Klausutiškis Laurynas Lukoševičius pasiekė pasaulio rekordą

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Spalio 19 dieną Ispanijos sostinėje Madride vykusiame legendinio kultūristo Arnoldo Švarcnegerio vardo štangos spaudimo čempionate „Arnold Classic Europe“ klausutiškis Laurynas Lukoševičius, dabar studijuojantis VU, svorio kategorijoje iki 82,5 kg užėmė pirmąją vietą. 75,8 kg svorio Laurynas išspaudė įspūdingą 210 kg svorį ir pasiekė „World professional powerlifting league“ pasaulio rekordą. Prieš tai šis rekordas, siekiantis 207,5 kg, priklausė Čekijos sportininkui. Čempionate dalyvavo stipriausi pasaulio jėgos trikovės atletai, kurių daugelis yra užfiksavę visų laikų štangos spaudimo pasaulio rekordus.

Nors šio rekordo Laurynas nepajėgė pagerinti rugsėjo 10-ąją vykusiame WPPL Pasaulio Jėgos trikovės čempionate Katovicuose (Lenkija), kur išspaudė 200 kg sveriančią štangą ir užėmė 1 vietą svorio kategorijoje iki 90 kg, klausutiškis užtikrintai tą padarė Madride. Beje, Katovicuose absoliučioje įskaitoje Laurynas užėmė trečiąją vietą ir tenkinosi bronzos medaliu.

Verta paminėti, jog šių metų kovo 25 dieną, L. Lukoševičius dalyvavo XPC Europos čempionate. Svorio kategorijoje iki 75 kg jis įveikė 202,5 kg sveriančią štangą ir laimėjo pirmąją vietą savo svorio kategorijoje, o absoliučioje įskaitoje tarp visų dalyvių liko antras ir laimėjo štangos spaudimo profesionalo kortą, kuri atveria galimybę varžybose laimėti piniginius prizus.

Keletas kitų svarbesnių Lauryno pasiekimų jėgos trikovėje 2023 m.

1. 2023 m. balandžio 22 d. vykusiame Lietuvos čempionate – I vieta štangos spaudime svorio kategorijoje iki 75 kg ir absoliučioje įskaitoje.

2. 2023 m. balandžio 29 d. vykusioje Latvijos taurėje – I vieta štangos spaudime svorio kategorijoje iki 82,5 kg ir absoliučioje įskaitoje.

3. 2023 m. lapkričio 12 d. vykusiame Latvijos čempionate – I vieta štangos spaudime svorio kategorijoje iki 82,5 kg.

4. 2023 m. lapkričio 19 vykusiame Šiaurės Europos čempionate – I vieta štangos spaudime svorio kategorijoje iki 75 kg ir absoliučioje įskaitoje.

5. Visų laikų Lietuvos rekordas štangos spaudime (svorio kategorija iki 75 kg) – 205 kg.

6. Visų laikų Lietuvos rekordas štangos spaudime (svorio kategorija iki 82.5 kg) –  215 kg.