Sveikos gyvensenos įgūdžiai – nuo mokymų iki sporto

   
Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Pasaulio sveikatos organizacija pažymi, kad 50–60 proc. žmogaus sveikatos lemia gyvenimo būdas (gyvensena, mityba), tad pastaraisiais metais išskirtinis dėmesys skiriamas ne ligoms gydyti, o jų prevencijai ir profilaktikai. Tuo tikslu prie savivaldybių ir įsteigti visuomenės sveikatos biurai dalyvauja sveiką gyvenseną skatinančiose programose, vykdo visuomenės sveikatos stebėseną, renka, kaupia sveikatos rodiklių duomenis, vertina ir analizuoja jų pokyčius. Visa tai mūsų rajone atlieka Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Jurbarko r. savivaldybės visuomenės sveikatos biure dirbantys visuomenės sveikatos stiprinimo specialistai aktyviai rūpinasi suaugusiųjų bei vaikų ir jaunimo veiklų tęstinumu. Tai ne tik lektorių paskaitos sveikos mitybos, užkrečiamųjų ligų, traumų, sveiko senėjimo, fizinio aktyvumo klausimais, bet ir treniruočių salėje vykdomos įvairios fizinės veiklos, nuo mankštos ir aerobikos iki linijinių šokių, pilates’o ar jogos. Tokie aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą propaguojantys užsiėmimai organizuojami ne tik pačiame Jurbarko mieste, bet ir kaimiškose rajono vietovėse.

Minėtos veiklos vykdomos pagal ES projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Jurbarko rajone”, kuris yra finansuojamas iš ES struktūrinių fondų lėšų. Įgyvendinant projektą siekiama formuoti įvairių amžiaus grupių Jurbarko rajono gyventojų sveikos gyvensenos įgūdžius. „Projekto metu organizuojame švietimo renginius ir praktinius mokymus sveikos gyvensenos, sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo, ligų prevencijos bei kontrolės temomis. Jurbarko rajono ir miesto mokyklose vyko mokymai alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos temomis vaikams ir jaunimui, kuriuos vedė VšĮ „D&DM” specialistės. Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje vyko mokymai psichikos sveikatos tema vaikams ir jaunimui. Paskaitą „Mokykla be patyčių” vedė lektorius Donatas Grigalis. Didelę auditoriją surinko ir metų pradžioje vykę mokymai sveikatai palankios mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos temomis tikslinėms grupėms. Mokymus vedė VšĮ „Tikra mityba“ komanda. Mokymų pradžia buvo teorinė, kurios metu lektorė suteikė daug vertingų žinių apie sveikatai palankią mitybą, o vėliau mokė gaminti skanius ir sveikatai palankius patiekalus“, – pasakoja visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Roberta Armanavičiūtė-Snieganienė. Specialistė sako, kad sausio-kovo mėnesiais buvo vykdoma intensyvi veikla, susijusi su fizinio aktyvumo skatinimu: treniruotės suaugusiems ir vaikams. Kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį ir dabar tebevyksta linijiniai šokiai vyresniems nei 55-erių (choreografė Evelina Šauklienė), antradieniais ir ketvirtadieniais treniruotės su Agne ir Ieva visoms amžiaus grupėms (trenerės Agnė Bastienė ir Ieva Pažereckienė); trečiadieniais – pilates`as visoms amžiaus grupėms (trenerė Loreta Aniulienė); ketvirtadieniais – joga vyresniems nei 55-erių (trenerė Aušra Smirnovienė) ir „Step aerobikos“ treniruotės visoms amžiaus grupėms (trenerė Aušra Pileckė). Kiekvieną ketvirtadienį taip pat vyksta šokių treniruotės vaikams (choreografė Evelina Šauklienė). Tie, kas nėra tikri dėl savo sveikatos būklės, prieš pradėdami sportuoti gali įsivertinti sveikatos būklę specialiu aparatu, ir pasirinkti sau tinkantį fizinį krūvį.

„Visi norintys Jurbarko sveikatos biure turi galimybę pasimatuoti, pasitikrinti, nusistatyti: arterinį kraujo spaudimą, svorį, kūno masės indeksą bei liemens apimtį. Taip pat papildomai ir nemokamai galima įsivertinti kūno sudėjimą,“ – priduria specialistė.

R. Armanavičiūtė-Snieganienė vardija ir kitas biuro teikiamas paslaugas – tai Privalomųjų pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių bei alkoholio, narkotinių ir psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikio žmogaus sveikatai mokymai. Po išklausytų kursų išduodami pažymėjimai. Higienos įgūdžių pažymėjimai išduodami dirbantiems maisto, švietimo, apgyvendinimo paslaugas teikiantiems darbuotojams, socialinių paslaugų, sporto klubų, grožio srityse. Pirmosios pagalbos įgūdžių pažymėjimai išduodami toms pačios grupėms ir taip pat norintiems įgyti vairuotojo pažymėjimus. Atgauti po neteisėto vairavimo apsvaigus nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų išduodamas Privalomojo mokymo apie alkoholio, narkotinių ir psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikio žmogaus sveikatai pažymėjimas.

