Diskomfortas burnoje – ne kompromisas. Kuo pakeisti išimamus dantų protezus?

Straipsnis  8 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Turbūt ne vienam teko girdėti tragikomišką situaciją, kuomet žmogui su išimamais dantų protezais nusičiaudėjus, jie ima ir iškrenta. Deja, šiems žmonėms tokia situacija – tik viena iš daugybės problemų ir diskomfortų, su kuriais susiduria kiekvieną dieną, nešiodami išimamus dantų protezus. Gera žinia yra ta, kad tokioms dienoms atėjo galas. Šiuolaikinė odontologija įgalina atgauti pilnavertę nuosavų dantų patirtį. Greitai ir efektyviai – nuolatinių dantų atkūrimas ant implantų praradus vieną, kelis ar visus dantis – šiandienos sprendimas, o ne ateities gerovės vizija.

Kuomet sudedi visus patiriamus rūpesčius ir nepatogumus, nešiodamas išimamus dantų protezus, nevalingai susimąstai: šie protezai tarnauja tau, ar tu tarnauji protezams? Todėl svarstantiems įsigyti, arba jau nešiojantiems tokius protezus – aktuali profesionalo nuomonė – ką daryti, kad vienas sprendimas nenulemtų suprastėjusios gyvenimo kokybės ir sveikatos. Savo įžvalgomis dalijasi Vilniuje įsikūrusios odontologijos klinikos „Dantų harmonija“ implantuojantis gydytojas odontologas Marius Bučinskas.

Išimami protezai – ne visam maistui

Paklaustas apie pagrindinius išimamų dantų protezų trūkumus, su kuriais susiduria pacientai, iš Jurbarko kilęs gyd. Marius Bučinskas ryžtingai teigia: „Dažniausi šių protezų trūkumai, kuriuos girdžiu iš pacientų nusiskundimų, yra dantų funkcijos ribotumas. Tokie pacientai priversti labai skrupulingai atsirinkti maistą, žiūrėti, ką valgo, nes, pavyzdžiui, obuolio atsikąsti negali; riešutai – pamirštas produktas ir t.t. Ką jau kalbėti apie skonio nejutimą – išimami viršutiniai dantų protezai uždengia dalį gomurio, todėl toks pacientas nepatiria skonio malonumo. Iš viso, išimami dantų protezai gali atkurti iki 30 – 40 proc. normalios dantų funkcijos. Kokia to svarba, kiekvienas, turbūt, gali atsakyti pats, jei įsivaizduotume, kad kuris nors jūsų organas funkcionuotų iki 40 proc. pajėgumu.“ Prastai sukramtomas maistas gali būti virškinamojo trakto sutrikimų priežastimi, o sumenkęs maisto racionas sąlygoja daugybę kitų sveikatos problemų. Jau daugiau nei 14 metų protezuojantis ir virš 10-ies metų dantų implantavimo patirtį turintis gydytojas čia pat priduria, kad be minėto diskomforto, taip pat dantenų nutrynimo ir dirginimo, išimamus dantų protezus reikia nuolatos prižiūrėti: nakčiai išsiimti, drėkinti specialiame tirpale, juos valyti specialiomis priemonėmis. naudoti protezų klijus – visa tai juk didelės laiko ir piniginės išlaidos. Tik ar jos vertos rezultato?

Teisingas sprendimas – komfortas visam gyvenimui

Įsivaizduokite, kad dantų protezų niekada netektų išsiimti, jie atkurtų 100 proc. kramtymo funkcijos, o jų išvaizda ir priežiūra butų identiška kaip nuosavų dantų. Ir tai įmanoma jau šiandien, paneigiant visus sklandančius mitus, kad tai ilgas ir skausmingas procesas. Šiuolaikinės odontologijos laimėjimas: vos keli vizitai pas gydytoją ir galite džiaugtis visiškai atstatytais nuolatiniais, neišimamais dantimis ant implantų, kuriems suteikiama viso gyvenimo garantija.

