Sveikos gyvensenos įgūdžiai – nuo mokymų iki sporto

   
Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Pasaulio sveikatos organizacija pažymi, kad 50–60 proc. žmogaus sveikatos lemia gyvenimo būdas (gyvensena, mityba), tad pastaraisiais metais išskirtinis dėmesys skiriamas ne ligoms gydyti, o jų prevencijai ir profilaktikai. Tuo tikslu prie savivaldybių ir įsteigti visuomenės sveikatos biurai dalyvauja sveiką gyvenseną skatinančiose programose, vykdo visuomenės sveikatos stebėseną, renka, kaupia sveikatos rodiklių duomenis, vertina ir analizuoja jų pokyčius. Visa tai mūsų rajone atlieka Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Jurbarko r. savivaldybės visuomenės sveikatos biure dirbantys visuomenės sveikatos stiprinimo specialistai aktyviai rūpinasi suaugusiųjų bei vaikų ir jaunimo veiklų tęstinumu. Tai ne tik lektorių paskaitos sveikos mitybos, užkrečiamųjų ligų, traumų, sveiko senėjimo, fizinio aktyvumo klausimais, bet ir treniruočių salėje vykdomos įvairios fizinės veiklos, nuo mankštos ir aerobikos iki linijinių šokių, pilates’o ar jogos. Tokie aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą propaguojantys užsiėmimai organizuojami ne tik pačiame Jurbarko mieste, bet ir kaimiškose rajono vietovėse.

Minėtos veiklos vykdomos pagal ES projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Jurbarko rajone”, kuris yra finansuojamas iš ES struktūrinių fondų lėšų. Įgyvendinant projektą siekiama formuoti įvairių amžiaus grupių Jurbarko rajono gyventojų sveikos gyvensenos įgūdžius. „Projekto metu organizuojame švietimo renginius ir praktinius mokymus sveikos gyvensenos, sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo, ligų prevencijos bei kontrolės temomis. Jurbarko rajono ir miesto mokyklose vyko mokymai alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos temomis vaikams ir jaunimui, kuriuos vedė VšĮ „D&DM” specialistės. Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje vyko mokymai psichikos sveikatos tema vaikams ir jaunimui. Paskaitą „Mokykla be patyčių” vedė lektorius Donatas Grigalis. Didelę auditoriją surinko ir metų pradžioje vykę mokymai sveikatai palankios mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos temomis tikslinėms grupėms. Mokymus vedė VšĮ „Tikra mityba“ komanda. Mokymų pradžia buvo teorinė, kurios metu lektorė suteikė daug vertingų žinių apie sveikatai palankią mitybą, o vėliau mokė gaminti skanius ir sveikatai palankius patiekalus“, – pasakoja visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Roberta Armanavičiūtė-Snieganienė. Specialistė sako, kad sausio-kovo mėnesiais buvo vykdoma intensyvi veikla, susijusi su fizinio aktyvumo skatinimu: treniruotės suaugusiems ir vaikams. Kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį ir dabar tebevyksta linijiniai šokiai vyresniems nei 55-erių (choreografė Evelina Šauklienė), antradieniais ir ketvirtadieniais treniruotės su Agne ir Ieva visoms amžiaus grupėms (trenerės Agnė Bastienė ir Ieva Pažereckienė); trečiadieniais – pilates`as visoms amžiaus grupėms (trenerė Loreta Aniulienė); ketvirtadieniais – joga vyresniems nei 55-erių (trenerė Aušra Smirnovienė) ir „Step aerobikos“ treniruotės visoms amžiaus grupėms (trenerė Aušra Pileckė). Kiekvieną ketvirtadienį taip pat vyksta šokių treniruotės vaikams (choreografė Evelina Šauklienė). Tie, kas nėra tikri dėl savo sveikatos būklės, prieš pradėdami sportuoti gali įsivertinti sveikatos būklę specialiu aparatu, ir pasirinkti sau tinkantį fizinį krūvį.

„Visi norintys Jurbarko sveikatos biure turi galimybę pasimatuoti, pasitikrinti, nusistatyti: arterinį kraujo spaudimą, svorį, kūno masės indeksą bei liemens apimtį. Taip pat papildomai ir nemokamai galima įsivertinti kūno sudėjimą,“ – priduria specialistė.

R. Armanavičiūtė-Snieganienė vardija ir kitas biuro teikiamas paslaugas – tai Privalomųjų pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių bei alkoholio, narkotinių ir psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikio žmogaus sveikatai mokymai. Po išklausytų kursų išduodami pažymėjimai. Higienos įgūdžių pažymėjimai išduodami dirbantiems maisto, švietimo, apgyvendinimo paslaugas teikiantiems darbuotojams, socialinių paslaugų, sporto klubų, grožio srityse. Pirmosios pagalbos įgūdžių pažymėjimai išduodami toms pačios grupėms ir taip pat norintiems įgyti vairuotojo pažymėjimus. Atgauti po neteisėto vairavimo apsvaigus nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų išduodamas Privalomojo mokymo apie alkoholio, narkotinių ir psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikio žmogaus sveikatai pažymėjimas.

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Protinių dantų rovimas: ką svarbu apie tai žinoti?

Protinių dantų rovimas: ką svarbu apie tai žinoti?  0

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad neracionaliai vartojant antibiotikus ir užsiimant savigyda yra žaidžiama savo sveikatos kaina ir didinamas šios grupės vaistų atsparumas, dėl to atsiranda realus pavojus nebeturėti efektyvių vaistų.