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Justas Vyturys  Milanas Majauskas, treneris  Mindaugas Smirnovas, Deimantas Grigonius

Sporto klubas „Pantera“ iš Rygos grįžo su pergalėmis  3

Iš vaikų ir jaunučių lengvosios atletikos čempionato – su medaliais

Iš vaikų ir jaunučių lengvosios atletikos čempionato – su medaliais  0

Lietuvos delegacijoje - ir jurbarkietis Pijus Greičius (pirmas iš kairės)

Pasaulio šachmatų čempionate Lietuvai atstovauja jurbarkietis  2

Pilateso treniruotėse, kurios vyko Jurbarko viešosios bibliotekos didžiojoje salėje, pakalbintos moterys džiaugėsi ne tik galimybe sportuoti nemokamai, bet ir trenerės sugebėjimu kiekvienai jų skirti laiko.

Nemokamos treniruotės ir kūno linijas dailina, ir migreną išgydo  0

Jurbarko vaikų ir jaunučių lengvosios atletikos atviras čempionatas – sveikiname laimėtojus!

Jurbarko vaikų ir jaunučių lengvosios atletikos atviras čempionatas – sveikiname laimėtojus!  0

Aktualu tiems, kas skrandžio rūgštingumą slopina  „ranitidinu“

Aktualu tiems, kas skrandžio rūgštingumą slopina „ranitidinu“  2

Atnaujinta Naujamiesčio progimnazijos valgykla ir virtuvė

Mokinių laukia naujovės – nemokamas maitinimas bei „švediškas“ stalas  0

Siūlykite apdovanoti Jurbarko sveikos gyvensenos puoselėtojus

Siūlykite apdovanoti Jurbarko sveikos gyvensenos puoselėtojus  2

Graži šypsena – laimingas pacientas!!!

Graži šypsena – laimingas pacientas!!!  0

I. Girdvainienė primena, kad nėra nieko sveikesnio ir veiksmingesnio kūdikio organizmui už natūralų motinos pieną.

Motinos pienas – ne dovana, o būtinybė  1

2019 metų Lietuvos mažojo futbolo čempionato Jurbarko etapas. FK Imsrė (Jurbarkas) 2 - 1 FK Polivektris (Vilnius.)

Ant nuostabios Jurbarko stadiono dangos finišo tiesiąją pasiekė visos Lietuvos mažojo futbolo čempionato komandos  1

Vakcinų sukūrimas pradėjo naują medicinos erą: likviduotos daug gyvybių nusinešusios užkrečiamos ligos, išnaikinti raupai, sumažėjo sergamumas kitomis pavojingomis ligomis.

Kuo nustebintume mokslininkus E. Jennerį ir L. Pasterą?  0

Užkrečiamų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė ragina visus nesiskiepijusius suaugusiuosius bei vaikus paskubėti, nes tymų virusas vis dar cirkuliuoja tarp mūsų, o rudenį po atostogų grįžus į darbus keliame didžiulę grėsmę savo bei aplinkinių sveikatai.

Dideliame pasaulyje – didelės rizikos  0

Ąžuolas Norkūnas kairėje

Šachmatininkai grįžo iš tarptautinio turnyro-stovyklos Plateliuose  1

Sporto centras padėkos penkiems savo auklėtiniams absolventams

Sporto centras padėkos penkiems savo auklėtiniams absolventams  1

Daugėja užterštų nitritais ir nitratais šachtinių šulinių

Daugėja užterštų nitritais ir nitratais šachtinių šulinių  2

Dziudo varžybos Palangoje ir Elektrėnuose

Dziudo varžybos Palangoje ir Elektrėnuose  1

Nemokami pirmosios pagalbos kursai jurbarkiškiams

Nemokami pirmosios pagalbos kursai jurbarkiškiams  1

Jurbarko šachmatininkai iš Gargždų parsivežė 5 medalius

Jurbarko šachmatininkai iš Gargždų parsivežė 5 medalius  1

Lietuvos šachmatų čempionate - net du jurbarkiečių medaliai

Lietuvos šachmatų čempionate - net du jurbarkiečių medaliai  1

Akiniai – kaip išsirinkti geriausius ir nepasiklysti tendencijų gausoje?

Akiniai – kaip išsirinkti geriausius ir nepasiklysti tendencijų gausoje?  1

Tarptautinės dziudo varžybos Pasvalyje

Tarptautinės dziudo varžybos Pasvalyje  1

Gimnazijos sporto salėje – jau dešimtosios mažųjų žaidynės

Gimnazijos sporto salėje – jau dešimtosios mažųjų žaidynės  0

15-asis dziudo Lapių turnyras

15-asis dziudo Lapių turnyras  0

Mūsų partneriai