Reklama: Muras

Kam reikalingas inhaliatorius?

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Apie inhaliatorių tikriausiai esate girdėję kiekvienas. Inhaliatorius – prietaisas efektyviam kvėpavimo sistemos ligų gydymui ir profilaktikai.  Jo pagalba medikamentinis skystis išskaidomas į smulkutes daleles, kurios purškiamos į kvėpavimo takus juos drėkina.  Naudoti inhaliatorių paprasta – pridedame prietaisą prie burnos, įkvepiame per burną, o iškvepiame per nosį. Inhaliacijos laikas yra 15 arba 20 min.

Kodėl  naudinga turėti inhaliatorių?

Neretas galvoja, kad inhaliatorius yra išskirtinai medicinisnis prietaisas, kuris gali būti naudojamas tik su medicinos specialisto pagalba. Toks įsitikinimas - mitas. 

Inhaaliacinė terapija pastaruoju metu sparčiai populiarėja ir kiekvienas įgyja daugiau galimybių pasirūpinti savo sveikata tiesiog namuose. Juk nei vienas iš mūsų neturime sudarę išankstinės sutarties nei su virusais, nei su infekcijomis, nei su bakterijomis. Pastariesiems atakuojant mūsų organizmą, pirmiausia spartėja būtent kvėpavimo sistemos ligų vystymasis. Mūsų imuninė sistema su jais kovoti pati viena dažniausiai nepajėgia. Tad galimybė turėti savo poreikius atitinkantį inhaliatorių vienus gelbėja, kitiems teikia palengvėjimą, o tretiems padeda užkirsti kelią galimiems susirgimams.                  

Kada rekomenduojamas naudoti inhaliatorių?

Gydymas inhaliatoriumi dažniausiais rekomenduojama norint palengvinti tokius negalavimus kaip: kosulys, sloga, bronchitas, peršalimas,  plaučių uždegimas, laringitas ar faringitas. 

Reikia paminėti, kad inhaliatoriai puikiai tinka profilaktiniam gydymui. Dainininkai ir atlikėjai visame pasaulyje naudoja inhaliatorius  balso stygoms drėkinti. Tad jeigu Jūsų darbas susijęs su nuolatiniu kalbėjimu, nepamirškite pasirūpinti savo nuvargintomis balso stygomis.  

Kaip išsirinkti sau tinkamą inhaliatorių?

Pirmiausia įvertinkite, kokio amžiaus asmenys naudosis prietaisu. Jei ieškote inhaliatoriaus visiems šeimos nariams, tai rinkitės universalų.  Antra, nuspręskite,  ar Jums tinkamesnis bus nešiojamas ar stacionarus įrenginys. 

Tuomet, kadangi inhaliatoriai skiriasi išpurškiamų dalelių dydžiu, įvertinkite šį kriterijų. Didesnės dalelės tinka viršutinių kvėpavimo takų susirgimams gydyti, o itin smulkios – apatinių kvėpavimo takų ligų gydymui. Rinkoje nesunkiai rasite ir prietaisų, kurie turi galimybę šių dalelių dydį reguliuoti.

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai