Kada kūdikiai pradeda vartoti maisto produktus?

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Gimus kūdikiui jo maisto produktų pasirinkimo sąrašas būna ribotas. Augant vaikui po truputį įvedami skirtingi maisto produktai, kurie vaikelio organizmą papildo vitaminais ir reikalingomis medžiagomis. Energingi vaikai uoliai domisi aplinkui vyraujančiu pasauliu, barškina su žaislais, stengiasi tarti pirmuosius žodžius. Prie vaikų raidos vystymosi prisideda Little Dutch Lietuva, kurioje gausu įvairiausių vaikiškų prekių ir žaislų.

Nuo kada daržovės?

Daržovės laikomos vienos iš sveikiausių maisto produktų, todėl jos augančiam kūdikiui yra būtinos. Žinoma, skirtingu laiku - skirtingos daržovės, nes vaikui gavimas skirtingų daržovių iš karto gali sukelti nemalonių reiškinių, kaip: pilvuko pūtimas, tuštinimo dažnis, kūdikio išmatų konsistencija ir kt. Dažniausiai įvedus daržoves į kūdikio maisto racioną naudojami šakniavaisiai (morkos, bulvės) ir šparaginės pupelės ir sviestinis moliūgas. Šias daržoves galima apdirbti termiškai bei jas sutrinti į košelę.

Nuo 6 - 7 mėnesių. Morka, bulvė, moliūgas, saldžioji bulvė, salotų lapai, šparaginės pupelės, pastarnokas.

Nuo 7 - 8 mėnesių. Žiedinis kopūstas, cukinija, žirneliai, porai, agurkai, baltagūžis kopūstas.

Vėliau pereinama prie tokių daržovių, kurios turi daugiau rūgšties ir yra sunkiau virškinamos termiškai neapdorojus t.y. pupelės, pomidorai, paprikos. Vaikas iki savo pirmojo gimtadienio gali valgyti jau visas daržoves (nebent yra tokių, kurių netoleruoja arba turi alergijų).

Nuo 9 - 12 mėnesių. Pomidorai, burokėlis, paprika, pupelės, špinatai.

Juk vaisiai ir uogos - skanu!

Kūdikiai paragavę vaisių ir uogų juos pamėgsta, nes juose ganėtinai gausu cukraus. Vis dėlto vaisius rekomenduojama į kūdikio maisto racioną įvesti tada (ir po mažais kiekiais), kai jau bus ragavęs daržovių. Kitu atveju, vaikas pirmiau paragavęs vaisių, nebenorės valgyti daržovių. Geriau vaisiai ir uogos atlieka deserto funkciją, kuriuo nustebinate vaiką po nuolatinės daržovių košelės. Pradžioje vaikas turėtų vartoti tokius vaisius ir uogas, kuriuose mažiausiai cukraus, o tik vėliau pereiti prie tokių, kurie turi rūgštingumo savybių.

Nuo 6 - 7 mėnesių. Kriaušės, slyvos, obuoliai, avokadai, bananai, mėlynės.

Nuo 7 - 8 mėnesių. Abrikosai, trešnės, vyšnios, arbūzai, mangai, melionai, persikai.

Nuo 10 - 12 mėnesių. Spanguolės, braškės, kiviai, žemuogės, vynuogės, citrusiniai vaisiai.

O, kada rinktis mėsą ir žuvį?

Mėsą į vaiko maisto racioną siūloma įvesti apie 6 - 8 mėnesius. Geriausia pradėti nuo paukštienos, veršienos, triušienos, o tik vėliau pereiti prie ryškesnių skonių tokių, kaip: ėrienos, kiaulienos ar jautienos. Jeigu norima, kad vaikas vartotų žuvį, tuomet ji turi būti tinkamai iškaulinta (nepalikta jokių kauliukų, nes kitaip kūdikis gali užspringti), o jūros gėrybes geriau rinktis esant vaikui 1 - 3 metų.

Nuo 6 - 7 mėnesių. Kalakutiena, triušiena, veršiena.

Nuo 8 - 10 mėnesių. Kiauliena, jautiena, ėriena.

Nuo 11 - 12 mėnesių. Jūros gėrybės, jūrinės žuvys (mažais kiekiais).

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai