Gyvenimo istorijos: kaip aš susigrąžinau šypseną be pabrangimo

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

„Šio pasakojimo nebūtų, jei ne vėl sutikta jaunystės draugė. Matydavomės su ja retokai, bet susitikus būdavo smagu ir jaunystės dienas prisiminti, ir apie šiandieną pasipasakoti. Pasimačius paskutinį kartą nustebino plati draugės šypsena ir švytintis pasitikėjimas… Anksčiau ji burną prisidengusi kalbėdavo: gėdydavosi, kad pasimatys iškritę dantys, vėliau pati iš savęs pasišaipydavo, kad bijo išsižioti, nes protezus pames… „Iš kur ta šypsena ir pasitikėjimas savimi?“ – tiesiai šviesiai paklausiau draugės.

Nors ji paprastai istorijas pasakoti pradeda iš toli, bet šį kartą staiga plačiai nusišypsojo ir džiaugsmingai ištarė: „Turiu naujus dantis“. Šypsena nustebino, bet dar labiau – puikiausių dantų eilė ten, kur anksčiau žiojėjo kiaurymės…

Gerai prisiminiau, kaip susitikus prieš kelis mėnesius ji ranka stengėsi slėpti savo burną. O šį kartą atviroje burnoje dantys blizgėjo kaip pas scenos žvaigždę.

Naujų dantų paslaptis buvo atskleista nedelsiant: draugė turi naujus dantis. Tiksliau, kaip vėliau paaiškėjo, visą žandikaulį.

 

Nauji dantys: greitai ir be pabrangimo

Buvau įsitikinusi, kad susigrąžinti dantis – ilga, skausminga ir ypač brangi procedūra, kuri iš karto reikalauja rimtos pinigų sumos. Tačiau draugės pasakojimas paneigė visus per ankstesnes patirtis susikaupusius stereotipus.

Paaiškėjo, kad visam procesui: konsultacijai, gydymo plano sudarymui ir implantacijai draugė teskyrė keletą dienų, o ne pusmetį ar metus nuolatinio vaikščiojimo pas odontologą, kaip buvau įtikėjusi. Per vieną procedūrą buvo įsriegti implantai ir pritvirtinti laikini dantys, o pasibaigus gijimui – prisukti nuolatiniai dantys.

Ji išsklaidė mano stereotipinį tikėjimą ir dėl nepakeliamo skausmo, kurį visuomet siejau su dantų „remontu“. Kas jau kas, bet iki smegenų galiukų geliantis dantų ir su jų tvarkymu susijęs skausmas man gerai žinomas dar nuo vaikystės. Pasirodo, jai užteko vietinės nejautros, kad nejaustų procedūrų skausmo: dedant, kaip ji teigė – „visą žandikaulį“, o tiksliau – neišimamą dantų protezą, į žandikaulį buvo įsriegti tik 4 implantai.

Ne mažiau nustebino ir piniginiai reikalai. Mano buvusiu įsitikinimu, dantų implantavimui jų reikia labai daug. Bet juk draugė pensininkė… Tiesa, dar guvi (kaip ir aš) bei tebedirbanti, be to, mėgstantis papramogauti: ir koncertus bei teatrus lanko, ir pakeliauja, net pajūry leidžia sau pailsėti. Visa tai kainuoja. Bet juk liaudies išmintis teigia: kas ieško, tas randa. Pasirodo, jai pabodo „slėpti“ kiaurą burną, o su kelionių drauge įsišnekėjo, kad dantų implantavimui pinigų gali pasiskolinti. Svarbiausia – kiek pasiskolini, tiek ir grąžini, nėra jokių papildomų priemokų. Tai ji ir pagalvojo: jei galiu dantis turėti šiandien, o už juos sumokėti per metus, tai kodėl turėčiau taupyti metus ir tą laiką gyventi be dantų?

