Atsakas į dantų netekimą: implantacija be pjūvio

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jei svajojate apie prarastų dantų atkūrimą, Jūs – ne vieni. Su bent vieno danties netekimu susiduria kas antras darbingo amžiaus lietuvis! Deja, tradicinė implantacija kartais atbaido: baugina mintis apie skausmą, nemalonų pooperacinį laikotarpį ir ilgą gijimą. Šiandien tai nėra vienintelė išeitis. Apie odontologijos pasaulį nustebinusias dantų atkūrimo galimybes pasakoja gydytoja odontologė-implantuojanti gydytoja Edita Kažemėkienė.

Skausmą kelia ne implantas

Vienas didžiausių pacientų nuogąstavimų ruošiantis dantų atkūrimui – skausmo, diskomforto ir pooperacinių komplikacijų baimė. „Mūsų tikslas – kuo didesnis komfortas pacientui ir greitesnis gijimas. Nuolat ieškome naujų metodikų, kurios sumažintų rizikas, palengvintų procedūrą ir suteiktų dar efektyvesnį rezultatą“, – teigia Jurbarko gyventojų pamėgtos „Laidente“ klinikos gydytoja Edita Kažemėkienė.

Anot gydytojos, mintis, esą po implantacijos skausmas jaučiamas dėl implanto, yra mitas. „Implantas – tik uogytė ant torto. Skausmas pacientui atsiranda dėl intervencijos. Taikant tradicinį dantų implantacijos metodą, pjaunamos dantenos, traumuojami audiniai, todėl gijimas būna ilgesnis, skausmingesnis.“

Baimių nebelieka

Siekiantiems didesnio komforto, yra išeitis – implantacija be pjūvio, kurią atlieka patyrę „Laidente“ klinikos gydytojai. Tai mažai invazyvi procedūra, kurios metu netraumuojamos dantenos, o implantas greitai ir be skausmo įsriegiamas į buvusio danties vietą. „Pacientas jaučiasi geriau, po procedūros dažniausiai nebūna jokio tinimo. Gijimas be pjūvio, todėl viskas praeina greičiau. Po šios procedūros pacientui vaistų nuo skausmo dažniausiai visai neprireikia ir žmogus jaučiasi puikiai“, – naujovėmis džiaugiasi odontologė E. Kažemėkienė.

„Ruošdamiesi dantų atkūrimui, pirmiausia padarome rentgeno nuotrauką, kuri parodo visų burnos audinių vaizdą, kaulo būklę. Taip pat atliekamas skaitmeninis burnos skenavimas. Gauti duomenys leidžia preciziškai tiksliai suplanuoti būsimą procedūrą“, – pasakoja gydytoja.

Dantis atkuriamas pasitelkus chirurginį gidą. Tai – speciali kapa, kuri kiekvienam pacientui kuriama individualiai. Šios technologijos dėka tiksliai numatoma būsimo implanto vieta ir jis įsriegiamas specialaus grąžto pagalba, neatlikus pjūvio dantenų srityje. „Procedūros rezultatas – dar tikslesnė ir greitesnė implantacija. Pritaikius šį metodą, jokių baimių pacientams nebelieka“, – patirtimi dalinasi implantuojanti gydytoja.

Naudojami unikalūs implantai

Kokybiškas dantų atkūrimas neįsivaizduojamas be patikimų dantų implantų. „Laidente“ klinikoje naudojami patikimi, šveicariški implantai, pagaminti iš titano ir cirkonio lydinio. Šios medžiagos užtikrina ilgaamžiškumą ir yra tinkamos net į alergijas linkusiems pacientams. „Greitam dantų atkūrimui naudojame naujos kartos BLX implantus. Jie ypatingi savo dizainu, kuris padeda implantams prisitvirtinti prie kaulo. Tai užtikrina maksimalų stabilumą ir geriausiai tinka būtent implantacijai be pjūvio“, – pasakoja pašnekovė.

Įsriegus implantą, pacientui gali būti nedelsiant tvirtinama gijimo galvutė arba laikinos dantų restauracijos – vainikėliai, tiltai, plokštelės. Nuolatinių dantų protezų ilgai laukti neteks: jie tvirtinami vos po kelių mėnesių, implantui pilnai sugijus su kaulu.

„Implantacija be pjūvio – kol kas saugiausias ir efektyviausias sprendimas, kurį rekomenduoju visiems komforto ieškantiems pacientams“, – įsitikinusi gydytoja E. Kažemėkienė.

Chirurginės procedūros taikant sedaciją

Vis dar turintiems baimių ir norintiems labiau atsipalaiduoti odontologo kėdėje, ,,Laidente‘‘ klinikoje chirurginis gydymas suaugusiems pacientams galimas taikant sedaciją.

Šis lengvas medikamentinis sąmonės slopinimas nėra bendrinė nejautra (bendroji narkozė), sedacija nesukelia gilaus miego, nebent tik lengvą mieguistumą, iš kurio galima lengvai pažadinti. Sedacijos lygis parenkamas pagal numatomą gydymo apimtį ir paciento būklę. Procedūra yra visiškai saugi, nes viso gydymo metu pacientas yra prižiūrimas profesionalaus anesteziologo, kuris stebi paciento kvėpavimą, kraujospūdį ir širdies ritmą.

Gydymas taikant sedaciją rekomenduojamas bijantiems skausmo, patiriantiems didelį stresą dėl gydymo. Taip pat turintiems stiprų pykinimo, žiaugčiojimo ar springimo jausmą.