Be to, viso žandikaulio dantys visiškai atkuriami vos ant kelių implantų – tai taupo laiką, ir, žinoma, pinigus. Klinikoje „Dantų harmonija“ dirbama su vienais geriausių pasaulyje Švedų dantų implantų kompanijos produkcija. Šios kompanijos inovacija – „Visi ant 4“– leidžia atkurti viso žandikaulio nuolatinius dantis tik ant keturių implantų. O 2017 metų spalio mėnesį ši kompanija pristatė revoliucinę naujieną , kuomet vos ant trijų implantų atkuriami visi nuolatiniai apatinio žandikaulio dantys tik per vieną dieną.

Operatyvumas ir individualus priėjimas it kokybės standartas

Paklausus kiek laiko realiai trunka nuolatinių dantų atkūrimas ant implantų, gyd. Marius Bučinskas akcentuoja individualumą: „Kiekvieno paciento atvejis yra kitoks. Todėl pirmiausia kviečiu į diagnostiką ir konsultaciją. Toliau seka gydytojo ir paciento dialogas, kurio metu sudaromas gydymo planas ir numatomas vizitų skaičius. Priklausomai nuo paciento būklės ir galimo pritaikyti gydymo metodo, vizitų skaičius gali svyruoti nuo vieno iki 3-4. Visada stengiamės kuo efektyviau išnaudoti laiką ir klinikos resursus, kad pacientas patirtų kuo didesnį komfortą gydymo proceso metu.“ – dalijosi implantuojantis gydytojas.

Panašu, klinikoje „Dantų harmonija“ į tai žiūrima išties rimtai. Čia įdiegtas „viskas vienoje vietoje“ standartas. Po pilnos diagnostikos, kuri apjungia ne tik panoraminę rentgeno, bet ir 3D kompiuterinės tomografijos nuotrauką, seka gydymo plano sudarymas. Jis yra tikslus, kadangi klinika turi nuosavą modernią dantų protezų laboratoriją ir „NobelProcera“ skenerį. Tai padeda sutaupyti daugybę laiko ir darbus atlikti itin operatyviai, nes čia pat gaminamus protezus galima greitai pritaikyti pacientui. Esant poreikiui, taikoma sedacija, kurią atlieka ir prižiūri profesionalus gydytojas anesteziologas – reanimatologas. Taigi moderni technika ir savo srities profesionalai – būtent ir yra kokybiško operatyvumo individualiam poreikiui garantas.

Žinios – greitkelis į sėkmę

Visus, norinčius sužinoti daugiau apie neišimamus dantų protezus ant implantų, galimus gydymo metodus, taip pat pavienių dantų implantavimą ir išgirsti ilgametę patirtį turinčio implantuojančio gydytojo Mariaus Bučinsko patarimų, kviečiame į nemokamą seminarą pacientams.

Seminaras įvyks š. m. balandžio 12 d., 18 val. Dariaus ir Girėno g. 120A, Jurbarke. „Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro“ konferencijų salėje Kviečiame registruotis telefonu 8 610 11 222.

Straipsnis  8 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Pastaruoju metu Lietuvą kaustant koronaviruso (COVID-19) pandemijai, kaip niekad reikalingas piliečių budrumas ir atsakingumas.

Nemokamai dėl koronaviruso tiriami riziką užsikrėsti turėję asmenys  0

Lino Svetiko pastebėjimu, sveikatos priežiūros darbuotojų užsikrėtimas koronavirusu – viena didžiausių pastarojo laikotarpio grėsmių.

Kiekviena diena – naujas iššūkis  0

Startuoja nauja mobilioji programėlė „Korona Stop LT“

Startuoja nauja mobilioji programėlė „Korona Stop LT“  0

Ingridos Zurlytės teigimu, svarbu įsitraukti į dialogą su visuomene ir ieškoti sprendimų, kurie skatintų  žmones išlaikyti elgesį, leidžiantį apsisaugoti ir apsaugoti kitus nuo koronaviruso plitimo.

Grėsmė galutinai neišvengta, tačiau prislopinta  0

Dalydamasi savo sirgimo koronavirusu patirtimi atlikėja sako, kad jai pasisekė, bet per daug džiūgauti nevertėtų – atsargumas ir apsauga šiuo metu yra būtina.

Kai išgyveni tai pats, – į ligą žiūri kitomis akimis  0

Saulius Urbonavičius-Samas ragina visus rūkančius pabandyti mesti rūkyti, nes, tai padarius, palaima yra neapsakoma.

