Dakaro ralio vicečempiono sėkmės istorijos pradžia – Smalininkuose

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Pirmadienį, sausio 16 dieną, į Lietuvą sugrįžo antrąją vietą 45-ajame Dakare tarp T4 motobagių užėmęs lietuvis Rokas Baciuška, kuris gausiai susirinkusiems sirgaliams ir žurnalistams pademonstravo gautą beduino statulėlę. Sausio 15 dieną šio sporto sirgaliai laukė istorinio momento – T4 motobagių klasėje dėl čempiono vardo varžęsis ir ilgą laiką bendros įskaitos lyderiu buvęs lietuvis lyderio poziciją itin apmaudžiai užleido tik paskutiniuose kilometruose. R. Baciuška galutinėje įskaitoje liko antras ir iškovojo vicečempiono titulą. Kone visus greičio ruožus sportininkas būdavo tarp TOP-5 motobagių, laimėjo tris etapus, tačiau paskutiniame greičio ruože jo rezultatas buvo priešpaskutinis. Praėjusiais metais Dakare lietuvis T4 motobagių įskaitoje liko trečias, tad šių metų pasiekimas Rokui naujas karjeros rekordas.

Ypač istorinio momento laukė ir už R. Baciušką sirgo Tauragė, mat Rokas yra tauragiškis, o jo sėkmės istorijos pradžia, pasirodo, yra Smalininkų kartodrome. „Tikriausiai aš esu jo pirmasis ir paskutinis kartingo treneris“, – „Mūsų laikui“ sakė Smalininkų kartodromo šeimininkas, automobilių sporto legenda vadinamas Taurimas Staniulis. Būtent jis sudomino Roką šia sporto šaka. Ir dabar prisimena, kaip šis, aštuonmetis, į Smalininkus atvyko kartu su tėvais. „Buvo pasiutęs. Baisus padauža. Tėvai nežinojo, kur jį dėti, tai pas mane atvežė“, – juokėsi Taurimas pasidžiaugęs, kad berniukas savo pasiutimą sėkmingai nukreipė į sportą. Vyras su Roku iki šiol pabendrauja, susiskambina. Ketina jį pakviesti atvykti į Smalininkus sausio 29 dieną, kur kartodrome organizuos Lietuvos kartingo žiemos taurės varžybas. Tikisi prikalbinti Dakaro vicečempioną atvykti, kad pakeltų motyvaciją sportuoti kitiems vaikams.

R. Baciuška – daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių kartingo čempionas, Europos kartingo čempionato 7 vietos laimėtojas, Pasaulio kartingo čempionato 14 vietos laimėtojas, 2018 m. ralio-kroso čempionato nugalėtojas, 2022 metų Dakaro ralyje užėmė 3 vietą ir apdovanotas geriausio naujoko titulu, 2022 m. „Abu Dhabi desert chalange“ lenktynių 2 vietos laimėtojas, Andalūzijos ralio 3 vietos laimėtojas ir, galiausiai, 2022 m. Pasaulio ralio-reidų čempionas.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Tyrimų duomenimis, procentiškai daugiau asmenų metė rūkyti padedami specialistų, lyginant su tais, kurie bandė tai daryti savarankiškai.

Kiekvienas gali mesti rūkyti – svarbu kreiptis pagalbos  0

Anot G. Belian, alkoholio vartojimo rodikliai mažėja dėl didėjančio gyventojų sąmoningumo bei prevencinės veiklos.

Svarbu sąmoningai priimti sprendimą nebevartoti alkoholio  0

S. Mockevičius: šiuo metu pacientai jau naudojasi pavežėjimo paslauga

S. Mockevičius: šiuo metu pacientai jau naudojasi pavežėjimo paslauga  2

Klinikoje „Medicinos namai“ dirba šeimos gydytojas Sigita Filipauskas ir gydytoja endokrinologė Erika Jurkutė.

Klinikoje „Medicinos namai“ – puikūs specialistai ir kokybiškos paslaugos  0

Plastinės operacijos Holivude: kam dažnai ryžtasi įžymybės?

