Nemokamos treniruotės ir kūno linijas dailina, ir migreną išgydo

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarkietės Regina ir Lilija trečiadienio popietę leido mankštindamos kūną pilateso treniruotėse, kurios vyko Jurbarko viešosios bibliotekos didžiojoje salėje. Kaip paaiškėja, Regina yra senbuvė, mat šias treniruotes lanko jau penktus metus, o Lilija kol kas yra naujokė, bet abi kartoja tuos pačius žodžius. Šie užsiėmimai joms labai patinka ir dėl geros nuotaikos, ir dėl geros savijautos ir, svarbiausia, dėl trenerės Loretos Aniulienės, kuri ir uždega mankštintis, ir prižiūri, kad kiekviena pratimus atliktų teisingai. 

Šios moterys – vienos iš daugelio, kurios pasinaudojo Jurbarko rajono visuomenės sveikatos biuro suteikta galimybe sportuoti nemokamai. Visą rugsėjį, kiekvieną dieną, įvairiose Jurbarko miesto vietose ir įvairiuose rajono miesteliuose vyksta nemokamos treniruotės – nuo minėto pilateso, aerobikos, kalanetikos, jogos iki linijinių šokių. Visos šios veiklos finansuojamos Europos socialinio fondo lėšomis, išskyrus pilatesą, kurio užsiėmmus finansuoja pats sveikatos biuras. Šio biuro specialistė Roberta Arma-navičiūtė-Snieganienė pasidžiaugė, kad susidomėjimas visomis veiklomis buvo toks didelis, kad nusprendė ir spalį visas šias veiklas pratęsti, bet jau paties sveikatos biuro lėšomis. Tai, kad norinčių sportuoti netrūksta, patvirtina ir kalbintos aerobikos, pilateso, linijinių šokių, kalanetikos trenerės. Jos kartoja panašius žodžius – norinčių sportuoti tiek, kad rugsėjo mėnesio treniruotės užpildytos ir registracijos sustabdytos – nebent kuri suserga ar planai pasikeičia ir taip vieta atsilaisvina.

Pilateso trenerė L. Aniulienė šypsosi nesuprantanti, kas atsitiko, bet jau vasarą jai skambino ir teiravosi bei prašėsi į jos treniruotes. Į nemokamų užsiėmimų grupes paprastai priima apie 15 asmenų, bet kai kuriose ir dar daugiau. Kalanetikos trenerės Aušros Pileckės rekordas – Jurbarko mieste vienu metu ji treniravo 93 moteris. „Tai buvo tikrai įspūdinga, nepamirštama ir sudėtinga“, – prisiminė A. Pileckė, kurios vedamose nemokamose treniruotėse moterų skaičius paprastai svyruoja nuo 30 iki 90.

Sveikatina ir laužo stereotipus

Sveikatos biuro specialistė Roberta pasidžiaugia, kad šis tęstinis, antrus merus vykstantis projektas pasiteisina su kaupu ir tuo pačiu pažada, kad tokios veiklos vyks ir kitais metais – jau suplanuota ir kuriuose miesteliuose kokios fizinės veiklos vyks. Pagrindinis šio projekto tikslas – suteikti galimybę susipažinti su įvairiomis fizinio aktyvumo rūšimis, kad moterys, atradusios sau tinkančias treniruotes, išmoktų pratimų ir sportuotų namie arba rinktųsi jau mokamus užsiėmimus.

Mažos pergalės

Pačias treneres džiugina mažos jų mokinių pergalės. L. Aniulienei iki šiol smagu atsiminti, kaip viena moteris jau po dviejų treniruočių pasidžiaugė, kad nebekankina migrena ir kad liovėsi „kūprintis“. Pilateso naudą pajuto pati trenerė. Prieš tai aktyvi moteris ir bėgiojo, ir aktyvi žygeivė buvo, bet jautė, kad tokia aktyvi veikla ne jai, nes paskaudėdavo nugarą. Atradus pilatesą savijauta pasikeitė. Dabar yra taip, kad Loretai nieko neskauda. „Nėra jokių skausmų, kūnas elastingas, lankstus, tvirtas. Kita laikysena. Sakyčiau, pasikeitė kūno struktūra“, – patikina liekna ir sportiška moteris. Ir dar priduria, kad mankštinantis kūno apimtys labai mažėja, ką kiekviena pajunta pagal mažėjančius drabužių dydžius.

Loretai treniruotėse padeda žinios. Ji Lietuvos sporto universitete studijuoja fizinį aktyvumą, sveikatinimą, reabilitaciją ir taikomąją fizinę veiklą. Be to, ji dar yra ir chemijos mokytoja.

Kaip laužo stereotipus

Maža trenerių pergalė – kai atėjusios į nemokamas treniruotes moterys ir toliau lieka sportuoti. „Mums tikrai didelis komplimentas yra tai, kad kuomet nebevyksta nemokami užsiėmimai, pusė iš jų lieka sportuoti toliau“, – sako aerobikos trenerė Agnė Bastienė, pasidžiaugusi, kad kartu su kolege Ieva Pažereckiene kasmet pritraukia vis daugiau naujų sportininkių ir Jurbarko mieste, ir miesteliuose. Nemokami aerobikos užsiėmimai rugsėjį vyksta Eržvilke ir pirmą kartą Smalininkuose.