Džiaugiuosi, kad mečiau, ir raginu tave padaryti tą patį  0

Nacionalinė platforma Pagalbasau.lt ir mobilioji emocinės savipagalbos programėlė „Pagalba sau“ ne tik padeda stebėti savo būseną, bet ir suteikia informaciją, kur kreiptis ar nukreipti kitą, prireikus pagalbos.

Kad ir kokia tamsi atrodytų naktis, – rytas visada ateina  0

Psichologės teigimu, svarbu ugdyti savo psichologinį atsparumą, bet kartu išlikti sąmoningu piliečiu – suprasti galimas savo elgesio pasekmes aplinkai.

Rūpinkimės ne tik savo fizine, bet ir emocine sveikata  1

Emocinė ir psichologinė pagalba Lietuvoje yra nemokama, todėl sunegalavus vertėtų nedelsti ir laiku išspręsti aktualias psichologines problemas.

Piliečiai raginami pasinaudoti galimybe nemokamai pagerinti psichikos sveikatą  0

Nežalingo rūkymo būdo nėra, o norint greičiau ir lengviau mesti rūkyti, pirmiausia vertėtų kreiptis pagalbos į specialistus.

Pigiausiai kainuojantis sveikatos išsaugojimo būdas  1

Daiva Razmuvienė teigia, kad negalime nesureikšminti šio viruso grėsmės ir privalome sąmoningai laikytis visų valdžios rekomendacijų ir nurodymų.

Negalime nematyti problemos, kol tai nevirto katastrofa  0

Norint apsaugoti save bei kitus, būtina laikytis visų prevencijos priemonių.

Nauji įpročiai – dėl visų gerovės  1

Andrius Zakarauskas

„Jaunimo linija“ ryžosi iššūkiui – kviečia į pirmąjį labdaros aukcioną internete  0

Jurbarko „Imsrė“ užėmė trečiąją vietą – jiems atiteko bronzos medaliai

Jurbarke apdovanoti Lietuvos mažojo futbolo čempionato nugalėtojai  1

Sidabro medalį laimėjusi  Jurbarko šachmatininkė Agota Vainauskaitė - viduryje

Jurbarkiečiai iš Lietuvos greitųjų šachmatų čempionato grįžo ne tuščiomis: su medaliu ir prasiveržę į stipriausiųjų dešimtukus  0

Vitamino C nauda odai

Vitamino C nauda odai  1

Lietuvos mažojo futbolo čempionato uždanga bus nuleista Jurbarke

Lietuvos mažojo futbolo čempionato uždanga bus nuleista Jurbarke  0

Jurbarko „Imsrė“ tarp geriausių Lietuvos mažojo futbolo komandų

Jurbarko „Imsrė“ tarp geriausių Lietuvos mažojo futbolo komandų  5

Vasaros sezonas: patarimai plaukų priežiūrai

Vasaros sezonas: patarimai plaukų priežiūrai  1

Atlikėjas Edgaras Lubys ragina atrasti naujų dalykų, tuomet yra daug pirmų kartų, o kol jų yra, tol esi laimingas!

Mus auklėja ne žodžiai, o pavyzdžiai  0

Protinių dantų rovimas: ką svarbu apie tai žinoti?

Protinių dantų rovimas: ką svarbu apie tai žinoti?  0

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad neracionaliai vartojant antibiotikus ir užsiimant savigyda yra žaidžiama savo sveikatos kaina ir didinamas šios grupės vaistų atsparumas, dėl to atsiranda realus pavojus nebeturėti efektyvių vaistų.

„Paskyrėme sau antibiotikų. Ar žinome, kuo rizikuojame?“  0

Nuo ankstyvo amžiaus pradedamas ir ilgus metus trunkantis alkoholio vartojimas lemia rimtas sveikatos problemas.

Negerk, vaikeli, negerk pirmos...  0

Tinklaraštininkė, keturių vaikų mama I. Arnauskienė teigia, kad vaikui susirgus svarbiausia sąmoningai vertinti kiekvieną situaciją, konsultuotis su kompetentingais specialistais ir atsakingai laikytis jų rekomendacijų vartojant nurodytus vaistus.

Antibiotikai: atsisakyti negalima, pamilti draudžiama  0

Mūsų partneriai