Tarp lankomiausių objektų – ne tik pilys, bet ir Karšuvos giria su paslėptais lobiais
Neseniai pasibaigusios tarptautinės turizmo parodos proga, „Mūsų laikas“ pasidomėjo, kokie objektai buvo patraukliausi rajono svečiams 2015 metais. Tarp lankomiausių – ne tik pilys ir piliakalniai, Dvaro parkas ir V.Grybo memorialinis muziejus mieste, bet ir Karšuvos giria, į kurią traukia iš visos Lietuvos ir užsienio vieno egzotiško žaidimo gerbėjai.
Pristatė šiuo metu pačius populiariausius rajono objektus. Taip galima pasakyti apie Jurbarko krašto turizmo ir edukacijų pristatymą sausio 22 - 24 dienomis 4-ojoje tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje” Adventur 2016" Vilniuje. Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras (JTVIC) skelbė, kad Jurbarko stende siūlys ne tik pamatyti, bet ir patiems dalyvauti bei patirti Jurbarko gyvenimą prie Nemuną. Jurbarko stende buvo galima susipažinti su Panemunių reginio parko direkcijos atstovais, kurie papasakojo apie Nemuną ir gyvenimą prie jo. Dvaro poniomis, kurios pristatys Jurbarko Dvaro parką, Jurbarko krašto muziejų, bei Vinco Grybo memorialinį muziejų. Panemunės pilies atstovai pristatė panemunės pilį bei joje įsikūrusį restoraną "Best Baltic". Buvo galima interaktyviai pakeliauti po Jurbarko kraštą.
Pasak JTVIC turizmo vadybininkės Skaistės Danevičiūtės, TVIC surinktais duomenimis, neabejotinai lankomiausias objektas Jurbarko rajone yra Panemunės pilis. Ją 2015 metais aplankė 37279 turistai. Antroje vietoje yra Raudonės pilis – vien tik lipančių į bokštą - 17000 lankytojų. “Tačiau niekas neregistruoja, kiek vaikšto Raudonės pilies parke, taip pat lipančių į Seredžiaus piliakalnį ar Veliuonos archeologinių piliakalnių kompleksą. Bet būtent šitie objektai labiausiai lankomi, nes sulaukiame daugiausiai apie juos paklausimų”, - „Mūsų laikui“ sakė Skaistė. Jurbarko mieste praėjusiais metais lankomiausias objektas buvo Dvaro parkas bei V. Grybo memorialinis muziejus.
Pasirodo, Jurbarko rajonas yra tikras džiaugsmas taip vadinamiems geokešeriams, arba geolobių ieškotojams. Čia yra jiems vienas įdomiausių objektų visoje Lietuvoje ir ne tik.
Daugiau - "Mūsų laikas" laikraštyje.
Geras klausimas :) Na, Morkus originale vadinasi Markas (Marcos), o lietuviškas žodis „morka“, teigi...
Šv. Morkus, Daržų diena