Sekmadienį į Girdžius suplūs geležiniai žmonės

   
Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Sekmadienį Girdžiai ir miestelio prieigos knibždėte knibždės sportininkų. Šiame miestelyje pirmą kartą jėgas išbandys triatloninkai, kurie gali plaukti, minti dviračiais ir galiausiai bėgti. Rugpjūčio 4 dieną pirmą kartą Jurbarko rajone organizuojamos Lietuvos triatlono taurės varžybos.

 

Bent pusantro šimto šio sporto šakos aistruolių sekmadienį plauks Girdžių užtvanka, važiuos dviračiu miestelio apylinkėmis ir bėgs gatvėmis. Ilgąją distanciją pasirinkęs sportininkas, 2 km nuplaukęs per Girdžių užtvanką, sės ant dviračio ir turės numinti apie 90 km ir dar nubėgti 21 km. Tie, kurie nėra profesionalūs sportininkai ir norės tik savo jėgas išbandyti, galės rinktis kur kas lengvesnę distanciją, taip vadinamą Tri-Fun – 200 m nuplaukti, 10 km nuvažiuoti dviračiu ir 2,5 km nubėgti. Ir ilgąją, ir trumpąją distancijas galima atlikti vienam arba su komanda – trise, pasikeisdami tarp rungčių. Liepos 30 dienos duomenimis, Lietuvos triatlono taurės varžybose Girdžiuose buvo užsiregistravę apie 140 sportininkų iš įvairiausių Lietuvos miestų – Kauno, Vilniaus, Druskininkų, Tauragės, Jonavos ir net vienas sportininkas iš Rygos, Latvijos. Dominuoja sportininkai, kurie dalyvaus estafetėse. Varžybų procesas atrodys taip – sportininkai plauks Girdžių užtvanka – du ratus po maždaug 2 km, iš vandens laiptais leisis į miestelio slėnį, kur pasiims savo dviratį (visi dviračiai bus aptvertoje saugioje teritorijoje), pasiveš link bažnyčios ir mins link Butkaičių kaimo, apsisuks Šimkaičių-Butkaičių sankryžoje, vėl grįš į Girdžius ir taip suks ratus, kol prisuks 90 km. Tada grįš į Girdžius, nusileis į slėnį prie užtvankos, paliks ten pat dviračius ir bėgs palei užtvanką taku, miestelio gatvėmis, kol nubėgs 21 km. Tie, kurie pasirinks trumpesnę distanciją, dviračiu mins iki Pavidaujo. Dalyvavimas šiose varžybose kainuos. Startinis mokestis pasirinkus trumpąją Tri-Fun – apie 15 Eurų, o ilgąją – apie 100 Eur.

Tarp triatlono dalyvių – ir seniūnas

Tarp užsiregistravusiųjų yra ir jurbarkiečių, ir net girdžiškių. Savo jėgas Tri-Fun estafetėje išbandys ir pats Girdžių seniūnas Mindaugas Dilys su savo komanda. Girdžiuose gyvenantis policijos pareigūnas Ramūnas Budrius plauks, Girdžių seniūnaitis, kūno kultūros mokytojas Linas Klijūnas mins dviratį, o pats seniūnas bėgs miestelio gatvėmis. „Mes turime pasitreniruoti“, – šypsojosi seniūnas, paklaustas, kodėl nepasirinko ilgosios distancijos. Tokiose varžybose jis dalyvaus pirmą kartą. Kaip vyksta triatlono varžybos, seniūnas žino, nes praėjusiais metais šiuo tikslu apsilankė Šilalėje vykusiose panašiose varžybose.  Girdžiuose yra bėdų su apgyvendinimu; antradienį jau buvo aišku, kad Girdžiuose esantis viešbutis pilnas – dalį laisvų vietų rezervavo žygeiviai. Taip atsitiko, kad Girdžiuose vyksiantis triatlonas konkuruos ir su kitu masiniu renginiu pačiame Jurbarko krašte. Savaitgalį vyks Tarptautinis pėsčiųjų žygeivių festivalis.

Greičiausiai stipriausi Lietuvos triatlonininkai rinksis ne Girdžius, bet rugpjūčio 3 dieną važiuos į Kupiškį, kur marių pakrantėje Lietuvos triatlono federacija organizuoja Lietuvos triatlono sprinto čempionatą „Baltic Cup 2019“. Jurbarko rajone Girdžiuose rugpjūčio 4 dieną vyksiančias varžybas organizuoja VšĮ „Lietuvos triatlono taurė“. Girdžiuose vyks penktasis triatlono taurės etapas.

Po varžybų miestelis bus dar gražesnis ir tvarkingesnis. Prieš triatlono varžybas čia buvo tikras sujudimas – vyko paruošiamieji aplinkos tvarkymo darbai. Kaip sakė antradienį kalbintas Girdžių seniūnas, buvo lyginamos duobės tose atkarpose, kur triatlonininkai mins dviračiais, tvarkomos užtvankos prieigos ir pats slėnis. Ir patys gyventojai neatsiliko – tvarkė savo sodybų aplinką.

Jei norite išbandyti savo jėgas

Užsiregistruoti varžybose galima ir varžybų dieną. Anot Girdžių seniūno, dėl dviračių nuomos galima kreiptis į Jurbarko rajono kūno kultūros ir sporto centrą tel.: (8 447) 72 274, 72 536. Šalmais reikia pasirūpinti individualiai, o Girdžių krašto sportininkai dėl šalmų gali kreiptis į Girdžių seniūnaitį Liną Klijūną.

 

Straipsnis  2 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai