3 paprasti įpročiai, kuriuos išsiugdyti būtina norint apsisaugoti nuo virusų

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Nors epideminė situacija ir verčia daugiau laiko skirti sveikatos problemoms, rūpintis savimi ir ugdyti sveikus įpročius reikia visada. Puikiai žinome, kad tiesus kelias į pilnavertišką gyvenimą be ligų - subalansuota mityba ir judėjimas. Kokius kitus įpročius galima išsiugdyti tam, jog apsaugotume savo organizmą?

Susitvarkykite miego režimą

Tinkamas poilsis yra tikros laimės pagrindas. Daugybė pavyzdžių tai įrodo - išsimiegoję esame pasirengę dienos darbams, jaučiamės energingi, sustiprėja fizinė sveikata. Toks pilnas sveikatingumo kompleksas leidžia mėgautis gyvenimu ir išlikti sveikiems. Net jei paskutiniu metu dėl kažko neramu, vertėtų pasistengti išsiugdyti reguliarų miego režimą. Eikite miegoti vienu laiku, o kelkitės kitu. Atminkite, kad tai, kiek miego žmogui reikia, priklauso nuo pačio organizmo, tad stebėkite, kiek valandų poilsio leidžia jaustis gerai. Būna ir taip, kad persimiegojimas kartais verčia jaustis nemaloniau nei trumpas poilsis. Savaime aišku, kad didžiausia pagunda atsiranda savaitgalį - jei visą savaitę didžiavotės savo susikurta rutina, tikėtina, kad atėjus poilsio dienoms, eiti miegoti laiku pasidarys sunku. Neskriauskite savęs - retkarčiais tikrai galima nuo režimo nukrypti pora valandų.

Nelieskite savo veido

Per dieną savo rankomis paliečiame gausybę paviršių. Po ilgo karantino dauguma gerai žino - rankų dezinfekavimas ir plovimas yra šventas dalykas. Visgi, tai nereiškia, kad visą dieną esame pilnai apsaugoti. Nevertėtų be reikalo liesti savo veido, nors kartais tai ir darome nejučia. Šio žalingo įpročio vertėtų atsisakyti ne tik dėl mažėjančios tikimybės į kūną įsileisti virusų, bet ir gražesnės odos siekio. Rankų juk neplauname kas valandą laiko, o dauguma tikrai dirbame aplinkose, kuriose nemažai nešvarumų. Šie patekę ant veido gali smarkiai atsiliepti odos būklei ir bendrai savijautai.

Dažnai valykite savo telefoną

Daugumos namuose, biuruose ar net automobiliuose tikrai galima rasti dezinfekcinių priemonių. Jų naudojimas - puikus įprotis. Deja, taip jau yra, kad daugiausiai dezinfekuojame rankas po įvairių apsilankymų parduotuvėse ar kitose viešose vietose. Tai jokiu būdu nėra blogas dalykas, tiesiog neretai pamirštame, kad tarpe tarp prisilietimų prie nešvarių paviršių ir rankų dezinfekcijos tikrai ne kartą išsitraukėme savo išmanųjį. Būtent ant telefono kaupiasi daugybė nešvarumų, kuriuos pamirštame nuvalyti. Apsauginiai stikliukai telefonui ir nugarėlė gali būti valomi su specialiomis servetėlėmis, vertėtų vengti skysčių, kurie gali patekti į įrenginio sistemą per atvirus lizdus. Jei turite dėkliuką, ji taip pat reikėtų reguliariai valyti. Svarbu pasitikrinti, ar Jūsų telefonas turi apsauginę plėvelę, atsparią bakterijoms. Kai kurie telefonų stikliukai yra antibakteriniai, o tai reiškia, kad specialus valymas arba visai nereikalingas, arba gali būti retesnis.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai