines laminates. Daug pasirinkimų priklauso nuo to, kokias paslaugas teikia jūsų pasirinkta klinika bei odontologai. Rekomenduojame rinktis tokį paslaugų teikėją, kuris galėtų pasiūlyti kuo platesnį paslaugų spektrą.

Straipsnis  0 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

„Jurbarkas“ – „TOPsport–RKL“ B diviziono čempionas (video)

„Jurbarkas“ – „TOPsport–RKL“ B diviziono čempionas (video)  1

Buvęs radijo laidų vedėjas ir renginių organizatorius Paulius Bukauskas dalijasi savo istorija, kaip priklausomybė nuo azartinių lošimų lėmė, kad jis trejus metus praleido įkalinimo įstaigoje.

Priklausomybė nuo azartinių lošimų atėmė viską: atsitokėjo tik praradęs laisvę  0

Žmones azartiniai lošimai patraukia tuo, kad sukuria sėkmingo ir pelningo gyvenimo iliuziją.

„Nekalta“ pramoga gali virsti priklausomybe  0

Reguliari mankšta – vienas iš būdų, siekiant sumažinti galimų traumų rizikas.

Susižeisti gali visi – ir maži, ir dideli  0

Arnauskų šeima ir karantino metu stengiasi užsiimti prasmingomis veiklomis. Tam padeda ir dienos planas.

Dienos planas moko produktyvumo ir atitraukia nuo informacinių technologijų  0

Jurbarko rajono 2020 metų sporto apdovanojimai

Jurbarko rajono 2020 metų sporto apdovanojimai  0

Naujovė akistatoje su vėžiu – pirmoji Lietuvoje mobilioji sveikatos programėlė onkologiniams pacientams

Naujovė akistatoje su vėžiu – pirmoji Lietuvoje mobilioji sveikatos programėlė onkologiniams pacientams  0

Renata Jampolskė su vyru niekada nekvestionavo vakcinacijos naudos.

Pasiskiepydami saugome savo ir aplinkinių sveikatą  2

Vaikų psichologės E. Baltrūnaitės teigimu, tėvams su vaikais vertėtų aptarti kiekvienos dienos planą, nepamirštant įtraukti laiko, skirto fiziniam aktyvumui ir kokybiškam poilsiui.

Vaiko dienotvarkė: kiek laiko leisti jam naudotis kompiuteriu?  1

Pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugos bus teikiamos ir šventinėmis dienomis

Pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugos bus teikiamos ir šventinėmis dienomis  5

Sprendimai namų ūkiams, norintiems tausoti gamtą

Sprendimai namų ūkiams, norintiems tausoti gamtą  0

Vakcinomis yra apsaugomas ne tik pasiskiepijęs žmogus, tačiau sukuriama saugi aplinka ir kitiems, sustabdomas tam tikrų ligų plitimas

Apsispręskime: savo imunitetą kurti ar naikinti?  0

Limfodrenažiniai masažai Jurbarke atnaujintose patalpose

Limfodrenažiniai masažai Jurbarke atnaujintose patalpose  0

Patricija Kasilovska teigia, kad dažnu atveju pačios baisiausios ligos neturi visiškai jokių simptomų.

Kai nejauti simptomų, tačiau sergi liga, galinčia sukelti vėžį  1

Pastaruoju metu Lietuvą kaustant koronaviruso (COVID-19) pandemijai, kaip niekad reikalingas piliečių budrumas ir atsakingumas.

Nemokamai dėl koronaviruso tiriami riziką užsikrėsti turėję asmenys  0

Lino Svetiko pastebėjimu, sveikatos priežiūros darbuotojų užsikrėtimas koronavirusu – viena didžiausių pastarojo laikotarpio grėsmių.

Kiekviena diena – naujas iššūkis  0

Startuoja nauja mobilioji programėlė „Korona Stop LT“

Startuoja nauja mobilioji programėlė „Korona Stop LT“  0

Ingridos Zurlytės teigimu, svarbu įsitraukti į dialogą su visuomene ir ieškoti sprendimų, kurie skatintų  žmones išlaikyti elgesį, leidžiantį apsisaugoti ir apsaugoti kitus nuo koronaviruso plitimo.

Grėsmė galutinai neišvengta, tačiau prislopinta  0

Dalydamasi savo sirgimo koronavirusu patirtimi atlikėja sako, kad jai pasisekė, bet per daug džiūgauti nevertėtų – atsargumas ir apsauga šiuo metu yra būtina.

Kai išgyveni tai pats, – į ligą žiūri kitomis akimis  0

Saulius Urbonavičius-Samas ragina visus rūkančius pabandyti mesti rūkyti, nes, tai padarius, palaima yra neapsakoma.

Džiaugiuosi, kad mečiau, ir raginu tave padaryti tą patį  0

Nacionalinė platforma Pagalbasau.lt ir mobilioji emocinės savipagalbos programėlė „Pagalba sau“ ne tik padeda stebėti savo būseną, bet ir suteikia informaciją, kur kreiptis ar nukreipti kitą, prireikus pagalbos.

Kad ir kokia tamsi atrodytų naktis, – rytas visada ateina  0

Psichologės teigimu, svarbu ugdyti savo psichologinį atsparumą, bet kartu išlikti sąmoningu piliečiu – suprasti galimas savo elgesio pasekmes aplinkai.

Rūpinkimės ne tik savo fizine, bet ir emocine sveikata  1

Emocinė ir psichologinė pagalba Lietuvoje yra nemokama, todėl sunegalavus vertėtų nedelsti ir laiku išspręsti aktualias psichologines problemas.

Piliečiai raginami pasinaudoti galimybe nemokamai pagerinti psichikos sveikatą  0

Nežalingo rūkymo būdo nėra, o norint greičiau ir lengviau mesti rūkyti, pirmiausia vertėtų kreiptis pagalbos į specialistus.

Pigiausiai kainuojantis sveikatos išsaugojimo būdas  1

Mūsų partneriai