Atsakas į dantų netekimą: implantacija be pjūvio

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jei svajojate apie prarastų dantų atkūrimą, Jūs – ne vieni. Su bent vieno danties netekimu susiduria kas antras darbingo amžiaus lietuvis! Deja, tradicinė implantacija kartais atbaido: baugina mintis apie skausmą, nemalonų pooperacinį laikotarpį ir ilgą gijimą. Šiandien tai nėra vienintelė išeitis. Apie odontologijos pasaulį nustebinusias dantų atkūrimo galimybes pasakoja gydytoja odontologė-implantuojanti gydytoja Edita Kažemėkienė.

Skausmą kelia ne implantas

Vienas didžiausių pacientų nuogąstavimų ruošiantis dantų atkūrimui – skausmo, diskomforto ir pooperacinių komplikacijų baimė. „Mūsų tikslas – kuo didesnis komfortas pacientui ir greitesnis gijimas. Nuolat ieškome naujų metodikų, kurios sumažintų rizikas, palengvintų procedūrą ir suteiktų dar efektyvesnį rezultatą“, – teigia Jurbarko gyventojų pamėgtos „Laidente“ klinikos gydytoja Edita Kažemėkienė.

Anot gydytojos, mintis, esą po implantacijos skausmas jaučiamas dėl implanto, yra mitas. „Implantas – tik uogytė ant torto. Skausmas pacientui atsiranda dėl intervencijos. Taikant tradicinį dantų implantacijos metodą, pjaunamos dantenos, traumuojami audiniai, todėl gijimas būna ilgesnis, skausmingesnis.“

Baimių nebelieka

Siekiantiems didesnio komforto, yra išeitis – implantacija be pjūvio, kurią atlieka patyrę „Laidente“ klinikos gydytojai. Tai mažai invazyvi procedūra, kurios metu netraumuojamos dantenos, o implantas greitai ir be skausmo įsriegiamas į buvusio danties vietą. „Pacientas jaučiasi geriau, po procedūros dažniausiai nebūna jokio tinimo. Gijimas be pjūvio, todėl viskas praeina greičiau. Po šios procedūros pacientui vaistų nuo skausmo dažniausiai visai neprireikia ir žmogus jaučiasi puikiai“, – naujovėmis džiaugiasi odontologė E. Kažemėkienė.

„Ruošdamiesi dantų atkūrimui, pirmiausia padarome rentgeno nuotrauką, kuri parodo visų burnos audinių vaizdą, kaulo būklę. Taip pat atliekamas skaitmeninis burnos skenavimas. Gauti duomenys leidžia preciziškai tiksliai suplanuoti būsimą procedūrą“, – pasakoja gydytoja.

Dantis atkuriamas pasitelkus chirurginį gidą. Tai – speciali kapa, kuri kiekvienam pacientui kuriama individualiai. Šios technologijos dėka tiksliai numatoma būsimo implanto vieta ir jis įsriegiamas specialaus grąžto pagalba, neatlikus pjūvio dantenų srityje. „Procedūros rezultatas – dar tikslesnė ir greitesnė implantacija. Pritaikius šį metodą, jokių baimių pacientams nebelieka“, – patirtimi dalinasi implantuojanti gydytoja.

Naudojami unikalūs implantai

Kokybiškas dantų atkūrimas neįsivaizduojamas be patikimų dantų implantų. „Laidente“ klinikoje naudojami patikimi, šveicariški implantai, pagaminti iš titano ir cirkonio lydinio. Šios medžiagos užtikrina ilgaamžiškumą ir yra tinkamos net į alergijas linkusiems pacientams. „Greitam dantų atkūrimui naudojame naujos kartos BLX implantus. Jie ypatingi savo dizainu, kuris padeda implantams prisitvirtinti prie kaulo. Tai užtikrina maksimalų stabilumą ir geriausiai tinka būtent implantacijai be pjūvio“, – pasakoja pašnekovė.

Įsriegus implantą, pacientui gali būti nedelsiant tvirtinama gijimo galvutė arba laikinos dantų restauracijos – vainikėliai, tiltai, plokštelės. Nuolatinių dantų protezų ilgai laukti neteks: jie tvirtinami vos po kelių mėnesių, implantui pilnai sugijus su kaulu.

„Implantacija be pjūvio – kol kas saugiausias ir efektyviausias sprendimas, kurį rekomenduoju visiems komforto ieškantiems pacientams“, – įsitikinusi gydytoja E. Kažemėkienė.

Chirurginės procedūros taikant sedaciją

Vis dar turintiems baimių ir norintiems labiau atsipalaiduoti odontologo kėdėje, ,,Laidente‘‘ klinikoje chirurginis gydymas suaugusiems pacientams galimas taikant sedaciją.

Šis lengvas medikamentinis sąmonės slopinimas nėra bendrinė nejautra (bendroji narkozė), sedacija nesukelia gilaus miego, nebent tik lengvą mieguistumą, iš kurio galima lengvai pažadinti. Sedacijos lygis parenkamas pagal numatomą gydymo apimtį ir paciento būklę. Procedūra yra visiškai saugi, nes viso gydymo metu pacientas yra prižiūrimas profesionalaus anesteziologo, kuris stebi paciento kvėpavimą, kraujospūdį ir širdies ritmą.

Gydymas taikant sedaciją rekomenduojamas bijantiems skausmo, patiriantiems didelį stresą dėl gydymo. Taip pat turintiems stiprų pykinimo, žiaugčiojimo ar springimo jausmą.

Daugiau apie dantų gydymo ir atkūrimo galimybes sužinosite apsilankę konsultacijoje odontologijos klinikoje, kontaktai registracijai:

Lino g. 1, Jurbarkas, tel. 8 447 72 255, tel. 8 620 62971,

Vytauto Didžiojo g. 7-18, Jurbarkas, tel. 8 686 02022,

info@laidente.lt, www.laidente.lt,

M. K. Čiurlionio g. 84B-61, Vilnius, tel. 868694449, el. p. vilnius@laidente.lt.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai