Nemokamos treniruotės ir kūno linijas dailina, ir migreną išgydo

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarkietės Regina ir Lilija trečiadienio popietę leido mankštindamos kūną pilateso treniruotėse, kurios vyko Jurbarko viešosios bibliotekos didžiojoje salėje. Kaip paaiškėja, Regina yra senbuvė, mat šias treniruotes lanko jau penktus metus, o Lilija kol kas yra naujokė, bet abi kartoja tuos pačius žodžius. Šie užsiėmimai joms labai patinka ir dėl geros nuotaikos, ir dėl geros savijautos ir, svarbiausia, dėl trenerės Loretos Aniulienės, kuri ir uždega mankštintis, ir prižiūri, kad kiekviena pratimus atliktų teisingai. 

Šios moterys – vienos iš daugelio, kurios pasinaudojo Jurbarko rajono visuomenės sveikatos biuro suteikta galimybe sportuoti nemokamai. Visą rugsėjį, kiekvieną dieną, įvairiose Jurbarko miesto vietose ir įvairiuose rajono miesteliuose vyksta nemokamos treniruotės – nuo minėto pilateso, aerobikos, kalanetikos, jogos iki linijinių šokių. Visos šios veiklos finansuojamos Europos socialinio fondo lėšomis, išskyrus pilatesą, kurio užsiėmmus finansuoja pats sveikatos biuras. Šio biuro specialistė Roberta Arma-navičiūtė-Snieganienė pasidžiaugė, kad susidomėjimas visomis veiklomis buvo toks didelis, kad nusprendė ir spalį visas šias veiklas pratęsti, bet jau paties sveikatos biuro lėšomis. Tai, kad norinčių sportuoti netrūksta, patvirtina ir kalbintos aerobikos, pilateso, linijinių šokių, kalanetikos trenerės. Jos kartoja panašius žodžius – norinčių sportuoti tiek, kad rugsėjo mėnesio treniruotės užpildytos ir registracijos sustabdytos – nebent kuri suserga ar planai pasikeičia ir taip vieta atsilaisvina.

Pilateso trenerė L. Aniulienė šypsosi nesuprantanti, kas atsitiko, bet jau vasarą jai skambino ir teiravosi bei prašėsi į jos treniruotes. Į nemokamų užsiėmimų grupes paprastai priima apie 15 asmenų, bet kai kuriose ir dar daugiau. Kalanetikos trenerės Aušros Pileckės rekordas – Jurbarko mieste vienu metu ji treniravo 93 moteris. „Tai buvo tikrai įspūdinga, nepamirštama ir sudėtinga“, – prisiminė A. Pileckė, kurios vedamose nemokamose treniruotėse moterų skaičius paprastai svyruoja nuo 30 iki 90.

Sveikatina ir laužo stereotipus

Sveikatos biuro specialistė Roberta pasidžiaugia, kad šis tęstinis, antrus merus vykstantis projektas pasiteisina su kaupu ir tuo pačiu pažada, kad tokios veiklos vyks ir kitais metais – jau suplanuota ir kuriuose miesteliuose kokios fizinės veiklos vyks. Pagrindinis šio projekto tikslas – suteikti galimybę susipažinti su įvairiomis fizinio aktyvumo rūšimis, kad moterys, atradusios sau tinkančias treniruotes, išmoktų pratimų ir sportuotų namie arba rinktųsi jau mokamus užsiėmimus.

Mažos pergalės

Pačias treneres džiugina mažos jų mokinių pergalės. L. Aniulienei iki šiol smagu atsiminti, kaip viena moteris jau po dviejų treniruočių pasidžiaugė, kad nebekankina migrena ir kad liovėsi „kūprintis“. Pilateso naudą pajuto pati trenerė. Prieš tai aktyvi moteris ir bėgiojo, ir aktyvi žygeivė buvo, bet jautė, kad tokia aktyvi veikla ne jai, nes paskaudėdavo nugarą. Atradus pilatesą savijauta pasikeitė. Dabar yra taip, kad Loretai nieko neskauda. „Nėra jokių skausmų, kūnas elastingas, lankstus, tvirtas. Kita laikysena. Sakyčiau, pasikeitė kūno struktūra“, – patikina liekna ir sportiška moteris. Ir dar priduria, kad mankštinantis kūno apimtys labai mažėja, ką kiekviena pajunta pagal mažėjančius drabužių dydžius.

Loretai treniruotėse padeda žinios. Ji Lietuvos sporto universitete studijuoja fizinį aktyvumą, sveikatinimą, reabilitaciją ir taikomąją fizinę veiklą. Be to, ji dar yra ir chemijos mokytoja.