Štai tokia mano draugės dantų istorija. O kodėl ji pamokanti? Man todėl, kad ir pati jau džiaugiuosi plačia naujų „įsriegtų“ dantų šypsena, o stiklinė su protezais paslėpta spintelėje. Ryt vėl susitinkam pamėgtoje kavinukėje… Įdomu, kieno šypsena bus platesnė?“

Simono Bankausko, odontologijos klinikų tinklo CLINIC | DPC įkūrėjo ir vyr. gydytojo, komentaras

Tokių pacientų pasakojimų ir padėkų už sugrąžintą sveikatą, gerą savijautą bei dantis mes išgirstame daugybę. Smagu, kai galime sugrąžinti gyvenimo džiaugsmą. Beje, kaip pacientų sulaukiame ne tik senjorų, bet ir ganėtinai jaunų žmonių. Juk šypsena visiems reikalinga. Be to, dantų netekimas – ne tik estetinė problema. Moksliniai tyrimai įrodo, kad netekusiems dantų žmonėms kyla problemų dėl anstvorio, sutrinka virškinimas, padidėja vėžinių, ypač susijusių su skrandžiu, susirgimų rizika. Netekę dantų žmonės taip pat dažniau patiria depresiją bei nerimą.

Naujos technologijos ir galimybės iš tiesų atskirų dantų ar viso žandikaulio dantų atkūrimą padarė ganėtinai nesudėtingą, saugų ir neįtikėtinai greitą. Jūsų skaitytoja kalba apie procedūrą „All-on-4“ („Visi ant keturių“), kai pagal poreikį į apatinį ar viršutinį žandikaulį įsriegiami 4 implantai, o ant jų tvirtinamas protezas su dantimis. Kaip specialistas galiu papildyti jūsų skaitytojos pasakojimą apie implantų naudą: jie funkcionuoja kaip natūralios dantų šaknys, todėl palaiko natūralų žandikaulio kaulą ir stimuliuodami jį apsaugo nuo nykimo, padeda atkurti natūralius dantis, tarnauja kaip stabili ir patogi atrama įvairiems dantų protezavimo sprendimams. Beje, mūsų klinikos naudojami implantų gamybos pradininkės Švedijos kompanijos „Nobel Biocare“ implantai per penkis dešimtmečius tapo patikimumo etalonu odontologijoje. Jiems suteikiama viso gyvenimo garantija.

Be jau minėtų gerųjų implantų savybių taip pat žinotina, kad jie atkuria iki 80 proc. kramtymo funkcijų (nepatariama su protezais gliaudyti riešutų ir kramtyti kitų panašių kietų dalykų), sukuria natūralių dantų pojūtį, panaikina daugelio jaučiamą išimamų protezų diskomfortą. Be to, jų priežiūra – kaip natūralių dantų.

Specialistų dar dažnai teiraujamasi, kam ir kada galima atlikti implantavimą. Iš esmės implantuoti atskirus dantis ar visą žandikaulį galima pagal poreikį, dėl to reikia konsultuotis su specialistais. Dantų implantacija nerekomenduojama jaunesniems nei 16–17 metų paaugliams, nes jų žandikaulis dar auga ir kinta. CLINIC | DPC specialistai yra įsriegę implantus bei prisukę dantis ir devyniasdešimtmečiui, ir studentui. Taigi, susigrąžinti dantis ir gyvenimo džiaugsmą nori bei gali ir jaunas, ir senjoras.

Minėta finansavimo paslauga teikiama visose 12 Lietuvoje veikiančių CLINIC | DPC klinikų drauge su partneriu „SB lizingas“. Iš tiesų naujų dantų savininkė teisi: „SB lizingo“ suteikta paskola dantims atkurti yra be pabrangimo, kai pasiskolinti pinigai grąžinami per 12 mėnesių. Taigi, ši paslauga patraukli tiems, kurie nori naujais tvirtais dantimis džiaugtis šiandien, o ne taupyti metus ir tiek pat kentėti be dantų.

