Mokinių laukia naujovės – nemokamas maitinimas bei „švediškas“ stalas

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Vienas iš svarbių kriterijų, užtikrinančių gerą vaiko savijautą mokykloje, yra pilnavertė ir kokybiška mityba. Pagal šiuo metu galiojančią sutartį su Jurbarko savivaldybe daugelyje Jurbarko rajono mokyklų maitinimo paslaugą teikia VšĮ „Bruneros“. Vienose ugdymo įstaigose maistas gaminamas vietoje, o į kitas atvežamas. „Galime tik pasidžiaugti, kad  iš VMVT skelbiamų 32 patikimų maisto tvarkymo subjektų net šeši yra Jurbarko rajone, ir juose  maitinimo paslaugas teikia VšĮ ,,Bruneros“, – sako įmonės VšĮ ,,Bruneros“ Jurbarko skyriaus direktorė Jurgita Briedienė, sutikusi atsakyti į keletą skaitytojams rūpimų klausimų.

Kokiose ugdymo įstaigose įmonė gamina maistą, o kur tik pristato?

Sveikas, šiltas maistas pagal su mokyklų bendruomene suderintus valgiaraščius gaminamas daugumoje rajono mokyklų: Naujamiesčio ir Vytauto Didžiojo progimnazijose, Eržvilko bei Veliuonos gimnazijose, taip pat keturiose pagrindinėse mokyklose – Šimkaičių J. Žemaičio, Skirsnemunės J. Baltrušaičio, Klausučių S. Santvaro bei Smalininkų L. Meškaitytės. Į keletą mokyklų, kur nėra sąlygų gaminti maistą arba yra mažai valgančių moksleivių, pagamintas šiltas maistas pristatomas specialiuose tam tikslui pritaikytuose termoinduose.

Kokios valgyklos ir virtuvės yra atnaujintos, kiek investuota į įrangą ir remontą?

Nuo 2014 metų į mokyklų valgyklas investuota apie 660 tūkst. eurų. Visiškai atnaujintos valgyklos ir virtuvės A. Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje, Naujamiesčio ir Vytauto Didžiojo progimnazijose, Veliuonos A. ir J. Juškų bei Eržvilko gimnazijose. Taip pat Skirsnemunės, Viešvilės ir Šimkaičių pagrindinėse mokyklose. Atnaujinti planuojama ir Smalininkų L. Meškaitytės pagrindinės mokyklos valgyklą.

Pakalbėkime apie mokinių skaičiaus mažėjimą. Kokie pokyčiai įvyko šiemet?

Dėl mažėjančio mokinių skaičiaus pagamintas šiltas maistas pristatomas minėtuose termoinduose į A. Giedraičio-Giedriaus gimnaziją ir Viešvilės pagrindinę mokyklą, tačiau atidžiai stebime situaciją ir esame pasiruošę bet kuriuo momentu atnaujinti maisto gamybą tose mokyklose.

Kokių naujovių galime tikėtis artimiausiu metu?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktu Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisų projektu numatyta, kad nuo kitų metų sausio 1-osios nemokamai būtų maitinami priešmokyklinukai. Pirmajame etape nuo sausio iki rugpjūčio pietūs priešmokyklinukams būtų patiekiami švediško stalo principu. Artimiausiu laiku tokį maitinimą planuojame Eržvilko gimnazijos ir Skirsnemunės mokyklos priešmokyklinkams. Tai bus dalinis švediškas stalas – galimybė patiems vaikams pasirinkti ir (ar) įsidėti tik tam tikrą maistą, pvz. galės būti tik daržovių ar vaisių salotų (daržovių baras), arba tik sriubos, arba tik daržovių ar vaisių salotos ir sriubos, o karštą patiekalą įdėtų valgyklos personalas. Visi patiekalai bus gaminami pagal su VMVT ir mokyklos bendruomene suderintą valgiaraštį. Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. Lietuvos mokyklose turėtų atsirasti ir dar viena naujiena – nemokami pietūs visiems priešmokylinukams ir pirmokams.

Kaip sekasi su įvesta elektroninio atsiskaitymo sistema?

Elektroninio atsiskaitymo sistema puikiai prigijo miesto mokyklose, sunkiau kaimo mokyklėlėse. Naudojantys šią sistemą, džiaugiasi visais teikiamais privalumais. Siekiant supažindinti ir mokyti vaikus atsakingo elgesio su el. pinigais, supaprastinti naudojimąsi e-pinigine, sukurta ir išmanioji programėlė telefonui. Artimiausiu laiku į telefoną tiek tėveliai, tiek vaikai galės atsisiųsti „Eurofondo“ programėlę iš google play. Programėlė yra nemokama. Telefone tėveliai programėlės pagalba, kaip kompiuteryje, galės stebėti, ką vaikas valgė, mokyklos dienos meniu, kuris atsinaujina momentiniu laiku, nustatyti limitus bei gauti pranešimus ir kitas funkcijas, palengvinančias e-piniginės valdymą. Vaikai programėlėje galės matyti savo sąskaitos likutį, dienos meniu. Bus galima lengvai ir paprastai mokyklos valgykloje atsiskaityti mobiliąja aplikacija-progamėle, nuskenuojant QR kodą.

Esame ir būsime už tai, kad vaikai gautų pilnavertį, kokybišką, pagal amžių subalansuotą, sveikatai palankų maistą ir jo neiškeistų į „greitą maistą“ gaminamą čia pat už mokyklos tvoros esančiuose kioskuose, prekybos centruose, todėl nuoširdžiai raginame tėvelius išnaudoti visas elektroninio atsiskaitymo sistemos galimybes.

Dėkojame už pokalbį.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Indrė Trusovė teigia, kad svarbiausia yra neieškoti tobulybės, kuri neegzistuoja, nes viskas, net ir sveikas gyvenimo būdas, turi būti paremtas balansu, o ne griežtais draudimais ar fanatizmu, kuris ilgai netrunka.

„Vaikas mus išmokė gyventi kitaip“  0

Ankstesnių apdovanojimų akimirka.

Renkami geriausi rajono sportininkai. Kviečia siūlyti kandidatus  0

Pasak gydytojos dietologės A. Jauniškytės-Ingelevičienės, pastebėjus vaiko nutukimo riziką rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistu, nes tuomet tėvams bus lengviau suprasti galimas priežastis ir po truputį stengtis jas šalinti.

Vaikas sėdi ramiai? Duokime jam saldainį!  0

Gedutė Mašiotaitė, Vakaris Puidokas, Gintarė Malinauskaitė, Kristupas Girdžijauskas, Viltė Kačinskaitė.

Veliuonos šokėjai sužibėjo šokių čempionate  2

„Sodros“ instrukcija: kaip visada gauti ligos išmoką

„Sodros“ instrukcija: kaip visada gauti ligos išmoką  0

Prizininkai Lietuvos nacionalinės dziudo asociacijos čempionate

Prizininkai Lietuvos nacionalinės dziudo asociacijos čempionate  0

Jurbarko dvaro parke varžėsi lengvosios atletikos sportininkai

Jurbarko dvaro parke varžėsi lengvosios atletikos sportininkai  0

Ieva Driukienė teigia, jog pagrindinė žindymo taisyklė būtų atmesti visas taisykles ir instrukcijas ir stengtis vadovautis natūraliais mamos instinktais bei intuicija, vis pasitikrinant su kompetentingu žindymo specialistu, jei kyla tam tikrų abejonių.

„Jaunos mamos istorija. Noriu ja pasidalyti“  0

Vicečempionas Benas Jonaitis kartu su treneriu A. Enčeriu.

Sezono starte iškovoti 9 medaliai  4

Justas Vyturys  Milanas Majauskas, treneris  Mindaugas Smirnovas, Deimantas Grigonius

Sporto klubas „Pantera“ iš Rygos grįžo su pergalėmis  4

Iš vaikų ir jaunučių lengvosios atletikos čempionato – su medaliais

Iš vaikų ir jaunučių lengvosios atletikos čempionato – su medaliais  0

Lietuvos delegacijoje - ir jurbarkietis Pijus Greičius (pirmas iš kairės)

Pasaulio šachmatų čempionate Lietuvai atstovauja jurbarkietis  2

Pilateso treniruotėse, kurios vyko Jurbarko viešosios bibliotekos didžiojoje salėje, pakalbintos moterys džiaugėsi ne tik galimybe sportuoti nemokamai, bet ir trenerės sugebėjimu kiekvienai jų skirti laiko.

Nemokamos treniruotės ir kūno linijas dailina, ir migreną išgydo  0

Jurbarko vaikų ir jaunučių lengvosios atletikos atviras čempionatas – sveikiname laimėtojus!

Jurbarko vaikų ir jaunučių lengvosios atletikos atviras čempionatas – sveikiname laimėtojus!  2

Aktualu tiems, kas skrandžio rūgštingumą slopina  „ranitidinu“

Aktualu tiems, kas skrandžio rūgštingumą slopina „ranitidinu“  2

Siūlykite apdovanoti Jurbarko sveikos gyvensenos puoselėtojus

Siūlykite apdovanoti Jurbarko sveikos gyvensenos puoselėtojus  2

Graži šypsena – laimingas pacientas!!!

Graži šypsena – laimingas pacientas!!!  2

I. Girdvainienė primena, kad nėra nieko sveikesnio ir veiksmingesnio kūdikio organizmui už natūralų motinos pieną.

Motinos pienas – ne dovana, o būtinybė  2

2019 metų Lietuvos mažojo futbolo čempionato Jurbarko etapas. FK Imsrė (Jurbarkas) 2 - 1 FK Polivektris (Vilnius.)

Ant nuostabios Jurbarko stadiono dangos finišo tiesiąją pasiekė visos Lietuvos mažojo futbolo čempionato komandos  1

Vakcinų sukūrimas pradėjo naują medicinos erą: likviduotos daug gyvybių nusinešusios užkrečiamos ligos, išnaikinti raupai, sumažėjo sergamumas kitomis pavojingomis ligomis.

Kuo nustebintume mokslininkus E. Jennerį ir L. Pasterą?  0

Užkrečiamų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė ragina visus nesiskiepijusius suaugusiuosius bei vaikus paskubėti, nes tymų virusas vis dar cirkuliuoja tarp mūsų, o rudenį po atostogų grįžus į darbus keliame didžiulę grėsmę savo bei aplinkinių sveikatai.

Dideliame pasaulyje – didelės rizikos  0

Ąžuolas Norkūnas kairėje

Šachmatininkai grįžo iš tarptautinio turnyro-stovyklos Plateliuose  1

Sporto centras padėkos penkiems savo auklėtiniams absolventams

Sporto centras padėkos penkiems savo auklėtiniams absolventams  1

Daugėja užterštų nitritais ir nitratais šachtinių šulinių

Daugėja užterštų nitritais ir nitratais šachtinių šulinių  2

Mūsų partneriai