Kaip laužo stereotipus

Maža trenerių pergalė – kai atėjusios į nemokamas treniruotes moterys ir toliau lieka sportuoti. „Mums tikrai didelis komplimentas yra tai, kad kuomet nebevyksta nemokami užsiėmimai, pusė iš jų lieka sportuoti toliau“, – sako aerobikos trenerė Agnė Bastienė, pasidžiaugusi, kad kartu su kolege Ieva Pažereckiene kasmet pritraukia vis daugiau naujų sportininkių ir Jurbarko mieste, ir miesteliuose. Nemokami aerobikos užsiėmimai rugsėjį vyksta Eržvilke ir pirmą kartą Smalininkuose.

Paaiškėja, kad nemokamos treniruotės padeda laužyti nusistovėjusius standartus. Anot A. Bastienės, moterys aerobiką dažnai sutapatina vien tik su šuoliukais, pastrikinėjimais. „Bet mes naudojame terminą „funkcinės viso kūno treniruotės“, kas reiškia, kad treniruotės metu kartu išjudiname visus kūno raumenis. Pavyzdžiui, vienu metu darant pritūpimą, keliame svarelius. Tokios treniruotės tinka beveik visoms, nes kiekvienas pratimas turi lengvesnį ir sunkesnį atlikimo variantą. Standartus laužo ir linijinių šokių treniruotės. „Daugelį gąsdina žodis šokis. Galvoja, neisiu, nes nemoku. Bet aš ir mokau šokti! Linijiniai šokiai šokami pavieniui sustojus linijomis pagal nesudėtingą choreografiją. Amžiaus ribos nėra. Gali šokti visi visi, nes šokis išlaisvina, atpalaiduoja“, – ragina Evelina Šauklienė, kuri pati linijinius šokius įsimylėjo nuo pirmos repeticijos prieš 7 metus.

Toms, kurios turi stuburo bėdų

Yra dar viena nemokamų treniruočių nauda. Kitos atranda ir pamilsta iki šiol joms nežinomas, egzotiškai skambančias mankštas, tokias kaip kalanetika. Kaip pasakojo trenerė Aušra Pileckė, kalanetika yra žemo intensyvumo ir lėto tempo mankšta, kurios metu skamba rami muzika, verčianti susikoncentruoti į save, savo kūno pojūčius. Treniruotės paskirtis – stiprinti giliuosius raumenis, ugdyti lankstumą, taisyklingą laikyseną. Tai labai saugios treniruotės, kurių pagrindinis principas – nepakenkti, o pratimus pritaikyti kiekvienam individualiai. Todėl kalanetikos užsiėmimus pirmiausiai renkasi tos moterys, kurios turi stuburo problemų. Pabandžiusios dauguma lieka, noriai lanko treniruotes, ugdo lankstumą, stiprina vidinius raumenis ir gerina laikyseną pratimų pagalba. Dauguma paklaustųjų džiaugiasi, kad pagerėjo savijauta, dingo nugaros skausmai.

Beje, Aušra turi gerų žinių toms, kurios norėtų išbandyti kalanetiką. „Kadangi pradžioje buvo užsirašiusios 50 moterų, buvome registraciją sustabdžiusios, tačiau ne visos gali atvykti, kartais suserga, kartais neturi kam palikti vaikų, kartais išvyksta, todėl registracija tęsiama toliau ir spalio mėnesiui gali prisijungti ir daugiau norinčių“, – patikino Aušra. Susidomėjusioms tereikia susisiekti su trenere feisbuku. Apskritai toms, kurios nepraranda noro sportuoti – siūloma susisiekti su pačiomis trenerėmis ir pasitarti dėl vietų – geriausia tai padaryti naudojantis socialiniu tinklu.

Visuomenės sveikatos biuras kviečia į seminarus

Spalio 5 d.12 val. fizinio aktyvumo skatinimo mokymai suaugusiems: „Treniruotė ant batutų“. Lektorė Rasa Židonienė. Registracija vyksta iki spalio 4 dienos.

Spalio 9 d. 17 val. paskaita „Eterinių aliejų ABC“. Lektorė Rasa Židonienė. Registracija vyksta iki spalio 8 dienos.

Spalio 15 d. 12 val. paskaita „Emocinės kultūros ugdymas – mano sėkmės pamatas“. Lektorė Lidija Laurinčiukienė. Registracija vyksta iki spalio 10 dienos.

Spalio 28 ir 29 d. 16 val. paskaita „Atsparumas stresui“. Lektorė Laura Rimkutė.

Seminarai vyks Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatoos biure, adresu Lauko g. 17, Jurbarkas. BŪTINA registracija tel. 8 447 51 661.