Plastinės operacijos Holivude: kam dažnai ryžtasi įžymybės?  1

R. Marcinkaus stadione - naktinis sporto festivalis

R. Marcinkaus stadione - naktinis sporto festivalis  0

Gydytojos dietologės teigimu, norint maitintis sveikiau, nereikia iškart maisto sverti svarstyklėmis, skaičiuoti kalorijų ar drastiškai kažko atsisakyti – pradėkite nuo savo lėkštės stebėjimo.

Ar galime į mitybą žiūrėti „pro pirštus“?  1

Gydytoja-odontologė Edita Kažemėkienė

Gydytoja pataria: skaitmenizuotomis priemonėmis atliekama dantų implantacija – išeitis visiems, bijantiems odontologo  0

„Jurbarko-Kario“ gretas papildė M. Lukauskis

„Jurbarko-Kario“ gretas papildė M. Lukauskis  0

Gydytojos psichiatrės dr. Giedrės Bulotienės teigimu, tiek onkologiniam pacientui, tiek šeimos nariams yra svarbiausia nepamiršti savo emocinės ir psichologinės būklės.

Vėžys mane gąsdina: kaip gyventi be baimės?  0

Psichologas M. Kriščiūnas teigia, jog „Jaunimo linija“ sulaukia vaikų su negalia pagalbos kreipimosi, jie kaskart tampa vis drąsesni ir atviresni.

Atmink, tu niekada nesi paliktas vienas  0

NTAKD atstovės teigimu, bet koks rūkymas yra žalingas, todėl norintieji mesti rūkyti turėtų visiškai atsisakyti rūkymo, o ne ieškoti „sveikesnių“ alternatyvų.

Kodėl mes rūkome?  1

5 būdai, kaip stiprinti kaulus, norint sumažinti traumų tikimybę

5 būdai, kaip stiprinti kaulus, norint sumažinti traumų tikimybę  0

Gydytoja E. Ignatavičienė teigė: norint, kad sergantis demencija žmogus būtų kiek įmanoma savarankiškesnis, reikėtų jį socializuoti ir įtraukti į kasdienes veiklas.

Padėkime sergančiajam demencija išlaikyti savarankiškumą  0

Asociatyvi

Stiprinamos pajėgos kovai su seksualiniu smurtu prieš vaikus  0

Susirgimų hepatitu galima išvengti

Susirgimų hepatitu galima išvengti  0

Judėjimas – ir džiaugsminga nuotaika, ir sveikata. Nuotrauka iš „Santarvės“ archyvo

Judėkime dabar – kūnas padėkos ateityje  0

Net ir nesunkios galūnių traumos sukelia nepatogumų kasdienybėje, tad labai svarbu būti atsargiems.

Traumų gali išvengti visi – svarbiausia laikytis pagrindinių taisyklių  0

B. Veselienė: „Mums nereikia gailesčio, nes mano vaikas nėra ligoniukas.“

Autizmo spektro sutrikimas – ne nuosprendis  0

Jauniausiųjų grupės prizininkai: I vieta – „Tauragės Takosai“ (Tauragė), II vieta – „Jurbarko Kaimiškiai“ (Jurbarkas), III vieta – „Virtinukai“ (Jurbarkas).

Petro Valučio atminimas pagerbtas krepšinio turnyru  0

Specialistės A. Mickienės teigimu, klinikiniais tyrimais nepatikrintos vakcinos, kurių efektyvumas nėra pamatuotas, nepatenka į rinką ir nėra skiepijamos žmonėms.

Ko dar nežinome apie vakcinas?  0

Bilieto į Nacionalinę krepšinio lygą kaina – 100 tūkst. Eur

Bilieto į Nacionalinę krepšinio lygą kaina – 100 tūkst. Eur  4

Psichologė V. Bartkutė-Vyšniauskienė ragino pirmiausia nesitikėti tobulumo ir atminti, kad auginant vaikelį bus ir gerų, ir blogų dienų.

Depresija po gimdymo būna ne tik moterims?  0

Karatistai sezoną baigė Klaipėdoje

Karatistai sezoną baigė Klaipėdoje  0

Mūsų partneriai