ATP sezonas pasibaigė: kas lieka viršūnėje

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Teniso sezonas jau praūžė ir didieji turnyrai pasibaigė. Tai reiškia, jog geriausi pasaulio tenisininkai ant teniso korto oficialiuose mačuose nebežengs iki kitų metų. Tai kaip gi pasikeitė ATP reitingai per 2021-uosius metus?

Pirmoje vietoje be jokių staigmenų liko serbas Novakas Djokovičius. 33-ejų tenisininkas iškovojo tris didžiojo kirčio titulus ir jam nė karto nekilo grėsmė prarasti pirmąją vietą ATP reitinguose. N. Djokovičius sezoną užbaigė su 11 540 taškų ir nors per metus prarado beveik 500, skirtumas nuo antrosios vietos padidėjo nuo 2180 iki 2900.

Štai antroje vietoje atsidūrė Daniilas Medvedevas, kuris iš ketvirtosios vietos šoktelėjo į aukščiausią karjeroje – antrąją. 25-erių rusas pirmą kartą karjeroje dar ir tapo didžiojo kirčio čempionu, kai triumfavo „US Open“. Rusas per metus užsidirbo tik 190 taškų daugiau, tačiau aukščiau buvę Rafaelis Nadalis ir Dominicas Thiemas jų prarado tiek, kad leido D. Medvedevui pakilti.

Trečioje vietoje atsidūrė Turino ATP Finaluose bei Olimpinėse žaidynėse triumfavęs skandalingasis Alexanderis Zverevas. 24-erių vokietis pakilo iš septintosios vietos per metus užsidirbęs net 7840 taškų, 2225 taškais daugiau negu praėjusiais metais.

Ketvirtoje vietoje turime 23-ejų metų graiką Stefanos Tsitsipas, kuris šiais metais pakilo iš šeštosios pozicijos. Graikas per šiuos metus užsidirbo 600 daugiau taškų negu praėjusiais metais.

Geriausiųjų penketuką uždaro Andrejus Rublevas, kuris metus pradėjo būdamas 8-oje pozicijoje. 24-erių rusas per metus uždirbo beveik tūkstančiu taškų daugiau negu metais prieš tai.

Štai pirmasis kritimas užfiksuotas šeštoje vietoje, kur atsidūrė Rafaelis Nadalis. Legendinis ispanas per metus sužaidė tik 11-oje turnyrų ir iš antrosios vietos nukrito į šeštąją. Rafa prarado net 5005 taškus per 2021-uosius metus.

Šiuos metus septintoje vietoje užbaigė Matteo Berettini, kuris sugebėjo pakilti iš 10-osios ir metus užsidirbti 1500 daugiau taškų.

Geriausiųjų aštuonetuką uždaro norvegas, 22-ejų Casperas Ruudas su 4160 taškų. Norvegas metus pradėjo turėdamas vos 1739 taškus ir būdamas tik 27-oje vietoje. Tačiau tai net nėra didžiausias šuolis į TOP-10 šiais metais.

Devintoje vietoje atsidūrė lenkas Hubertas Hurkaczas, 24-erių atletas. Tenisininkas prieš metus buvo vos 34-oje vietoje ir atliko įspūdingą šuolį.

10-oje vietoje yra jauniausias dešimtuko tenisininkas Jannikas Sinneris, kuriam yra vos 20 metų. Talentingasis italas metus pradėjo tik 37-oje vietoje ir užfiksavo didžiausią šuolį per metus iš tų tenisininkų, kurie sezoną užbaigė TOP-10.

Likus vos kelioms dienoms iki sezono pabaigos atrodė, jog 10-oje vietoje sezoną užbaigs Felixas Auger-Aliassime, tačiau jį aplenkė minėtasis J. Sinneris. Kanadietis vos savaitę buvo dešimtuke, pirmą kartą karjeroje, tačiau atnaujintuose reitinguose kanadietis nukrito į 11-ąją vietą, o tai reiškė, jog metus pakilo per 10 pozicijų, iš 21-osios į 11-ąją.

Praėjusį sezoną dešimtuke buvę Rogeris Federeris, Diego Shwartzmanas bei Dominicas Thiemas šį sezoną užbaigė už dešimtuko ribų. R. Federeris, metus pradėjo būdamas penktas, šį sezoną užbaigė 16-oje vietoje, o prie to labiausiai prisidėjo tik 8 turnyrai, kuriuose jis žaidė.

Traumų neišvengė ir Dominicas Thiemas, iš trečiosios vietos nukritęs į 15-ąją. Tuo tarpu D. Shwartzmano kritimas buvo mažiausias – iš devintosios vietos į 13-ąją.

Teniso fanai jau gali atlikti statymus, kas bus pirmoji pasaulio raketė kitais metais.

 

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Tyrimų duomenimis, procentiškai daugiau asmenų metė rūkyti padedami specialistų, lyginant su tais, kurie bandė tai daryti savarankiškai.

Kiekvienas gali mesti rūkyti – svarbu kreiptis pagalbos  0

Anot G. Belian, alkoholio vartojimo rodikliai mažėja dėl didėjančio gyventojų sąmoningumo bei prevencinės veiklos.

Svarbu sąmoningai priimti sprendimą nebevartoti alkoholio  0

S. Mockevičius: šiuo metu pacientai jau naudojasi pavežėjimo paslauga

S. Mockevičius: šiuo metu pacientai jau naudojasi pavežėjimo paslauga  2

Klinikoje „Medicinos namai“ dirba šeimos gydytojas Sigita Filipauskas ir gydytoja endokrinologė Erika Jurkutė.

Klinikoje „Medicinos namai“ – puikūs specialistai ir kokybiškos paslaugos  0

Plastinės operacijos Holivude: kam dažnai ryžtasi įžymybės?

Plastinės operacijos Holivude: kam dažnai ryžtasi įžymybės?  1

R. Marcinkaus stadione - naktinis sporto festivalis

R. Marcinkaus stadione - naktinis sporto festivalis  0

Gydytojos dietologės teigimu, norint maitintis sveikiau, nereikia iškart maisto sverti svarstyklėmis, skaičiuoti kalorijų ar drastiškai kažko atsisakyti – pradėkite nuo savo lėkštės stebėjimo.

Ar galime į mitybą žiūrėti „pro pirštus“?  1

Gydytoja-odontologė Edita Kažemėkienė

Gydytoja pataria: skaitmenizuotomis priemonėmis atliekama dantų implantacija – išeitis visiems, bijantiems odontologo  0

„Jurbarko-Kario“ gretas papildė M. Lukauskis

„Jurbarko-Kario“ gretas papildė M. Lukauskis  0

Gydytojos psichiatrės dr. Giedrės Bulotienės teigimu, tiek onkologiniam pacientui, tiek šeimos nariams yra svarbiausia nepamiršti savo emocinės ir psichologinės būklės.

Vėžys mane gąsdina: kaip gyventi be baimės?  0

Psichologas M. Kriščiūnas teigia, jog „Jaunimo linija“ sulaukia vaikų su negalia pagalbos kreipimosi, jie kaskart tampa vis drąsesni ir atviresni.

Atmink, tu niekada nesi paliktas vienas  0

NTAKD atstovės teigimu, bet koks rūkymas yra žalingas, todėl norintieji mesti rūkyti turėtų visiškai atsisakyti rūkymo, o ne ieškoti „sveikesnių“ alternatyvų.

Kodėl mes rūkome?  1

5 būdai, kaip stiprinti kaulus, norint sumažinti traumų tikimybę

5 būdai, kaip stiprinti kaulus, norint sumažinti traumų tikimybę  0

Gydytoja E. Ignatavičienė teigė: norint, kad sergantis demencija žmogus būtų kiek įmanoma savarankiškesnis, reikėtų jį socializuoti ir įtraukti į kasdienes veiklas.

Padėkime sergančiajam demencija išlaikyti savarankiškumą  0

Asociatyvi

Stiprinamos pajėgos kovai su seksualiniu smurtu prieš vaikus  0

Susirgimų hepatitu galima išvengti

Susirgimų hepatitu galima išvengti  0

Judėjimas – ir džiaugsminga nuotaika, ir sveikata. Nuotrauka iš „Santarvės“ archyvo

Judėkime dabar – kūnas padėkos ateityje  0

Net ir nesunkios galūnių traumos sukelia nepatogumų kasdienybėje, tad labai svarbu būti atsargiems.

Traumų gali išvengti visi – svarbiausia laikytis pagrindinių taisyklių  0

B. Veselienė: „Mums nereikia gailesčio, nes mano vaikas nėra ligoniukas.“

Autizmo spektro sutrikimas – ne nuosprendis  0

Jauniausiųjų grupės prizininkai: I vieta – „Tauragės Takosai“ (Tauragė), II vieta – „Jurbarko Kaimiškiai“ (Jurbarkas), III vieta – „Virtinukai“ (Jurbarkas).

Petro Valučio atminimas pagerbtas krepšinio turnyru  0

Specialistės A. Mickienės teigimu, klinikiniais tyrimais nepatikrintos vakcinos, kurių efektyvumas nėra pamatuotas, nepatenka į rinką ir nėra skiepijamos žmonėms.

Ko dar nežinome apie vakcinas?  0

Bilieto į Nacionalinę krepšinio lygą kaina – 100 tūkst. Eur

Bilieto į Nacionalinę krepšinio lygą kaina – 100 tūkst. Eur  4

Psichologė V. Bartkutė-Vyšniauskienė ragino pirmiausia nesitikėti tobulumo ir atminti, kad auginant vaikelį bus ir gerų, ir blogų dienų.

Depresija po gimdymo būna ne tik moterims?  0

Karatistai sezoną baigė Klaipėdoje

Karatistai sezoną baigė Klaipėdoje  0

Mūsų partneriai