Registracija darbo dienomis ir darbo valandomis. Pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 8:00 val iki 17:00 val., penktadieniais nuo 8:00 val. iki 15:45 val.

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Justas Vyturys  Milanas Majauskas, treneris  Mindaugas Smirnovas, Deimantas Grigonius

Sporto klubas „Pantera“ iš Rygos grįžo su pergalėmis  3

Iš vaikų ir jaunučių lengvosios atletikos čempionato – su medaliais

Iš vaikų ir jaunučių lengvosios atletikos čempionato – su medaliais  0

Lietuvos delegacijoje - ir jurbarkietis Pijus Greičius (pirmas iš kairės)

Pasaulio šachmatų čempionate Lietuvai atstovauja jurbarkietis  2

Jurbarko vaikų ir jaunučių lengvosios atletikos atviras čempionatas – sveikiname laimėtojus!

Jurbarko vaikų ir jaunučių lengvosios atletikos atviras čempionatas – sveikiname laimėtojus!  0

Aktualu tiems, kas skrandžio rūgštingumą slopina  „ranitidinu“

Aktualu tiems, kas skrandžio rūgštingumą slopina „ranitidinu“  2

Atnaujinta Naujamiesčio progimnazijos valgykla ir virtuvė

Mokinių laukia naujovės – nemokamas maitinimas bei „švediškas“ stalas  0

Siūlykite apdovanoti Jurbarko sveikos gyvensenos puoselėtojus

Siūlykite apdovanoti Jurbarko sveikos gyvensenos puoselėtojus  2

Graži šypsena – laimingas pacientas!!!

Graži šypsena – laimingas pacientas!!!  0

I. Girdvainienė primena, kad nėra nieko sveikesnio ir veiksmingesnio kūdikio organizmui už natūralų motinos pieną.

Motinos pienas – ne dovana, o būtinybė  1

2019 metų Lietuvos mažojo futbolo čempionato Jurbarko etapas. FK Imsrė (Jurbarkas) 2 - 1 FK Polivektris (Vilnius.)

Ant nuostabios Jurbarko stadiono dangos finišo tiesiąją pasiekė visos Lietuvos mažojo futbolo čempionato komandos  1

Vakcinų sukūrimas pradėjo naują medicinos erą: likviduotos daug gyvybių nusinešusios užkrečiamos ligos, išnaikinti raupai, sumažėjo sergamumas kitomis pavojingomis ligomis.

Kuo nustebintume mokslininkus E. Jennerį ir L. Pasterą?  0

Užkrečiamų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė ragina visus nesiskiepijusius suaugusiuosius bei vaikus paskubėti, nes tymų virusas vis dar cirkuliuoja tarp mūsų, o rudenį po atostogų grįžus į darbus keliame didžiulę grėsmę savo bei aplinkinių sveikatai.

Dideliame pasaulyje – didelės rizikos  0

Ąžuolas Norkūnas kairėje

Šachmatininkai grįžo iš tarptautinio turnyro-stovyklos Plateliuose  1

Sporto centras padėkos penkiems savo auklėtiniams absolventams

Sporto centras padėkos penkiems savo auklėtiniams absolventams  1

Daugėja užterštų nitritais ir nitratais šachtinių šulinių

Daugėja užterštų nitritais ir nitratais šachtinių šulinių  2

Dziudo varžybos Palangoje ir Elektrėnuose

Dziudo varžybos Palangoje ir Elektrėnuose  1

Nemokami pirmosios pagalbos kursai jurbarkiškiams

Nemokami pirmosios pagalbos kursai jurbarkiškiams  1

Jurbarko šachmatininkai iš Gargždų parsivežė 5 medalius

Jurbarko šachmatininkai iš Gargždų parsivežė 5 medalius  1

Lietuvos šachmatų čempionate - net du jurbarkiečių medaliai

Lietuvos šachmatų čempionate - net du jurbarkiečių medaliai  1

Paskaitą „Mokykla be patyčių” vedė lektorius Donatas Grigalis.

Sveikos gyvensenos įgūdžiai – nuo mokymų iki sporto  1

Akiniai – kaip išsirinkti geriausius ir nepasiklysti tendencijų gausoje?

Akiniai – kaip išsirinkti geriausius ir nepasiklysti tendencijų gausoje?  1

Tarptautinės dziudo varžybos Pasvalyje

Tarptautinės dziudo varžybos Pasvalyje  1

Gimnazijos sporto salėje – jau dešimtosios mažųjų žaidynės

Gimnazijos sporto salėje – jau dešimtosios mažųjų žaidynės  0

15-asis dziudo Lapių turnyras

15-asis dziudo Lapių turnyras  0

Mūsų partneriai