Įdomūs faktai apie plaukų dažus

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Rudos spalvos.  Šviesiaplaukė.  Juoda. Bordo spalvos.  O naujausios plaukų spalvos yra žalios, geltonos ir dar daugiau. Tai neturi nieko bendra su jūsų plaukų ilgiu - trumpais, vidutinio ilgio ar ilgais. Tai susiję su jūsų mada ir stiliumi. Žmonės nelaukia, kol žils, kad nusidažytų plaukus. Plaukai visada buvo svarbus fizinės išvaizdos aspektas. Sudarėme faktų apie plaukų dažymą sąrašą.

Svarbiausi faktai apie plaukų dažus, kuriuos turėtumėte žinoti:

 Žilumo paslaptis

Dėl didelio streso ir itin didelės taršos. Žilimas nebėra senėjimo reiškinys. Tai neišvengiama ir negrįžtama šiuolaikinio gyvenimo realybė.

Kai jūsų plaukai žilsta, taip nutinka dėl cheminės medžiagos melanino. Plauko folikulo pigmentinės ląstelės gamina melaniną. Būtent jis suteikia jūsų brangiems gražiems plaukams natūralią spalvą - juodą, rudą, šviesią ir t. t. Sulėtėjus melanino gamybai, plaukų spalva būna pakitusi.

 

Rekomenduojama:100 % augaliniai plaukų dažai iš VitrinaPro.lt

 Atkreipkite dėmesį į besikeičiančią plaukų tekstūrą

 Plaukų dažymas gali turėti įtakos jūsų plaukų tekstūrai. Tamsesni atspalviai paliks jūsų gražias sruogas šilkinesnes. Kita vertus, pašviesinus spalvą, jūsų sruogos augs šiek tiek šiurkštesnės. Jei dievini savo natūralią tekstūrą ir dažnai naudoji plaukų džiovintuvą, dažymas gali suardyti tavo plaukų tekstūrą.

 Daugybė cheminių medžiagų

 Pripažįstame vieną iš pagrindinių faktų apie plaukų dažus, kad plaukų dažai susideda iš cheminių medžiagų. Tačiau šokiruojanti tiesa apie plaukų dažus yra ta, kad kai kurios iš šių cheminių medžiagų yra stiprūs kancerogenai. Plaukų dažuose gali būti daugiau kaip 5 000 cheminių medžiagų. Dažydami plaukus dažais jaučiamės saugūs, manydami, kad tai susiję tik su išoriniu dažymu. Dar svarbiau yra tai, kad mūsų oda absorbuoja šias chemines medžiagas, kai dažai kurį laiką nusėda ant galvos odos.

 Kelių ligų sukėlėjas - faktai apie plaukų dažus

 Plaukų dažai gali sukelti žalingą poveikį odai ir alergiją. Dėl jų gali patinti veidas ir kaklas, o tai dar labiau gali apsunkinti kvėpavimą. Cheminiai garai kelia grėsmę mūsų sveikatai dviem būdais - juos absorbuojant nuo odos ir kvėpuojant. Reguliarus šių cheminių medžiagų įkvėpimas gali sukelti kosulį, švokštimą ir plaučių uždegimą. Lėtinis plaukų dažų poveikis gali sukelti reumatoidinį artritą, sukeliantį sąnarių uždegimą ir skausmą.

 Be amoniako esantys dažikliai taip pat kenkia

 Plaukų dažuose paprastai naudojamas amoniakas, kuris pakelia plauko kutikulę. Čia prasideda visas dažymo procesas. Taigi renkamės dažus be amoniako, nes jie yra saugesni ir geresni. Vienas iš mažiau žinomų plaukų dažymo faktų yra tas, kad dažai be amoniako yra vienodai žalingi. Čia amoniakas pakeičiamas kita chemine medžiaga, vadinama etanolaminu. Ši cheminė medžiaga taip pat išbrinkina kutikulę, tačiau yra švelnesnė nei amoniakas. Nuostabą kelia tai, kad jis greičiau išblunka ir plaukų dažus reikia dažniau naudoti.

 Didina vėžio riziką - faktai apie plaukų dažus

 Cheminių medžiagų poveikis didina vėžio riziką. Plaukų dažuose yra keletas cheminių medžiagų; kai kurios iš jų yra kancerogeninės prigimties. Tai gali sukelti šlapimo pūslės vėžį ir limfomą. Jei naudojate plaukų dažus nėštumo metu, saugokitės, nes jie gali sukelti leukemiją kūdikiams.

 Tas smirdantis kvapas nėra toks baisus

 Jei prisimenate tą smirdantį salono kvapą, jis grasina būti aštrus ir kenksmingas. Nusikratykite šio nereikalingo nerimo. Iš tikrųjų jis nėra toks baisus. Tas akis rėžiantis kvapas yra stiprus ir smirdantis. Iš kur tas kvapas atsiranda? Štai jo mokslinės priežastys. "Kai dažų tirpale esantis peroksidas reaguoja su plaukų baltymais, išsiskiria siera. Ši siera susijungia su amoniaku ir sukelia smirdantį kvapą."

 Štai tokie buvo faktai apie plaukų dažus. Saugokitės!!

 Tai natūralus žmogaus polinkis, kad norime atrodyti kuo geriau. Tačiau vardan savo geros sveikatos pagalvokite apie tai, kol galvos oda bus eksploatuojama tais cheminiais plaukų dažais. Grožis yra kur kas svarbesnis nei plaukų spalva.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai