Pekine įkalinto raudoniškio pasakojimas: kaip koronavirusas Kiniją pavertė norvegišku kalėjimu

   
Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

„Mūsų laiko“ skaitytojams – išskirtinė vieno raudoniškio patirtis. Dėl koronaviruso protrūkio Kinijos gyventojai išgyvena unikalią patirtį. Gyvena visuotinio karantino sąlygomis, kurias jie patys juokais vadina norvegišku kalėjimu. „Esame uždaryti, tačiau galima mėgautis gyvenimu“, – taip kinų ir savo gyvenimo sąlygas „Mūsų laikui“ papasakojo 29 metų raudoniškis Ignas Vyčas, kuris jau daugiau nei mėnesį „įkalintas“ Pekine, Kinijos sostinėje.

 

Vyras čia pusantrų metų gyvena ir studijuoja. Ignas „įkalintas“ nuo sausio 27 dienos iki vasario 29 dienos, kuomet jį ir kalbinome (ir tai darėme internetu). Vyras neserga, jaučiasi gerai, bet tiek laiko nebuvo išėjęs iš savo uždaro gyvenamojo rajono teritorijos (ang. „gated community“), kaip jis pats vadina – kiemo.

Pasak Igno, tokios uždaros teritorijos Kinijoje yra populiarios. Jos paprastai aptvertos, su vartais ar užkardomis, kaip kad įprasta ir naujuose Lietuvoje statomuose rajonuose. Iš tos uždaros erdvės Ignas ir neišeina jau daugiau kaip mėnesį. Bet dėl to jis nei liūdi, nei piktinasi. Priešingai, tikina, kad turėjo laiko tiems savo pomėgiams, kuriems iki tol trūko laiko ir motyvacijos. Be specialaus leidimo iš šios erdvės išeiti negali, o tokį leidimą sunku gauti. Išėjus iš buto privaloma dėvėti kaukes. Kūno temperatūrą matuoja visur – išėjus iš pastato ir grįžus, įėjus į parduotuvę. Kinijoje yra įprasta maistą užsakyti pristatyti į namus, bet ir tai daryti šiuo metu yra uždrausta. Tiesa, Ignas priduria, kad kituose miestuose ar panašiose teritorijose yra dar griežtesnė tvarka - kitur neleidžiama išeiti ne tik iš kiemo, bet ir, apskritai, iš savo būsto. Nors yra ir tokių rajonų, iš kurių leidžiama net ir į miestą laisvai išeiti. Jo paties uždaroje gyvenamoje teritorijoje tvarka vis dar tokia pat griežta, nors jau girdėjęs, jog paskutinę vasario savaitę Pekine jau ir automobilių spūstys susidaro, kad jau biuruose dirba žmonės – vieni porą dienų per savaitę, o kiti jau visas penkias.

Dabar šiek tiek apie patį Igną. Vyras yra iš Raudonės. 2009 metais baigęs Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnaziją įstojo į Lankasterio universitetą Londone, kur įgijo finansų matematiko bakalauro laipsnį. Vaikinas studijuodamas surado daug draugų iš Kinijos, kas ir paskatino jį po studijų išvykti dirbti į šią šalį. Įsidarbino investicijų konsultacinėje kompanijoje, kurios būstinė Daliane, Šiaurės rytų Kinijos mieste. Čia jis dirbo penkerius metus. Prieš pusantrų metų persikraustė gyventi į Pekiną, kur studijuoja Guanghua vadybos mokykloje magistrantūroje verslo administravimo (ang. master of business administration).

 

Paprasti Igno norai

Raudoniškis savo gyvenimą karantino sąlygomis vadina įdomia patirtimi, kurią jis pats, kaip ir jo pažįstami aplinkiniai, juokais prilygina Norvegijos kalėjimui. Ignas pasakoja, kad jis ir visi kiti išgyvena tokį metą, kai nieko neveikdamas nesijauti prastai. Dabar jis turi daugiau laiko sportuoti, gerai išsimiegoti, daugiau laiko leidžia savo pomėgiams ir apskritai toms veikloms, kurias vis planuodavo, bet pritrūkdavo laiko ar motyvacijos. Vyras tikina, kad izoliuotam gyventi mėnesį nėra sunku, nors, pripažįsta, nenorėtų, kad karantinas ilgiau užsitęstų. Jau norisi nueiti į restoraną ar į barą, kur galėtų užsisakyti mėgstamo maisto. Su draugais nueitų į kino teatrą, pažaisti krepšinį. Viso to šiuo metu daryti negalima. Jų gyvenamoje teritorijoje esantys restoranai, sporto klubai, viešbučiai uždaryti, sporto aikštelės užrakintos. Maistas pristatomas į pastatą tris kartus per dieną. Tiesa, nuo pietų dirba viena parduotuvė. Maisto produktų netrūksta. Ignas gyvena studentų miestelyje, kuriame kinai ir užsienio studentai gyvena atskirai. Tai ne bendrabučiai, o gyvenamieji pastatai. Ignas gyvena vieno kambario bute. Eiti svečius į kitus pastatus ar vaikščioti tarp namų neleidžiama, nes apsauga į vidų įleidžia tik tuos, kurie pastate gyvena. Laisvė judėti gyvenamojo namo viduje neribojama.

Apmiręs ir akademinis gyvenimas. Ignas pasakoja, kad visos mokyklos, universitetai yra uždaryti. Padėtį apsunkino tai, kad šios ligos protrūkis prasidėjo kinų naujųjų metų laiku, kuris primena Lietuvos kalėdinį laikotarpį, kai studentai grįžta atostogų pas tėvus. Vienos mokslo įstaigos studentams nerekomendavo grįžti po atostogų, o kitos tai net uždraudė daryti. Universitetai uždaryti, bet studijos vyksta, nes daugelis šių įstaigų išnaudoja mokymąsi internetu. Dėstytojai paskaitas skaito tiesiogiai internetu – visi studentai turi prisijungti ir sekti paskaitas, bendrauti ir t. t. Igno skaičiavimais, jų studentų miestelyje „įkalinta“ mažai studentų – apie 140, kai įprastai jų čia gyvena apie pusantro tūkstančio.

Visą straipsnį rasite "Mūsų laikas" laikraštyje

 

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Psichologės teigimu, svarbu ugdyti savo psichologinį atsparumą, bet kartu išlikti sąmoningu piliečiu – suprasti galimas savo elgesio pasekmes aplinkai.

Rūpinkimės ne tik savo fizine, bet ir emocine sveikata  0

Emocinė ir psichologinė pagalba Lietuvoje yra nemokama, todėl sunegalavus vertėtų nedelsti ir laiku išspręsti aktualias psichologines problemas.

Piliečiai raginami pasinaudoti galimybe nemokamai pagerinti psichikos sveikatą  0

Nežalingo rūkymo būdo nėra, o norint greičiau ir lengviau mesti rūkyti, pirmiausia vertėtų kreiptis pagalbos į specialistus.

Pigiausiai kainuojantis sveikatos išsaugojimo būdas  1

Daiva Razmuvienė teigia, kad negalime nesureikšminti šio viruso grėsmės ir privalome sąmoningai laikytis visų valdžios rekomendacijų ir nurodymų.

Negalime nematyti problemos, kol tai nevirto katastrofa  0

Norint apsaugoti save bei kitus, būtina laikytis visų prevencijos priemonių.

Nauji įpročiai – dėl visų gerovės  1

Andrius Zakarauskas

„Jaunimo linija“ ryžosi iššūkiui – kviečia į pirmąjį labdaros aukcioną internete  0

Jurbarko „Imsrė“ užėmė trečiąją vietą – jiems atiteko bronzos medaliai

Jurbarke apdovanoti Lietuvos mažojo futbolo čempionato nugalėtojai  1

Sidabro medalį laimėjusi  Jurbarko šachmatininkė Agota Vainauskaitė - viduryje

Jurbarkiečiai iš Lietuvos greitųjų šachmatų čempionato grįžo ne tuščiomis: su medaliu ir prasiveržę į stipriausiųjų dešimtukus  0

Vitamino C nauda odai

Vitamino C nauda odai  1

Lietuvos mažojo futbolo čempionato uždanga bus nuleista Jurbarke

Lietuvos mažojo futbolo čempionato uždanga bus nuleista Jurbarke  0

Jurbarko „Imsrė“ tarp geriausių Lietuvos mažojo futbolo komandų

Jurbarko „Imsrė“ tarp geriausių Lietuvos mažojo futbolo komandų  5

Vasaros sezonas: patarimai plaukų priežiūrai

Vasaros sezonas: patarimai plaukų priežiūrai  1

Atlikėjas Edgaras Lubys ragina atrasti naujų dalykų, tuomet yra daug pirmų kartų, o kol jų yra, tol esi laimingas!

Mus auklėja ne žodžiai, o pavyzdžiai  0

Protinių dantų rovimas: ką svarbu apie tai žinoti?

Protinių dantų rovimas: ką svarbu apie tai žinoti?  0

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad neracionaliai vartojant antibiotikus ir užsiimant savigyda yra žaidžiama savo sveikatos kaina ir didinamas šios grupės vaistų atsparumas, dėl to atsiranda realus pavojus nebeturėti efektyvių vaistų.

„Paskyrėme sau antibiotikų. Ar žinome, kuo rizikuojame?“  0

Nuo ankstyvo amžiaus pradedamas ir ilgus metus trunkantis alkoholio vartojimas lemia rimtas sveikatos problemas.

Negerk, vaikeli, negerk pirmos...  0

Tinklaraštininkė, keturių vaikų mama I. Arnauskienė teigia, kad vaikui susirgus svarbiausia sąmoningai vertinti kiekvieną situaciją, konsultuotis su kompetentingais specialistais ir atsakingai laikytis jų rekomendacijų vartojant nurodytus vaistus.

Antibiotikai: atsisakyti negalima, pamilti draudžiama  0

Dantys prarado baltumą? Problemą spręskite efektyviai

Dantys prarado baltumą? Problemą spręskite efektyviai  0

Komikas Airidas Jankus teigia, kad norint įveikti depresiją svarbiausia nenuleisti rankų ir nuosekliai rūpintis savo sveikata.

Supratau: kovojame ne su ligomis, o su simptomais  0

Jurbarkietis - Lietuvos jaunučių šachmatų čempionas

Jurbarkietis - Lietuvos jaunučių šachmatų čempionas  2

Atvirose rajono karate pirmenybėse - įspūdingas jurbarkiečių iškovotų medalių skaičius

Atvirose rajono karate pirmenybėse - įspūdingas jurbarkiečių iškovotų medalių skaičius  1

Gydytojas Robertas Badaras pataria vadovautis taisykle – kas per daug, tas visada nesveika.

Kad vaistai netaptų kasdieniu valgiu  0

Paskelbtas geriausias 2019 metų rajono sportininkas

Paskelbtas geriausias 2019 metų rajono sportininkas  7

Anot odontologijos skyriaus vadovės, burnos higienistės Sandros Burčikaitės, tik taisyklinga asmeninė burnos ir dantų priežiūra namie bei reguliarus profesionalios burnos higienos atlikimas pas kompetentingus specialistus gali užtikrinti gerą dantų bei burnos higieną ir užkirsti kelią sunkioms bei ilgo gydymo reikalaujančioms ligoms.

Kiek gali kainuoti šypsena?  3

Mūsų partneriai