Svarbiausios taisyklės nepriekaištingoms atostogoms Egipte
Dėl švelnaus ir šilto klimato žiemos sezonu bei garantuoto puikaus oro šiltuoju periodu, kelionės į Egiptą – vienas populiariausių keliautojų pasirinkimų. Pasinerkite į ypatingą savo gyvenimo nuotykį, kuriame jus lydės neišsemiamas istorijos, kultūros ir gamtos stebuklų kraitis. Norint užtikrinti sklandžias ir nepamirštamas atostogas, svarbu tinkamai pasiruošti. Taigi, jei šiuo metu svarstote galimybę vykti į Egiptą, tikime, kad šis sąrašas jums bus ypač naudingas.
1. Galiojantis pasas ir viza
Pirmiausia įsitikinkite, kad jūsų pasas galioja bent šešis mėnesius PO kelionės datos. Kitas svarbus dalykas – pasidomėkite dėl vizų, kadangi vykstant į Sinajaus pusiasalį (Šarm El Šeicho oro uostas) ne ilgesniam nei 14 dienų periodui, vizos nėra reikalingos, tačiau skrendant į žemyninę Egipto dalį (pvz., Hurgados oro uostas), viza yra būtina. Įprastai įsigyti jas iš anksto nėra privaloma – tai galite padaryti ir atvykę į šalį oro uosto teritorijoje. Turėdami tinkamus dokumentus, galėsite sklandžiai ir be rūpesčių vykti į Egiptą.
2. Kelionės draudimas
Rekomenduojame įsigyti kelionės draudimą, kuris apima skubios medicininės pagalbos atvejus ir kitus nenumatytus įvykius. Galimybę įsigyti tokį draudimą dažniausiai siūlo pati kelionių agentūra, be to, jos darbuotojai gali padėti išsirinkti būtent jums tinkamiausią draudimo pasiūlymą. Apsidraudę, galėsite jaustis ramūs, nes žinosite, kad esate finansiškai apsaugoti, jei kelionės metu susiklostytų nenumatytos aplinkybės.
3. Tinkama apranga
Egiptas – konservatyvi šalis, todėl apranga čia – kukli, ypač lankantis religinėse vietose. Tiek vyrams, tiek moterims rekomenduojama dėvėti pečius ir kelius dengiančius drabužius. Lengvi, orui pralaidūs audiniai idealiai tinka karštam klimatui. Nepamirškite ir šaliko bei skarelės, kurie apsaugos jūsų galvą nuo tiesioginių saulės spindulių.
4. Apsauga nuo saulės
Egipto saulė gali būti itin stipri, todėl reikia saugotis nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių pertekliaus, naudojant apsauginį kremą su aukštu SPF santykiu, akinius nuo saulės ir plačiabrylę skrybėlę. Taip pat svarbu gerti daug vandens, todėl vykdami į ekskursijas ar mėgaudamiesi saulės voniomis, visada turėkite su savimi vandens buteliuką ir stenkitės gurkšnoti vandenį ištisą dieną.
5. Egipto valiuta
Nors pagrindinėse turistinėse vietovėse ir viešbučiuose galima atsiskaityti eurais, doleriais bei banko kortele, vykstant į Egiptą patartina su savimi turėti šiek tiek vietinės valiutos (Egipto svarų) smulkesniems pirkiniams vietinėse turgavietėse. Pinigus patariame išsikeisti dar būnant Lietuvoje, kitu atveju vietiniai prekiautojai dolerius ir eurus gali vertinti santykiu 1:1.
6. Pagrindiniai vaistai ir pirmosios pagalbos rinkinys
Keliaudami į Egiptą pasiimkite būtiniausių vaistų, nedidelį pirmosios pagalbos rinkinį ir visus receptinius vaistus, kurių gali prireikti kelionės metu. Į rinkinį rekomenduojama įtraukti tokius dalykus kaip skausmą malšinantys vaistai, antihistamininiai vaistai, vaistai nuo viduriavimo ir tvarsčiai.
7. Pagarbus požiūris
Rodykite pagarbą vietos papročiams, tradicijoms ir kultūrinėms normoms, laikydamiesi vietinio etiketo. Lankydamiesi religinėse vietose kalbėkite tyliai, kad išlaikytumėte pagarbią atmosferą. Prieš fotografuodami žmones, prašykite leidimo, nes kai kurie iš jų gali nenorėti būti fotografuojami.
8. Lankstumas ir kantrybė
Keliaujant po Egiptą kartais gali tekti netikėtai vėluoti arba keisti planus dėl eismo, oro sąlygų ar nenumatytų įvykių. Būkite kantrūs ir pasirengę prisitaikyti prie įvairių situacijų. Pasinaudokite galimybe aplankyti vietas ar objektus, kurie gali pasitaikyti pakeliui. Nepamirškite, kad netikėtumai dažnai lemia įsimintiniausius ir turiningiausius potyrius.
Pasinaudoję šiais patarimais, Egipte galite patirti tikrai nepaprastų ir turiningų akimirkų. O tam, kad šios kelionės planavimas būtų kuo lengvesnis, apsvarstykite galimybę pasinaudoti kelionių agentūros paslaugomis. Spauskite ant šios nuorodos https://labaspasauli.lt/kryptis/egiptas ir išsirinkite tobulą vietą apsistoti Egipte.
Dragunavičių į komunalinį, po to vėl į vandenis
Savivaldybės paskelbti konkursai. Ar vadovauti biudžetinei įstaigai sunkiau negu įmonei?