Daugiau apie dantų gydymo ir atkūrimo galimybes sužinosite apsilankę konsultacijoje odontologijos klinikoje, kontaktai registracijai:

Lino g. 1, Jurbarkas, tel. 8 447 72 255, tel. 8 620 62971,

Vytauto Didžiojo g. 7-18, Jurbarkas, tel. 8 686 02022,

info@laidente.lt, www.laidente.lt,

M. K. Čiurlionio g. 84B-61, Vilnius, tel. 868694449, el. p. vilnius@laidente.lt.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Tyrimų duomenimis, procentiškai daugiau asmenų metė rūkyti padedami specialistų, lyginant su tais, kurie bandė tai daryti savarankiškai.

Kiekvienas gali mesti rūkyti – svarbu kreiptis pagalbos  0

Anot G. Belian, alkoholio vartojimo rodikliai mažėja dėl didėjančio gyventojų sąmoningumo bei prevencinės veiklos.

Svarbu sąmoningai priimti sprendimą nebevartoti alkoholio  0

S. Mockevičius: šiuo metu pacientai jau naudojasi pavežėjimo paslauga

S. Mockevičius: šiuo metu pacientai jau naudojasi pavežėjimo paslauga  2

Klinikoje „Medicinos namai“ dirba šeimos gydytojas Sigita Filipauskas ir gydytoja endokrinologė Erika Jurkutė.

Klinikoje „Medicinos namai“ – puikūs specialistai ir kokybiškos paslaugos  0

Plastinės operacijos Holivude: kam dažnai ryžtasi įžymybės?

Plastinės operacijos Holivude: kam dažnai ryžtasi įžymybės?  1

R. Marcinkaus stadione - naktinis sporto festivalis

R. Marcinkaus stadione - naktinis sporto festivalis  0

Gydytojos dietologės teigimu, norint maitintis sveikiau, nereikia iškart maisto sverti svarstyklėmis, skaičiuoti kalorijų ar drastiškai kažko atsisakyti – pradėkite nuo savo lėkštės stebėjimo.

Ar galime į mitybą žiūrėti „pro pirštus“?  1

Gydytoja-odontologė Edita Kažemėkienė

Gydytoja pataria: skaitmenizuotomis priemonėmis atliekama dantų implantacija – išeitis visiems, bijantiems odontologo  0

„Jurbarko-Kario“ gretas papildė M. Lukauskis

„Jurbarko-Kario“ gretas papildė M. Lukauskis  0

Gydytojos psichiatrės dr. Giedrės Bulotienės teigimu, tiek onkologiniam pacientui, tiek šeimos nariams yra svarbiausia nepamiršti savo emocinės ir psichologinės būklės.

Vėžys mane gąsdina: kaip gyventi be baimės?  0

Psichologas M. Kriščiūnas teigia, jog „Jaunimo linija“ sulaukia vaikų su negalia pagalbos kreipimosi, jie kaskart tampa vis drąsesni ir atviresni.

Atmink, tu niekada nesi paliktas vienas  0

NTAKD atstovės teigimu, bet koks rūkymas yra žalingas, todėl norintieji mesti rūkyti turėtų visiškai atsisakyti rūkymo, o ne ieškoti „sveikesnių“ alternatyvų.

Kodėl mes rūkome?  1

5 būdai, kaip stiprinti kaulus, norint sumažinti traumų tikimybę

5 būdai, kaip stiprinti kaulus, norint sumažinti traumų tikimybę  0

Gydytoja E. Ignatavičienė teigė: norint, kad sergantis demencija žmogus būtų kiek įmanoma savarankiškesnis, reikėtų jį socializuoti ir įtraukti į kasdienes veiklas.

Padėkime sergančiajam demencija išlaikyti savarankiškumą  0

Asociatyvi

Stiprinamos pajėgos kovai su seksualiniu smurtu prieš vaikus  0

Susirgimų hepatitu galima išvengti

Susirgimų hepatitu galima išvengti  0

Judėjimas – ir džiaugsminga nuotaika, ir sveikata. Nuotrauka iš „Santarvės“ archyvo

Judėkime dabar – kūnas padėkos ateityje  0

Net ir nesunkios galūnių traumos sukelia nepatogumų kasdienybėje, tad labai svarbu būti atsargiems.

Traumų gali išvengti visi – svarbiausia laikytis pagrindinių taisyklių  0

B. Veselienė: „Mums nereikia gailesčio, nes mano vaikas nėra ligoniukas.“

Autizmo spektro sutrikimas – ne nuosprendis  0

Jauniausiųjų grupės prizininkai: I vieta – „Tauragės Takosai“ (Tauragė), II vieta – „Jurbarko Kaimiškiai“ (Jurbarkas), III vieta – „Virtinukai“ (Jurbarkas).

Petro Valučio atminimas pagerbtas krepšinio turnyru  0

Specialistės A. Mickienės teigimu, klinikiniais tyrimais nepatikrintos vakcinos, kurių efektyvumas nėra pamatuotas, nepatenka į rinką ir nėra skiepijamos žmonėms.

Ko dar nežinome apie vakcinas?  0

Bilieto į Nacionalinę krepšinio lygą kaina – 100 tūkst. Eur

Bilieto į Nacionalinę krepšinio lygą kaina – 100 tūkst. Eur  4

Psichologė V. Bartkutė-Vyšniauskienė ragino pirmiausia nesitikėti tobulumo ir atminti, kad auginant vaikelį bus ir gerų, ir blogų dienų.

Depresija po gimdymo būna ne tik moterims?  0

Karatistai sezoną baigė Klaipėdoje

Karatistai sezoną baigė Klaipėdoje  0

Mūsų partneriai