Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse spindėjo ir krašto stalo tenisininkų medaliai

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarko krašte stalo tenisas išgyvena aukso amžių. Tarp Lietuvos sportininkų, iškovojusių medalius Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse – ir Jurbarko krašto stalo teniso entuziastai. Iš žaidynių su medaliais grįžo Jurbarko stalo teniso klubo „Pirmasis setas“ sportininkai – klausutiškis Stanislovas Džiaugys, beje, bene vyriausias žaidynių dalyvis, bei smalininkiškė pedagogė Jolita Štrimienė. Liepos 14–17 dienomis Druskininkuose vyko penkerius metus lauktos pasaulio lietuvių sporto žaidynės (PLSŽ). Tūkstančius žiūrovų pritraukusiame renginyje, vykusiame jau vienuoliktą kartą, varžėsi virš 2,3 tūkst. sportininkų mėgėjų iš 26 pasaulio šalių, o jiems įteikta net 323 medalių komplektai, iš kurių 597 medalius iškovojo Lietuvos sportininkai, o antroje ir trečioje tituluočiausių vietose – 51 medalį laimėję Jungtinės Karalystės lietuviai bei 23 iškovoję Jungtinių Amerikos Valstijų sportininkai.

Tarp vyriausių žaidėjų – klausutiškis

„Nežinome, ar dar kas iš jurbarkiečių dalyvavo žaidynėse, bet mūsų klubiečiams viskas pavyko“, – džiaugėsi „Pirmasis setas“ sportininkų rezultatais šio klubo vadovas Arūnas Štrimas. Jis pats buvo pakviestas į žaidynes teisėjauti, kuo taip pat labai džiaugėsi – taip jis pats galėjęs dalyvauti neeiliniame renginyje.

Daugiausiai dalyvių į žaidynes atvyko iš Jungtinės Karalystės (329 sportininkai) ir Jungtinių Amerikos Valstijų (238 sportininkai). Populiariausiu žaidynių sportu, kaip įprasta tarp lietuvių, tapo krepšinis, kuriame dalyvavo 482 žaidėjai. Pasaulio lietuvių sporto žaidynės stebino ne tik sportų ir dalyvių įvairove, bet ir sportininkų amžiumi – renginyje dalyvavo ir jauni, ir seni. Septynerių metų Jürgen iš Estijos, dalyvavusi šiaurietiškame ėjime, tapo jauniausia dalyve, tuo metu 88-erių metų Stanislovas Džiaugys iš Klausučių, „Pirmasis setas“ klubo narys, žaidęs stalo tenisą – vyriausiu.

„Puikiai, kaip visada, sužaidė Stanislovas, užėmęs antrą vietą 80–90 metų amžiaus grupėje. Jis net įveikė šešiais metais jaunesnį stiprų žaidėją, tautietį Ričardą B. iš Hamburgo (Vokietija), kuris, beje, į Lietuvą specialiai į varžybas pats vienas atvažiavo savo automobiliu“, – pasakoja A. Štrimas, pridūręs, kad Stanislovas buvo vyriausias iš varžybų dalyvių vyrų, mat stalo tenisą žaidė ir dar vyresnė, 91-erių metų, žaidėja.

Daugiau skaitykite "Mūsų laikas" liepos 29 d. laikraštyje.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai