Nuo erkinio encefalito rajone skiepijamasi kur kas aktyviau nei pernai

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarko rajono gyventojai šiais metais nuo erkinio encefalito skiepijasi kur kas aktyviau nei praėjusiais metais – per septynis mėnesius susiskiepijo žymiai daugiau nei per visus praėjusius metus. Jei šiais metais iki liepos 28 dienos, VšĮ Jurbarko rajono PSPC buvo paskiepyta 536 asmenų nuo 16 metų ir vyresni bei 185 vaikai iki 16 metų, tai 2020 metais 680 asmenų nuo 16 metų ir vyresni ir 155 vaikai iki 16 metų. „Skaičiai rodo, kad poreikis vakcinacijai labai padidėjo“, – „Mūsų laikui“ patvirtino minėtos įstaigos direktorė Remigija Mencienė.

 

Jurbarko PSPC vadovė primena ekspertų patarimus, kad skiepytis nuo erkinio encefalito geriausia šaltuoju metų laikotarpiu. Tam, kad susidarytų imunitetas, apsaugantis nuo šios ligos, reikia laiko, todėl geriausia pradėti skiepytis žiemą. Vis dėlto pasiskiepyti nuo šios klastingos ligos yra tinkami visi metų laikai.

Nuo erkinio encefalito skiepyti galima jau vienerių metų amžiaus vaikus.

 

Imunitetui nuo erkinio encefalito įgyti vienos vakcinos neužtenka. R. Mencienė primena, kad visas skiepijimo kursas susideda iš trijų injekcijų, toliau – imunitetą palaikančios vienkartinės vakcinacijos dozės. Apsauginis imunitetas susiformuoja tik po dviejų skiepo dozių, praėjus dviem savaitėms po antros dozės. Jis apsaugo nuo ligos tik vienerius metus. Po trečios skiepo dozės apsauginis imunitetas trunka 3–5 metus. Toliau reikalingos sustiprinančios dozės. Sustiprinančiųjų dozių įskiepijimų intervalai gali būti skirtingi, priklauso nuo vakcinos gamintojo rekomendacijų bei žmogaus amžiaus (dažniausiai kas 3–5 m.).

 

Vakcinos kaina yra apie 20 eurų, tai priklauso nuo sutarties su tiekėjais.

 

Pirmieji erkinio encefalito atvejai registruojami jau kovo ar balandžio mėnesiais, tačiau dažniausiai žmonės užsikrečia birželio–spalio mėnesiais. Šiuo laikotarpiu užregistruojama apie 90 proc. visų sergančiųjų erkiniu encefalitu. Tai susiję su erkių aktyvumu ir dažnesniu gyventojų buvimu gamtoje.

 

Erkinis encefalitas – erkių platinama, gamtinė židininė infekcija, kurią sukelia erkinio encefalito virusas. Ši liga yra viena iš svarbiausių virusinių žmogaus centrinės nervų sistemos infekcijų, kuriai būdingi liekamieji reiškiniai, kartais sukeliantys neįgalumą. Šiuo metu stebima daug erkių įsisiurbimo atvejų ne tik miške, bet ir parkuose, pievose, lankomose vietose. Vienintelė patikima apsaugos priemonė yra vakcinacija, todėl labai raginame saugoti sveikatą ir skiepytis, bei skiepyti savo artimuosius.

 

Atkreipiamas dėmesys, kad po skiepijimo nuo COVID ligos, anksčiausiai nuo erkinio encefalito galima skiepytis praėjus 2 savaitėms.

 

Pastebima, kad daugėja sergančių erkiniu encefalitu. LRT.lt informuoja, kad Santaros klinikų medikams dalį ligonių tenka vežti ir į rajonų skyrius, o per pandemiją nuo erkinio encefalito paskiepijama mažiau žmonių. Specialistų teigimu, daliai gyventojų svarbiau pasiskiepyti nuo COVID-19, o ne nuo erkių sukeliamos ligos.

 

Infekciniame ligų centre sumažėjus sergančiųjų COVID-19, medikams nėra kada atsipūsti – skyrių pildo užsikrėtusieji erkiniu encefalitu. Panaši situacija ir Kauno ligoninėse.

„Mūsų laiko“ inf.

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai