Bilieto į Nacionalinę krepšinio lygą kaina – 100 tūkst. Eur

Straipsnis  4 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Krepšininkų pergalės džiugina ir žadina pasididžiavimą, tačiau, pasirodo, krepšinis nėra pigus malonumas. Šiame sezone triumfuodami dėl Jurbarko krepšinio klubo „Jurbarkas-Karys“ pergalių nei sirgaliai, nei politikai negalvojo, kad jos turi ir savo kainą. Priminsime, kad šiame sezone laimėjęs trečiajame pagal pajėgumą šalies krepšinio divizione, „Jurbarkas-Karys“ iškovojo teisę varžytis antrajame – Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

 

 

Jurbarko krepšinio klubo „Jurbarkas-Karys“ vyr. treneris Povilas Valaitis šią savaitę kreipėsi į visų trijų savivaldybės tarybos komitetų narius su netikėtu prašymu. Pasidžiaugęs, kad klubas įvykdė penkmečio tikslus – iškovojo kelialapį jau į profesionalią ir antrą pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygą, priminė, kad norint joje žaisti reikia įvykdyti ir tam tikrus reikalavimus. Vienas iš pagrindinių – norintys šioje lygoje žaisti klubai turi turėti ne mažesnį kaip 100 tūkst. Eur metinį biudžetą. Deja, Jurbarko klubas tokių pinigų neturi, todėl ir prašo savivaldybės tarybos pagalbos –skirti iš rajono biudžeto 55 tūkst. Eur. Tiek trūksta iki 100 tūkst., nes 45 tūkst. Eur iš savivaldybės biudžeto klubui skirti šių metų pradžioje (tiesa, iš šios sumos jau belikę tik apie 6 tūkst. Eur). Deja, iki birželio 29 dienos nepateikusi garantinio rašto, Jurbarko komanda žaisti NKL negalės.

Pasak trenerio, klubas turi privačių rėmėjų, jį remia ir Lietuvos kariuomenė, su kuria pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, tačiau tų lėšų nepakanka, todėl rajono savivaldybė, tiksliau – savivaldybės biudžetas, yra vienintelė viltis.

P. Valaitis atkreipė dėmesį, kad 100 tūkst. Eur yra minimali metinė klubo biudžeto suma. Šioje lygoje, kurioje iš viso žaidžia 14 komandų, yra ir tokių klubų, pavyzdžiui, Mažeikių, kurių metinis biudžetas sudaro beveik 0,5 mln. Eur.

Trenerio nuomone, būtų apmaudu, jei klubas nepasinaudotų šansu žaisti aukštesnėje lygoje, ypač dėl to, kad Jurbarke yra ir profesionalaus krepšinio rungtynėms reikalinga infrastruktūra. Tiesa, NKL turi tam tikrų reikalavimų ir sporto salėms, tačiau Jurbarko gimnazijos sporto salėje jau atliekamos reikalingos korekcijos, sakė treneris. „Tai žingsnis profesionalumo link“, – tvirtino P. Valaitis, prašydamas tarybos narių pritarti finansinei paramai klubui. Pasak trenerio, Krašto apsaugos ministerijos, taip pat remiančios „Jurbarką-Karį“, atstovai irgi viliasi, kad Jurbarko komanda žais aukštesnėje lygoje. Iš Lietuvos kariuomenės gaunama ženkli parama – apmokamos sąskaitos už įsigytus reikmenis: treniruočių kostiumus, avalynę ir pan., taip pat bus sumokėtas startinis NKL mokestis, sudarantis 10 tūkst. Eur.

 

Remti krepšinį – garbės reikalas?

Kol kas dviejų tarybos komitetų, Socialinių klausimų bei Ūkio, verslo, ekologijos ir kaimo reikalų, nariai bendru sutarimu pritarė idėjai paremti krepšinio klubą, tikindami, kad tai – garbės reikalas. Pasak tarybos narių, tiek naujokų, tiek senbuvių, 55 tūkst. Eur nėra didelė suma, tai tik „lašas jūroje“, palyginus su visu rajono biudžetu, kurį sudaro 49 mln. Eur. „Taryba – už paramą, o administracijos reikalas reikiamą sumą surasti“, – maždaug taip komentavo tarybos nariai. Tiesa, savivaldybės administracijos direktorė Rūta Vančienė pastebėjo, kad jei taryba pritaria finansinei paramai klubui, tuo pačiu turėtų pasakyti, nuo kurių biudžeto eilučių tą sumą „nuimti“, t. y. iš ko konkrečiai atimti tuos 55 tūkst. Tarybos nariai tokių patarimų komitetų posėdžiuose nepateikė: siūlė variantus, kurie buvo arba nerealūs, arba nesulaukė kolegų pritarimo.

Birželio 23 dieną vykusiame Ūkio, verslo, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje nuskambėjęs pasiūlymas atsisakyti savo, kaip tarybos narių, atlyginimų ir tas lėšas paskirti krepšinio klubui kitų politikų palaikymo nesulaukė. Tarybos nariai domėjosi galimybe imti paskolą, tačiau, pasak R. Vančienės, limitai imti paskolas, nesusijusias su ES lėšomis finansuojamais projektais, jau išnaudoti. Komitetų posėdžiuose, kaip vienas iš variantų reikiamai sumai surinkti, minėti ir žemės mokesčio tarifai, kuriuos padidinus galima būtų surinkti daugiau lėšų ir jas nukreipti krepšinio klubui remti.

