Mokinių laukia naujovės – nemokamas maitinimas bei „švediškas“ stalas

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Vienas iš svarbių kriterijų, užtikrinančių gerą vaiko savijautą mokykloje, yra pilnavertė ir kokybiška mityba. Pagal šiuo metu galiojančią sutartį su Jurbarko savivaldybe daugelyje Jurbarko rajono mokyklų maitinimo paslaugą teikia VšĮ „Bruneros“. Vienose ugdymo įstaigose maistas gaminamas vietoje, o į kitas atvežamas. „Galime tik pasidžiaugti, kad  iš VMVT skelbiamų 32 patikimų maisto tvarkymo subjektų net šeši yra Jurbarko rajone, ir juose  maitinimo paslaugas teikia VšĮ ,,Bruneros“, – sako įmonės VšĮ ,,Bruneros“ Jurbarko skyriaus direktorė Jurgita Briedienė, sutikusi atsakyti į keletą skaitytojams rūpimų klausimų.

Kokiose ugdymo įstaigose įmonė gamina maistą, o kur tik pristato?

Sveikas, šiltas maistas pagal su mokyklų bendruomene suderintus valgiaraščius gaminamas daugumoje rajono mokyklų: Naujamiesčio ir Vytauto Didžiojo progimnazijose, Eržvilko bei Veliuonos gimnazijose, taip pat keturiose pagrindinėse mokyklose – Šimkaičių J. Žemaičio, Skirsnemunės J. Baltrušaičio, Klausučių S. Santvaro bei Smalininkų L. Meškaitytės. Į keletą mokyklų, kur nėra sąlygų gaminti maistą arba yra mažai valgančių moksleivių, pagamintas šiltas maistas pristatomas specialiuose tam tikslui pritaikytuose termoinduose.

Kokios valgyklos ir virtuvės yra atnaujintos, kiek investuota į įrangą ir remontą?

Nuo 2014 metų į mokyklų valgyklas investuota apie 660 tūkst. eurų. Visiškai atnaujintos valgyklos ir virtuvės A. Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje, Naujamiesčio ir Vytauto Didžiojo progimnazijose, Veliuonos A. ir J. Juškų bei Eržvilko gimnazijose. Taip pat Skirsnemunės, Viešvilės ir Šimkaičių pagrindinėse mokyklose. Atnaujinti planuojama ir Smalininkų L. Meškaitytės pagrindinės mokyklos valgyklą.

Pakalbėkime apie mokinių skaičiaus mažėjimą. Kokie pokyčiai įvyko šiemet?

Dėl mažėjančio mokinių skaičiaus pagamintas šiltas maistas pristatomas minėtuose termoinduose į A. Giedraičio-Giedriaus gimnaziją ir Viešvilės pagrindinę mokyklą, tačiau atidžiai stebime situaciją ir esame pasiruošę bet kuriuo momentu atnaujinti maisto gamybą tose mokyklose.

Kokių naujovių galime tikėtis artimiausiu metu?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktu Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisų projektu numatyta, kad nuo kitų metų sausio 1-osios nemokamai būtų maitinami priešmokyklinukai. Pirmajame etape nuo sausio iki rugpjūčio pietūs priešmokyklinukams būtų patiekiami švediško stalo principu. Artimiausiu laiku tokį maitinimą planuojame Eržvilko gimnazijos ir Skirsnemunės mokyklos priešmokyklinkams. Tai bus dalinis švediškas stalas – galimybė patiems vaikams pasirinkti ir (ar) įsidėti tik tam tikrą maistą, pvz. galės būti tik daržovių ar vaisių salotų (daržovių baras), arba tik sriubos, arba tik daržovių ar vaisių salotos ir sriubos, o karštą patiekalą įdėtų valgyklos personalas. Visi patiekalai bus gaminami pagal su VMVT ir mokyklos bendruomene suderintą valgiaraštį. Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. Lietuvos mokyklose turėtų atsirasti ir dar viena naujiena – nemokami pietūs visiems priešmokylinukams ir pirmokams.

Kaip sekasi su įvesta elektroninio atsiskaitymo sistema?

Elektroninio atsiskaitymo sistema puikiai prigijo miesto mokyklose, sunkiau kaimo mokyklėlėse. Naudojantys šią sistemą, džiaugiasi visais teikiamais privalumais. Siekiant supažindinti ir mokyti vaikus atsakingo elgesio su el. pinigais, supaprastinti naudojimąsi e-pinigine, sukurta ir išmanioji programėlė telefonui. Artimiausiu laiku į telefoną tiek tėveliai, tiek vaikai galės atsisiųsti „Eurofondo“ programėlę iš google play. Programėlė yra nemokama. Telefone tėveliai programėlės pagalba, kaip kompiuteryje, galės stebėti, ką vaikas valgė, mokyklos dienos meniu, kuris atsinaujina momentiniu laiku, nustatyti limitus bei gauti pranešimus ir kitas funkcijas, palengvinančias e-piniginės valdymą. Vaikai programėlėje galės matyti savo sąskaitos likutį, dienos meniu. Bus galima lengvai ir paprastai mokyklos valgykloje atsiskaityti mobiliąja aplikacija-progamėle, nuskenuojant QR kodą.

Esame ir būsime už tai, kad vaikai gautų pilnavertį, kokybišką, pagal amžių subalansuotą, sveikatai palankų maistą ir jo neiškeistų į „greitą maistą“ gaminamą čia pat už mokyklos tvoros esančiuose kioskuose, prekybos centruose, todėl nuoširdžiai raginame tėvelius išnaudoti visas elektroninio atsiskaitymo sistemos galimybes.

