Danijoje atlikti tyrimai atveria kelią naujiems širdies gydymo būdams

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Ar įmanoma apsaugoti širdies ligomis sergančius pacientus nuo ankstyvos mirties, padidinus energijos gamybą širdies raumenyje? Neseniai paskelbto tarptautinio tyrimo, kuriam vadovavo Danijos tyrėjai, rezultatai palaiko šią naują strategiją. Gana intriguojantys tyrimo rezultatai atskleidė širdies nepakankamumu sergančių pacientų simptomų palengvėjimą ir beveik perpus mažesnį mirčių skaičių, todėl gali būti, kad šis danų atliktas tyrimas nutiesė kelią geresnio būsimo lėtinio širdies nepakankamumo gydymo link.

Danijos kardiologas ir tyrėjas, vyriausiasis gydytojas Svend Aage Mortensen iš Kopenhagos universitetinės ligoninės Širdies centro vadovavo tarptautiniam tyrimui Q-SYMBIO ir jį apibūdino kaip įdomų bei daug žadantį. Q-SYMBIO tyrimas buvo neseniai paskelbtas puikiai vertinamame Amerikos kardiologijos koledžo leidžiamame žurnale HEART FAILURE.

Stiprybė širdžiai

„Tradicinis širdies nepakankamumo gydymas yra orientuotas į įvairių hormoninių veiksnių, vyraujančių širdies nepakankamumo atveju ir lemiančių širdies nuovargį, slopinimą. Pavyzdžiui, blokuojamas padidėjęs adrenalino kiekis. Kita vertus, naujoji terapija palaiko biologinius procesus, kurie yra susiję su ląstelių energijos apykaita“, – teigia dr. Mortensen.

Junginys, kurio poveikis buvo išbandytas su didele pacientų, sergančių lėtiniu širdies nepakankamumu, grupe – tai kofermentas Q10, natūraliai aptinkamas kofermentas, būtinas visų ląstelių energijos gamybai. Šis junginys yra ypač svarbus širdies raumens ląstelėms, nes užtikrina optimalų jų funkcionavimą. Tyrimai parodė, kad lėtiniu širdies nepakankamumu sergančių pacientų širdies audinyje yra mažesnė kofermento Q10 koncentracija.

Sugriaukite užburtą ratą

„Papildomai vartojant kofermentą Q10, kuris yra visiškai natūralus junginys, panaikinamas šis trūkumas. Teoriškai, tai padeda sugriauti užburtą ratą, kuris atsiranda lėtinio širdies nepakankamumo atveju“, nurodo dr. Mortensen.

Tyrimo rezultatai aiškiai atskleidžia, kad gydymas veikia. Tie pacientai, kurie gaudavo kofermentą Q10, pasižymėjo gerokai mažesne mirtingumo rizika. Be to, tarp Q10 naudojančių pacientų buvo užfiksuota mažiau hospitalizacijų atvejų ir jų simptomai ženkliai susilpnėjo.

Beveik perpus mažiau mirčių

420 pacientų, sergančių lėtiniu širdies nepakankamumu, dalyvavo Q-SYMBIO tyrime, o kiekvienas pacientas praėjo dvejų metų gydymo kursą. Pusei pacientų tris kartus per dieną buvo skiriama 100 mg kofermento Q10 kapsulės („Bio-Quinone Q10“), o kita pusė gavo tą patį kiekį neaktyvių identiškai atrodančių placebo kapsulių. Abiejų grupių pacientai nurodytus preparatus vartojo kartu su vaistais, paskirtais dėl širdies nepakankamumo.

Lyginant su placebo grupe, po dvejų metų Q10 grupėje buvo 43% mažiau su širdies ligomis susijusių mirčių. Be to, joje taip pat buvo užfiksuota 43% mažiau su širdies ligomis susijusių komplikacijų, įskaitant, šalia kitų dalykų hospitalizacijas dėl pablogėjusio širdies nepakankamumo.

Kalbėdamas apie tyrimo duomenys, daktaras Mortensen nurodo, kad kofermentas Q10 gali vaidinti svarbų vaidmenį kaip pagalbinė įprastinio širdies nepakankamumo gydymo priemonė. Pacientams nepasireiškė joks šalutinis medžiagos poveikis, nors jiems jau buvo skiriamas rekomenduojamas širdies nepakankamumo gydymas.

Šaltinis: (Amerikos kardiologijos koledžo žurnalas, HEART FAILURE, internetinė versija, 2014 m. spalis)

Natūralus širdies energijos šaltinis

Visos mūsų organizmo ląstelės naudoja kofermentą Q10 energijai, kuri yra reikalinga normaliam ląstelių funkcionavimui, sukurti. Organizmas pats sintetina šią medžiagą, tačiau didėjant amžiui, endogeninė kofermento Q10 gamyba sulėtėja; ją taip pat gali neigiamai paveikti įvairios ligos. Širdies raumens ląstelės yra ypač priklausomos nuo energijos, todėl šiose ląstelėse yra didesnė kofermento Q10 koncentracija nei kitų audinių ląstelėse. Tačiau širdies nepakankamumo atveju situacija yra kitokia. Širdyje esantis kofermento Q10 lygis sumažėja, o tai lemia energijos trūkumą, kuris neleidžia širdies raumeniui susitraukti su įprastine jėga. Būtent tai sukelia dusulį ir krūtinės skausmą. Žmonėms su širdies nepakankamumu vartojant kofermento Q10 papildus, skatinama energijos apykaita širdies raumens ląstelėse ir būtent todėl širdis atgauna savo tvirtumą.

„Bio-Quinone Q10“ yra oficialus tarptautinio kofermento Q10 tyrimo etaloninis produktas (aukso standartas). Jis buvo pasirinktas Tarptautinės kofermento Q10 asociacijos dėl jo dokumentais pagrįsto gero biologinio įsisavinimo ir saugumo.

