Labiausiai paplitę mitai apie sąnarių skausmą

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Didžioji dalis vyresnių nei 40 metų žmonių, jau puikiai žino, ką reiškia sąnarių skausmas ir kaip tai gali pabloginti gyvenimo kokybę, pavyzdžiui, priversti atsisakyti pamėgtų veiklų ir t.t. Tačiau nepaisant to, kad su šiuo skausmu jau yra susidūrę labai daug žmonių, paplitę ir tam tikri mitai, kurie gali suklaidinti. Tad pats metas su jais susipažinti, kad visada priimtumėte tik teisingus sprendimus.

Mitas nr. 1 – vienintelė priežastis, kodėl ima skaudėti sąnarius, tai – vyresnis amžius

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad vyresnis amžius yra tik viena iš priežasčių, kodėl gali pradėti skaudėti sąnarius. Bėgant metams, sąnariai dėvisi, mažėja juos sutepančio skysčio, organizmas nebesugeba pagaminti tiek, kiek reikia kolageno, tad iš tiesų gali atsirasti sąnarių skausmas. Tačiau taip pat svarbu žinoti, kad tai visgi tikrai nėra vienintelė priežastis – taip gali nutikti ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, nutukimo, anksčiau patirtų  traumų, pernelyg intensyvaus ar netaisyklingai atliekamo fizinio darbo ir t.t.

Mitas nr. 2 – jei skauda sąnarius, nieko negalima padaryti, reikia su tuo susitaikyti

Tikrai ne, jums tikrai nereikia taikytis su jaučiamu skausmu – yra tiek daug puikių dalykų, kuriuos galite daryti kasdien (ar net kelis kartus per dieną), kad sumažintumėte šį skausmą. Taigi, pats metas sužinoti, ko verta imtis: į savo mitybą įtraukite sąnariams draugiškus produktus (brokolius, imbierą, česnaką, špinatus, vyšnias, citrusinius vaisius, vynuoges); atlikite specialią mankštą, kuri padės aprūpinti sąnarius reikiamomis medžiagomis; vartokite kolageną, gerkite pakankamai skysčių, rinkitės tik kokybišką avalynę bei naudokite specialius tepalus, malšinančius sąnarių skausmą. Na, o, jei skausmas yra ypač intensyvus ir ženkliai pablogino gyvenimo kokybę, puikia išeitimi taps protezavimas.

Mitas nr.3 – sąnarių skausmas pasireiškia tik rudenį ar žiemą, kai šalta ir drėgna

Nieko panašaus – šio skausmo galite sulaukti bet kada, nepriklausomai nuo to, koks metų laikas yra už lango. Taigi, belieka tik pridurti, kad ištisus metus turite atsakingai rūpintis savimi bei savo sąnariais: valgyti jiems draugiškus produktus, vartoti, maisto papildus, kontroliuoti svorį ir t.t.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai