Reklama: Laikraščio prenumerata

Rumunijos ambasadorius svečiavosi renginyje

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Gegužės 24 d.  Naujamiesčio progimnazijoje jau 12-ąjį kartą vykęs tarptautinis prevencijai ir kovai prieš smurtą skirtas renginys-varžytuvės „Visos pasakos baigiasi laimingai“ sulaukė ne tik gausaus komandų skaičiaus, bet ir garbių svečių. Pasveikinti Erasmus+ projekto, ir tuo pačiu šio renginio dalyvių, „Zaharia Stancu“ gimnazijos mokinių, atvyko Rumunijos ambasadorius Dan Adrian Balanescu. Jį atlydėjo Seimo narys Ričardas Juška bei Jurbarko r. meras Skirmantas Mockevičius. Renginyje dalyvavo ir jurbarkietis, aktorius Arnas Ašmonas, nusišypsoti ir pajudėti privertęs ir santūriausius.

Rumunijos ambasadorius kalbėjo rumunų kalba, kurią vertė kartu atvykusi vertėja. Ambasadorius pasveikino projekto dalyvius, sakydamas, kad Erasmus projektas labai svarbus, nes suartina įvairių šalių žmones, jie taip įgauna naujos patirties, įspūdžių.  Pasidžiaugė, kad Rumunija šiuo metu yra ES Tarybai pirmininkaujanti narė, todėl gali dalyvauti svarbių direktyvų priėmime. Viena tokių, plastikinių indų uždraudimas nuo 2021 metų. Aplinkos išsaugojimas – vienas iš svarbių ES sprendžiamų klausimų.

Sveikinimo žodžius, palinkėjimus renginio ir projekto Erasmus dalyviams tarė ir Seimo narys R. Juška, ir meras S. Mockevičius. Meras dėkojo jurbarkiečių šeimoms, kurie priėmė mokinius iš Rumunijos, apgyvendino, sakydamas, kad vaikai nepamirš lietuvių šeimose patirtų akimirkų. Tai abipusė, neįkainojama patirtis visam gyvenimui.

 

 

Į tradicinį renginį šiemet atvyko 11 komandų iš Kelmės Kražantės progimnazijos, Telšių r. Kaunatavos pagrindinės mokyklos, Veliuonos, Seredžiaus, Viešvilės, Skirsnemunės, Eržvilko, Šimkaičių, Jurbarko Vaikų dienos centro, Naujamiesčio rogimnazijos komanda bei svečiai iš Rumunijos.

Renginio iniciatorės – psichologė Vaida Beinarienė ir socialinė pedagogė Saulena Lukšienė – džiaugėsi gausiu dalyvių skaičiumi ir dėkojo svečiams, kad šie savo atvykimu parodė, kaip svarbu palaikyti tokias akcijas, kurios skirtos kovai su smurtu, patyčiomis, žalingais įpročiais. Juo labiau, kad gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus. Varžytuvės parodė, kad kalbėti apie skaudžius dalykus galima ir netiesiogiai – vaidinant, piešiant. Komandos turėjo atlikti namų darbus: nupiešti piešinį ir šiuolaikiškai parengti ir suvaidinti pasaką. Visų laukė prizai ir apdovanojimai.

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai