Švenčių organizatoriui Ramūnui pandemija žlugdo verslą, bet ne iniciatyvą
Praėjusieji metai ir jų palydos daugeliui buvo tikras išbandymas. Kiekvieną savaip paveikė karantino suvaržymai, pasikeitęs gyvenimo būdas, stabilumo trūkumas, tačiau didžiausias pandemijos iššūkis palietė renginių organizatorius ir kitus šou verslo atstovus. Ne vienas jų Naujųjų išvakarėse socialiniuose tinkluose šmaikštavo, klausdamas patarimo, kaip žmonės švenčia metų palydas, nes patys daug metų to nėra darę, nes šventinį periodą praleisdavo scenoje. Naujametinės šventės šiemet kitokios ir jurbarkiečiui, renginių ir asmeninių švenčių vedėjui Ramūnui Siniauskui, kurio daug metų praktikuota šou veikla sustojo kartu su karantino paskelbimu. Uždraudus renginius ir šeimos šventes jų organizatoriams ir atlikėjams teko imtis naujų darbų arba kurti specialias platformas su virtualiomis šventinėmis programomis. Kalėdiniais ir naujametiniais sveikinimais buvo dalinamasi socialinėse erdvėse arba kitokiu bekontakčiu būdu. Taip gyventojus sveikino ir Ramūnas – jo vadovaujama MB „Geras renginys dabar“ Jurbarkų bendruomenei dovanojo garso ir šviesų šou. Kalėdų senelio improvizacija per šias kalėdines šventes buvo vienintelis jo išėjimas į sceną, kai tuo tarpu ankstesniais metais renginių vedėjui gruodžio viduryje prasidėdavo pats darbų pikas.
Apie ką svajoji – tas pildosi
Renginių vedėjo verslas įsibėgėjo per pirmąją krizę – 2008-aisiais. „Kai dauguma jautė nuopuolį, aš buvau pakilime. Gal mano paslaugų kaina buvo patraukli litais, nežinau, bet tų užsakymų pasipylė tikrai daug. Kilimas aukštyn tęsėsi iki maždaug 2015-ųjų. Vasaromis būdavo taip: dirbdavome penktadienį vestuvėse, atidirbdavome vestuvių antrą dieną ir šeštadienį vėl važiuodavome į kitas vestuves. Turėjau komandą, ėjosi viskas puikiai. Atrodydavo, ranka pamoji ir viskas piešiasi. Tai buvo laikas, kai viskas taip gerai sekėsi ne tik darbe, bet ir asmeniniame gyvenime. Ir būstą nusipirkau, ir šeimą sukūriau, ir sūnaus susilaukėm. Atrodė, ką tik paliečiu, tas auksu virstu, kaip tame animaciniame filme“, – juokiasi Ramūnas, patikindamas, kad svajoti reikia atsargiai, nes svajonės pildosi.
Ilgą laiką dirbęs su verslo liudijimu, prieš ketverius metus įkūrė mažąją bendriją „Geras renginys dabar“. Projektų pagalba Ramūnas įsigijo lazerius, apšvietimo technikos, kompiuterį ir kitą įrangą, kuri reikalinga renginiams vesti. Kai turėjo priemones ir daug užsakymų, ėmė svajoti apie laisvesnę dienotvarkę, norėjo daugiau laiko skirti šeimai. Ypač per Kalėdas, kada labai padaugėdavo užsakymų. Buvo metai, kai kalėdiniu laikotarpiu dirbo 11 vakarų iš eilės – ir Kalėdų seneliu, ir renginių vedėju. Jubiliejai, kalėdiniai įmonių vakarėliai. Svajojęs apie laisvesnį darbo grafiką pernai po Naujųjų tokio ir sulaukė. Prasidėjo pandemija, karantinas, o su juo ir užsakymų atšaukimas.
Ramūnui pasisekė, nes asmeninių švenčių organizavimas nėra jo vienintelė veikla. Jurbarkietį nuo krizės gelbsti darbas biudžetinėje įstaigoje – Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje, kur užsiima neformaliojo ugdymo švietimu ir vadovauja valgyklai. Pasitelkdamas organizacinius gabumus kuria čia besimokantiems mokiniams draugišką ir įdomią aplinką, įtraukdamas juos į įvairias veiklas – ir ne tik pramogines.
Visą straipsnį skaitykite naujausiame „Mūsų laiko“ numeryje (2021 01 08)
Vis daugėja elektroniniu pinigu vagystes. Manau kai dirbtinis intelektas įigalės, tai elektronine ba...
Tvirtindami tapatybę elektronine bankininkyste prarado pinigus