Šaudymo varžybos tampa respublikinėmis

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Sekmadienį „Oksalio“ šaudykloje, Giedrių kaime, vyko šaudymo varžybos „Taiklusis šaulys“ mero taurei laimėti. Į jas susirinko 17 komandų, kurių kiekvieną sudarė po 3 asmenis. Tokios varžybos įvyko jau trečią kartą. 

Kasmet entuziastų skaičius tik didėja, o šiemet jos tapo kone respublikinėmis – į Giedrių kaime esančią šaudyklą susirinko mėgėjai ir profesionalai iš Šakių, Marijampolės, Klaipėdos, Jurbarko ir kitų Lietuvos miestų.

Šaudymo varžybose dalyvavo ir dvi Jurbarko rajono savivaldybės komandos. Vyrų komandą „Visada pasiruošę“ sudarė Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, mero pavaduotojas Daivaras Rybakovas ir Infrastruktūros ir turto skyriaus specialistas Paulius Pocevičius. Ši komanda varžybose užėmė 13 vietą. Kitoje savivaldybės komandoje „AVA“ dalyvavo moterys – Finansų skyriaus vedėja Audronė Stoškienė, Žemės ūkio skyriaus specialistė Akvilė Bialoglovytė bei Infrastruktūros ir turto skyriaus specialistė Violeta Pocienė. Savivaldybės moterys užėmė 14 vietą. 

Kaip varžybų pradžioje pasakojo jų organizatoriai, čia ne tik svarbu kuo taikliau pataikyti į taikinius, tačiau ir saugiai elgtis su ginklais. Varžybos vyko šaudant iš 3 skirtingų ginklų – TOZ 12 (MK) (klūpint), AK 4 MT (gulint) ir GLOCK 17 (stovint). Buvo vertinami tiek komandos, tiek kiekvieno asmens atskirai pasiekti rezultatai.

Varžybos vyko atliekant 3 bandomuosius ir 5 įskaitinius šūvius. Po bandomųjų šūvių varžybų teisėjai dalyviams negailėjo patarimų – kaip laikyti rankas, kad šūvis būtų kuo taiklesnis, kaip nuspausti gaiduką. Šūvio taiklumui svarbus ir kvėpavimas bei viso kūno padėtis. Teisėjai ir čia patarinėjo šauliams, nurodė, kad svarbu sulaikyti kvėpavimą šaunant. Po bandomųjų šūvių labiau patyrę šauliai pradedantiesiems gelbėjo atsižvelgdami į jau atliktų šūvių rezultatus. 

Taikliausia komanda tapo „Patriotai“ (Zigmas Dangėlas, Marius Jazukevičius, Vilmantas Dangėlas), surinkę 292 taškus, antri – „Rinktinė“ (Gintautas Nesteckis, Marius Pečiulis, Giedrius Augustavičius) su 273 taškais, o trečiąją vietą užėmė „Jurbarko šauliai 701-2“ (Arvydas Gavėnia, Stasys Kliukas, Eugenijus Žukauskas) surinkę 261 tašką. Pagal asmeninius rezultatus taikliausiu šauliu tapo Mindaugas Keršys, surinkęs 115 taškų. 112 taškų surinko ir antroje vietoje liko Andrius Mureika, o trečias – Zigmas Dangėlas, surinkęs 110 taškų.

Šiemet varžybose startavo rungtis, skirta tik moterims. Iš ginklo TOZ 12 (MK) į už 20 metrų esančius taikinius visus penkis šūvius pataikė Jurbarko rajono savivaldybės moterų komandos narė Akvilė Bialoglovytė. 

Šaudymo varžybas bendradarbiaudami su Jurbarko rajono savivaldybe organizavo Lietuvos šaulių sąjungos LDK Kęstučio 7-osios šaulių rinktinės štabas ir „Oksalio“ šaudykla. Varžybų tikslas - populiarinti šaudymo sportą Jurbarko mieste ir rajone, gerinti tarpinstitucinį bendravimą neformalioje aplinkoje ir, žinoma, nustatyti taikliausius šaulius ir komandas.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai