Veliuonoje ir Jurbarke – unikalaus dokumentinio filmo peržiūros

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Tiems, kurie nepraleidžia filmų apie gamtą bei tiems, kurie nori švęsti Europos geografijos naktį. Balandžio 5 dieną, 18 val. Jurbarko viešojoje bibliotekoje, nepaprasto dokumentinio filmo NEMOKAMA peržiūra. 2017 metais Mindaugo Survilos sukurta dokumentinė poema „Sengirė“ kuri sumušė visus Lietuvos rekordus kaip daugiausia žiūrovų pritraukęs dokumentinis filmas Lietuvos istorijoje ir pripažintas Lietuvos bei užsienio ekspertų. Šio filmo peržiūra – Panemunių regioninio parko dovana. Šiuo filmu tuo pačiu prisijungiama prie tartpautinės iniciatyvos švęsti Europos geografijos naktį, kuri minima būtent baladžio 5 dienos popietę ir naktį.

„Sengirė“ yra vieta, kurioje ne tik ištirpsta laiko ribos, bet ir viskas, kas egzistuoja, stiebiasi į amžinybę. Šis filmas nufilmuotas paskutiniuose išlikusiuose senosios girios plotuose Lietuvoje. Poetiškas, ne tipiškas filmas apie gamtą kviečia žiūrovus į begalinę kelionę. Pradedant nuo miško brūzgynų iki vilkų urvų, kylant aukštyn į juodųjų gandrų lizdus ir neriant gilyn į povandeninius miškus, ir sugrįžtant į pakraštį miško, kur gyvena žmogus. Nėra jokio užkadrinio balso, tik beveik apčiuopiami, stiprūs girios ir jos gyventojų garsai bei kamera užfiksuotos magiškos akimirkos.

Filmas gavo du Sidabrinės gervės apdovanojimus už geriausią operatoriaus darbą (Mindaugas Survila) bei profesinės meistrystės (garso takelis) darbą (Saulius Urbanavičius, Jonas Maksvytis). Taip pat filmas pelnė ir daugiau nacionalinių bei tarptautinių apdovanojimų.

  •  

Diplomuotas biologas

Dar mokydamasis penktoje klasėje filmo "Sengirė" operatorius ir režisierius M. Survila svajojo sukurti šį filmą. Jo laukė ilgas kelias. Iš pradžių Mindaugas fotografavo gamtą. Mokydamasis mokykloje dalyvaudavo Lietuvos ir Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konferencijose, kur pristatė savo mokslinius gamtos stebėjimus, gausiai iliustruotus nuotraukomis.

Vėliau Mindaugas Vilniaus universitete apsigynė biologijos bakalauro diplomą. Baigdamas ekologijos ir aplinkotvarkos magistro studijas baigė kurti pirmąjį savo filmą “Susitikimas su Žuvininkais“, kuris buvo apdovanotas Petro Abukevičiaus premija kaip geriausias lietuviškas filmas apie gamtą. Mindaugas 18 metų kryptingai ruošėsi savo naujam filmui "Sengirė". "Jaučiau, kad jį sukurti bus ypatingai sunku, bet didelės patirties ir patikimos komandos dėka viskas įmanoma. Tikiuosi, kad filmą „Sengirė“ ne tik pamatys daugybė žmonių, bet jis taip pat paskatins diskusijas vertybių tema," - tokia buvo Mindaugo svajonė.

  • Kviečiame.  Filmo trukmė 85 min.
  • Tie, kurie negali atvykti į Jurbarką, filmą gali pasižiūrėti Veliuonoje. „Sengirės“ peržiūra Veliuonos kultūros centre numatyta balandžio 5 dieną 10.30 ir 12 val.
  • Apie Europos geografijos naktį
  • 2019 m. balandžio 5 d. popietę ir visą naktį Europos mokslo ir mokymo įstaigos, geografijos draugijos ir klubai, įvairiausios geografus samdančios, geografinę informaciją naudojančios ir kuriančios įmonės ir organizacijos, muziejai, bibliotekos, kavinės ir restoranai – visi, kurie džiaugiasi geografija – organizuoja geografijos populiarinimui skirtus renginius. Ir, aišku, juose dalyvauja. „Europos geografijos naktį“ inicijavo Prancūzijos Nacionalinis geografijos komitetas, Europos geografinių asociacijų organizacija EUGEO. Lietuvoje ją globoja Lietuvos geografų draugija.

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai