Viešvilės miestelio šventė „Nuo viduramžių iki...“

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Praėjusį šeštadienį, rugpjūčio 3-4 dienomis, Viešvilėje buvo švenčiamos miestelio dienos. Šiemet šventė buvo ypatinga. Miestelio šventės tematika pasirinkta kariška, nes Viešvilė pirmoji iš Jurbarko rajone esančių miestelių patirdavo karinius veiksmus. Tad organizatoriai pakvietė pasižiūrėti parodomųjų batalinių karinių rekonstrukcinės istorijos klubų scenų. Kitas svarbus šventės akcentas – pirmą kartą Viešvilėje buvo teikiamos nominacijos ,,Viešvilės garbė“.

Visą mėnesį miestelio bendruomenės centras ,,Skalvija“ ir Viešvilės seniūnija kvietė viešviliečius siūlyti kandidatus šiai nominacijai. Kiekvienas galėjo siūlyti žmones, kurie puoselėja bendruomeniškumą, kūrybines iniciatyvas, savitarpio pagalbą ir taip asmeniniu pavyzdžiu skatina nesavanaudiškos savanorystės idėjas. Iš pasiūlytų kandidatų buvo atrinkti trys labiausiai nusipelnę gyventojai, kurie apdovanoti Viešvilės miestelio šventės metu. Nominacijos įteiktos Sniežanai Šašienei  – už iniciatyvas ir kūrybiškumą, Irenai Petrošienei – už ilgametę aktyvią bendruomeninę veiklą, Aldonai Palavinskienei - už ilgametę sportinę veiklą. Renginys vyko prie kultūros centro. Nominantai buvo atrinkti suskaičiavus, kiek už kiekvieną buvo balsuota ir į tai, kokiais nuopelnais jie garsina Viešvilės miestelį.  

Po apdovanojimų visus sukvietė renginys „Karyba nuo viduramžių iki šiandien“. Tai brolijos „Viduramžiai LT“ parodomoji programa, LKD Kęstučio MPB ginkluotės ir technikos paroda, pasivažinėjimas šarvuočiu, Dalyvavo taip pat karo istorijos klubas „Rytprūsiai“, Napoleono armijos 4 pulko Aleksoto voltižieriai; Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos Savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 205 lengvoji pėstininkų kuopos parodomoji programa, Lietuvos kariuomenės Karo prievolės komplektavimo tarnybos Jurbarko poskyris ir kiti.

Vakaro koncerto metu miestelėnams ir svečiams pasirodė Pagėgių kultūros centro Naktiškių kultūros namų kvartetas, Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro vokalo studija „Cukraus pudra“, Steponas Januška, „FUNKY“. Vakarinę šventės dalį vainikavo diskoteka prie kultūros centro.

Šventė tęsėsi ir sekmadienį, rugpjūčio 4 d. Po vidurdienį aukotų Kristaus atsimainymo atlaidų Viešvilės Kristaus Atsimainymo bažnyčioje, miestelio bendruomenė ir svečiai buvo sukviesti į agapę – pasisėdėjimą šventoriuje. Prie stalų, nukrautų suneštinėmis vaišėmis, susirinkusieji bendravo kartu su klebonu Kęstučiu Pajauju.

Straipsnis  2 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai