Dakaro ralio vicečempiono sėkmės istorijos pradžia – Smalininkuose

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Pirmadienį, sausio 16 dieną, į Lietuvą sugrįžo antrąją vietą 45-ajame Dakare tarp T4 motobagių užėmęs lietuvis Rokas Baciuška, kuris gausiai susirinkusiems sirgaliams ir žurnalistams pademonstravo gautą beduino statulėlę. Sausio 15 dieną šio sporto sirgaliai laukė istorinio momento – T4 motobagių klasėje dėl čempiono vardo varžęsis ir ilgą laiką bendros įskaitos lyderiu buvęs lietuvis lyderio poziciją itin apmaudžiai užleido tik paskutiniuose kilometruose. R. Baciuška galutinėje įskaitoje liko antras ir iškovojo vicečempiono titulą. Kone visus greičio ruožus sportininkas būdavo tarp TOP-5 motobagių, laimėjo tris etapus, tačiau paskutiniame greičio ruože jo rezultatas buvo priešpaskutinis. Praėjusiais metais Dakare lietuvis T4 motobagių įskaitoje liko trečias, tad šių metų pasiekimas Rokui naujas karjeros rekordas.

Ypač istorinio momento laukė ir už R. Baciušką sirgo Tauragė, mat Rokas yra tauragiškis, o jo sėkmės istorijos pradžia, pasirodo, yra Smalininkų kartodrome. „Tikriausiai aš esu jo pirmasis ir paskutinis kartingo treneris“, – „Mūsų laikui“ sakė Smalininkų kartodromo šeimininkas, automobilių sporto legenda vadinamas Taurimas Staniulis. Būtent jis sudomino Roką šia sporto šaka. Ir dabar prisimena, kaip šis, aštuonmetis, į Smalininkus atvyko kartu su tėvais. „Buvo pasiutęs. Baisus padauža. Tėvai nežinojo, kur jį dėti, tai pas mane atvežė“, – juokėsi Taurimas pasidžiaugęs, kad berniukas savo pasiutimą sėkmingai nukreipė į sportą. Vyras su Roku iki šiol pabendrauja, susiskambina. Ketina jį pakviesti atvykti į Smalininkus sausio 29 dieną, kur kartodrome organizuos Lietuvos kartingo žiemos taurės varžybas. Tikisi prikalbinti Dakaro vicečempioną atvykti, kad pakeltų motyvaciją sportuoti kitiems vaikams.

R. Baciuška – daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių kartingo čempionas, Europos kartingo čempionato 7 vietos laimėtojas, Pasaulio kartingo čempionato 14 vietos laimėtojas, 2018 m. ralio-kroso čempionato nugalėtojas, 2022 metų Dakaro ralyje užėmė 3 vietą ir apdovanotas geriausio naujoko titulu, 2022 m. „Abu Dhabi desert chalange“ lenktynių 2 vietos laimėtojas, Andalūzijos ralio 3 vietos laimėtojas ir, galiausiai, 2022 m. Pasaulio ralio-reidų čempionas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

SK Pantera  1 vieta komandinėje rungtyje

„Open Lithuanian MMA Cup 2023“ varžybose stipriausia buvo sporto klubo „Pantera“ komanda  0