Santūriausiai į šį klausimą reagavo birželio 27 dieną posėdžiavusio Finansų, biudžeto ir rajono plėtros komiteto nariai – išklausę informaciją ir uždavę patikslinančius klausimus, savo pozicijos neišsakė ir šiuo klausimu nebalsavo, tik padėkojo P Valaičiui už informaciją ir atsisveikino.

Šiuo klausimu rajono savivaldybės taryba balsavo birželio 29 dienos posėdyje - vienbalsiai pritarė finansiniam klubo rėmimui - šiais metais iš rajono biudžeto bus skirti dar 55 tūkst. Eur. Tiesa, tarybos nariai administracijai nenurodė, nuo kurių biudžeto eilučių tą sumą reikia nuimti. Šiuo klausimu su rajono sporto bendruomene nebuvo tariamasi - šioji, kaip paaiškėjo, turi kitą nuomonę.

 

Visą straipsnį rasite „Mūsų laikas“ laikraštyje.

 

Rekomenduojami video:
Straipsnis  4 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Skatinamas suvokimas, kad skiepydamasis žmogus apsaugo ne tik save, bet ir savo artimuosius bei kitus žmones.

Kaip tinkamai formuoti imunitetą, kad jis mumis pasirūpintų?  0

Jauniausiųjų grupėje pirmąją vietą laimėjo komanda „Tomas ir draugai“ (Panevėžys), antrąją – „Mashrooms“ (Šiauliai), trečiąją – „Jurbarko Šaltibarščiai“ (Jurbarkas).

Įvyko tradicinis 3X3 krepšinio turnyras Petrui Valučiui atminti  0

Papildai lieknėjimui: sėkmingo svorio metimo paslaptys

Papildai lieknėjimui: sėkmingo svorio metimo paslaptys  0

„Jurbarkas-Karys“ pratęsė sutartį su M. Bulanovu

„Jurbarkas-Karys“ pratęsė sutartį su M. Bulanovu  2

P. Majauskas, treneris M. Smirnovas, L. Lipinskaitė ir K. Bruno

„Panteros“ kovotojų pergalės Latvijoje  0

3 svarbūs žingsniai prieš pradedant ortodontinį gydymą

3 svarbūs žingsniai prieš pradedant ortodontinį gydymą  0

Dziudo kovotojai Palangoje

Jaunieji dziudo kovotojai stovyklavo Palangoje  0

Laimingai pasibaigusi nelaimė

Laimingai pasibaigusi nelaimė  0

Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną

Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną  0

„Jurbarkas-Karys“ pratęsė kontraktą su Karoliu Kokoška

„Jurbarkas-Karys“ pratęsė kontraktą su Karoliu Kokoška  0

Po renginio

Tarptautinei jogos dienai – 108 „Saulės pasveikinimai“  0

Verta suklusti: kokiu vandeniu reikėtų pasirūpinti užklupus karščiams?

Verta suklusti: kokiu vandeniu reikėtų pasirūpinti užklupus karščiams?  1

Kaip vasarą išvengti žarnyno užkrečiamųjų ligų ir saugotis erkių

Kaip vasarą išvengti žarnyno užkrečiamųjų ligų ir saugotis erkių  0

SK „Pantera“ komanda

MMA čempionate Raseiniuose SK „Pantera“ tapo čempionais  0

A. Jurgilaitė

Tarptautiniame turnyre – Amelijos Jurgilaitės auksas  0

Ąžuolas Norkūnas (pirmas iš kairės)

Lietuvos greitųjų šachmatų čempionatuose – jurbarkiečių medaliai  0

Lietuvos pankrationo čempionate – jurbarkiečių medaliai ir K. Bruno čempiono diržas (nuotraukos)

Lietuvos pankrationo čempionate – jurbarkiečių medaliai ir K. Bruno čempiono diržas (nuotraukos)  0

T. Smirnovas ir L. Lipinskaitė

Lijana Lipinskaitė – Europos graplingo čempionė  0

Jurbarko komanda po apdovanojimų

Tarptautiniame dziudo turnyre Liepojoje – jurbarkiečių medaliai  0

NVSC primena tris svarbiausias legioneliozės prevencijos taisykles

NVSC primena tris svarbiausias legioneliozės prevencijos taisykles  0

Sporto klubo „Pantera“ komanda

„Panteros“ kovotojai dalyvavo Baltijos šalių MMA čempionate  0

Kitą sezoną „Betsafe-LKL“ čempionate Jurbarko komandos nebus

Kitą sezoną „Betsafe-LKL“ čempionate Jurbarko komandos nebus  2

Gyvenimo istorijos: kaip aš susigrąžinau šypseną be pabrangimo

Gyvenimo istorijos: kaip aš susigrąžinau šypseną be pabrangimo  2

H. Valavičius ir A. Jurgilaitė

Tarptautiniame dziudo turnyre Rygoje – trys jurbarkiškių medaliai  1

Mūsų partneriai