 

Rekomenduojami video:
Straipsnis  2 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

NVSC primena tris svarbiausias legioneliozės prevencijos taisykles

NVSC primena tris svarbiausias legioneliozės prevencijos taisykles  0

Sporto klubo „Pantera“ komanda

„Panteros“ kovotojai dalyvavo Baltijos šalių MMA čempionate  0

Kitą sezoną „Betsafe-LKL“ čempionate Jurbarko komandos nebus

Kitą sezoną „Betsafe-LKL“ čempionate Jurbarko komandos nebus  2

H. Valavičius ir A. Jurgilaitė

Tarptautiniame dziudo turnyre Rygoje – trys jurbarkiškių medaliai  1

Komanda po varžybų

Jaunųjų dziudo kovotojų pasirodymai Tauragėje  0

Kviečia gyventojus nemokamai atlikti kraujo tyrimą

Kviečia gyventojus nemokamai atlikti kraujo tyrimą  0

Komanda po varžybų

Šilutėje vyko dziudo turnyras  0

„Jurbarkas-Karys“ – „7bet-NKL“ čempionai!!!

„Jurbarkas-Karys“ – „7bet-NKL“ čempionai!!!  0

Povilas Valaitis: „Jurbarkui-Kariui“ išplėšti pergalę padėjo atsidavimas ir koncentracija

Povilas Valaitis: „Jurbarkui-Kariui“ išplėšti pergalę padėjo atsidavimas ir koncentracija  0

Čempione tapusi Liepa Butkutė kartu su treneriu A. Enčeriu.

Jurbarke varžėsi jaunieji kovotojai  0

Kretingoje šeimininkavęs ir šturmą atlaikęs „Jurbarkas-Karys“ išlygino finalo seriją

Kretingoje šeimininkavęs ir šturmą atlaikęs „Jurbarkas-Karys“ išlygino finalo seriją  0

Stresas ir perdegimas: kaip su tuo gyventi?

Stresas ir perdegimas: kaip su tuo gyventi?  1

Rekomenduojama kasmetinę vaikų sveikatos patikrą atlikti anksčiau

Rekomenduojama kasmetinę vaikų sveikatos patikrą atlikti anksčiau  0

Jurbarke įvyko atvirosios Lietuvos MMA taurės turnyras

Jurbarke įvyko atvirosios Lietuvos MMA taurės turnyras  0

Jurbarke vyko greitųjų šachmatų pirmenybės

Jurbarke vyko greitųjų šachmatų pirmenybės  0

Jurbarko sporto centro komanda po varžybų

Dziudo varžybose Šakiuose Jurbarko komanda buvo pirma  0

„Jurbarko-Kario“ triumfas Palangoje

Lemiamose pusfinalio rungtynėse Palangos „Olimpą“ palaužęs „Jurbarkas-Karys“ –„7bet-NKL“ finale  1

Lijana Lipinskaitė

Jurbarkietė Lijana Lipinskaitė – Europos MMA vicečempionė  0

Tarptautiniame dziudo turnyre Latvijoje – jurbarkiečių medaliai

Tarptautiniame dziudo turnyre Latvijoje – jurbarkiečių medaliai  0

Jurbarko ligoninę pasiekė ilgai lauktas kompiuterinis tomografas

Jurbarko ligoninę pasiekė ilgai lauktas kompiuterinis tomografas  3

Jurbarko komanda po apdovanojimo

Vaikų MMA turnyras Jurbarke  0

Taip kuriama istorija:  „Jurbarkas-Karys“ žais NKL pusfinalyje

Taip kuriama istorija: „Jurbarkas-Karys“ žais NKL pusfinalyje  3

Dalis komandos po apdovanojimų

Kauno rajono dziudo čempionate – medaliai jurbarkiškiams  0

Dramatiškai laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ priartėjo prie NKL pusfinalio

Dramatiškai laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ priartėjo prie NKL pusfinalio  0

Mūsų partneriai