Paaiškėja, kad nemokamos treniruotės padeda laužyti nusistovėjusius standartus. Anot A. Bastienės, moterys aerobiką dažnai sutapatina vien tik su šuoliukais, pastrikinėjimais. „Bet mes naudojame terminą „funkcinės viso kūno treniruotės“, kas reiškia, kad treniruotės metu kartu išjudiname visus kūno raumenis. Pavyzdžiui, vienu metu darant pritūpimą, keliame svarelius. Tokios treniruotės tinka beveik visoms, nes kiekvienas pratimas turi lengvesnį ir sunkesnį atlikimo variantą. Standartus laužo ir linijinių šokių treniruotės. „Daugelį gąsdina žodis šokis. Galvoja, neisiu, nes nemoku. Bet aš ir mokau šokti! Linijiniai šokiai šokami pavieniui sustojus linijomis pagal nesudėtingą choreografiją. Amžiaus ribos nėra. Gali šokti visi visi, nes šokis išlaisvina, atpalaiduoja“, – ragina Evelina Šauklienė, kuri pati linijinius šokius įsimylėjo nuo pirmos repeticijos prieš 7 metus.

Toms, kurios turi stuburo bėdų

Yra dar viena nemokamų treniruočių nauda. Kitos atranda ir pamilsta iki šiol joms nežinomas, egzotiškai skambančias mankštas, tokias kaip kalanetika. Kaip pasakojo trenerė Aušra Pileckė, kalanetika yra žemo intensyvumo ir lėto tempo mankšta, kurios metu skamba rami muzika, verčianti susikoncentruoti į save, savo kūno pojūčius. Treniruotės paskirtis – stiprinti giliuosius raumenis, ugdyti lankstumą, taisyklingą laikyseną. Tai labai saugios treniruotės, kurių pagrindinis principas – nepakenkti, o pratimus pritaikyti kiekvienam individualiai. Todėl kalanetikos užsiėmimus pirmiausiai renkasi tos moterys, kurios turi stuburo problemų. Pabandžiusios dauguma lieka, noriai lanko treniruotes, ugdo lankstumą, stiprina vidinius raumenis ir gerina laikyseną pratimų pagalba. Dauguma paklaustųjų džiaugiasi, kad pagerėjo savijauta, dingo nugaros skausmai.

Beje, Aušra turi gerų žinių toms, kurios norėtų išbandyti kalanetiką. „Kadangi pradžioje buvo užsirašiusios 50 moterų, buvome registraciją sustabdžiusios, tačiau ne visos gali atvykti, kartais suserga, kartais neturi kam palikti vaikų, kartais išvyksta, todėl registracija tęsiama toliau ir spalio mėnesiui gali prisijungti ir daugiau norinčių“, – patikino Aušra. Susidomėjusioms tereikia susisiekti su trenere feisbuku. Apskritai toms, kurios nepraranda noro sportuoti – siūloma susisiekti su pačiomis trenerėmis ir pasitarti dėl vietų – geriausia tai padaryti naudojantis socialiniu tinklu.

Visuomenės sveikatos biuras kviečia į seminarus

Spalio 5 d.12 val. fizinio aktyvumo skatinimo mokymai suaugusiems: „Treniruotė ant batutų“. Lektorė Rasa Židonienė. Registracija vyksta iki spalio 4 dienos.

Spalio 9 d. 17 val. paskaita „Eterinių aliejų ABC“. Lektorė Rasa Židonienė. Registracija vyksta iki spalio 8 dienos.

Spalio 15 d. 12 val. paskaita „Emocinės kultūros ugdymas – mano sėkmės pamatas“. Lektorė Lidija Laurinčiukienė. Registracija vyksta iki spalio 10 dienos.

Spalio 28 ir 29 d. 16 val. paskaita „Atsparumas stresui“. Lektorė Laura Rimkutė.

Seminarai vyks Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatoos biure, adresu Lauko g. 17, Jurbarkas. BŪTINA registracija tel. 8 447 51 661.

Registracija darbo dienomis ir darbo valandomis. Pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 8:00 val iki 17:00 val., penktadieniais nuo 8:00 val. iki 15:45 val.

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Protinių dantų rovimas: ką svarbu apie tai žinoti?

Protinių dantų rovimas: ką svarbu apie tai žinoti?  0

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad neracionaliai vartojant antibiotikus ir užsiimant savigyda yra žaidžiama savo sveikatos kaina ir didinamas šios grupės vaistų atsparumas, dėl to atsiranda realus pavojus nebeturėti efektyvių vaistų.

„Paskyrėme sau antibiotikų. Ar žinome, kuo rizikuojame?“  0

Nuo ankstyvo amžiaus pradedamas ir ilgus metus trunkantis alkoholio vartojimas lemia rimtas sveikatos problemas.

