Reklama: Putok

Bronzinis „Jurbarkas – karys“ debiutas RKL A divizione

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Šeštadienį, balandžio 31 d., pasibaigė daugiau nei pusmetį trukęs Regioninės krepšinio lygos (RKL) 2021–2022 metų sezonas, kuriam pasibaigus „Jurbarkas – karys“ komandos žaidėjai pasipuošė bronzos medaliais. Ir tai yra pirmoji komanda RKL istorijoje, kurios debiutas A divizione buvo toks sėkmingas. Iš 32, per visą sezoną sužaistų rungtynių, „Jurbarkas – karys“ komanda laimėjo 26 kartus ir patyrė tik 6 pralaimėjimus. Deja, bet vienas iš šių pralaimėjimų, vėlų balandžio 30-tosios vakarą Prienuose, žaidžiant su Kauno r., „Omegos“ komanda, užkirto kelią jurbarkiečiams pasiekti maksimumą – finalą.

Pusfinalio varžybose „Jurbarkas – karys“ komandos laukė akistata su stipria „Omegos“ komanda, kurioje žaidžia ne tik regioninėje lygoje, bet ir Pasaulio vyrų krepšinio čempionatuose patirties sėmęsi žaidėjai. Vienas jų, visiems gerai žinomas krepšininkas Tadas Klimavičius, su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine, Pasaulio krepšinio čempionate, 2010 metais vykusiame Turkijoje, laimėjęs bronzos medalius.

Rungtynės prasidėjo taikliais „Omega“ komandos žaidėjų tritaškiais, kurių šiame susitikime tikrai netrūko. Pirmuosius du kėlinius jurbarkiečius nuo jų gelbėjo gera gynyba po savuoju krepšiu ir taikliai mėtyti dvitaškiai. Į ilgąją pertrauką Jurbarko žaidėjai išėjo turėdami minimalią persvarą (46:43). Kiek pailsėjus ir susidėliojus mintis antrai varžybų pusei, trečiajame kėlinyje jurbarkiečiams į priešininkų krepšį pavyko įridenti dar 16 taškų, tačiau į savąjį praleido 20, tad likus žaisti paskutinąsias dešimt minučių, jie jau buvo besivejančios komandos vaidmenyje. Sužaidus pirmąsias dvi ketvirtojo kėlinio minutes, „Jurbarkas – karys“ komandos žaidimas kiek sutriko ir tuo pasinaudoję varžovai spurtavo į priekį susikraudami dviženklį pranašumą, kurį jiems pavyko išlaikyti iki pat ketvirtojo kėlinio pabaigos. Tiesa, nedidelė viltis laimėti pusfinalį jurbarkiečiams dar buvo sužibusi pačią paskutinę ketvirtojo kėlinio  minutę, kuomet komandas skyrė tik penki taškai, tačiau nei likusio laiko, nei audringų sirgalių palaikymo pergalei nebeužteko. Mūsų miesto garbę ginančiai komandai teko pripažinti varžovų pranašumą, švieslentėje degant galutiniam pusfinalio rezultatui – 87:80. Kovoje dėl galimybės žaisti finale pasižymėjo Lukas Žukauskas, surinkęs 18, Arturs Pelšs – 11 ir Justas Vazalis – 10 taškų. „Omegos“ komandoje rezultatyviausias buvo Tadas Klimavičius, surinkęs 22 taškus.

Po varžybų „Jurbarkas – karys“ komandos treneris Povilas Valaitis neslėpė apmaudo ne tik dėl pralaimėtų svarbių varžybų, bet ir negailėjo priekaištų RKL vadovams, dėl, pasak jo, blogai organizuotų ketverto varžybų. „Noriu padėkoti pirmiausiai sirgaliams, kurie atvažiavo čia mūsų palaikyti. Noriu padėkoti  savo žaidėjams. Rezultatas, aišku, mūsų netenkina, vienas kitas metimas ir išėjom iš žaidimo. Ir aišku lygai norėčiau padėkot... Aplamai, nuostatuose buvo parašyta, kad finalo ketvertas turi vykti tame mieste, kurie užėmė pirmą vietą, o jeigu neturi sąlygų – antrą. Šiandien mes žaidžiame Prienuose. Mes atvažiavę į finalo ketvertą net negauname rūbinės. Turime persirenginėti antrame aukšte, balkone, kai tuo tarpu „Omegos“ krepšininkai jau atlieka apšilimo pratimus. Aišku, mes nesakome, jog dėl to pralaimėjome, bet tokie dalykai finalo ketverte, kai mums buvo pasakyta, kad Jurbarko sporto salė neatitinka reikalavimų, nes reikia pristatymui apšvietimo... Nemačiau aš čia ypatingo apšvietimo, gal buvau užsimerkęs, nežinau. Iš tiesų, esu nusivylęs. Ne komanda, o organizacija“, – neslėpė apmaudo P. Valaitis.

Nežiūrint visų minėtų nesklandumų, treneris sakė esantis pasiruošęs šeštadienį vyksiančiam mažajam finalui, kuriame jų laukė kaimyninio Tauragės rajono komanda. Įdomu tai, jog varžybomis tarp „Jurbarkas – karys“  ir „Tauragės“ komandų prasidėjo visas šis A diviziono sezonas. Praėjusių metų spalio mėnesį Jurbarke vykusiose varžybose „Jurbarkas – karys“ iškovojo pirmąją savo pergalę A divizione. Jurbarkiečių pergale pasibaigė ir atsakomosios varžybos Tauragėje, todėl praėjusio sezono A diviziono bronzos laimėtoja „Tauragės“ komanda jurbarkiečiuose šių metų mažajame finale matė kaip principinį varžovą, su kuriuo stojo akistaton po išvakarėse patirtos nesėkmės pusfinalio kovoje prieš Vilniaus „Rivile“ komandą.  

Mažojo finalo varžybų ginčo kamuolį laimėję tauragiškiai netruko įmesti ir pirmuosius taškus. Tačiau netrukus po taiklaus Deivido Rinkūno, tą dieną šventusio savo gimtadienį, metimo, persvarą įgijo jurbarkiečiai. Aikštelėje užvirė nuožmi kova tiek už kiekvieną kamuolį, tiek už kiekvieną tašką. Sužaidus pirmąjį kėlinį, komandas skyrė penki taškai jurbarkiečių naudai. Antrąsias dešimt minučių kariai pralaimėjo dviem taškais ir į ilgąją pertrauką išėjo būdami ne visai pakilios nuotaikos. Sugrįžus į aikštelę, pasipylė taiklūs tolimi metimai bei baudos, leidusios abiems komandoms pelnyti lengvus taškus nuo baudų metimo linijos. Trečio kėlinio pabaigoje neišlaikė dviejų „Jurbarkas – karys“ komandos žaidėjų nervai ir už kiek grubesnį nei leidžiama žaidimą Justas Košys ir Deividas Rinkūnas buvo nubausti techninėmis pražangomis. Laimė šiomis galimybėmis „Tauragės“ komanda nepasinaudojo ir nepabėgo į priekį. Tačiau ketvirtajame kėlinyje ir vėl pasikartojo penktadieninio pusfinalio košmaras, kuomet priešininkams „Jurbarkas – karys“ komanda vėl leido išsiveržti į priekį. Daugiau nei pusę ketvirto kėlinio jurbarkiečiai vijosi savo varžovus, o likus žaisti kiek mažiau nei minutei, komandas vis dar skyrė penki taškai. Tuomet iniciatyvos gelbėti komandą ėmęsis Deividas Rinkūnas, įmesdamas dvitaškį, dar privertė priešininką prasižengti, o jo taiklus metimas išlygino rezultatą 90:90. Tiesa, „Tauragės“ komanda dar turėjo laiko vienai atakai ir jeigu ne galingas Vytauto Šarakausko blokas, pergalę greičiausiai jau tuomet būtų šventę tauragiškiai.

Nors pratęsimas prasidėjo taikliu tauragiškių metimu, netrukus iniciatyvą į savo rankas paėmę kariai, pelnydami kelis taiklius metimus bei puikiai gindamiesi po savuoju krepšiu, išplėšė pergalę rezultatu 116:98. „Jurbarkas – karys“ komandoje tą dieną nesulaikomas buvo Deividas Rinkūnas, pelnęs 30 taškų. Jam į pagalbą skubėjo ir Vytautas Šarakauskas bei Laurynas Minkevičius, surinkę po 18 ir 13 taškų. Kaip ir penktadienį, taip ir po bronzą atnešusios pergalės šeštadienį, treneris Povilas Valaitis negailėjo padėkos žodžių sirgaliams, žaidėjams, komandos rėmėjams.

2021–2022 m., sezono RKL A diviziono finalą laimėjo Vilniaus „Rivile“ komanda, nugalėjusi Kauno r., „Omegą“ rezultatu 90:85. Kitą sezoną „Rivile“ komanda žais Nacionalinėje krepšinio lygoje, o į A divizione išvysime Radviliškio KK „Radviliškis – ŠSPC“ komandą.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Nedaug iki medalio trūko Medeinai Strokovai, likusiai ketvirtoje vietoje.