 

 

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Protinių dantų rovimas: ką svarbu apie tai žinoti?

Protinių dantų rovimas: ką svarbu apie tai žinoti?  0

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad neracionaliai vartojant antibiotikus ir užsiimant savigyda yra žaidžiama savo sveikatos kaina ir didinamas šios grupės vaistų atsparumas, dėl to atsiranda realus pavojus nebeturėti efektyvių vaistų.

„Paskyrėme sau antibiotikų. Ar žinome, kuo rizikuojame?“  0

Nuo ankstyvo amžiaus pradedamas ir ilgus metus trunkantis alkoholio vartojimas lemia rimtas sveikatos problemas.

Negerk, vaikeli, negerk pirmos...  0

Tinklaraštininkė, keturių vaikų mama I. Arnauskienė teigia, kad vaikui susirgus svarbiausia sąmoningai vertinti kiekvieną situaciją, konsultuotis su kompetentingais specialistais ir atsakingai laikytis jų rekomendacijų vartojant nurodytus vaistus.

Antibiotikai: atsisakyti negalima, pamilti draudžiama  0

Dantys prarado baltumą? Problemą spręskite efektyviai

Dantys prarado baltumą? Problemą spręskite efektyviai  0

Pekine įkalinto raudoniškio pasakojimas: kaip koronavirusas Kiniją pavertė norvegišku kalėjimu

Pekine įkalinto raudoniškio pasakojimas: kaip koronavirusas Kiniją pavertė norvegišku kalėjimu  1

Komikas Airidas Jankus teigia, kad norint įveikti depresiją svarbiausia nenuleisti rankų ir nuosekliai rūpintis savo sveikata.

Supratau: kovojame ne su ligomis, o su simptomais  0

Jurbarkietis - Lietuvos jaunučių šachmatų čempionas

Jurbarkietis - Lietuvos jaunučių šachmatų čempionas  2

Atvirose rajono karate pirmenybėse - įspūdingas jurbarkiečių iškovotų medalių skaičius

Atvirose rajono karate pirmenybėse - įspūdingas jurbarkiečių iškovotų medalių skaičius  1

Gydytojas Robertas Badaras pataria vadovautis taisykle – kas per daug, tas visada nesveika.

Kad vaistai netaptų kasdieniu valgiu  0

Paskelbtas geriausias 2019 metų rajono sportininkas

Paskelbtas geriausias 2019 metų rajono sportininkas  2

Anot odontologijos skyriaus vadovės, burnos higienistės Sandros Burčikaitės, tik taisyklinga asmeninė burnos ir dantų priežiūra namie bei reguliarus profesionalios burnos higienos atlikimas pas kompetentingus specialistus gali užtikrinti gerą dantų bei burnos higieną ir užkirsti kelią sunkioms bei ilgo gydymo reikalaujančioms ligoms.

Kiek gali kainuoti šypsena?  2

Geriausių 2019 metų rajono sportininkų apdovanojimuose palikta intriga

Geriausių 2019 metų rajono sportininkų apdovanojimuose palikta intriga  0

Akimirka iš RKL varžybų.

Pirmąjį metų savaitgalį sporto komplekse liejosi krepšinio aistros  0

Trečią vietą iškovojęs Ąžuolas Norkūnas (pirmas iš kairės)

Jurbarko delegacija iš tarptautinio šachmatų turnyro grįžo su medaliais (nuotraukos)  0

Anot gydytojos vaikų odontologės Erikos Mažeikės, mažų vaikų dantų valymas bei taisyklingų kasdienės burnos ir dantų higienos įpročių skiepijimas yra tėvų atsakomybė, todėl patariama kantriai pradėti vaikus to mokyti vos išdygus pirmajam pieniniam dantukui.

Investicija į dantų šepetuką atsiperka šimteriopai  0

Gimnazijos sporto salėje virė naktinio tinklinio kovos (NUOTRAUKOS)

Gimnazijos sporto salėje virė naktinio tinklinio kovos (NUOTRAUKOS)  0

Girdžių triatlono varžybų kaina – 4 tūkst. eurų, kai visam rajono sportui skirta 8 tūkst. eurų

Girdžių triatlono varžybų kaina – 4 tūkst. eurų, kai visam rajono sportui skirta 8 tūkst. eurų  4

Indrė Trusovė teigia, kad svarbiausia yra neieškoti tobulybės, kuri neegzistuoja, nes viskas, net ir sveikas gyvenimo būdas, turi būti paremtas balansu, o ne griežtais draudimais ar fanatizmu, kuris ilgai netrunka.

„Vaikas mus išmokė gyventi kitaip“  0

Ankstesnių apdovanojimų akimirka.

Renkami geriausi rajono sportininkai. Kviečia siūlyti kandidatus  1

Pasak gydytojos dietologės A. Jauniškytės-Ingelevičienės, pastebėjus vaiko nutukimo riziką rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistu, nes tuomet tėvams bus lengviau suprasti galimas priežastis ir po truputį stengtis jas šalinti.

Vaikas sėdi ramiai? Duokime jam saldainį!  0

Gedutė Mašiotaitė, Vakaris Puidokas, Gintarė Malinauskaitė, Kristupas Girdžijauskas, Viltė Kačinskaitė.

Veliuonos šokėjai sužibėjo šokių čempionate  2

„Sodros“ instrukcija: kaip visada gauti ligos išmoką

„Sodros“ instrukcija: kaip visada gauti ligos išmoką  0

Prizininkai Lietuvos nacionalinės dziudo asociacijos čempionate

Prizininkai Lietuvos nacionalinės dziudo asociacijos čempionate  0

Mūsų partneriai