Kodėl verta išbandyti kanapių sėklų aliejų? Kokia jo nauda?
Lietuviai jau seniai žino, kad kanapių sėklų aliejus yra tikras sveikatos šaltinis ir jį naudojo seniau ir naudoja dabar. Kanapių aliejaus nauda neginčytina - padeda tiek plaukams, tiek nagams, net ir širdžiai, kas gali būti geriau? Šis aliejus, kuriame gausu naudingų medžiagų, šalto spaudimo būdu spaudžiamas iš kanapių sėklų – vienos maistingiausių sėklų pasaulyje, sukaupiančios kur kas daugiau baltymų ir aminorūgščių nei grūduose.Mūsų protėviai šį aliejų naudojo tol, kol jį pakeitė saulėgrąžų aliejus 17–19 amžiuje, tačiau kanapių aliejus sulaukė naujo dėmesio dėl savo unikalių gydomųjų savybių. Šiame aliejuje gausu Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių, vitaminų D ir E, kalcio, kalio, magnio, baltymų ir skaidulų bei daug kitų naudingų elementų.
Kanapių baltymai gaunami iš kanapių augalo, tos pačios rūšies kaip ir kanapės
Tačiau skirtingai nei marihuanoje, marihuanoje yra tik nedidelis kiekis tetrahidrokanabinolio (THC), medžiagos, kuri gali sukelti apsinuodijimą. Kanapės yra kanabidiolio arba CBD aliejaus šaltinis, o jų sėklose taip pat gausu augalinės kilmės baltymų. Kanapių baltymai gaunami sumalant kanapių sėklas į smulkius miltelius. Užsukite į zaliasisauksas.lt ir išsirinkite produktus, kurie pakeis jūsų gyvenimą ir rutiną.
Kanapių sėklų aliejus yra aliejus, turintis didžiausią riebalų rūgščių kiekį
Dėl mažo angliavandenių, ypač gliukozės, kiekio kanapių sėklų aliejus yra puikus maisto papildas diabetikams, suteikia sotumo jausmą, o aliejuje esančios omega riebalų rūgštys ir vitaminai padeda sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Šis puikiai subalansuotas maisto papildas yra vienas geriausių išsigelbėjimo priemonių nusilpus imunitetui. Per dieną rekomenduojama suvartoti 1-2 šaukštus aliejaus. Jie padeda odos atsinaujinimo procesui, todėl aliejų naudojimas gali užkirsti kelią odos ligoms. Kanapių sėklos – vienintelės valgomos sėklos, kuriose yra gama-linoleno rūgšties, kuri neleidžia užsikimšti poroms, stiprina ir suteikia plaukams žvilgesio, užtikrina hormonų pusiausvyrą ir mažina sąnarių skausmus. Šis aliejus taip pat gerina širdies sveikatą ir kraujotakos sistemą, mažina cholesterolio kiekį, stiprina nagus.
Kodėl kanapių aliejus turi žalsvą spalvą?
Dėl chlorofilo kiekio kanapių sėklų aliejus yra žalios spalvos, šiek tiek saldaus, riešutų skonio ir kvapo, minkštas, vėsus, švelnus ir lengvai įsigeriantis. Tai veikia ir virtuvėje – aliejumi galima gardinti padažus, salotas, šaltus užkandžius, kokteilius, o šaukšteliu sezamų aliejaus pagardinti virtas košes. Svarbu žinoti, kad kanapių sėklų aliejaus negalima naudoti virti ar kepti, nes tai praras gerąsias savybes, todėl rekomenduojama pagardinti jau pagamintus patiekalus. Kanapių sėklų aliejus naudojamas ir kosmetikoje, o įtrynimas aliejumi po maudynių ne tik maitina ir drėkina odą, bet ir skatina kraujotaką, šalina kraujo sąstingį. Kanapių sėklos yra visaverčių augalinės kilmės maistinių medžiagų šaltinis ir jose gausu įvairių maistinių medžiagų. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori į savo racioną įtraukti daugiau baltymų, bet vengia gyvūninės kilmės produktų.
Tik nereikia lialia. Visiems akivaizdu, kad meras su savo komanda vadovų postuose nori matyti silpna...
Savivaldybės paskelbti konkursai. Ar vadovauti biudžetinei įstaigai sunkiau negu įmonei?