Lietuvos greitųjų šachmatų čempionate - per plauką nuo medalio (nuotraukos)  0

Į Jurbarką sugrįžo „Nykštuko“ mažųjų žaidynės

Į Jurbarką sugrįžo „Nykštuko“ mažųjų žaidynės  0

Jaunųjų sportininkų pergalės Plungės tarptautiniame turnyre

Jaunųjų sportininkų pergalės Plungės tarptautiniame turnyre  0

Hialurono injekcijos – šiuolaikinis jaunystės eliksyras

Hialurono injekcijos – šiuolaikinis jaunystės eliksyras  0

Kodėl skauda dantis ir kas gali numalšinti jų skausmą?

Kodėl skauda dantis ir kas gali numalšinti jų skausmą?  0

Planuojama pacientų pavėžėjimo paslauga galės pasinaudoti daugiau gyventojų

Planuojama pacientų pavėžėjimo paslauga galės pasinaudoti daugiau gyventojų  0

Lietuvos komandų greitųjų šachmatų čempionatų istorijoje - aukščiausi jurbarkiečių pasiekimai

Lietuvos komandų greitųjų šachmatų čempionatų istorijoje - aukščiausi jurbarkiečių pasiekimai  0

Planuojami vaistų kainodaros ir kompensavimo pokyčiai: pirkdami vaistus gyventojai galėtų sutaupyti

Planuojami vaistų kainodaros ir kompensavimo pokyčiai: pirkdami vaistus gyventojai galėtų sutaupyti  0

Mobiliųjų telefonų ir kompiuterių žala žmogui

Mobiliųjų telefonų ir kompiuterių žala žmogui  0

TOP 5 nebrangūs, tačiau sveikatai labai naudingi įrankiai sportui

TOP 5 nebrangūs, tačiau sveikatai labai naudingi įrankiai sportui  3

Kodėl verta išbandyti kanapių sėklų aliejų? Kokia jo nauda?

Kodėl verta išbandyti kanapių sėklų aliejų? Kokia jo nauda?  0

Dziudo naujienos: atvirame Jurbarko miesto čempionate - net 17 jurbarkiečių medalių

Dziudo naujienos: atvirame Jurbarko miesto čempionate - net 17 jurbarkiečių medalių  0

Jaunieji šachmatininkai iš turnyro Marijampolėje grįžo su dvigubu laimikiu: medaliais ir piniginiais prizais (FOTO)

Jaunieji šachmatininkai iš turnyro Marijampolėje grįžo su dvigubu laimikiu: medaliais ir piniginiais prizais (FOTO)  1

Seime pristatyta sveikatos priežiūros sistemos pertvarka: gerės paslaugų kokybė ir gyventojų sveikata

Seime pristatyta sveikatos priežiūros sistemos pertvarka: gerės paslaugų kokybė ir gyventojų sveikata  1

Raginame visas mokyklas įsitraukti į iniciatyvą „Judanti klasė 2022“

Raginame visas mokyklas įsitraukti į iniciatyvą „Judanti klasė 2022“  0

Organizuojama socialinė akcija  „Ženk nerūkęs“

Organizuojama socialinė akcija „Ženk nerūkęs“  0

Jurbarkiečiai dalyvavo Pasvalio miesto atvirame dziudo čempionate

Jurbarkiečiai dalyvavo Pasvalio miesto atvirame dziudo čempionate  0

„Jurbarkas - Karys“ komanda kausis finalinėse kovose

„Jurbarkas - Karys“ komanda kausis finalinėse kovose  0

Pagalbinio apvaisinimo paslaugomis naudojasi vis daugiau gyventojų

Pagalbinio apvaisinimo paslaugomis naudojasi vis daugiau gyventojų  0

Kai matome nerimą išgyvenantį žmogų: pirmas žingsnis – prieiti ir pasiteirauti

Kai matome nerimą išgyvenantį žmogų: pirmas žingsnis – prieiti ir pasiteirauti  0

Susirgimai gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis

Susirgimai gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis  0

Negydomi klausos sutrikimai ne tik blogina gyvenimo kokybę – jie gali nulemti ir kitas sveikatos problemas

Negydomi klausos sutrikimai ne tik blogina gyvenimo kokybę – jie gali nulemti ir kitas sveikatos problemas  0

Greitoji medicinos pagalba kiekvieną Lietuvos gyventoją pasieks laiku

Greitoji medicinos pagalba kiekvieną Lietuvos gyventoją pasieks laiku  1

Prezidentas V. Adamkus ir sveikatos apsaugos specialistai kviečia tikrinti sveikatą

Prezidentas V. Adamkus ir sveikatos apsaugos specialistai kviečia tikrinti sveikatą  0

Mūsų partneriai