Ruošiatės į išvyką? Patarimai, kaip daiktus į kuprinę susidėti talpiai
Vykstant į kelionę tikrai nebūtina turėti milžiniško krepšio norint susidėti visus reikiamus daiktus. Jeigu viskas sukrauta logiškai, net ir nedidelėje kuprinėje gali tilpti daugybė reikalingos įrangos, daiktų, maisto. Griežtų taisyklių, nurodančių, kaip tiksliai kuprinė turi būti sudėta, nėra. Tačiau kelionių entuziastai visgi turi keletą patarimų, į ką atsižvelgti pakuojantis savo mantą.
Sunkesni daiktai – arčiau nugaros
Vienas esminių patarimų, nuo kurio priklausys ir tolimesni kuprinės pakavimo žingsniai, tai tinkamas svorio paskirstymas. Dedant daiktus labai svarbu aiškiai atskirti jų svorį ir sunkiausius talpinti kuo arčiau nugaros.
Visų pirma, verta atkreipti dėmesį į tai, kurie daiktai yra priskiriami prie lengvų, o kurie laikomi sunkiais. Pavyzdžiui, palapinė, maistas, kuras, vanduo yra laikomi sunkiais daiktais. Tuo tarpu miegmaišis, pirmosios pagalbos rinkinys, kilimėlis bei drabužiai sveria sąlyginai nedaug, todėl yra klasifikuojami lengvų daiktų kategorijoje.
Profesionalūs alpinistai išskiria „nykščio taisyklę“, kuri nusako, jog sunkiausi daiktai turi būti sukrauti kuo arčiau nugaros centro, o lengvi daiktai – priešingai. Ši taisyklė atitinka fizikos ir žmogaus anatomijos dėsnius, kadangi užsidėjus sunkiai sveriančią kuprinę, išsikišančią už jūsų kūno ribų, nenatūraliai persikelia svorio centras. Jeigu žmogus stovi vertikaliai, įprastas svorio centras yra šiek tiek aukščiau klubų, tačiau nešant sunkų svorį, nugara automatiškai kūprinasi ir svorio centras pakinta. Būtent dėl šios priežasties gali būti užspausti stuburo slanksteliai ir atsirasti nemalonūs nugaros skausmai. Norint to išvengti, sunkius daiktus reikėtų laikyti kuo arčiau stuburo – taip bus sumažinamas disbalansas ir svorio centras išliks pakankamai natūralus.
Tuo tarpu lengvi daiktai turėtų būti sudėti kuo toliau nuo nugaros. Visgi juos pakuojant taip pat labai svarbu remtis tam tikra logika: lengvi, bet mažiau aktualūs daiktai turėtų būti patalpinti kuprinės apačioje, tuo tarpu dažnai naudojamą amuniciją verta susikrauti kuo aukščiau.
Miegmaišis – kuprinės apačioje
Vykstant į išvyką su palapinėmis ar žygiuojant po kalnus su nakvyne gamtoje, miegmaišis yra itin svarbus elementas. Kadangi jis užima nemažai vietos, tačiau yra sąlyginai nedaug sveriantis, labai svarbu tinkamai apgalvoti, kaip jį logiškai sutalpinti kuprinėje.
Ne viename žygių gide yra aprašoma, kad miegmaišis turėtų būti įdėtas į pačią kuprinės apačią. Kadangi jį naudosite tik naktį, svarbu, kad miegmaišis netrukdytų dienos eigoje jums išsitraukti ir kitų savo asmeninių daiktų. Tiesa, dalis keliautojų miegmaišius tvirtina kuprinės išorėje su specialiomis gumomis – kadangi svoris nėra didelis, jis neišbalansuoja svorio centro, todėl gali būti pritvirtintas tiek virš, tiek po kuprine. Be to, kuprinės išorėje gali būti tvirtinamos ir vaikščiojimo lazdos.
Vandeniui atsparūs maišai: ne tik apsaugos daiktus, bet ir padės sutaupyti vietos
Gamta yra nenuspėjama – net ir vasarą vieną minute gali skaisčiai šviesti saulė, o kitą – jau lyti lietus.
Būtent pastaruoju atveju itin naudingas ir praktiškas pirkinys yra neperšlampami maišai daiktams susidėti. Neperšlampamos kuprinės yra gana brangios ir sunkios, todėl tokie maišai apsaugos nuo drėgmės jūsų drabužius, maistą bei elektroninius prietaisus daug neišlaidaujant.
Be to, tokie maišai padeda tinkamai struktūrizuoti kuprinės turinį ir taip sutaupyti vietos. Pavyzdžiui, sudėjus drabužius į vandeniui atsparų maišą ir ištraukus visą orą iš jo – toks ryšulys užims kur kas mažiau vietos nei tiesiog į kuprinę sumesti drabužiai. Taip pat neperšlampami maišai yra nepamainoma talpa įvairiai elektronikai susidėti.
Kur laikyti maisto produktus?
Kadangi maisto produktai yra priskiriami prie gana sunkių daiktų, juos kartu su gaminimui reikalinga įranga reikėtų talpinti kuo arčiau stuburo linijos (kaip ir minėjome prieš tai, dėl teisingo nugaros svorio centro).
Visgi į kuprinę dedant maisto produktus ir kitus sunkius daiktus labai svarbu išlaikyti tinkamą centravimą – tai reiškia, jog jie negali būti sudėti nei kairėje, nei dešinėje pusėje – visi didesnį svorį turintys daiktai turi būti supakuoti per vidurį. Taip yra dėl labai paprastos priežasties: bent šiek tiek į vieną ar kitą pusę pasvirusi kuprinė gali trikdyti jūsų balansui, koordinacijai ir sukelti nemalonumų žygio metu.
Jeigu į žygi planuojate neštis skystąjį kurą, jį į kuprinę talpinkite pirmiau nei maisto produktus – taip išvengsite problemų tuo atveju, jeigu kuras išsilietų
Svarbiausia – logika
Ruošdamiesi į žygį atkreipkite dėmesį į tai, kad daiktai neužimtų daugiau vietos nei jie turėtų užimti. Kuprinėje nešatės batus? Užpildykite juos kojinėmis ir taip sutaupysite šiek tiek daugiau vietos. Turite įsidėję nedidelį puodelį? Įsidėkite ten kavos, cukraus, arbatos.
Taip pat išbandykite įvairias drabužių pakavimo technikas. Vienas plačiausiai naudojamų būdų – vyniojimas. Užuot lankstant drabužius, bandykite juos vynioti sluoksniuojant.
Jeigu į kelionę planuojate imti rankšluostį, labai svarbu, kad jis būtų plonas ir lengvai džiūstantis. Didelis ir storas rankšluostis užims pernelyg daug vietos ir nebus komfortiškas leidžiant laiką gamtoje
Tinkamai sudėta kuprinė gali turėti itin didelės įtakos jūsų žygio patirčiai, todėl rekomenduojame tam skirti pakankamai laiko gerokai prieš kelionę. Neleiskite materialiems netikėtumams sugadinti jūsų žygio, būkite pasiruošę!
Didelį kuprinių pasirinkimą rasite https://sportsman.lt/aksesuarai/kuprines
I planned a dream trip from the USA to China, but everything turned into a nightmare when I fell for...
Paskynuose pavogtas automobilis grąžintas apgadintas