Dėkojame už pokalbį.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Vasaros sezonas: patarimai plaukų priežiūrai

Vasaros sezonas: patarimai plaukų priežiūrai  0

Atlikėjas Edgaras Lubys ragina atrasti naujų dalykų, tuomet yra daug pirmų kartų, o kol jų yra, tol esi laimingas!

Mus auklėja ne žodžiai, o pavyzdžiai  0

Protinių dantų rovimas: ką svarbu apie tai žinoti?

Protinių dantų rovimas: ką svarbu apie tai žinoti?  0

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad neracionaliai vartojant antibiotikus ir užsiimant savigyda yra žaidžiama savo sveikatos kaina ir didinamas šios grupės vaistų atsparumas, dėl to atsiranda realus pavojus nebeturėti efektyvių vaistų.

„Paskyrėme sau antibiotikų. Ar žinome, kuo rizikuojame?“  0

Nuo ankstyvo amžiaus pradedamas ir ilgus metus trunkantis alkoholio vartojimas lemia rimtas sveikatos problemas.

Negerk, vaikeli, negerk pirmos...  0

Tinklaraštininkė, keturių vaikų mama I. Arnauskienė teigia, kad vaikui susirgus svarbiausia sąmoningai vertinti kiekvieną situaciją, konsultuotis su kompetentingais specialistais ir atsakingai laikytis jų rekomendacijų vartojant nurodytus vaistus.

Antibiotikai: atsisakyti negalima, pamilti draudžiama  0

Dantys prarado baltumą? Problemą spręskite efektyviai

Dantys prarado baltumą? Problemą spręskite efektyviai  0

Pekine įkalinto raudoniškio pasakojimas: kaip koronavirusas Kiniją pavertė norvegišku kalėjimu

Pekine įkalinto raudoniškio pasakojimas: kaip koronavirusas Kiniją pavertė norvegišku kalėjimu  1

Komikas Airidas Jankus teigia, kad norint įveikti depresiją svarbiausia nenuleisti rankų ir nuosekliai rūpintis savo sveikata.

Supratau: kovojame ne su ligomis, o su simptomais  0

Jurbarkietis - Lietuvos jaunučių šachmatų čempionas

Jurbarkietis - Lietuvos jaunučių šachmatų čempionas  2

Atvirose rajono karate pirmenybėse - įspūdingas jurbarkiečių iškovotų medalių skaičius

Atvirose rajono karate pirmenybėse - įspūdingas jurbarkiečių iškovotų medalių skaičius  1

Gydytojas Robertas Badaras pataria vadovautis taisykle – kas per daug, tas visada nesveika.

Kad vaistai netaptų kasdieniu valgiu  0

Paskelbtas geriausias 2019 metų rajono sportininkas

Paskelbtas geriausias 2019 metų rajono sportininkas  5

Anot odontologijos skyriaus vadovės, burnos higienistės Sandros Burčikaitės, tik taisyklinga asmeninė burnos ir dantų priežiūra namie bei reguliarus profesionalios burnos higienos atlikimas pas kompetentingus specialistus gali užtikrinti gerą dantų bei burnos higieną ir užkirsti kelią sunkioms bei ilgo gydymo reikalaujančioms ligoms.

Kiek gali kainuoti šypsena?  2

Geriausių 2019 metų rajono sportininkų apdovanojimuose palikta intriga

Geriausių 2019 metų rajono sportininkų apdovanojimuose palikta intriga  0

Akimirka iš RKL varžybų.

Pirmąjį metų savaitgalį sporto komplekse liejosi krepšinio aistros  0

Trečią vietą iškovojęs Ąžuolas Norkūnas (pirmas iš kairės)

Jurbarko delegacija iš tarptautinio šachmatų turnyro grįžo su medaliais (nuotraukos)  0

Anot gydytojos vaikų odontologės Erikos Mažeikės, mažų vaikų dantų valymas bei taisyklingų kasdienės burnos ir dantų higienos įpročių skiepijimas yra tėvų atsakomybė, todėl patariama kantriai pradėti vaikus to mokyti vos išdygus pirmajam pieniniam dantukui.

Investicija į dantų šepetuką atsiperka šimteriopai  0

Gimnazijos sporto salėje virė naktinio tinklinio kovos (NUOTRAUKOS)

Gimnazijos sporto salėje virė naktinio tinklinio kovos (NUOTRAUKOS)  0

Girdžių triatlono varžybų kaina – 4 tūkst. eurų, kai visam rajono sportui skirta 8 tūkst. eurų

Girdžių triatlono varžybų kaina – 4 tūkst. eurų, kai visam rajono sportui skirta 8 tūkst. eurų  4

Indrė Trusovė teigia, kad svarbiausia yra neieškoti tobulybės, kuri neegzistuoja, nes viskas, net ir sveikas gyvenimo būdas, turi būti paremtas balansu, o ne griežtais draudimais ar fanatizmu, kuris ilgai netrunka.

„Vaikas mus išmokė gyventi kitaip“  0

Ankstesnių apdovanojimų akimirka.

Renkami geriausi rajono sportininkai. Kviečia siūlyti kandidatus  1

Pasak gydytojos dietologės A. Jauniškytės-Ingelevičienės, pastebėjus vaiko nutukimo riziką rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistu, nes tuomet tėvams bus lengviau suprasti galimas priežastis ir po truputį stengtis jas šalinti.

Vaikas sėdi ramiai? Duokime jam saldainį!  0

Gedutė Mašiotaitė, Vakaris Puidokas, Gintarė Malinauskaitė, Kristupas Girdžijauskas, Viltė Kačinskaitė.

Veliuonos šokėjai sužibėjo šokių čempionate  2

Mūsų partneriai