Bilieto į Nacionalinę krepšinio lygą kaina – 100 tūkst. Eur

Straipsnis  4 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Krepšininkų pergalės džiugina ir žadina pasididžiavimą, tačiau, pasirodo, krepšinis nėra pigus malonumas. Šiame sezone triumfuodami dėl Jurbarko krepšinio klubo „Jurbarkas-Karys“ pergalių nei sirgaliai, nei politikai negalvojo, kad jos turi ir savo kainą. Priminsime, kad šiame sezone laimėjęs trečiajame pagal pajėgumą šalies krepšinio divizione, „Jurbarkas-Karys“ iškovojo teisę varžytis antrajame – Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

 

 

Jurbarko krepšinio klubo „Jurbarkas-Karys“ vyr. treneris Povilas Valaitis šią savaitę kreipėsi į visų trijų savivaldybės tarybos komitetų narius su netikėtu prašymu. Pasidžiaugęs, kad klubas įvykdė penkmečio tikslus – iškovojo kelialapį jau į profesionalią ir antrą pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygą, priminė, kad norint joje žaisti reikia įvykdyti ir tam tikrus reikalavimus. Vienas iš pagrindinių – norintys šioje lygoje žaisti klubai turi turėti ne mažesnį kaip 100 tūkst. Eur metinį biudžetą. Deja, Jurbarko klubas tokių pinigų neturi, todėl ir prašo savivaldybės tarybos pagalbos –skirti iš rajono biudžeto 55 tūkst. Eur. Tiek trūksta iki 100 tūkst., nes 45 tūkst. Eur iš savivaldybės biudžeto klubui skirti šių metų pradžioje (tiesa, iš šios sumos jau belikę tik apie 6 tūkst. Eur). Deja, iki birželio 29 dienos nepateikusi garantinio rašto, Jurbarko komanda žaisti NKL negalės.

Pasak trenerio, klubas turi privačių rėmėjų, jį remia ir Lietuvos kariuomenė, su kuria pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, tačiau tų lėšų nepakanka, todėl rajono savivaldybė, tiksliau – savivaldybės biudžetas, yra vienintelė viltis.

P. Valaitis atkreipė dėmesį, kad 100 tūkst. Eur yra minimali metinė klubo biudžeto suma. Šioje lygoje, kurioje iš viso žaidžia 14 komandų, yra ir tokių klubų, pavyzdžiui, Mažeikių, kurių metinis biudžetas sudaro beveik 0,5 mln. Eur.

Trenerio nuomone, būtų apmaudu, jei klubas nepasinaudotų šansu žaisti aukštesnėje lygoje, ypač dėl to, kad Jurbarke yra ir profesionalaus krepšinio rungtynėms reikalinga infrastruktūra. Tiesa, NKL turi tam tikrų reikalavimų ir sporto salėms, tačiau Jurbarko gimnazijos sporto salėje jau atliekamos reikalingos korekcijos, sakė treneris. „Tai žingsnis profesionalumo link“, – tvirtino P. Valaitis, prašydamas tarybos narių pritarti finansinei paramai klubui. Pasak trenerio, Krašto apsaugos ministerijos, taip pat remiančios „Jurbarką-Karį“, atstovai irgi viliasi, kad Jurbarko komanda žais aukštesnėje lygoje. Iš Lietuvos kariuomenės gaunama ženkli parama – apmokamos sąskaitos už įsigytus reikmenis: treniruočių kostiumus, avalynę ir pan., taip pat bus sumokėtas startinis NKL mokestis, sudarantis 10 tūkst. Eur.

 

Remti krepšinį – garbės reikalas?

Kol kas dviejų tarybos komitetų, Socialinių klausimų bei Ūkio, verslo, ekologijos ir kaimo reikalų, nariai bendru sutarimu pritarė idėjai paremti krepšinio klubą, tikindami, kad tai – garbės reikalas. Pasak tarybos narių, tiek naujokų, tiek senbuvių, 55 tūkst. Eur nėra didelė suma, tai tik „lašas jūroje“, palyginus su visu rajono biudžetu, kurį sudaro 49 mln. Eur. „Taryba – už paramą, o administracijos reikalas reikiamą sumą surasti“, – maždaug taip komentavo tarybos nariai. Tiesa, savivaldybės administracijos direktorė Rūta Vančienė pastebėjo, kad jei taryba pritaria finansinei paramai klubui, tuo pačiu turėtų pasakyti, nuo kurių biudžeto eilučių tą sumą „nuimti“, t. y. iš ko konkrečiai atimti tuos 55 tūkst. Tarybos nariai tokių patarimų komitetų posėdžiuose nepateikė: siūlė variantus, kurie buvo arba nerealūs, arba nesulaukė kolegų pritarimo.

Birželio 23 dieną vykusiame Ūkio, verslo, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje nuskambėjęs pasiūlymas atsisakyti savo, kaip tarybos narių, atlyginimų ir tas lėšas paskirti krepšinio klubui kitų politikų palaikymo nesulaukė. Tarybos nariai domėjosi galimybe imti paskolą, tačiau, pasak R. Vančienės, limitai imti paskolas, nesusijusias su ES lėšomis finansuojamais projektais, jau išnaudoti. Komitetų posėdžiuose, kaip vienas iš variantų reikiamai sumai surinkti, minėti ir žemės mokesčio tarifai, kuriuos padidinus galima būtų surinkti daugiau lėšų ir jas nukreipti krepšinio klubui remti.

