Kaip nesuklysti ir tinkamai pasirinkti treniruočių programą?

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Niekas tikriausiai nepaneigs, kad aktyvi veikla, judėjimas bei sportas yra kiekvieno iš mūsų svarbus sveikatos šaltinis. Tačiau kažkodėl sportuoti linkę ne visi. Atrodytų, kad kiekvienas sportuojantis pasirenka tai, kas jam arčiausiai prie širdies, tačiau taip būna ne visada. Neretai vaikams sportą parenka tėvai, ir dažnai ne visai tai, kas patinka vaikui. Tai yra didžiausia klaida, nes taip tėvai visiškai sugadina ne tik vaiko sveiką požiūrį, bet ir teigiamą santykį su sportu kone visam gyvenimui.

Tačiau net ir didžiausi skeptikai turi šansą pamilti sportą, būtent pasirinkdami tai, kas jiems labiausiai tinka. Tam, kad sportuoti būtų malonu ir tai nevirstų dar viena varginančia treniruote, būtina tinkamai pasirinkti sporto šaką ar sritį. O siekiant tai daryti teisingai ir nepakenkti sau, būtina ir tinkama treniruočių programa.

Viena iš dažniausių priežasčių, kodėl žmogus nusivilia sportu, yra tai, kad jis negauna teigiamo rezultato. Ne paslaptis, kad kiekvienas žmogus turi skirtingus poreikius ir kelia skirtingus lūkesčius sporto treniruotėms. Vieniems patinka sportuoti savarankiškai, kitiems būtina asmeninio trenerio priežiūra, o dar kiti mėgsta grupines treniruotes. Tačiau kiekvienu atveju iškyla tam tikri keblumai, siekiant užsibrėžtų tikslų, jeigu yra neteisingai pasirinkta treniruočių programa.

Kad išvengti neteisingo pasirinkimo, sporto programa turėtų būti parenkama specialisto, kuris įvertina fizinę būklę, išsiaiškina poreikius ir sudaro tinkamą programą. Galbūt jūsų atveju pradžioje bus reikalinga asmeninio trenerio priežiūra, o galbūt iškart puikiai tiks individualizuotos grupinės treniruotės. Šiuo atveju tai nėra įprastos grupinės treniruotės, kurių metu visi sportuojantys atlieka tuos pačius pratimus. Individualizuotas treniruotes sudaro bendroji ir individualizuota dalis, kurios metu parenkama pratimų programa, atsižvelgiant į asmeninių tyrimų duomenis.

Tuo tarpu, jeigu sportuojate profesionaliai, jums būtina speciali jums sudaryta programa, atitinkanti jūsų sporto ciklą. Šiuo atveju reikalinga profesionalaus sporto trenerio priežiūra ir pagalba, kuris suprastų jūsų sporto specifiką ir nuolat prižiūrėtų jūsų kūno funkcionalumą. Be to, profesionalaus sporto atveju bus reikalinga ne tik varžybų pasiruošimo programa, tačiau ir palaikomoji tarpvaržybinė programa, padedanti palaikyti formas.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai