Vietos ir renginiai Lietuvoje, kurias verta aplankyti 2016-aisiais. Tarp jų - ir vienas Jurbarko rajono objektas
IV tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“ siūlė ne tik pigesnių kelionių į užsienį. Lietuvos turizmo rinkos specialistai kvietė atrasti Lietuvos miestus, miestelius ir įdomiausius jų objektus. Pateikiame jų pasiūlytas idėjas įdomiai ir turiningai šiemet praleisti laisvalaikį Lietuvoje, rašo "Verslo žinios". Tame sąraše yra ir Jurbarko miesto Dvaro parkas.
1. Žygis Aukštumalos pelke
Vasario 2 d. minimos tarptautinės Pelkių dienos proga Nemuno deltos regioninis parkas vasario 6 d. kviečia į pažintinę kelionę Aukštumalos pelke – maždaug 7 km ilgio maršrutu su rogėmis, slidėmis, pačiūžomis ar botais.
Po žygio su gidu bus grožimasi užšąlusiomis Kuršių mariomis.
2. Azartas žiemos treko lenktynėse
Vasario 13 d. Zaraso ežero didžiosios salos atnaujintame hipodrome rengiamos žiemos treko lenktynės „Aukštaitijos taurė 2016“. Daug greičio, azarto, adrenalino, įvairių pramogų.
3. Pasaulio motorlaivių čempionato etapas
Rugpjūčio 26–28 d. Zaraso ežere pirmą kartą Lietuvoje rengiamas vandens „Formulės-2“ Pasaulio čempionato etapas, jame varžysis sportininkai iš 24 šalių. Tai – įspūdingiausios vandens motosporto varžybos Lietuvoje: pasak rengėjų, motorlaiviai pasiekia greitį iki 200 km/h. Šiemet renginyje laukiama 30.000–40.000 žiūrovų.
4. Oro balionai Birštone
Spalio 4–10 d. Birštone įvyks II FAI Pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatas. Birštone oreivių sporto renginiai vyksta nuo 1991-ųjų, tačiau šis — ypatingas: dėl galimybės surengti čempionatą Birštonas konkuravo su daugybe pasaulio miestų. Prieščempionatyje „Birštono taurė 2015“ dalyvavo 35 pilotai iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Ukrainos ir Rusijos.
Birštonas – ideali vieta tokiems čempionatams: nutolęs nuo oro uostų ir patogus skrydžiams landšaftas.
5. Vandenlenčių parkas Zarasuose
Zarasai šiemet pradžiugins dar vienu ypatingu objektu — balandį pradėsiančiu veikti didžiausiu Baltijos šalyse vandenlenčių parku. Jo išskirtinumas – 6 poliai, beveik 600 m trasa ir daugybė kitų vandens bei aktyvaus laisvalaikio pramogų. Pastatyti 6 bokštų apvalios formos vandenlenčių ir vandens slidžių trasą zarasiškiai sumanė ne šiaip sau: siekta, kad vandeniu galėtų skrieti ne tik mėgėjai, bet ir profesionalai. Iki šiol Lietuvoje veikė tik 2 bokštų sistemos trasose, skirtose mėgėjams. Parką padėjo suprojektuoti didžiausias pasaulyje lynų pramogų parkų gamintojas – Vokietijos įmonė „Sesitec“.
6. Medžių lajų takas Anykščiuose
Bene daugiausiai turistinių objektų keliaujantiems po Lietuvą siūlo Anykščiai. Čia veikia ir vienas populiariausių traukos objektų Lietuvoje, vienintelis toks Rytų Europoje, metų pradžioje sulaukęs ir pasaulinio pripažinimo — aplenkęs Brazilijos, Šveicarijos, Indonezijos ir Ispanijos turizmo verslo projektus, JT Pasaulio turizmo organizacijos rengiamuose apdovanojimuose lajų takas paskelbtas geriausia turizmo verslo inovacija.