Negerk, vaikeli, negerk pirmos...  0

Tinklaraštininkė, keturių vaikų mama I. Arnauskienė teigia, kad vaikui susirgus svarbiausia sąmoningai vertinti kiekvieną situaciją, konsultuotis su kompetentingais specialistais ir atsakingai laikytis jų rekomendacijų vartojant nurodytus vaistus.

Antibiotikai: atsisakyti negalima, pamilti draudžiama  0

Dantys prarado baltumą? Problemą spręskite efektyviai

Dantys prarado baltumą? Problemą spręskite efektyviai  0

Pekine įkalinto raudoniškio pasakojimas: kaip koronavirusas Kiniją pavertė norvegišku kalėjimu

Pekine įkalinto raudoniškio pasakojimas: kaip koronavirusas Kiniją pavertė norvegišku kalėjimu  1

Komikas Airidas Jankus teigia, kad norint įveikti depresiją svarbiausia nenuleisti rankų ir nuosekliai rūpintis savo sveikata.

Supratau: kovojame ne su ligomis, o su simptomais  0

Jurbarkietis - Lietuvos jaunučių šachmatų čempionas

Jurbarkietis - Lietuvos jaunučių šachmatų čempionas  2

Atvirose rajono karate pirmenybėse - įspūdingas jurbarkiečių iškovotų medalių skaičius

Atvirose rajono karate pirmenybėse - įspūdingas jurbarkiečių iškovotų medalių skaičius  1

Gydytojas Robertas Badaras pataria vadovautis taisykle – kas per daug, tas visada nesveika.

Kad vaistai netaptų kasdieniu valgiu  0

Paskelbtas geriausias 2019 metų rajono sportininkas

Paskelbtas geriausias 2019 metų rajono sportininkas  2

Anot odontologijos skyriaus vadovės, burnos higienistės Sandros Burčikaitės, tik taisyklinga asmeninė burnos ir dantų priežiūra namie bei reguliarus profesionalios burnos higienos atlikimas pas kompetentingus specialistus gali užtikrinti gerą dantų bei burnos higieną ir užkirsti kelią sunkioms bei ilgo gydymo reikalaujančioms ligoms.

Kiek gali kainuoti šypsena?  2

Geriausių 2019 metų rajono sportininkų apdovanojimuose palikta intriga

Geriausių 2019 metų rajono sportininkų apdovanojimuose palikta intriga  0

Akimirka iš RKL varžybų.

Pirmąjį metų savaitgalį sporto komplekse liejosi krepšinio aistros  0

Trečią vietą iškovojęs Ąžuolas Norkūnas (pirmas iš kairės)

Jurbarko delegacija iš tarptautinio šachmatų turnyro grįžo su medaliais (nuotraukos)  0

Anot gydytojos vaikų odontologės Erikos Mažeikės, mažų vaikų dantų valymas bei taisyklingų kasdienės burnos ir dantų higienos įpročių skiepijimas yra tėvų atsakomybė, todėl patariama kantriai pradėti vaikus to mokyti vos išdygus pirmajam pieniniam dantukui.

Investicija į dantų šepetuką atsiperka šimteriopai  0

Gimnazijos sporto salėje virė naktinio tinklinio kovos (NUOTRAUKOS)

Gimnazijos sporto salėje virė naktinio tinklinio kovos (NUOTRAUKOS)  0

Girdžių triatlono varžybų kaina – 4 tūkst. eurų, kai visam rajono sportui skirta 8 tūkst. eurų

Girdžių triatlono varžybų kaina – 4 tūkst. eurų, kai visam rajono sportui skirta 8 tūkst. eurų  4

Indrė Trusovė teigia, kad svarbiausia yra neieškoti tobulybės, kuri neegzistuoja, nes viskas, net ir sveikas gyvenimo būdas, turi būti paremtas balansu, o ne griežtais draudimais ar fanatizmu, kuris ilgai netrunka.

„Vaikas mus išmokė gyventi kitaip“  0

Ankstesnių apdovanojimų akimirka.

Renkami geriausi rajono sportininkai. Kviečia siūlyti kandidatus  1

Pasak gydytojos dietologės A. Jauniškytės-Ingelevičienės, pastebėjus vaiko nutukimo riziką rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistu, nes tuomet tėvams bus lengviau suprasti galimas priežastis ir po truputį stengtis jas šalinti.

Vaikas sėdi ramiai? Duokime jam saldainį!  0

Gedutė Mašiotaitė, Vakaris Puidokas, Gintarė Malinauskaitė, Kristupas Girdžijauskas, Viltė Kačinskaitė.

Veliuonos šokėjai sužibėjo šokių čempionate  2

„Sodros“ instrukcija: kaip visada gauti ligos išmoką

„Sodros“ instrukcija: kaip visada gauti ligos išmoką  0

Prizininkai Lietuvos nacionalinės dziudo asociacijos čempionate

Prizininkai Lietuvos nacionalinės dziudo asociacijos čempionate  0

Mūsų partneriai