„Paskyrėme sau antibiotikų. Ar žinome, kuo rizikuojame?“  0

Nuo ankstyvo amžiaus pradedamas ir ilgus metus trunkantis alkoholio vartojimas lemia rimtas sveikatos problemas.

Negerk, vaikeli, negerk pirmos...  0

Tinklaraštininkė, keturių vaikų mama I. Arnauskienė teigia, kad vaikui susirgus svarbiausia sąmoningai vertinti kiekvieną situaciją, konsultuotis su kompetentingais specialistais ir atsakingai laikytis jų rekomendacijų vartojant nurodytus vaistus.

Antibiotikai: atsisakyti negalima, pamilti draudžiama  0

Dantys prarado baltumą? Problemą spręskite efektyviai

Dantys prarado baltumą? Problemą spręskite efektyviai  0

Pekine įkalinto raudoniškio pasakojimas: kaip koronavirusas Kiniją pavertė norvegišku kalėjimu

Pekine įkalinto raudoniškio pasakojimas: kaip koronavirusas Kiniją pavertė norvegišku kalėjimu  1

Komikas Airidas Jankus teigia, kad norint įveikti depresiją svarbiausia nenuleisti rankų ir nuosekliai rūpintis savo sveikata.

Supratau: kovojame ne su ligomis, o su simptomais  0

Jurbarkietis - Lietuvos jaunučių šachmatų čempionas

Jurbarkietis - Lietuvos jaunučių šachmatų čempionas  2

Atvirose rajono karate pirmenybėse - įspūdingas jurbarkiečių iškovotų medalių skaičius

Atvirose rajono karate pirmenybėse - įspūdingas jurbarkiečių iškovotų medalių skaičius  1

Gydytojas Robertas Badaras pataria vadovautis taisykle – kas per daug, tas visada nesveika.

Kad vaistai netaptų kasdieniu valgiu  0

Paskelbtas geriausias 2019 metų rajono sportininkas

Paskelbtas geriausias 2019 metų rajono sportininkas  2

Anot odontologijos skyriaus vadovės, burnos higienistės Sandros Burčikaitės, tik taisyklinga asmeninė burnos ir dantų priežiūra namie bei reguliarus profesionalios burnos higienos atlikimas pas kompetentingus specialistus gali užtikrinti gerą dantų bei burnos higieną ir užkirsti kelią sunkioms bei ilgo gydymo reikalaujančioms ligoms.

Kiek gali kainuoti šypsena?  2

Geriausių 2019 metų rajono sportininkų apdovanojimuose palikta intriga

Geriausių 2019 metų rajono sportininkų apdovanojimuose palikta intriga  0

Akimirka iš RKL varžybų.

Pirmąjį metų savaitgalį sporto komplekse liejosi krepšinio aistros  0

Trečią vietą iškovojęs Ąžuolas Norkūnas (pirmas iš kairės)

Jurbarko delegacija iš tarptautinio šachmatų turnyro grįžo su medaliais (nuotraukos)  0

Anot gydytojos vaikų odontologės Erikos Mažeikės, mažų vaikų dantų valymas bei taisyklingų kasdienės burnos ir dantų higienos įpročių skiepijimas yra tėvų atsakomybė, todėl patariama kantriai pradėti vaikus to mokyti vos išdygus pirmajam pieniniam dantukui.

Investicija į dantų šepetuką atsiperka šimteriopai  0

Gimnazijos sporto salėje virė naktinio tinklinio kovos (NUOTRAUKOS)

Gimnazijos sporto salėje virė naktinio tinklinio kovos (NUOTRAUKOS)  0

Girdžių triatlono varžybų kaina – 4 tūkst. eurų, kai visam rajono sportui skirta 8 tūkst. eurų

Girdžių triatlono varžybų kaina – 4 tūkst. eurų, kai visam rajono sportui skirta 8 tūkst. eurų  4

Indrė Trusovė teigia, kad svarbiausia yra neieškoti tobulybės, kuri neegzistuoja, nes viskas, net ir sveikas gyvenimo būdas, turi būti paremtas balansu, o ne griežtais draudimais ar fanatizmu, kuris ilgai netrunka.

„Vaikas mus išmokė gyventi kitaip“  0

Ankstesnių apdovanojimų akimirka.

Renkami geriausi rajono sportininkai. Kviečia siūlyti kandidatus  1

Pasak gydytojos dietologės A. Jauniškytės-Ingelevičienės, pastebėjus vaiko nutukimo riziką rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistu, nes tuomet tėvams bus lengviau suprasti galimas priežastis ir po truputį stengtis jas šalinti.

Vaikas sėdi ramiai? Duokime jam saldainį!  0

Gedutė Mašiotaitė, Vakaris Puidokas, Gintarė Malinauskaitė, Kristupas Girdžijauskas, Viltė Kačinskaitė.

Veliuonos šokėjai sužibėjo šokių čempionate  2

„Sodros“ instrukcija: kaip visada gauti ligos išmoką

„Sodros“ instrukcija: kaip visada gauti ligos išmoką  0

Prizininkai Lietuvos nacionalinės dziudo asociacijos čempionate

Prizininkai Lietuvos nacionalinės dziudo asociacijos čempionate  0

Mūsų partneriai