Tikėtina, jog pasaulinis pripažinimas lajų tako valdytojus įkvėps sutvarkyti infrastruktūrą, dėl kurios praėjusį sezoną skundėsi lankytojai. Nepaisant nesklandumų, jie miniomis traukė pakilti į bokštą (pritaikytas ir neįgaliesiems), prasieiti 300 m taku, pakilusiu sulig medžių viršūnėmis, pasižvalgyti iš 34 m aukštyje įrengtos apžvalgos aikštelės.
7. Rogutės – žiemą ir vasarą
Kalitos kalnas Anykščiuose vadinama viena smagiausių vietų aktyviam laisvalaikiui leisti, nesvarbu, žiemą ar vasarą išsirengėte pasižvalgyti po Aukštaitijos kraštą. Labiausiai šį turistinį objektą garsina beveik 500 m vasaros rogučių trasa, vienintelė mūsų šalyje. Ją sudaro 5 posūkiai, tramplynas ir kilpa, kuriuos įveiksite skriedami 40 km/h greičiu.
Šaltuoju metų laiku Kalitos kalne įrengiamos 4 slidinėjimo trasos, jų ilgis svyruoja nuo 200 iki 400 m. Čia veikia ir sniego parkas su atskiru keltuvu ekstremalams – snieglentininkams ir slidininkams.
8. Pasiklyskite labirintų parke
Atnaujintas Labirintų parkas Anykščiuose – vienintelis toks visose Baltijos šalyse. Savo orientavimosi įgūdžius jame gali išbandyti įvairių amžiaus grupių lankytojai. Parką sudaro penki skirtingi labirintai: apvalusis, didysis, lenktynių, veidrodžių bei kukurūzų, yra čia ir daugiau įvairių pramogų: mini golfas, vandens kamuolys, šaudykla, karuselė, vandens laiveliai, apžvalgos aikštelė medyje ir t. t.
9. Žvaigždės „Cosmos“ Paukščių take
2015 m. pabaigoje duris atvėręs veidrodžių kambarys Anykščių menų inkubatoriuje nukelia į beribį kosmosą. Toks kambarys — vienintelis Baltijos šalyse. Unikalaus kambario prieigose gali išgirsti sunkoką žemės alsavimą, tai NASA įrašyti žemės garsai. Visas 16 kv. metrų kambarys – iš veidrodžių ir lempučių, įspūdį kuria šviesa ir atspindžiai.
10. Apsilankykite Lietuvos Baltų arenoje
Naisiai, 2015-aisiais tapę pirma „Mažąja kultūros sostine“ Lietuvoje, pernai pastatė areną, tiksliau, supylė piliakalnį, savo dydžiu prilygstantį garsiajam Romos Koliziejui. Baltų arena pavadintam piliakalniui supilti prireikė 125.000 kubinių metrų grunto. 1 mln. Eur kainavusios arenos skersmens plotis — 160 m, joje vienu metu gali vaikštinėti 25.000–30.000 žmonių.
11. Kelionė laiku Jurbarko dvare
Jurbarko dvaras ir parkas, įgyvendinus turizmo ir rekreacinės infrastruktūros plėtros projektą, visiškai atnaujinti. Čia įkurtame Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centre galima virtualiai keliauti po Jurbarko kraštą, pasivaikščioti po buvusį parką, pasižvalgyti po dvarą.
12. Naktinis festivalis Šiauliuose
Šiemet minios puikiai nusiteikusių žmonių suplūs į penktąjį festivalį „Šiaulių naktys 2016“, skirtą menininkams, sportininkams, šeimoms, bei visiems, norintiems puikiai praleisti laiką mieste naktį.
Pernai šventė sulaukė ypatingos sėkmės, šiemet ji vyks rugpjūčio 26–27 d.
13. Senoji architektūra Tytuvėnuose
Senosios architektūros mėgėjams verta apsilankyti renovuotame Tytuvėnų Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios ir Bernardinų vienuolyno ansamblyje. Architektūroje akivaizdūs gotikos, manierizmo ir baroko stilių elementai.
