Breketai ir jų priežiūra: ar sunku pasirūpinti burnos higiena?
Jei svarstote apie breketus ir dantų tiesinimą jų pagalba, jums gali kilti klausimas, ar jie neapsunkins dantų higienos. Tiesa ta, kad tinkamai prižiūrėti breketus neturėtų būti sunkiau, nei palaikyti gerą burnos higieną. Breketai gali padėti pagerinti jūsų dantų ir dantenų būklę, ištaisydami sąkandžio problemas, kurios gali sukelti dantų ėduonį ir dantenų ligas. Jei nerimaujate dėl dantų švarumo su breketais, pasitarkite su savo ortodontu arba odontologu. Jie gali duoti konkrečių patarimų, kaip geriausiai prižiūrėti savo šypseną. Jei dar ieškote gerų ortodontų ir norite turėti gražią šypseną su breketais, pasikonsultuoti galite„Šypsenos magijos“ kabinete.
Kas yra breketai ir kaip jie tiesina dantis?
Breketai yra ortodontiniai prietaisai, naudojami dantų ir žandikaulių padėčiai koreguoti. Jie veikia palaipsniui stumdami dantis į tinkamą padėtį. Breketų nešiojimo ant dantų procesas paprastai trunka nuo kelių mėnesių iki kelių metų. Per šį laiką pacientai turi gan dažnai apsilankyti pas ortodontą, kad specialistai galėtų periodiškai pakoreguoti breketuose esančius lankus ir gumeles. Kai kuriais atvejais pacientams taip pat gali tekti nešioti fiksatorių (kapas arba nematomus lankus) po breketų nuėmimo, kad dantys liktų vietoje. Dėvint breketus, svarbu ypač rūpintis dantimis ir dantenomis. Tai apima reguliarų valymąsi šepetėliu ir dantų siūlu, taip pat reikia vengti kieto ar lipnaus maisto, kuris gali pažeisti breketus. Breketų nešiojimas gali turėti daug naudos jūsų burnos sveikatai. Jie gali padėti ištiesinti kreivus ar susigrūdusius dantis, taip pat gali padėti sustumdyti tarpus tarp dantų. Breketai taip pat gali būti naudojami kai kurioms sąkandžio problemoms gydyti. Be to, nešiojant breketus galima lengviau išlaikyti švarius ir sveikus dantis.
Kaip valyti dantis su breketais?
Ne paslaptis, kad breketus gali būti sunku išlaikyti švarius. Maistas juose įstringa, jį sunku pasiekti, be to, breketus gali būti tikrai sunku tinkamai valyti šepetėliu ir siūlu. Tačiau nors ir gali būti šiek tiek sunkiau išlaikyti dantis švarius naudojant breketus, vis tiek svarbu padaryti viską, ką galite, kad išvengtumėte ėduonies ir dantenų ligų. Naudokite minkštų šerelių dantų šepetėlį ir dantų pastą, skirtą žmonėms su breketais. Įprasta dantų pasta yra per daug abrazyvi žmonėms su breketais ir gali pažeisti dantų emalį. Valykite dantis po kiekvieno valgio, sukamaisiais judesiais ir ypatingą dėmesį skirdami vietoms aplink laikiklius ir vielą. Naudokite veidrodį, kad matytumėte, ką darote, ir nepamirškite išvalyti liežuvio! Valykite siūlu bent kartą per dieną. Geriausia naudoti irigatorių, kuris atstoja siūla. Kiekvieną dieną skalaukite burną antibakteriniu skalavimo skysčiu. Tai padės sunaikinti visas bakterijas, kurios lieka burnoje po valymo siūlu ir dantų šepetėliu. Reguliariai apsilankykite pas ortodontą ar odontologą, kad atliktumėte patikrinimus ir profesionalią burnos higieną. Burnos higienos specialistai gana greitai pastebi dantyse atsirandančias problemas, dėl to greitai galėsite jas išspręsti.
Taigi, jei norisi turėti gražią šypseną, verta apsilanktyti pas ortodontą ir išsirinkti tinkamiausią dantų tiesinimo būdą. Jei pasirinksite breketus, jie minimaliai apsunkina dantų valymą ir priežiūrą, tačiau naudojant tinkamas priemones ir būdus, tikrai nėra sunku išlaikyti švarius ir sveikus dantis. Pasirinkę dantų šepetėlį su minkštais šereliais, naudodami tarpdančių šepetėlį arba siūlą, irigatorių kad patektumėte į sunkiai pasiekiamas vietas, ir valydami dantis šepetėliu du kartus per dieną po dvi minutes kiekvieną kartą, galite išlaikyti sveiką burnos būklę net nešiojant breketus. Tinkamai rūpinantis burnos higiena nesunku sukurti gražią šypseną nešiojant breketus – todėl neleiskite, kad jie atgrasytų jus nuo tobulai tiesios šypsenos!
šaunuoliai,suklysti - ne nuodėmė, nuodėmė nepasitaisyti
Jurbarko miesto centre partrenktas pėsčiasis