Reklama: Muras

Reguliarus gydomasis masažas – kokia jo nauda?

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Moksliniai tyrimai nuolat patvirtina naujus teigiamus masažo padarinius. Nors masažas gali būti atliekamas naudojant įvairias technikas, tikslas paprastai yra vienas - padėti raumenims atsipalaiduoti, kad būtų sumažinta įtampa ir atpalaiduoti toksinai. Masažo metu masažuojamai vietai suteikiama daugiau deguonies ir maistinių medžiagų. Tai teigiamai veikia kūną įvairiais būdais.

Svarbu paminėti, kad gydomasis masažas yra kompleksinis, žinių reikalaujantis procesas. Todėl jį atlikti gali tik kvalifikuoti specialistai arba kineziterapeutai, kad būtų gauta maksimali nauda kūnui.

Gydomojo masažo privalumai

1. Nuramina bei atpalaiduoja

Masažas užtikrina efektyvesnę kraujotaką. Dėl geresnio kraujo tiekimo kūnas atsipalaiduoja, todėl masažas padeda kovoti su psichologinėmis problemomis: stresu, nerimu ir traumomis.

2. Pagerina kūno mobilumą

Masažo metu yra veikiami kūno audiniai, todėl jo metu yra pagerinamas sąnarių judrumas, tai padidina judėjimo komfortą ir padeda išvengti traumų – atpalaiduoti raumenys sužalojami rečiau.

3. Padeda greitai atsigauti po fizinės treniruotės

Pieno rūgštis ir kiti toksinai kaupiasi raumenyse treniruotės metu. Masažo metu pagerėjusi kraujotaka padeda juos greitai pašalinti, sumažinti skausmą ir patinimą. Dėl to, kad raumenis pasiekia daugiau maistinių medžiagų, regeneracija ir atstatymo procesai vyksta greičiau. Štai kodėl masažas yra nepakeičiama sportinių treniruočių dalis.

4. Pašalina nugaros bei sąnarių skausmus

Atpalaiduojant atitinkamus raumenis, masažo metu yra sumažinamas tam tikrų sričių skausmas. Trigeriniai taškai yra padidėjusio jautrumo sritys nugaroje bei sąnariuose, spaudimo procesas masažo metu efektyviai atpalaiduoja įsitempusias vietas.

5. Padeda užkirsti kelią stuburo ligoms

Dėl to, kad masažas gerina kraujotaką ir atpalaiduoja raumenis, jis atlieka panašų vaidmenį kaip fiziniai pratimai. Taigi, tai padeda išvengti degeneracinių stuburo ir sąnarių ligų.

6. Padeda greičiau pasveikti

Dėl to, kad masažo metu suaktyvėja kraujotaka ir yra geriau aprūpinami audiniai deguonimi ir maisto medžiagomis yra pagerinamas įvairiomis ligomis sergančių žmonių, pavyzdžiui, žmonių po insulto ar raumenų atrofijos, komfortas.

Yra daug mokslinių tyrimų, patvirtinančių teigiamą gydomojo masažo poveikį įvairioms organizmo sistemoms, kūnui ir psichikai. Tačiau norint, jog masažo poveikis būtų teigiamas ir ilgalaikis, būtina masažuotis reguliariai.

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai