„Jurbarko–karys“ pergalingai žygiuoja tolyn

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Šeštadienį, gruodžio 4 dieną, komanda „Jurbarkas–karys“, po 4 išvykoje sužaistų varžybų, iš kurių parsivežė 3 pergales ir vieną pralaimėjimą, vėl žaidė savo namuose. Jurbarko A. Giedraičio-Giedriaus gimnazijos sporto komplekse jie priėmė svečius iš Kėdainių, sporto centro komandą „SC–Ateitis“.

Varžybos  buvo labai  įtemptos ir permainingos. Ir nors jurbarkiečių komanda pirmavo kone visą rungtynių laiką, kėdainiečiai jiems lipo ant kulnų, nė sekundei neleido atsikvėpti. Sužaidus pirmąjį kėlinį rezultatas buvo beveik lygus – 22:20. Itin klampus ir labai nerezultatyvus buvo ir antrasis kėlinys, po kurio į prasidėjusią ilgąją pertrauką išėjusios komandos turėjo ne tik atgauti jėgas, bet ir iš naujo perdėlioti tiek gynybinę, tiek ir puolimo taktiką.

Ir nors išgirsti apie ką su savo auklėtiniais ilgosios pertraukos metu kalbėjo Kėdainių komandos strategas Gediminas Butkus, savo auklėtinius jis sugebėjo įkvėpti kovoti iki  galo. Tiek trečiajame, tiek ir ketvirtajame kėliniuose, vos tik „Jurbarkas–karys“ komandos krepšininkams pavykdavo pabėgti nuo savo varžovų saugiu penkių ar septynių taškų pranašumu, kėdainiečiai kaip pat sugebėdavo šį atsilikimą sumažinti iki minimumo ir net keletą kartų išlyginti rezultatą. Iki visų rungtynių pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei dviem minutėm, „Jurbarkas–karys“ komanda pirmavo jau dviženkliu skirtumu, tačiau būtent tada ir prasidėjo pats įdomumas.

Siekdami pratęsti rungtynių laiką, Kėdainių „SC – Ateitis“ krepšininkai ėmėsi baudų taktikos, patys atsakydami keliais taikliais tritaškiais metimais, kurie leido prisivyti jurbarkiečius iki minimalaus vieno taško skirtumo. Likus žaisti vos 7 sekundėms, rezultatas buvo 77:76, kamuolys buvo jurbarkiečių rankose. Nepavykus nei suklaidinti mūsų rajono  garbę ginančių krepšininkų, nei perimti kamuolį, toks rezultatas ir buvo užfiksuotas  varžybų protokole. Tai buvo jau devintoji „Jurbarkas–karys“ komandos  pergalė šiame sezone. Turnyrinėje lentelėje su devyniom pergalėm ir dviem pralaimėjimais, „Jurbarkas–karys“ komanda užima trečią vietą.

Rungtynėse prieš Kėdainių „SC–Ateitis“ daugiausiai taškų (22) surinkęs Karolis Šarukas, komentuodamas  šį susitikimą, neslėpė, jog rungtynės buvo labai sunkios. Tą patį pakartojo ir komandos treneris Povilas Valaitis. „Pergalę iškovojome kovos būdu. Smagu, kad varžybas kontroliavome, kad neprisileidome varžovų iki kraštutinumų. Tiesa, pabaigoje buvo keletas nesusikalbėjimo epizodų, kurie vos nekainavo pergalės. Bet reikia pasidžiaugti, jog laimėjom ir ruoštis kitoms varžyboms“, – kalbėjo P. Valaitis.

Jurbarko komandos laukia dvigubas savaitgalis – gruodžio 10 d. Kaune susitiks su šio miesto „Omegos“ komanda, o šeštadienį, gruodžio 11 d., žais Ukmergėje prieš „Olimpo“ ekipą. Abi šios komandos yra žemesnėje turnyrinės lentelės vietoje, tačiau, kaip ne kartą sakė Povilas Valaitis, lengvų varžovų šiame divizione nėra, juolab, kad prieš porą savaičių žaidžiant Biržuose, traumą patyrė vienas geriausių komandos žaidėjų.

Į Jurbarko A. Giedraičio-Giedriaus gimnazijos sporto salę regioninės krepšinio lygos A diviziono varžybos sugrįš gruodžio 18 dieną, kai susitiks Jurbarko ir Raseinių krepšinio komandos.