Santūriausiai į šį klausimą reagavo birželio 27 dieną posėdžiavusio Finansų, biudžeto ir rajono plėtros komiteto nariai – išklausę informaciją ir uždavę patikslinančius klausimus, savo pozicijos neišsakė ir šiuo klausimu nebalsavo, tik padėkojo P Valaičiui už informaciją ir atsisveikino.

Šiuo klausimu rajono savivaldybės taryba balsavo birželio 29 dienos posėdyje - vienbalsiai pritarė finansiniam klubo rėmimui - šiais metais iš rajono biudžeto bus skirti dar 55 tūkst. Eur. Tiesa, tarybos nariai administracijai nenurodė, nuo kurių biudžeto eilučių tą sumą reikia nuimti. Šiuo klausimu su rajono sporto bendruomene nebuvo tariamasi - šioji, kaip paaiškėjo, turi kitą nuomonę.

 

Visą straipsnį rasite „Mūsų laikas“ laikraštyje.

 

Rekomenduojami video:
Straipsnis  4 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Ignas Juškevičius.

Per du mėnesius vienu iš lankomiausių renginių Jurbarke tapo krepšinio varžybos  2

Nuo sausio 1 d. antibiotikai kompensuojami 100 proc.

Nuo sausio 1 d. antibiotikai kompensuojami 100 proc.  1

Kaip sutrikusi klausa paveikia mūsų fizinę ir emocinę sveikatą?

Kaip sutrikusi klausa paveikia mūsų fizinę ir emocinę sveikatą?  0

Kokia yra lavinamųjų žaislų nauda vaikams? Kaladėlės, dėlionės, konstruktoriai ir kt.

Kokia yra lavinamųjų žaislų nauda vaikams? Kaladėlės, dėlionės, konstruktoriai ir kt.  0

Veido tonikas – atpalaiduojantis šviežumo šaltinis

Veido tonikas – atpalaiduojantis šviežumo šaltinis  0

Kiekvienam neįgaliam senjorui pagal jo sveikatą randami jam tinkami, patogūs fiziniai užsiėmimai.

Negalią turintiems senjorams – daugiau galimybių būti aktyviems  0

Kada reikėtų susirūpinti dėl plaukų slinkimo

Kada reikėtų susirūpinti dėl plaukų slinkimo  0

Prof. O. Dobilienės teigimu, didžiąją dalį mirčių nuo kraujotakos sistemos ligų lemia tokie rizikos veiksniai kaip padidėjęs kraujospūdis, padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje, nutukimas ar diabetas.

Kraujotakos sistemos ligos: kaip apsisaugoti?  0

Kas ir kada gali gauti stacionarines slaugos paslaugas?

Kas ir kada gali gauti stacionarines slaugos paslaugas?  1

Labdaringas sveikatingumo renginys – geriamojo vandens stotelei Jurbarke įrengti

Labdaringas sveikatingumo renginys – geriamojo vandens stotelei Jurbarke įrengti  0

„Jurbarkas-Karys“ įveikė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“

„Jurbarkas-Karys“ įveikė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“  0

Asociatyvi

Sergančiųjų ŪVKTI skaičius didėja, COVID-19 – lieka stabilus  0

„Jurbarkas-Karys“ Joniškyje įveikė vietos „Delikatesą“

„Jurbarkas-Karys“ Joniškyje įveikė vietos „Delikatesą“  0

Medikė pataria kaip pasiruošti laiko persukimui

Medikė pataria kaip pasiruošti laiko persukimui  0

Narkotikai: greitai įtraukia – sunkiai paleidžia

Narkotikai: greitai įtraukia – sunkiai paleidžia  0

„Jurbarkas-Karys“ triumfavo prieš Šakių „Vytį-VDU“

„Jurbarkas-Karys“ triumfavo prieš Šakių „Vytį-VDU“  0

„Jurbarkas-Karys“ išvykoje įveikė „Žalgirį-2“

„Jurbarkas-Karys“ išvykoje įveikė „Žalgirį-2“  0

Gyvenimo būdą pakeitusi moteris: „Svarbiausia – tikėti savimi ir keistis dėl savęs“

Gyvenimo būdą pakeitusi moteris: „Svarbiausia – tikėti savimi ir keistis dėl savęs“  0

„Jurbarkas-Karys“ išvykoje įveikė Klaipėdos „Neptūną-Akvaservį“

„Jurbarkas-Karys“ išvykoje įveikė Klaipėdos „Neptūną-Akvaservį“  0

Liepos mama Eglė: „Ligoninėje stengėmės sukurti kuo geresnę aplinką ir apsupti dukrą šypsenomis, kad ji čia jaustųsi kaip namuose.“

Onkologinę ligą turinčios Liepos mama: „Nėra, kada liūdėti – pozityvus mąstymas veda mus į priekį“  0

Naują sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje „Jurbarkas-karys“ pradėjo pergale

Naują sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje „Jurbarkas-karys“ pradėjo pergale  1

Tyrimų duomenimis, procentiškai daugiau asmenų metė rūkyti padedami specialistų, lyginant su tais, kurie bandė tai daryti savarankiškai.

Kiekvienas gali mesti rūkyti – svarbu kreiptis pagalbos  0

Anot G. Belian, alkoholio vartojimo rodikliai mažėja dėl didėjančio gyventojų sąmoningumo bei prevencinės veiklos.

Svarbu sąmoningai priimti sprendimą nebevartoti alkoholio  0

S. Mockevičius: šiuo metu pacientai jau naudojasi pavežėjimo paslauga

S. Mockevičius: šiuo metu pacientai jau naudojasi pavežėjimo paslauga  3

Mūsų partneriai