Vienuolyno pastatas — puikus vėlyvojo renesanso architektūros Lietuvoje pavyzdys. Tytuvėnų bažnyčioje įsikūręs ir piligrimų centras. Lankytojams siūlomos trys skirtingos edukacinės programos, pažintinės ekskursijos dviračiu ar pėsčiomis su žygio vadovu.
14. Pažvelgti – iš aukščiau ir į žemiau
Pernai rugpjūtį Biržų regioniniame parke, prie Kirkilų karstinių ežerėlių pastatyto apžvalgos bokšto forma primena kanoją arba grimstančią valtį. Jo aukštis — beveik 32 m, apžvalgos aikštelė įrengta 30 m aukštyje. Nusileidus nuo apžvalgos bokšto verta apžiūrėti karstines įgriuvas. Net jei lankėtės čia anksčiau, jų vaizdas nuolat kinta — kasmet atsiveria po keliasdešimt naujų įgriuvų.
Didžiausias jų tankumas – per 200 viename kvadratiniame kilometre – Karajimiškio draustinyje. Draustinio garsenybė — „Karvės ola“, tai karstinė smegduobė su ola. Kaip niekur kitur, šiame draustinyje dauguma įgriuvų yra įsmukusios žemiau gruntinio vandens lygio ir virtusios smulkiais ežerėliais, pelkėmis.
Kirkilų ežerynas — unikalus kraštovaizdžio elementas, vienintelis toks Baltijos šalyse.
15. Birštonas 2016-aisiais – Kneipo filosofija
„Vanduo gydo viską, vanduo daro stebuklus, profilaktika geriau nei gydymas“ – tokia sveikatos filosofija, XIX a. sukurta ir ištobulinta vokiečių dvasininko Sebastiano Kneipo, dabar vadovaujamasi Birštono kurorte. S. Kneipo metodo pagrindą sudaro penki sveikatinimo elementai: subalansuota mityba, vandens ir vaistažolių terapija, judėjimas ir harmonija. Sveikatinimas derinant šiuos metodus esą stiprina visą organizmą, grūdina kūną ir sielą, stiprina imuninę sistemą.
Birštono parke įrengtais Kneipo takeliais basomis einama per akmenis, smėlį, eglių šakas ir konkorežius, Kneipo sodas prie Kurhauzo skirtas procedūroms su šaltu vandeniu.
16. Kulinarinis kruizas „Žuvies kelias“
Tai ypatingas, 2015 m. atnaujintas kulinarinis vandens turizmo maršrutas pamaryje, plaukiant Kuršių mariomis, Nemuno delta, Minija, Karaliaus Vilhelmo kanalu. Kruizo metu grožėsitės pamario gamta, susipažinsite su laivadirbyste, žvejybos istorija, paragausite kulinarinio paveldo patiekalų iš žuvų. Visais keturiais vandenimis plaukiama keturių tipų laivais – kelionės metu persėdama iš vieno į kitą.
17. Indėnų kultūra „Vinetu“ kaime
Ši indėniška stovyklavietė Klaipėdos rajone, Kretingalės seniūnijoje, — vienintelė tokia Lietuvoje, susipažindinanti su indėnų kasdieniais daiktais, apranga, kostiumais, muzikos instrumentais, įvairių rūšių ginklais. Kaimo svečiai apgyvendinami spalvingais raštais papuoštose indėnų palapinėse Tipi, dalyvauja įvairiose indėniškose apeigose, gali išbandyti savo jėgas varžybose, kurios buvo skirtos indėnų jaunuoliams pasirengti į suaugusiųjų gyvenimą.
"Verslo žinių" inf., www.vz.lt
Cryptocurrency Recovery Expert for Hire — Consult Century Web Recovery. Century Web Recovery can hel...
Prie Smalininkų – avarija, yra sužeistų