Burnos higiena, kodėl ši procedūra būtina?

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Apie dantų higieną ir jų priežiūrą kalbama jau nuo vaikystės. Kaip reikia valyti dantukus vaikus moko tėvai ir darželio auklėtojai, tačiau ne visiems vaikams pavyksta šį įprotį išugdyti, kodėl taip nutinka? Dantis reikia valyti tik du kartus per dieną, atrodo taip lengva ir paprasta, tereikia išugdyti nuolatinį norą tai daryti ir rūpintis savo šypsena. Labai svarbu tai, jog tinkama ir nuolatinė burnos higiena padeda kovoti su bakterijomis mūsų dantyse, kurios gali patekti į dantis su valgomu maistu.

Ką reikia žinoti apie burnos higieną? Kodėl tai būtina procedūra?

 Dantis du kartus dienoje privalome valyti kiekvienas, tačiau to neužtenka. Kiekvienas žmogus bent kartą į metus turi apsilankyti odontologijos klinikoje, kad jį apžiūrėtų specialistas ir jam būtų atlikta profesionali burnos higiena, kuri padės atsikratyti dantų apnašų ir pašalins blogą burnos kvapą. Dantų higiena padeda pastebėti dantų pokyčius, kuomet jie pradeda gesti, tuomet galima sustabdyti dantų gedimą ir išvengti papildomų procedūrų. Dantų higiena reikalinga tam, kad būtų pašalinti dantų akmenys, kurie burnoje atsiranda kartu su maistu. Tai visiškai normalu, žmogus su dantų šepetėliu negali tobulai išvalyti visos burnos, dėl to jam reikalinga profesionalų pagalba. Tik profesionalūs odontologai gali Jums pasakyti, kokia yra Jūsų burnos būklė ir kaip ją pagerinti, dėl to užsiregistruokite vizitui bent kartą per metus ir pamatysite didelius pokyčius.

Profesionali burnos higiena, kodėl dantimis reikia rūpintis ir namuose?

Svarbu suprasti tai, jog tik profesionalios burnos higienos neužtenka, tai yra tik pusė darbo, pats žmogus privalo pasirūpinti savo dantų būkle juos valydamas namuose. Tik tinkama priežiūra namuose leis užtiktinti gernesnę burnos būklę. Svarbu žinoti, kad tinkamai prižiūrėdamas dantis ir lankydamasis pas dantų higienistą, žmogus gali kontroliuoti savo dantų sveikatą. Dvi dažniausiai bakterijų sukeltos dantų ligos yra dantų ėduonis ir periodontitas. Akmenys, kraujuojančios dantenos, kariesas, nemalonus burnos kvapas, skausmas – pagrindiniai simptomai, o juos suvaldyti ir pastebėti ligą galima burnos higienos metu arba apsilankius pas odontologą kabinete.

Rūpestis ir valymas yra svarbiausias požiūris į dantų sveikatą

Išdygus pieniniams, krūminiams dantims 2,5-3 metų vaikams susidaro tarpdančių tarpas, nuo tada tėvai turi pradėti valyti tarpdantį. Neteisingai valant dantis bakterijos gali išsivystyti per 24 valandas. Po 4 dienų susidaro karieso bakterijos. Po 8 dienų – atsiranda periodonto bakterijos ir lėtinis gingivitas (dantenų uždegimas). Dantų kariesas ir periodontitas atsiranda vienu metu. Pirmiausia matome kariesą, nes prieš periodontitą mūsų organizmas turi gynybos mechanizmus, kurie leidžia suprasti, kad mums reikia pagalbos. Šiuo atveju problemą iliustruoja kraujavimas, patinusios, skausmingos dantenos. Laikui bėgant, ignoruojant šiuos gingivito (dantenų uždegimo) simptomus, gali išsivystyti periodontitas.  Kiekvienas turime teisę pasirinkti, kaip prižiūrėsime savo dantis, ar norime turėti gražią šypseną, ar esame patenkinti tokia, kokia ji yra.  Odontologijose dirba tik kompetentingi ir atsakingi ekspertai, kurie supranta savo darbo detales ir visada maloniai pataria, bendrauja ir sukuria jaukią atmosferą. Personalas dirba taip, kad klientai nesijaustų nepatogiai ir mėgautųsi teikiamomis procedūromis, burnos higienos ir kt. procedūras rasite „Šypsenos magijos“ klinikoje.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai