TOP 5 nebrangūs, tačiau sveikatai labai naudingi įrankiai sportui

Straipsnis  3 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Ne veltui sakoma, jog sveikata – brangiausias mūsų turtas. Sušlubavus jai, ne tik dažnai patiriame diskomfortą užsiimdami kasdiene veikla, bet ir prarandame gyvenimo džiaugsmą. Dėl to labai svarbu ja tinkamai rūpintis bei imtis visų reikalingų priemonių, siekiant ją išlaikyti gerą. Viena iš jų, be abejonės, yra fizinis aktyvumas. Būtent sportas yra žinomas kaip vienas geriausių būdų sustiprinti kūną bei išvengti tam tikrų sveikatos problemų. Na, o kad tai pasiekti būtų galima dar efektyviau, šiame straipsnyje pateiksime TOP 5 įrankius sportui, kurie būtų ir nebrangūs, ir labai naudingi sveikatai.

Gimnastikos lankas

Nors gali pasirodyti, jog gimnastikos lankai yra priemonės, skirtos tiesiog pagražinti figūros linijas, tačiau iš tiesų lanko sukimas gali būti be galo naudingas sveikatai. Įsigijus vieną jų ir kasdien skiriant bent 10 min treniruotėms su gimnastikos lanku, galėsite pastebėti pagerėjusią ir pagreitėjusią medžiagų apykaitą, kas padės atsikratyti viršsvorio. Taip pat tokios treniruotės stiprina širdies ir kraujagyslių funkciją, o tai yra itin svarbu norint apsisaugoti nuo širdies ir kraujagyslių ligų bei pagerinti savo kasdienę savijautą. Žinoma, sukant lanką yra treniruojami pilvo raumenys, tad, kaip jau ir minėjome, su laiku pastebėsite ir sutvirtėjusį pilvą. Dar viena gera žinia, jog be didelio šios priemonės efektyvumo, taip pat ji kainuoja itin pigiai – ją galima įsigyti vos už kelis eurus, tad tikrai kiekvienas galės išsirinkti sau tinkamiausią variantą. 

Pusiausvyros lentos ir pagalvės

Žmogui labai svarbu turėti gerą pusiausvyrą ne tik dėl to, jog tai padeda siekti geresnių rezultatų sporte, bet ir dėl to, jog tai itin pasitarnauja kasdienėje veikloje. Gebėjimas išlaikyti pusiausvyrą gali apsaugoti nuo įvairių traumų ir susižalojimų, kadangi užkliuvus greičiau yra grįžtama į įprastą padėtį bei nėra nukrentama, kas dažnai ir yra pagrindinė traumų priežastis. Taip pat naudodami pusiausvyros lentas bei pagalves, padidinate savo kelių, čiurnų, pečių ir klubų sąnarių stabilumą, kas itin pasitarnauja norint atsistatyti po įvairių traumų. 

Gimnastikos kamuolys

Jei kenčiate nuo įvairių nugaros skausmų, dirbate sėdimą darbą ar tiesiog norite pagerinti laikyseną, tuomet gimnastikos kamuolys gali būti kaip tik tai, ko jums reikia. Dažnai gimnastikos kamuolys yra rekomenduojamas kaip kėdės alternatyva tiems žmonėms, kurie dirba sėdimą darbą. Sėdėjimas ant tokio nestabilaus paviršiaus įdarbina pilvo preso ir giliuosius raumenis, dėl to yra išlaikoma tiesi nugara bei nesikūprinama. Visa tai padės išvengti nugaros skausmų. Negana to, ši sporto priemonė yra be galo universali ir gali būti naudojama nugarai atpalaiduoti po įtemptos ir sunkios dienos bei įvairiems mankštos pratimams, siekiant sustiprinti visus kūno raumenis. Taigi, įsigiję gimnastikos kamuolį tikrai nepasigailėsite, kadangi jį galėsite panaudoti tikrai ne vienam tikslui. 

Masažinis volas

Masažinis volas yra be galo populiarus sporto įrankis, dažnai naudojamas po treniruočių, kad kūnas greičiau atsigautų po fizinio krūvio, bei siekiant išvengti sportinių traumų. Masažiniu volu galima atpalaiduoti raumenis ir lavinti jų ištvermę, tad jis bus naudingas tiek pradedantiesiems, tiek ir profesionaliai sportuojantiems. Priklausomai nuo jūsų lūkesčių ir fizinio pasirengimo lygio, rinkitės iš minkštesnių arba kietesnių volų. Įsigijus tokį įrankį, kurio paviršius yra ne lygus, o su tam tikrais iškilumais, bus gerinama kraujotaka. Masažinį volą galima naudoti pagal poreikį ir tempti klubų, sėdmenų, blauzdų, rankų, kojų ir kitų kūno vietų raumenis. Naudokite jį toms kūno vietoms, kuriose jaučiate diskomfortą ar net skausmą. 

Espanderiai

Iš pirmo žvilgsnio be galo maži treniruokliai, tačiau galintys labai daug. Espanderiai yra prietaisai raumenims mankštinti, atrodantys kaip dvi rankenėlės, sujungtos guminėmis pynėmis arba spyruoklėmis. Nors jie gali būti naudojami, norint tiesiog sustiprinti pirštų ir plaštakos raumenis, tačiau dažniausiai šie treniruokliai yra pasitelkiami tuomet, kai po įvairių traumų reikia atstatyti plaštakos funkciją. Dėl savo mažo dydžio espanderis yra patogus naudoti bene visur - namuose, sporto salėje ar net einant pasivaikščioti. Tad, jei galvojate, jog šis prietaisas jums reikalingas, nieko nelaukite ir vieną jų įsigykite. 

Tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir radote kažką, kas galėtų pagerinti jūsų sveikatą!

Straipsnis  3 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai